Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

παιδια καλημερα ...

εβαλα τον brave κυριως για την desktop εκδοχη του που κάθεται ΑΨΟΓΑ στο pc μου με linux ..

εχω λιγο μπερδευτεί απλά με το sync ..

σύνδεσα το κινητό μου με το pc ..ολα οκ ..

(με τους κωδικους που ηθελε κτλ ...)

ο συγχρονισμός πως γινεται αυτόματα ?

δηλαδη οι σελιδοδείκτες που εχω στο pc θα μεταφερθούν αυτόματα στο κινητο χωρις να κανω κάτι ?

και αν κανω delete τον brave στο pc η κάτσω σε αλλο pc με τον ιδιο τροπο θα συγχρονιστούν ολα ξανά?

εδω λιγο μπερδεύτηκα ..μαλλον γιατι το εχουν ακομη σε πειραματικό στάδιο ..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά χρησιμοποιώ τον Samsung Internet για πλοήγηση. Μετά την τελευταία αναβάθμιση συμβαίνει αυτό5c076adb71ef7aacccba44cad31ca7d6.jpg

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμ τώρα το τσέκαρα σε S10+ με το τελευταίο update και όλα κυλούν ομαλά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χμ τώρα το τσέκαρα σε S10+ με το τελευταίο update και όλα κυλούν ομαλά.
Οκ με το S10+ και τα 8gb ram μπορεί όλα να κυλούν ομαλά, αλλά να γονατίζει σύστημα με 4gb ram είναι χαζομάρα νομίζω και κάποιο bug είναι στην μέση. Η κατάσταση στους άλλους browsers είναι η εξής

277a50f4d854d9f116465a28fb64df24.jpg077c596062349973aaf68b9c5b2b5598.jpg

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα που κοίταξα είμαι στα 320mb.Εχω το a8 2018 με 4gb ram και τον samsung browser βασικό.

Android 9 και την τελευταία έκδοση του browser.

Link to comment
Share on other sites

κι Εγώ φίλε με s8+ είμαι στα 297mb . μήπως έφαγε κάνα κολλήματακι. δοκίμασες να καθαρίσεις cache?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

στον Οπερα Μινι, όταν πάω να συνδεθώ στο facebook, τότε απλώς κλείνει ο browser. Εάν όμως τρέξω το facebook χωρίς να συνδεθώ, τότε δεν κλείνει. Έχω την τελευταία έκδοση, έχω δοκιμάσει και clear data/cache και επανεγκατάσταση.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

Επίσης, δεν γίνεται να γράψω εδώ στο forum μέσω του Opera. Κάνω login, γράφω το ποστ, αλλά δεν έχει την επιλογή για να ποστάρω εν τέλει το ποστ.

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, δεν γίνεται να γράψω εδώ στο forum μέσω του Opera. Κάνω login, γράφω το ποστ, αλλά δεν έχει την επιλογή για να ποστάρω εν τέλει το ποστ.

 

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε μένα με Opera Beta.

Δεν υπάρχουν τα "Δημοσίευση και Προεπισκόπηση" όπως και οι άλλες τρεις επιλογές από κάτω.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε μένα με Opera Beta.

Δεν υπάρχουν τα "Δημοσίευση και Προεπισκόπηση" όπως και οι άλλες τρεις επιλογές από κάτω.

Είχα αυτό το πρόβλημα ακριβώς πριν δύο μέρες, με opera. Τον κανονικό, ούτε beta, ούτε mini.

Αναγκάστηκα να τον απεγκαταστησω και να τον ξαναπεράσω και έτσι λύθηκε το πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα αυτό το πρόβλημα ακριβώς πριν δύο μέρες, με opera. Τον κανονικό, ούτε beta, ούτε mini.

Αναγκάστηκα να τον απεγκαταστησω και να τον ξαναπεράσω και έτσι λύθηκε το πρόβλημα.

 

Δύσκολο να το κάνω αυτό... Πολλά τα δεδομένα. Βέβαια θα δοκιμάσω μια αλλά καπάκι θα μεταφέρω Titanium Backup ελπίζοντας ότι έτσι θα στρώσει. Αλλιώς περιμένουμε update....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Είχα αυτό το πρόβλημα ακριβώς πριν δύο μέρες, με opera. Τον κανονικό, ούτε beta, ούτε mini.

Αναγκάστηκα να τον απεγκαταστησω και να τον ξαναπεράσω και έτσι λύθηκε το πρόβλημα.

 

Το δοκίμασα και αυτό, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Επίσης σίγουρα δεν φταίει η έκδοση της εφαρμογής, καθώς το πρόβλημα μου το παρουσιάζει εδώ και καιρό, έχοντας κάνει αρκετές αναβαθμίσεις. Ποιος ξέρει τι μπορεί να φταίει... Περίεργο. Και με βολεύει αρκετά ο opera mini :/

 

Ξέρει κανείς κανέναν άλλον αξιόλογο που να μην είναι και πολύ βαρύς ?

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα διορθώθηκε αμέσως.

Δοκιμασε τον kiwi.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Επίσης σίγουρα δεν φταίει η έκδοση της εφαρμογής, καθώς το πρόβλημα μου το παρουσιάζει εδώ και καιρό, έχοντας κάνει αρκετές αναβαθμίσεις. Ποιος ξέρει τι μπορεί να φταίει... Περίεργο. Και με βολεύει αρκετά ο opera mini :/

 

Ξέρει κανείς κανέναν άλλον αξιόλογο που να μην είναι και πολύ βαρύς ?

 

Εγώ αυτό το θέμα σε Όπερα Μίνι δεν το έχω, από αυτόν γράφω πλέον στο Myphone.

Μόνο σε Opera και Opera Beta μου το κάνει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το θέμα σε Όπερα Μίνι δεν το έχω, από αυτόν γράφω πλέον στο Myphone.

Μόνο σε Opera και Opera Beta μου το κάνει.

 

Περίεργο. Σε κάποιους λειτουργούν όλα καλά. Σε κάποιους άλλους έχει κάποια θέματα άλλα όχι σε όλους στον ίδιο Opera browser. Τι μπορεί να φταίει? Ειδικά αυτό με το fb που μόλις κάνω login μου κλείνει τον browser, μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο. Εάν δεν κάνω login και έχω ανοίξει τη σελίδα του fb, τότε δεν κλείνει. Όπως δεν κλείνει και εάν ανοίξω κάποιο link του fb, χωρίς όμως να είμαι συνδεδεμένος. Κάπως θα γίνεται να διορθωθεί...

 

Ο kiwi δε μου αρέσει και πολύ, τον είχα δοκιμάσει και παλαιότερα, τον δοκίμασα και χθες. Με τον Opera είχα βολευτεί καλά και δεν θέλω να τον αλλάξω απλώς και μόνο για ένα δύο προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Σε κάποιους λειτουργούν όλα καλά. Σε κάποιους άλλους έχει κάποια θέματα άλλα όχι σε όλους στον ίδιο Opera browser. Τι μπορεί να φταίει? Ειδικά αυτό με το fb που μόλις κάνω login μου κλείνει τον browser, μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο. Εάν δεν κάνω login και έχω ανοίξει τη σελίδα του fb, τότε δεν κλείνει. Όπως δεν κλείνει και εάν ανοίξω κάποιο link του fb, χωρίς όμως να είμαι συνδεδεμένος. Κάπως θα γίνεται να διορθωθεί...

 

Ο kiwi δε μου αρέσει και πολύ, τον είχα δοκιμάσει και παλαιότερα, τον δοκίμασα και χθες. Με τον Opera είχα βολευτεί καλά και δεν θέλω να τον αλλάξω απλώς και μόνο για ένα δύο προβλήματα...

 

Και εγώ δεν μπορώ να τον αλλάξω με τίποτα και είναι ο μοναδικός πλοηγός που χρησιμοποιώ τα τελευταία 6 χρόνια.

Όσες φορές προσπάθησα να δοκιμάσω κάποιον άλλο, και έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους δημοφιλής από το Play αλλά και από XDA, πάντα γυρίζω τελικά στον Όπερα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα διορθώθηκε αμέσως.

Δοκιμασε τον kiwi.

Θα προτείνω και εγώ τον kiwi στον φίλο πιο πάνω. Αν και τον έχω για δεύτερο με βασικό τον brave είναι πολύ καλός. Τον χρησιμοποιώ πολύ συχνά και αυτόν, δεν μου έχει δείξει κάτι που να με κάνει να τον αλλάξω μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν μπορώ να τον αλλάξω με τίποτα και είναι ο μοναδικός πλοηγός που χρησιμοποιώ τα τελευταία 6 χρόνια.

Όσες φορές προσπάθησα να δοκιμάσω κάποιον άλλο, και έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους δημοφιλής από το Play αλλά και από XDA, πάντα γυρίζω τελικά στον Όπερα.

 

Το περίεργο είναι ότι μέσω mobile.facebook.com δεν κλείνει ο browser ενώ μέσω m.facebook.com κλείνει, παραμένοντας κανονικά συνδεδεμένος. Και αυτό μου το έκανε και σε μερικές άλλες σελίδες ξεκινόντας με m. όχι όμως σε όλες όσες ξεκινάνε με m.

 

Ίσως να φταίει η συσκευή μου, τι να πω!!

 

Θα προτείνω και εγώ τον kiwi στον φίλο πιο πάνω. Αν και τον έχω για δεύτερο με βασικό τον brave είναι πολύ καλός. Τον χρησιμοποιώ πολύ συχνά και αυτόν, δεν μου έχει δείξει κάτι που να με κάνει να τον αλλάξω μέχρι στιγμής

 

Ευχαριστώ για την πρόταση

Link to comment
Share on other sites

Παρότι πρότεινα τον kiwi στον φίλο, κι εγώ δεν μπορώ να αποχωριστώ, πολλά χρόνια τώρα τον Opera.

Είναι κατ εμέ ο καλύτερος και πληρέστερος.

Επειδή όμως ζήτησε μια εναλλακτική, του πρότεινα τον kiwi.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγκατέστησα τον Opera, ούτε τον mini ούτε τον beta, και λειτουργεί μια χαρά. Ίσως τον προτιμώ κιόλας έναντι του mini. Φαίνεται αρκετά καλός.
Link to comment
Share on other sites

Μα βέβαια, είναι πολύ καλύτερος από τον μίνι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι!

 

Παρατήρησα πάντως ότι και σε αυτόν δεν εμφανίζονται τα εικονίδια δημοσίευση και προεπισκόπηση. Είπες νομίζω πιο πάνω ότι στο έκανε και εσένα αυτό πριν λίγες μέρες και τον εγκατέστησες ξανά, αλλά εγώ μόλις τον εγκατέστησα... Ίσως να είναι κάποιο bug το οποίο μάλλον θα διορθωθεί σε επόμενες εκδόσεις?

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο, την επιλογή Cookies και VPN στις ρυθμίσεις, τα έχεις επιλεγμένα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι!

 

Παρατήρησα πάντως ότι και σε αυτόν δεν εμφανίζονται τα εικονίδια δημοσίευση και προεπισκόπηση. Είπες νομίζω πιο πάνω ότι στο έκανε και εσένα αυτό πριν λίγες μέρες και τον εγκατέστησες ξανά, αλλά εγώ μόλις τον εγκατέστησα... Ίσως να είναι κάποιο bug το οποίο μάλλον θα διορθωθεί σε επόμενες εκδόσεις?

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο, την επιλογή Cookies και VPN στις ρυθμίσεις, τα έχεις επιλεγμένα?

Τα cookies είναι ενεργά, το vpn όχι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω τον όπερα και ενώ στο τάμπλετ δουλεύει μια χαρά και φαίνεται πολύ καλός, στο κινητό η μόνη επιλογή για μηχανή αναζήτησης είναι της Google. Δεν μου δίνει άλλη επιλογή. Ακόμα δεν μου εμφανίζει και την επιλογή γιa VPN. Δεν κόβει και όλες τις διαφημίσεις..

Για ποιο λόγο δεν δουλεύει σωστά στο κινητό ενώ στο τάμπλετ δεν έχει θέμα;

 

Εντιτ

Δεν ξέρω τι φλασιά έφαγε στην αρχή αλλά τώρα είναι οκ. Εμφάνισε όλες τις επιλογές.

Edited by MAN0l0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...