Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν το έχει ξαναποστάρει κάποιος αυτό.

Με το USB on the go, δεν έχουμε μόνο πρόσβαση στα αρχεία ενός USB stick, αλλά και σε κάρτα μνήμης άλλου κινητού σε mass storage mode:

 

http://www.youtube.com/watch?v=dWl_aTNk7hg

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

510 ευρω η τελικη του τιμη.

 

http://picasaweb.google.com/spiranhas/N8#

 

Στο περιοδικο του πλαισιου που πηρα σημερα κ τωρα το ανοιξα τοχει στα 520 συντομα διαθεσιμο..

Οποτε τελος το πανηγυρι,εκει,γυρω στα 500 θα παιξει.βεβαια αν σκεφτω οτι το πλαισιο στα κινητα ειναι συνηθως πιο φθηνο απο τις εταιρειες,τοτε μαλλον 550 θα σκασει σαυτους,στην καλυτερη..

τωρα αποσο θυμαμαι σε περιοδικο της wind πριν 15 μερες περιπου το ειδα 490 αλλα δε ξερω αν θα ισχυει,καθως ειχε μπει πριν την αναβολη κυκλοφοριας του,οποτε εγω κραταω το 520..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

βεβαια αν σκεφτω οτι το πλαισιο στα κινητα ειναι συνηθως πιο φθηνο απο τις εταιρειες,τοτε μαλλον 550 θα σκασει σαυτους,στην καλυτερη..

 

Δεν ξέρω από κινητά, αλλά αν πιάσουμε υπολογιστές το πλαίσιο τελευταία είναι φαρμακείο.

Link to comment
Share on other sites

Απο μετατροπείς, μονο HDMI to DVI υπάρχουν;

 

Στη συσκευασία υπάρχουν μετατροπείς:

- miniHDMI male σε HDMI female

- microUSB male σε USB female (για τη λειτουργία USB host ή USB on the go)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από κινητά, αλλά αν πιάσουμε υπολογιστές το πλαίσιο τελευταία είναι φαρμακείο.

 

Τι εννοεις?εγω επειδη το παρακολουθω χρονια ειναι κανονικες οι τιμες κ για τις υπηρεσιες του πολυ καλες (την εγγυηση του πλαισιου δε την εχει κανεις)

Οσο για τα κινητα,ειναι παντα 20-50 ευρω φθηνοτερο στις συσκευες.

τωρα ναναι παραεισαγωγη δε νομιζω γτ οποτε πηρα κατι κ χρειαστηκε εγγυηση (s.e βεβαια) δεν ειχα προβλημα στο σερβις ουτε μου ειπαν τπτ..

Απλα οι εταιρειες κινητης τηλ. ειναι πιο ακριβες για την "χασουρα" απο την επιδοτηση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?εγω επειδη το παρακολουθω χρονια ειναι κανονικες οι τιμες κ για τις υπηρεσιες του πολυ καλες (την εγγυηση του πλαισιου δε την εχει κανεις)

Οσο για τα κινητα,ειναι παντα 20-50 ευρω φθηνοτερο στις συσκευες.

τωρα ναναι παραεισαγωγη δε νομιζω γτ οποτε πηρα κατι κ χρειαστηκε εγγυηση (s.e βεβαια) δεν ειχα προβλημα στο σερβις ουτε μου ειπαν τπτ..

Απλα οι εταιρειες κινητης τηλ. ειναι πιο ακριβες για την "χασουρα" απο την επιδοτηση..

 

αυτο το διαβασατε?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286418

 

δε ξερω γιατι αλλα κατι μου λεει πως το -προβληματικο- firmware, η καθυστερηση της κυκλοφοριας του κινητου και οι -υποσχεσεις- για symbian 3, 4 και μαεμο σε ενα ειναι αποτελεσμα ολης αυτης της καταστασης. Χωρις λεφτα λογικα ολα αυτα θα αποτελεσουν παρελθον και η Νokia απλα θελει να πουλησει συσκευες απλα γιατι ξοδεψε καποια λεφτα για το ολο project μηνες πριν

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αυτο το διαβασατε?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286418

 

δε ξερω γιατι αλλα κατι μου λεει πως το -προβληματικο- firmware, η καθυστερηση της κυκλοφοριας του κινητου και οι -υποσχεσεις- για symbian 3, 4 και μαεμο σε ενα ειναι αποτελεσμα ολης αυτης της καταστασης. Χωρις λεφτα λογικα ολα αυτα θα αποτελεσουν παρελθον και η Νokia απλα θελει να πουλησει συσκευες απλα γιατι ξοδεψε καποια λεφτα για το ολο project

 

Αριστοτέλη, αν θέλεις τη γνώμη μου, είναι εξαιρετικά υπερβολική η είδηση. Απλά κάποιοι δεν θέλουν την επανάκαμψη της Nokia και την επιστροφή της στα πράγματα και προσπαθούν να δημιουργήσουν θέμα από το πουθενά. Δεν θα έπρεπε μασήσουμε.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα αλλα πολλες συμπτωσεις μαζευονται το ιδιο χρονικο διαστημα. Επισης θα μπορουσαν να διαψευσουν την ειδηση και να τελειωσει το θεμα εκει. Νομιζω παντως πως οποιοσδηποτε θα επρεπε να κρατησει σταση αναμονης παρα στο τι θα ηθελε να συμβει ή οχι. Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα αλλα πολλες συμπτωσεις μαζευονται το ιδιο χρονικο διαστημα. Επισης θα μπορουσαν να διαψευσουν την ειδηση και να τελειωσει το θεμα εκει. Νομιζω παντως πως οποιοσδηποτε θα επρεπε να κρατησει σταση αναμονης παρα στο τι θα ηθελε να συμβει ή οχι.

 

Γιατί ανοίξατε θέμα συζήτησης εδώ μέσα; Υπάρχει και το κατάλληλο topic. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ένα OS δε πάει στα σκουπίδια, συγνώμη... Οι εντυπώσεις που δημιουργούν είναι εκτός λανθασμένες...εκτός τόπου και χρόνου. Το Symbian 3 μετράει 4 χρόνια ανάπτυξης,το Symbian 4 ήδη χρόνο και βάλε. Αν είναι δυνατόν η ΝΟΚΙΑ να πετάξει λεφτά στα σκουπίδια...

Ίσως αυτή η κατάσταση πάρει λίγο καιρό να επαναφέρει το Symbian σε προηγούμενο ρυθμό ανάπτυξης αλλά δε σταματά...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα μας, κάτι τέτοιο ήταν επόμενο μετά από τις τελευταίες εξελίξεις και, δεν επιρρεάζει σε κανέναν βαθμό το Ν8 και τις μελλοντικές του αναβαθμίσεις. Το αντίθετο μάλιστα, το Symbian Fountation, δεν έχει να προσφέρει πλέον κάτι και, όσον αφορά την υποστήριξη των συσκευών, αυτή θα συνεχίσει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?εγω επειδη το παρακολουθω χρονια ειναι κανονικες οι τιμες κ για τις υπηρεσιες του πολυ καλες (την εγγυηση του πλαισιου δε την εχει κανεις)

Οσο για τα κινητα,ειναι παντα 20-50 ευρω φθηνοτερο στις συσκευες.

τωρα ναναι παραεισαγωγη δε νομιζω γτ οποτε πηρα κατι κ χρειαστηκε εγγυηση (s.e βεβαια) δεν ειχα προβλημα στο σερβις ουτε μου ειπαν τπτ..

Απλα οι εταιρειες κινητης τηλ. ειναι πιο ακριβες για την "χασουρα" απο την επιδοτηση..

 

Δεν έχω σκοπό διαφήμισης αλλά το Πλαίσιο έχει και καλύτερες τιμές και καλύτερη επιδότηση.

Και προσωπικά όσες φορές έχω αγοράσει από εκεί κινητό(Νόκια) δεν ήταν ποτέ παραεισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό διαφήμισης αλλά το Πλαίσιο έχει και καλύτερες τιμές και καλύτερη επιδότηση.

Και προσωπικά όσες φορές έχω αγοράσει από εκεί κινητό(Νόκια) δεν ήταν ποτέ παραεισαγωγής.

 

Φαντάζομαι οτι είσαι απλά τυχερός...

 

Τον ιανουάριο του 08 πήρα το 5800 σε μπλέ χρώμα, με την προσφορά της vodafone που έδινε επιδότηση 300Ε και ήταν όντως Ελληνικό.

 

Η κοπέλα μου πήρε το ίδιο κινητό σε κόκκινο χρώμα, την ίδια ήμερα απο το ίδιο μαγαζί, με το ίδιο πρόγραμμα, και είχε ξένο product code, αλλα είχε ελληνικά, τα οπόια εξαφανήστικαν όταν της έκανα update.

 

Να σημειώσω ότι το δικό της κινητό ήρθε 1 εβδομάδα μετά το δικο μου...

 

sorry αν βγήκα λίγο off-topic, αλλα έπρεπε να το πω καποτε! :p

 

Στο θέμα με το symbian foundation, ήθελα να ρωτήσω, τις αναβαθμίσεις για τα κινητά nokia ποιος θα τις βγάζει? η nokia ή το foundation?

Edited by giwrgos_ath
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα με το symbian foundation, ήθελα να ρωτήσω, τις αναβαθμίσεις για τα κινητά nokia ποιος θα τις βγάζει? η nokia ή το foundation?

 

μα η νοκια βεβαια!

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

μα η νοκια βεβαια!

 

οπότε ο λόγος ύπαρξης του foundation είναι για να βγάζει απλά τα πρότυπα του symbian... σωστά?

 

αφού λοιπόν κανείς άλλος δεν ασχολείται με το symbian, γιατί μας ανησυχεί η τύχη του foundation? ας κάνει η Nokia ό,τι θέλει με το λειτουργικό.

 

Εμένα αυτό που με ανησυχεί είναι οι απολύσεις απο την Nokia που ενδεχομένως να καθυστερήσουν την παραγωγή κινητών ή λειτουργικών..

Link to comment
Share on other sites

Για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος, παρακαλώ, η συζήτηση πέρι Symbian Foundation να συνεχιστεί στο θέμα Symbian Foundation: Κρίσιμες ημέρες, λίγο πριν… το τέλος;

 

Γιώργο, πάνω σε αυτό που λες, μόλις έδωσα απάντηση στο σχετικό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

οπότε ο λόγος ύπαρξης του foundation είναι για να βγάζει απλά τα πρότυπα του symbian... σωστά?

 

αφού λοιπόν κανείς άλλος δεν ασχολείται με το symbian, γιατί μας ανησυχεί η τύχη του foundation? ας κάνει η Nokia ό,τι θέλει με το λειτουργικό.

 

Εμένα αυτό που με ανησυχεί είναι οι απολύσεις απο την Nokia που ενδεχομένως να καθυστερήσουν την παραγωγή κινητών ή λειτουργικών..

 

μας νοιαζει υπο την εννοια οτι ενα σωρο ανθρωποι ασχολουνται με αυτο και την περαιτερω αναπτυξη του

το κλεισιμο οργανισμων και οι απολυσεις οδηγουν σε μονοπωλεια και αυτο δεν ειναι καλο για κανενα!

μακαρι να ενσωματωθει το foundation στη νοκια αν και αυτο θα επρεπε να εχει γινει προ πολλου

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες...είμαι σε δίλημμα...έχω συγγενή στην αμερική, που μπορεί να μου αγοράσει το ν8 στο χρώμα που θέλω κ όλας, και να μου το στείλει...συμφέρει;ή να κάνω υπομονή;κ επίσης, εάν τελικά μου το αγοράσουν, με το charger τι γίνεται; Edited by Torres10
Link to comment
Share on other sites

Απο μετατροπείς, μονο HDMI to DVI υπάρχουν;

 

Στη συσκευασία υπάρχουν μετατροπείς:

- miniHDMI male σε HDMI female

- microUSB male σε USB female (για τη λειτουργία USB host ή USB on the go)

 

Δε με κατάλαβες, ρωτάω για τους μετατροπείς που κυκλοφορούν στο εμπόριο γιατι δεν έχουν ολες οι τηλεοράσεις HDMI.

Link to comment
Share on other sites

Δε με κατάλαβες, ρωτάω για τους μετατροπείς που κυκλοφορούν στο εμπόριο γιατι δεν έχουν ολες οι τηλεοράσεις HDMI.

συνδεεται και με απλο composite

η αγορα ενος hdmi converter δεν σε συμφερει με την καμια!!!

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες...είμαι σε δίλημμα...έχω συγγενή στην αμερική, που μπορεί να μου αγοράσει το ν8 στο χρώμα που θέλω κ όλας, και να μου το στείλει...συμφέρει;ή να κάνω υπομονή;κ επίσης, εάν τελικά μου το αγοράσουν, με το charger τι γίνεται;

 

εαν μπορεις να το στειλεις πισω σε περιπτωση που παθει κατι ναι :confused: Τα κινητα που αγοραζονται απο εξω δεν εχουν εγγυηση στην Ελλαδα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

συνδεεται και με απλο composite

η αγορα ενος hdmi converter δεν σε συμφερει με την καμια!!!

 

Ναι μόνο που σε αυτή την περίπτωση χρειάζεται ειδκό καλώδιο, το οποίο δεν υπάρχει στη συσκευασία. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με αυτό που υπήρχε στις συσκευασίες παλιοτερων τηλεφώνων για σύνδεση σε τηλεόραση μέσω της εξόδου 3.5mm, δηλαδή CA-75U. Στη λίστα συμβατότητας δεν αναφέρει το Ν8. :confused: :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το Nokia Support Discussions o ανταπτορας CA-75U δουλευει και με το ν8 για απλες τηλεορασεις...

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/Question-on-CA-75U-TV-out-Cable/m-p/779980

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...