Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Σας έκανε τίποτα κουλά σήμερα η πλοήγηση σε οποιοδήποτε πρόγραμμα; Και σε iOS και σε Android δοκίμασα Google, Here maps και πυξίδα έκανε σαν lag η πλοήγηση αντί να πηγαίνει ομαλά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο edge της MS έβαλε ενσωματωμένο ad block. Πραγματικά πολύ καλός πλέον.

Microsoft: Δοκιμάζει την προσθήκη ad blocker στον Edge για iOS και Android https://a.msn.com/r/2/AAzbt6M?m=el-gr&referrerID=InAppShare

 

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι τον δοκιμάζω μετά την εξαιρετική εμπειρία με τον edge στα win 10 ( πιο smooth από όλους), εδώ και κάνα μήνα και αν εξαιρέσουμε κάνα δυο πράγματα που με ενοχλούν (δεν έχει removable address bar και όχι κ το πιο clean ui) είναι πολύ καλος.
me > you
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι τον δοκιμάζω μετά την εξαιρετική εμπειρία με τον edge στα win 10 ( πιο smooth από όλους), εδώ και κάνα μήνα και αν εξαιρέσουμε κάνα δυο πράγματα που με ενοχλούν (δεν έχει removable address bar και όχι κ το πιο clean ui) είναι πολύ καλος.

ξέρεις πως αλλάζουμε την σειρά των bookmarks στην bookmark toolbar? έκανα συγχρονισμό με άλλον browser αλλά στην επαναφορά οι φάκελοι είναι πρώτοι αριστερά αριστερά μετά τα μεμονωμένα bookmarks. θέλω να αλλάξω αυτήν την σειρά αλλά δεν μπορώ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση του kiwi browser, πλέον η μπάρα διεύθυνσης κατεβαίνει και κάτω!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Εμένα γιατί είναι ακόμη πάνω; χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

ο kiwi δε μου φορτωνει τις εικονες απο εδω https://www.ab.gr/promotions/weekly_offers

ενω chrome, mi και opera τις φορτωνουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

ο kiwi δε μου φορτωνει τις εικονες απο εδω https://www.ab.gr/promotions/weekly_offers

ενω chrome, mi και opera τις φορτωνουν κανονικα

 

απενεργοποιησε το adbock

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί είναι ακόμη πάνω; χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

 

Ρυθμίσεις - προσβασιμοτητα - είναι κάτω κάτω η επιλογή.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η τελευταία αναβάθμιση!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

έχει bug σοβαρό η τελευταία του kiwi. το μενου που ανοίγει με τις τρεις τέλειες σε ένα σαιτ [τώρα κάτω δεξιά] δεν ανοίγει ολόκληρο μόνο μια γραμμούλα με εικονίδια - επιλογές. ούτε view desktop ούτε ad block on /off

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

c523fb287af6482f44bd86402f33d931.jpg

 

κοίτα να δεις μόλις το έγραψα ανέβασαν νέα διορθωμένη έκδοση.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιώ τις τελευταίες μέρες τον edge της Ms και τον συγκρίνω με τον Samsung browser, που μέχρι στιγμής τον είχα για καλύτερο.

 

Τώρα να αναφέρω πως ο edge είναι φανερά πιο smooth στο σκρολαρισμα, και γενικά φαίνεται πιο άμεσος. Επίσης έτυχε να διαχειριστεί καλύτερα μια σελίδα με περίεργη γραμματοσειρά, ενώ ο Samsung έκανε κάποια νερά. Εκείνο που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς των σελιδοδεικτών από το ένα στο άλλο.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιώ τις τελευταίες μέρες τον edge της Ms και τον συγκρίνω με τον Samsung browser, που μέχρι στιγμής τον είχα για καλύτερο.

 

Τώρα να αναφέρω πως ο edge είναι φανερά πιο smooth στο σκρολαρισμα, και γενικά φαίνεται πιο άμεσος. Επίσης έτυχε να διαχειριστεί καλύτερα μια σελίδα με περίεργη γραμματοσειρά, ενώ ο Samsung έκανε κάποια νερά. Εκείνο που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς των σελιδοδεικτών από το ένα στο άλλο.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε συμφωνώ απόλυτα. Σαν βασικό μου έχω τον όπερα μετά από άπειρες ώρες δοκιμών.

Ο edge με έχει εκπλήξει και σε ταχύτητα και γενικά μου φαίνεται πιο smooth. Πιστεύω στην τελική έκδοση να φτιάξουν την διαχείριση σελιδοδεικτων και θα κάνω την πλήρη μετάβαση

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το στα ίδια συμπεράσματα για τον edge. Ήμουν πολύ σκεπτικός για τη μετάβαση λόγω IE αλλά δεν έχει καμία σχέση με IE ο edge.

 

Σχετικά με τα bookmarks εγώ έκανα import από yandex μια χαρά.

 

Επίσης κάνει streaming 1080p ενώ chrome πχ, Firefox, Opera μέχρι 720. Πολύ καλό συν κ νομίζω θα τον αναβαθμίσουν κ άλλο.

 

Το λάθος της MS είναι ότι δεν άλλαξε το εικονίδιο κ παραπέμπει πολύ στον IE. Γεγονός που αποτρέπει πολύ κόσμο από τη δοκιμή.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Στον brave και στον Chrome πως αντιγράφω την διεύθυνση URL????? Δεν μπορώ με τίποτα!!!

Πατάω παρατεταμένα την διεύθυνσή και δεν την αντιγράφει όλη πάρα μόνο ένα πολύ μικρό τμήμα της

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Στον brave και στον Chrome πως αντιγράφω την διεύθυνση URL????? Δεν μπορώ με τίποτα!!!

Πατάω παρατεταμένα την διεύθυνσή και δεν την αντιγράφει όλη πάρα μόνο ένα πολύ μικρό τμήμα της

 

Πατας στη μπάρα αναζήτησης 3 φορές και την τρίτη το κάνεις με παρατεταμένο πάτημα και βγαίνουν οι επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Στον brave και στον Chrome πως αντιγράφω την διεύθυνση URL????? Δεν μπορώ με τίποτα!!!

Πατάω παρατεταμένα την διεύθυνσή και δεν την αντιγράφει όλη πάρα μόνο ένα πολύ μικρό τμήμα της

Ακόμα πιο εύκολο είναι να κάνεις κοινή χρήση και αντιγραφή συνδέσμου στο πρόχειρο

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σε Samsung Browser που στο καλό βλέπω τα αποθηκευμένα login details που έχω σε κάθε site;

Θέλω να σβήσω έναν λογαριασμό PayPal μιας και τον έκλεισα και δε θέλω να μου πετάει συνέχεια τα στοιχεία για να κάνω login.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung Browser που στο καλό βλέπω τα αποθηκευμένα login details που έχω σε κάθε site;

Θέλω να σβήσω έναν λογαριασμό PayPal μιας και τον έκλεισα και δε θέλω να μου πετάει συνέχεια τα στοιχεία για να κάνω login.

 

 

 

Μήπως έχει το Samsung Pass που κάνεις login με αποτύπωμα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει το Samsung Pass που κάνεις login με αποτύπωμα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Αμ μπράβο, ωραίος, κόλλησε το μυαλό μου από τον Chrome που λειτουργεί έτσι και δε το σκέφθηκα καθόλου το Pass.

Done, thank you.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...