Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

δεν μου ενημερώνει τους σελιδοδείκτες στην εφαρμογή internet όπως έκανε παλιά, κολάι και επαναφέρει όλους τους φάκελους αλλά μέσα σε αυτούς επαναφέρει μόνο μια η καμία σελίδα. Ξέρετε πως μπορώ να το επαναφέρω αυτό?

Η χειροκίνητα από το pc στο κινητό?

έχω δοκιμάσει 2-3 rom και έχω το ίδιο αποτέλεσμα, άρα είναι πρόβλημα του λογαριασμού μου.

Link to comment
Share on other sites

Στον Dolphin υπάρχει η δυνατότητα να ανοίγεις κάθε link που πατάς κατευθείαν σε άλλο tab χωρίς να χρειάζεται να κρατάς παρατεταμένα το link και να επιλέγεις open in a new tab. Με έχει βολέψει απίστευτα καθώς όταν διαβάσω αυτό που θέλω πατάω back και κλείνει το tab και αυτόματα με μεταφέρει στο προηγούμενο tab χωρίς να χρειάζεται να ξαναφορτωσει η σελίδα. Αυτό είναι και ο λόγος που τον χρησιμοποιώ τόσα χρόνια. Υπάρχει άλλος browser με αυτή την δυνατότητα?
Link to comment
Share on other sites

Για κινητό με χαμηλά specs τι καλό υπάρχει;; Εκτός απ τον opera mini!

Lime2, ελαφρύς και πολύ καλός

Σταυρε γιατι οχι chrome? O firefox κατα την γνωμη σου ειναι καλυτερος?

Δεν μ αρεσει ο chrome καθόλου

Στον Dolphin υπάρχει η δυνατότητα να ανοίγεις κάθε link που πατάς κατευθείαν σε άλλο tab χωρίς να χρειάζεται να κρατάς παρατεταμένα το link και να επιλέγεις open in a new tab. Με έχει βολέψει απίστευτα καθώς όταν διαβάσω αυτό που θέλω πατάω back και κλείνει το tab και αυτόματα με μεταφέρει στο προηγούμενο tab χωρίς να χρειάζεται να ξαναφορτωσει η σελίδα. Αυτό είναι και ο λόγος που τον χρησιμοποιώ τόσα χρόνια. Υπάρχει άλλος browser με αυτή την δυνατότητα?

Όχι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσοι εχετε dolphiΝ οταν τον βάζετε σε full screen σας δουλεύει σωστα?

εμενα σε Note 2 παει σπαστά .....:rolleyes:

οταν απενεργοποιήσω την επιλογη για full screen δουλεύει σωστα!

 

βασικα νομιζω τον έχουνε χαλάσει πολυ τον dolphin σε αντιθεση με τον boat που στην συσκευη μου τρεχει απιστευτα!.

Link to comment
Share on other sites

Στον Dolphin υπάρχει η δυνατότητα να ανοίγεις κάθε link που πατάς κατευθείαν σε άλλο tab χωρίς να χρειάζεται να κρατάς παρατεταμένα το link και να επιλέγεις open in a new tab. Με έχει βολέψει απίστευτα καθώς όταν διαβάσω αυτό που θέλω πατάω back και κλείνει το tab και αυτόματα με μεταφέρει στο προηγούμενο tab χωρίς να χρειάζεται να ξαναφορτωσει η σελίδα. Αυτό είναι και ο λόγος που τον χρησιμοποιώ τόσα χρόνια. Υπάρχει άλλος browser με αυτή την δυνατότητα?
οταν λες back πως το κανεις με το βελακι του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσοι εχετε dolphiΝ οταν τον βάζετε σε full screen σας δουλεύει σωστα?

εμενα σε Note 2 παει σπαστά .....:rolleyes:

οταν απενεργοποιήσω την επιλογη για full screen δουλεύει σωστα!

 

βασικα νομιζω τον έχουνε χαλάσει πολυ τον dolphin σε αντιθεση με τον boat που στην συσκευη μου τρεχει απιστευτα!.

 

Εκεί που φαινόταν να πηγαίνει πολύ καλά, έχει βαρύνει πάρα πολύ με τις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις..

Με το jetpack ενεργοποιημένο αυτόματα κάνει εναλλαγές σε full screen, μόνο με απενεργοποίηση του κάποιες φορές κάνει πως στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν αναφέρει τον Opera Classic.

Εγώ την έχω ως βασικό στο Nexus 4, για τον βασικό λόγο ότι επιτρέπει επιλογή μέρους κειμένου είτε στο address είτε στο κείμενο που γράφεις, σε συνδυασμό με το cut/paste του Swype.

Αλλιώς θα είχα τον Dolphin ως βασικό λόγω flash.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω ως βασικό στο Nexus 4, για τον βασικό λόγο ότι επιτρέπει επιλογή μέρους κειμένου είτε στο address είτε στο κείμενο που γράφεις, σε συνδυασμό με το cut/paste του Swype.

 

Κάτι τέτοιο εννοείς?

Δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα με τον Dolphin.

[ATTACH]42194[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο εννοείς?

Δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα με τον Dolphin.

[ATTACH]42194[/ATTACH]

Αν δεν εχεις swype δεν θα καταλαβεις τι εννοω.

Μεσα απο το swype υπαρχει μενου για επιλογη κειμενου, αντιγραφη, αποκοπη κλπ.

Με αυτο μπορεις να επιλεξεις κειμενο πολυ πιο ευκολα απο το κλασικο που εχουν ολες οι σελιδες, που πρεπει να πατησεις παρατεταμενα σε ενα σημειο, να βγουνε οι 2 δεικτες και να φας 5 λεπτα να μπορεσεις να επιλεξεις ακριβως το κειμενο που θες. Με την χρηση του μενου του Swype εχεις τρομερη ακριβεια, αφου επιλεγεις κειμενο με βελακια, πανω, κατω κλπ με ακριβεια ενος ψηφιου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μαμα ρομ 2,3,6. galaxy pocket gt-s5300.

Οταν μπαινω στη θυριδα μου mail.mycosmos.gr, οτι ειναι ελληνικα μου το βγαζει με ερωτηματικα.

Το ιδιο και με GT-N8000 με 4,1,2 μαμα.

 

Ρε παιδια μια λυση για browser γι' αυτο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

είπα να το μοιραστώ μαζί σας μετά από μια αναζήτηση για τον καλύτερο εγώ έπαθα πλάκα μα αυτών όποιος θέλει δοκιμάζει. δεν έχει πολλά πολλά άλλα όλα τα βασικά και πολύ γρήγορος και ελαφρύς.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.browser.nowpro

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 βδομαδες συμβιωσης με boat, τον εβγαλα γιατι κολλησε 4 φορες και εκλεισε, συν τις διαφημισεις. Επιστροφη στον στοκ μετα απο μια μικρη δοκιμη του απαισιου mozila firefox. Μαλλον στον baidu θα μεινω οριστικα
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 βδομαδες συμβιωσης με boat, τον εβγαλα γιατι κολλησε 4 φορες και εκλεισε, συν τις διαφημισεις. Επιστροφη στον στοκ μετα απο μια μικρη δοκιμη του απαισιου mozila firefox. Μαλλον στον baidu θα μεινω οριστικα

 

Πες τα γιατί και εμένα ο boat όλο κολλάει.. Κάποιος φίλος είχε ανεβάσει σύνδεσμο για μην έκδοση 5.9.1.αυτή είναι αρκετά σταθερή.. Μετά τα έκαναν σκατά

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως προσθετω σελιδοδείκτες στον naked?

 

Πήγαινε στις επιλογές (εκεί που έχει το refresh κλπ.) και έχει ένα εικονίδιο σελιδοδείκτη. Το πατάς και σου εμφανίζει μια νέα σελίδα για να δώσεις όνομα και να αποθηκεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έκανε το skype χθες αναβάθμιση και βλέπω σήμερα ότι έχει πολύ καλύτερη διαχείρηση ενέργειας. Το παρατήρησε κάποιος άλλος αυτό;

Σε 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έκανε το skype χθες αναβάθμιση και βλέπω σήμερα ότι έχει πολύ καλύτερη διαχείρηση ενέργειας. Το παρατήρησε κάποιος άλλος αυτό;

Σε 4.2.2

 

Υπαρχει 4.2.2?

Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευη?

 

inew V3. Θα το δοκιμάσω και τις επόμενες ημέρες και θα ξαναποστάρω. Αλλά από χθες το βράδυ που το έχω συνέχεια ανοιχτό η κατανάλωση νορμάλ. Καμία σχέση με την προηγούμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...