Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

οι αγαπημενοι μου ελαφρεις ειναι naked browser & via browser

 

Ωραίος ο via, τον δοκίμασα και για την ώρα με βλέπω να τον χρησιμοποιώ. Μου αρέσει ο λιτός σχεδιασμός του και επίσης τα gestures στην κάτω μπάρα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αρχίζει και μου την δίνει ο Kiwi... σε πάρα πολλά ελληνικά σάιτ σκρολαροντας προς τα κάτω κάποια στιγμή τρεμοπαιζει και δεν προχωράει μέχρι τέρμα κάτω κάτω...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επέστρεψα στον αγαπημένο, σταθερό και διαχρονικό Opera.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στον Opera mini, υπάρχουν περιπτώσεις όπου ανοίγω κάποιες σελίδες, όπως το aliexpress για παράδειγμα, αλλά το έχει κάνει και αλλου χωρίς να θυμάμαι ακριβώς πού, όπου μόλις τις ανοίγει, αμέσως κλείνει ο Opera. Υπάρχουν και φορές όμως που δεν το κάνει. Η περίπτωση άλλες φορές να το κάνει και άλλες να μη το κάνει είναι το Twitter. Έχει ιδέα κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τον Firefox είμαι λίγο noobάς ακόμα, πως μπορώ να τον ρυθμίσω να ανοίγει τις σελίδες σε desktop mode by default; Είναι κάπου χωμένο στις ρυθμίσεις και δεν το βρίσκω ή χρειάζεται addon; (είμαι στην έκδοση 62.0.1 δε ξέρω αν παίζει ρόλο) Edited by _Alexandros37
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τον Firefox είμαι λίγο noobάς ακόμα, πως μπορώ να τον ρυθμίσω να ανοίγει τις σελίδες σε desktop mode by default; Είναι κάπου χωμένο στις ρυθμίσεις και δεν το βρίσκω ή χρειάζεται addon; (είμαι στην έκδοση 62.0.1 δε ξέρω αν παίζει ρόλο)

 

παλια που τον χρησιμοποιουσα υπηρχαν addons,πιστευω θα ισχυει ακομα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες, χρησιμοποιώ τον Samsung browser και είμαι πολύ ευχαριστημένος, έκανα διαγραφή μνήμης και αποθήκευσης, πως μπορώ να τον επαναφέρω εκεί που ήταν; Κάπου μπήκα και μου βγάζει συνέχεια μια διαφήμιση σε οποιαδήποτε εφαρμογή, πως θα ησυχάσω τώρα από αυτές; Πχ μου βγάζει μια διαφήμιση, πατάω exit και φορτώνει αυτό εδώ

 

7581d0cb6e712cded46006b89a16396e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.newsauto.gr/news/sos-gemati-i-agora-plasta-asfalistika-symvolea/

 

δοκιμάστε με KIWI να σκρολαρετε μέχρι κάτω. εμένα σε κάποιο σημείο τρεμοπαιζει η σελίδα και δεν κατεβαίνει μέχρι τέρμα! το κάνει αυτό ο kiwi σε πολλές σελίδες...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στον kiwi μπήκαν η εισαγωγή & εξαγωγή σελιδοδικτών.
εμένα δεν μου έχει έρθει σήμερα αναβάθμιση του kiwi... έχει νέο μενού για αυτό; σε ποιο σημείο να κοιτάξω μήπως το έχω πάρει το update ήδη και δεν το πήρα χαμπάρι

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου έχει έρθει σήμερα αναβάθμιση του kiwi... έχει νέο μενού για αυτό; σε ποιο σημείο να κοιτάξω μήπως το έχω πάρει το update ήδη και δεν το πήρα χαμπάρι

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Πάνω στις 3 Τελείες, σελιδοδείκτες, ξανά 3 Τελείες, ανοίγει παράθυρο import, export.

Έκδοση Tangerine. Τελευταία ενημέρωση 3.10.2018.

Link to comment
Share on other sites

ilka71

όχι δεν μου έχει έρθει. tangerine τι είναι ;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Όταν πας μέσα στις πληροφορίες της εφαρμογής στον Samsung Browser π. χ. λέει έκδοση 8.2.00.35 στον kiwi λέει έκδοση tangerine. Εμένα μου ήρθε χθες, και όταν μπαίνω στο play store λέει τελευταία ενημέρωση 3.10.2018.

Link to comment
Share on other sites

Beta είναι, πως την έδωσε και δεν την έχω ήδη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αυτά λέει στο play store

 

ΤΙ ΝΈΟ ΥΠΑΡΧΕΙ

Thanks to everyone! Kiwi community is now on Discord: https://discordapp.com/invite/XyMppQq (requires Discord app to join).

Next release will arrive around 15th Oct.

- Fix: Bottom toolbar could get stuck in the middle of the screen

- [+] Import and Export Bookmarks from a file

- [+] Swipe up on address bar to show Tab Selector

- [+] Long-press on Back button to view history

- [+] At the bottom of Accessibility preferences, you can enable/disable the simplified Tab Switcher

- [+] Cosmetic fixes

Link to comment
Share on other sites

Αυτά λέει στο play store

 

ΤΙ ΝΈΟ ΥΠΑΡΧΕΙ

Thanks to everyone! Kiwi community is now on Discord: https://discordapp.com/invite/XyMppQq (requires Discord app to join).

Next release will arrive around 15th Oct.

- Fix: Bottom toolbar could get stuck in the middle of the screen

- [+] Import and Export Bookmarks from a file

- [+] Swipe up on address bar to show Tab Selector

- [+] Long-press on Back button to view history

- [+] At the bottom of Accessibility preferences, you can enable/disable the simplified Tab Switcher

- [+] Cosmetic fixes

Εντάξει τη κατέβασα, εισαγωγή εξαγωγή δουλεύει.Προσοχή, εάν τη σβήσετε την εφαρμογή θα σβήσει όλα τα downloads σας που έχετε κατεβάσει με τον kiwi.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τη κατέβασα, εισαγωγή εξαγωγή δουλεύει.Προσοχή, εάν τη σβήσετε την εφαρμογή θα σβήσει όλα τα downloads σας που έχετε κατεβάσει με τον kiwi.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απο που την κατέβασες;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο που την κατέβασες;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Xda labs είτε από το κανάλι στο discord

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στον Opera mini, υπάρχουν περιπτώσεις όπου ανοίγω κάποιες σελίδες, όπως το aliexpress για παράδειγμα, αλλά το έχει κάνει και αλλου χωρίς να θυμάμαι ακριβώς πού, όπου μόλις τις ανοίγει, αμέσως κλείνει ο Opera. Υπάρχουν και φορές όμως που δεν το κάνει. Η περίπτωση άλλες φορές να το κάνει και άλλες να μη το κάνει είναι το Twitter. Έχει ιδέα κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει?

 

 

Κανείς? Επίσης διαπίστωσα κάτι ακόμα σήμερα: αν πατήσω πάνω σε κάποιο λινκ στο twitter, τότε ναι μεν ανοίγει νέα καρτέλα αλλά χωρίς να τρέξει το λινκ. Για να το ανοίξω πρέπει να πατήσω παρατεταμένα σε αυτό και να επιλέξω άνοιγμα σε νέα καρτέλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για τον puffin browser;

 

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για τον puffin browser;

 

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τον χρησιμοποιώ πάνω από ένα χρόνο. Είναι ο πιο γρήγορος που έχω δοκιμάσει, έχει εξαιρετικό desktop mode με extra features που δεν υπάρχουν πουθενά άλλου πχ gamepad (είναι χρήσιμο όταν θέλεις να παίξεις flash games τα οποία και υποστηρίζει), mouse με trackpad (είναι πολύ χρήσιμο σε συσκευές με μεγάλη οθόνη και σωτήριο για χρήση με ένα χέρι). Λειτουργεί μέσω server (cloud) το οποίο είναι δίκοπο μαχαίρι δηλαδή: ναι μεν σου προσφέρει απίστευτη ταχύτητα αλλά αν δεν έχεις καλό σήμα ή έχεις αργό ίντερνετ θα αποσυνδέεται συνέχεια. Επίσης, δεν υποστηρίζει adblock αλλά τουλάχιστον έχει popup blocker. Κάνει και καλή εξοικονόμηση στα data.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...