Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, η επίσημη άφιξη του Ν8 είναι γεγονός. Το έχω στα χέρια μου εδώ και μισή ώρα περίπου.

 

Αγορασμένο από Nokia Care Βόλου.

Τελική τιμή 510€.

Χρώμα: Dark Grey

Product Code: 059F047

 

Τα έχω χάσει, είναι μαγεία! Περισσότερες εντυπώσεις σε λίγη ώρα! :D :happy:

 

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΜΕΓΕΙΑ! :lol: :w00t: :dance:

 

με γεια με γεια! αντε επιτελους!!:)

 

περιμενουμε αναλυτικοτερες εντυπωσεις και απο εσενα;)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να πάρεις ένα τηλ. εδώ να δεις τι θα σου πούνε

 

http://www.nokia.gr/support/contact-us

 

To τηλέφωνο είναι σε μόνιμη βάση εκτός λειτουργίας....

 

Μεγειά Πάνο!!! Και καλοδούλεφτο!!!

Link to comment
Share on other sites

με γεια Πανο και στο παλικαρι πισω που παρελαβε απο πλαισιο....

ωραια αντε να το παιρνουν κι αλλοι να γινει πανικος εδω.....:lol::lol:

 

παντως κι εμενα η μπαταρια 3ημερο κραταει οποτε φιλε δεν ξερω....

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του εν λόγω κινητού από την Παρασκευή, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Συνδέθηκα χτες μέσω wifi στο δίκτυο του γραφείου. Κάποια στιγμή, θέλησα να αποσυνδεθώ. Έκανα αποσύνδεση πηγαίνοντας Συνδεσιμότητα-> WLAN-> διάλεξα το δίκτυο που είχα συνδεθεί και έκανα αποσύνδεση και μετά από μισό λεπτό ξανασυνδέθηκε μόνο του!!!

Σήμερα όταν ήρθα, ξανασυνδέθηκε μόνο του!!!

 

Οι ρυθμίσεις που έχω βάλει είναι οι εξής:

Αλλαγή σε WLAN: Μη αυτόματα

Χρ. δεδ. σε οικείο δίκτυο: Ερώτηση πάντα

Χρήση δεδομ. σε περιαγ.: Ερώτηση πάντα

 

Στο 97 που έχουν σχεδόνν ίδιο μενού, δεν είχα αυτό το πρόβλημα.

Μήπως έχω κάνει κάτι λάθος???

 

Ευχαριστώ,

 

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Το πλαισιο λεει μετα απο 20/12!!! WTF?!!?!?!?!?!?!?!?! Ακομα και για το dark grey!!!!! ???????????

 

Μαλλον πηρες τηλ. στο Πλαισιο του Ν.Ψυχικου γιατι τα ιδια μου ειπαν και μενα χτες.Σημερα εβαλα ενα φιλο και ρωτησε στο ιδιο καταστημα και του ειπαν 24/12.Σου ανεβαινει μετα το αιμα στο κεφαλι η οχι? Παντως υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες,δεν θα κατσουμε να σκασουμε ..:kill::rocket:

Edited by vangelsak
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι δεν μπορείς να κάνεις καινούργια προρυθμιση στον ισοσταθμιστη..

Λείπουν πολλές επιλογές από την αναπαραγωγή μουσικής όπως η επεξεργασία του ισοσταθμιστή, η επεξεργασία των ετικετών των κομματιών και η χειροκίνητη προσθήκη εξώφυλλων στα άλμπουμ. Παρόλα αυτά, με αυτές τις ελλείψεις, θεωρώ κλάσεις ανώτερη την νέα αυτή εφαρμογή σε σύγκριση με αυτή που είχαμε στα 5th edition.

@mirrorofsorrow: έχω αρχίσει να έχω υποψίες ότι μπορεί κάτι να μην πηγαίνει καλά με την μπαταρία μου. Όχι ότι έχει πρόβλημα, ωστόσο πρέπει να βρίσκεται πολύ μακριά από τις διάρκειες που μας λες κατά καιρούς και θέλω να το τσεκάρω πριν λήξει το DOA αύριο-μεθαύριο. Μπορείς να με βοηθήσεις με τον εξής απλό τρόπο; (ή όποιος άλλος έχει την ευχέρεια και το χρόνο):

Εγκαταστήστε την εφαρμογή battery monitor από ovistore και μετά από μια πλήρη φόρτιση ανοίξτε την εφαρμογή και πείτε μου τι χρόνους σας βγάζει στο active use. Εμένα μου αναφέρει (με μπαταρία 100%) το απογοητευτικό 1 day and 2 hours... και μετά από μισή ώρα ραδιοφώνου και internet (ταυτόχρονα) έχει πέσει στις 20 ώρες και ποσοστό μπαταρίας 81%...

Εν το μεταξύ δεν νομίζω να μου έχει ξεφύγει κάτι ανοικτό που να μου τρώει την μπαταρία: έχω απενεργοποιημένο το 3g, την αυτόματη αναζήτηση wlan, το bluetooth και τα Mail μου τα τσεκάρει ανά 4ωρο.

Επίσης έχω φτάσει πλέον τις 5 φορτίσεις και δεν βλέπω διαφορά στη διάρκεια από την αρχή μέχρι τώρα.

Την εφαρμογή την έχω περάσει από τις πρώτες μέρες αλλά δεν την χρησιμοποιούσα συχνά. Από χθες που έκανα το ποστ ότι έχω εντυπωσιαστεί και πάω για νέο ρεκόρ αυτονομίας, και μου είπες να την συμβουλεύομαι, την έβαλα σαν widget και παρακολουθώ συνεχώς τις ενδείξεις.

 

Λοιπόν, από το Σάββατο βραδάκι που το φόρτισα, πριν μισή ώρα μου έπεσε στην μία γραμμή. Για να πέσει, έκανα πλοήγηση για κανα 10λεπτο με το ovi maps και δύο κλήσεις. Ενεργοποίησα την εξοικονόμηση ενέργειας και τώρα μου λέει active use time 33 λεπτά. Χθες που ήμουν στις 4 γραμμές, μου έλεγε 1 ώρα και 50 λεπτά και όταν ενεργοποίησα, αργότερα την εξοικονόμηση, πήγε στις 5,5 ώρες.

 

Κάθε βράδυ, το βάζω στην εξοικονόμηση και το πρωί που φεύγω από το σπίτι, την βγάζω, ανοίγω το ΒΤ και το έχω όλη μέρα συνδεδεμένο με το BH-902.

 

Από τις πρώτες 4 φορτίσεις, τις 2 μου έκλεισε από μπαταρία ενώ τις άλλες 2 δεν μου είχε βγάλει καν ένδειξη χαμηλής μπαταρίας. Από κει και πέρα, δεν το φορτίζω πάντα όταν μου βγάζει ένδειξη αλλά και λίγο νωρίτερα (ανάλογα τις ανάγκες) ενώ σχεδόν κάθε μέρα το συνδέω για λίγα λεπτά με τον υπολογιστή για μεταφορά δεδομένων οπότε, φορτίζει λίγο και από την θύρα usb.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας σήμερα πήρα και εγώ το ιθ σε μαύρο από vodafone θα ήθελα να ρωτήσω έχω βάλει το screen saver να βγαίνει σε 1 λεπτό αλλα όταν βγαίνει η οθόνη δεν κλίνη μένει ανοιχτή γίνετε να σβήνει?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

@τομτομ44

Δες και αυτό: http://www.mobile-review.com/articles/2010/n8-brak-en.shtml

Υπάρχει περίπτωση να έχεις πέσει στην προβληματική συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας σήμερα πήρα και εγώ το ιθ σε μαύρο από vodafone θα ήθελα να ρωτήσω έχω βάλει το screen saver να βγαίνει σε 1 λεπτό αλλα όταν βγαίνει η οθόνη δεν κλίνη μένει ανοιχτή γίνετε να σβήνει?

 

Φιλε απο ποια vodafone το πηρες αν επιτρεπεται? Εγω ρωτησα σημερα στο Πλαισιο Κηφισιας και μου ειπαν οτι θα το εχουν σε κανα δεκαημερο. Ρωτησα και σε nokia care, διατιθεται κανονικα απο σημερα αλλα εχουν φερει λιγα κομματια και το παιρνουν μονο οσοι εχουν κανει κρατηση. Επομενη παραλαβη με περισσοτερα κομματια στα μεσα της επομενης εβδομαδας.

 

Και η υπομονη μας οσο παει και εξαντλειται ολο και περισσοτερο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά,

 

Τα παραπάνω τα έχω κάνει ήδη. Έχω να σας ανακοινώσω ότι υφίσταται επίσημα πλέον το εν λόγω πρόβλημα και για του λόγου το αληθές:

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/n8-battery-life/td-p/774962/highlight/false

 

6 σελίδες από 20 μηνύματα έκαστη από τύπους που έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα. Διάβασα όλες τις συζητήσεις και έχουν βγάλει το συμπέρασμα ότι το πρόβλημα δεν οφείλεται στο τι έχεις ανοικτό ή όχι. Είναι γενικότερο το κακό.

Αυτό που ρώτησα εκεί και ρωτάω κι εδώ είναι το εξής (δύσκολο βέβαια να απαντηθεί): Είναι πρόβλημα της μπαταρίας ή πρόβλημα power management του τηλεφώνου; Γιατί αν ισχύει το 1ο, μικρό το κακό, αλλά αν ισχύει το 2ο εκεί την έχω πατήσει. Πρέπει να πάω για αντικατάσταση.....

Όποτε προλάβω θα ρίξω μια ματιά στο θέμα. Δεν ήξερα ότι υπάρχει θέμα διαχείρισης ενέργειας. Ελπίζω πραγματικά να μην πρόκειται για πρόβλημα hardware αλλά να φταίει ή το λογισμικό ή η μπαταρία. Που τελικά, μπορεί να μην φταίει και τίποτα. Μένει να το διαπιστώσουμε.

Παιδιά τελικά το στέλνω πίσω στη Vodafone. Ενημερώθηκα από ένα nokia care ότι για DOA πρέπει να έχω μιλήσει κάτω από μισή ώρα (σύνολο εισερχομένων - εξερχομένων κλήσεων). Εγώ έχω μιλήσει γύρω στο 2ωρο. Γνωρίζεται πως μπορώ (και αν γίνεται) να "σβήσω" αυτό το χρόνο;;;;

Και δεν εννοώ από τους μετρητές. Αυτό το έκανα ήδη. Αυτοί μάλλον από αλλού το τσεκάρουν. Με hard format γίνεται δουλειά;

Με hard reset σβήνονται τα πάντα μεν από την συσκευή αλλά ο life timer ( *#92702689# ) δεν μηδενίζεται με τίποτα. Πήγαινέ το πίσω και πες τους με απόλυτη σιγουριά ότι δεν ισχύει το μισάωρο.

Αν ισχύει αυτό καλύπτομαι πλήρως! Ούτε τα αυτοκόλλητα από την οθόνη δεν έχω βγάλει!

Ρε μπας και τα αυτοκόλλητα καταναλώνουν ενέργεια; :lol: :p

Παιδιά, η επίσημη άφιξη του Ν8 είναι γεγονός. Το έχω στα χέρια μου εδώ και μισή ώρα περίπου.

Καλορίζικο Πάνο. Καλοδούλευτο. Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου. :)

Παιδιά για σας σήμερα πήρα και εγώ το ιθ σε μαύρο από vodafone θα ήθελα να ρωτήσω έχω βάλει το screen saver να βγαίνει σε 1 λεπτό αλλα όταν βγαίνει η οθόνη δεν κλίνη μένει ανοιχτή γίνετε να σβήνει?

Τι screen saver έχεις βάλει;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πηρες τηλ. στο Πλαισιο του Ν.Ψυχικου γιατι τα ιδια μου ειπαν και μενα χτες.Σημερα εβαλα ενα φιλο και ρωτησε στο ιδιο καταστημα και του ειπαν 24/12.Σου ανεβαινει μετα το αιμα στο κεφαλι η οχι? Παντως υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες,δεν θα κατσουμε να σκασουμε ..:kill::rocket:

 

Στο mall πηρα οποτε μαλλον ειναι η επισημη ενημερωση που εχουν...

Μια αλλη λογικη εξηγηση ειναι οτι εχουν παραγγειλει Χ συσκευες , εχουν Χ preorders και επομενη παραλαβη/διαθεσιμοτητα εχουν 20/12....

 

Ψαχνω να βρω καμια πορτοκαλια αλλα ολοι μου λενε διαθεσιμοτητα αντε γεια..... :X:X:cry:

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

μονο προπαραγγελιες θα εξυπηρετησουν αρχικα ειπαν και θα παιξει δευτερη παρτιδα προς τα μεσα του δεκεμβρη,

 

καλοριζικι πανο περιμενουμε εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Και ...στα δικά σας, με το καλό. :D

 

Άντε κ καλούς απογόνους !!! Σαν γάμος ακούγεται.... πλάκα πλάκα αυτή η αναμονή μας έχει τρελανει ολους, χωρις παρεξήγηση αγορίνα . . . !!!

Άλλωστε κι εγω το περιμένω πως κ πως....

Αντε κ του χρόνου ή του παραχρόνου να'χουμε τέτοιες χαρές !!!:p

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξεκίνησε η διάθεση και από τα περισσότερα Nokia Care, το παρόν θέμα κλειδώνεται, μετονομάζεται σε Nokia N8-00 (Pre-Release) και συνεχίζουμε στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia N8-00. Θα γίνει επίσης ένας καθαρισμός στο παρόν θέμα έτσι ώστε να μπορεί εύκολα ο κάθε ενδιαφερόμενος να βρίσκει ότι πληροφορία έχει δημοσιευθεί μέχρι σήμερα για το Ν8.

 

Καλή συνέχεια. :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...