Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιες ειναι οι διαφορες μεταξυ του Flash Lite 4 και του Flash Player 10.1?

Θεωρητικα αν χρειαστει να μπει αργοτερα flash Line 5 αυτο θα μπορει να γινει με μια απλη αναβαθμιση ή θα κλαιμε τα λεφτα μας? Γιατι ενας σημαντικoς λογος που θελω να παω στο symbian 3^ ειναι το flash.

 

Ας μας πει καποιος τι ακριβως παιζει γιατι μας ενδιαφερει ολους η παραπανω λεπτομερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ας μας πει καποιος τι ακριβως παιζει γιατι μας ενδιαφερει ολους η παραπανω λεπτομερια

Με απλά λόγια οι εκδόσεις Lite προσφέρουν λιγότερες δυνατότητες, για παράδειγμα ως το Flash Lite 2.0 δεν υπήρχε υποστήριξη αναπαραγωγής βίντεο FLV, πράγμα που προστέθηκε στην έκδοση Flash Lite 3.0. Η έκδοση 4.0 προσφέρει υποστήριξη Action Script 3.0 δηλαδή μπορείς να γράψεις πιο πολύπλοκα προγράμματα κλπ. Το Flash Player 10.1 υποστηρίζει το πλήρες Flash και αν μεταφερθεί στα S^3 κινητά θα μπορούν να εκτελούν Flash προγράμματα ακριβώς όπως ο υπολογιστής καθώς πρόκειται για τον ίδιο Player (πχ. θα τρέχει το Zoo.gr που προαναφέρθηκε κλπ) -Ο Flash Player 10.1 προσφέρεται ήδη στο Android (τώρα σε beta σε τελική - δεν το γνωρίζω..) οπότε όσοι το διαθέτουν θα μπορούσαν να πουν την γνώμη τους για το πόσο συμβατό είναι σε σχέση με την εκδοχή του για PC (να εδώ τρέχει το flash παιχνίδι FarmVille σε Android συσκευή με Flash Player 10.1 -οπότε μάλλον από συμβατότητα είναι ok!).

Λογικά φτάνει μια απλή αναβάθμιση για να αλλάξει άμεσα το προσφερόμενο Flash, αρκεί να γίνει διαθέσιμο για την Πλατφόρμα.

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά φτάνει μια απλή αναβάθμιση για να αλλάξει άμεσα το προσφερόμενο Flash, αρκεί να γίνει διαθέσιμο για την Πλατφόρμα.

 

Αν είναι έτσι, τότε είναι πιθανόν να το δούμε να κάνει την εμφάνισή του και στο Symbian OS, σωστά;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καποια λινκ το επιβεβαιωνουν την ανακοινωση:

 

http://www.techgear.gr/adobe-releases-flash-player-10-1-for-mobile-devices-5214

http://www.afterdawn.com/news/article.cfm/2010/10/26/flash_10_1_going_to_blackberry_windows_phone_symbian_meego

 

 

~ χ ~

 

eshop.gr : Αναμένεται νέα παραλαβή στις 03 Δεκεμβρίου

πλαισιο: 02 Δεκεμβρίου

nokia: Αρχες Δεκεμβριου

 

Ολα συγκλινουν!!

Edited by SubeRip

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

επισης εξαφανιστηκε απο εκει που το ειχαν στον κατσλογο της wind .

εχει ενα δυσελιδο αφιερωμα για το κινητο στο οποιο λεει καποιες δυνατοτητες του κινητου και μετα απλα το εχει πισω με ολα τα κινητα και στην τιμη συντομα διαθεσιμο....

τα 493 εξαφανιστηκαν.....κατι δεν μαρεσει...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, τότε είναι πιθανόν να το δούμε να κάνει την εμφάνισή του και στο Symbian OS, σωστά;

Σωστά, αρκεί φυσικά η Adobe να το μεταφέρει (port) σε S^3.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

τα 493 εξαφανιστηκαν.....κατι δεν μαρεσει...

 

μιας και στη vodafone φημες λενε οτι θα βγει στα 515 ειναι μαλλον μια καλη ευκαιρια για την wind να τσιμπησει λιγο

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

μιας και στη vodafone φημες λενε οτι θα βγει στα 515 ειναι μαλλον μια καλη ευκαιρια για την wind να τσιμπησει λιγο

 

Κι εμένα έτσι μου φαίνεται. Για να πω την αλήθεια, από την αρχή δε μου καλοκάθονταν στο μάτι τα 493 της Wind, μιας και οι περισσότεροι είχαν ήδη ανακοινώσει τιμές πάνω από το ψυχολογικό όριο των 500 Ευρώ. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έτσι μου φαίνεται. Για να πω την αλήθεια, από την αρχή δε μου καλοκάθονταν στο μάτι τα 493 της Wind, μιας και οι περισσότεροι είχαν ήδη ανακοινώσει τιμές πάνω από το ψυχολογικό όριο των 500 Ευρώ. ;)

 

Εμενα μου ειπαν απο nokia care αγ.αναργυρων 512 και απο την αλλη βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν απο nokia care αγ.αναργυρων 512 και απο την αλλη βδομαδα

 

Αυτή στους αγίους από βδομάδα σε βδομάδα με πηγαίνουν μου είχαν πει για δευτερα αύριο δηλαδή και χθες που ξανά πείρα μου είπαν για παρασκευή άντε να έρθει επιτέλους βαρέθηκα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτή στους αγίους από βδομάδα σε βδομάδα με πηγαίνουν μου είχαν πει για δευτερα αύριο δηλαδή και χθες που ξανά πείρα μου είπαν για παρασκευή άντε να έρθει επιτέλους βαρέθηκα

 

Και εμενα για παρασκευη μου ειπαν:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καποια λινκ το επιβεβαιωνουν την ανακοινωση:

 

http://www.afterdawn.com/news/article.cfm/2010/10/26/flash_10_1_going_to_blackberry_windows_phone_symbian_meego

 

youtube.com/watch?v=Tle2XnbWFlQ

 

Ολα συγκλινουν!!

Οπότε είναι θέμα χρόνου να έχουμε flash 10.1 στο Ν8. Πολύ ευχάριστα νέα. :)

Link to comment
Share on other sites

επισης εξαφανιστηκε απο εκει που το ειχαν στον κατσλογο της wind .

εχει ενα δυσελιδο αφιερωμα για το κινητο στο οποιο λεει καποιες δυνατοτητες του κινητου και μετα απλα το εχει πισω με ολα τα κινητα και στην τιμη συντομα διαθεσιμο....

τα 493 εξαφανιστηκαν.....κατι δεν μαρεσει...

 

την Πέμπτη το παράγγειλα σε αυτή την Τιμή , ο τιμοκατάλογος της wind σε αυτή την τιμή το έχει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

την Πέμπτη το παράγγειλα σε αυτή την Τιμή , ο τιμοκατάλογος της wind σε αυτή την τιμή το έχει

 

Μακαρι να μην αλλαξει κατι...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με το skype τι κανατε?μπορειτε να κανετε βιντεο κλιση?επισης πωσ μπορω να δω βιντεακια στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα δυστυχώς το skype δεν είναι διαθέσιμο για το Ν8 ωστόσο δεν νομίζω ότι θα αργήσει να βγεί και η νέα έκδοση της εφαρμογής για symbian 3!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται κλήση βίντεο μέσω Skype μέχρι στιγμής μέσω κανενός προγράμματος.

Τι βιντεάκια εννοείς;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες σε όλους...μόλις είδα ότι το expansys το έχει διαθέσιμο και στα δυο χρώματα (μαυρο γκρί) και στο Skroutz το βγάζει σε 17 μαγαζιά!!!...με το ζόρι δεν το αγόρασα....περιμένω να δω τι θα μου πούν απο Nokia care...αν είναι γι αυτή την εβδομάδα θα περιμένω, αλλιώς....ολο κ κάπου θα το βρώ! :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες σε όλους...μόλις είδα ότι το expansys το έχει διαθέσιμο και στα δυο χρώματα (μαυρο γκρί) και στο Skroutz το βγάζει σε 17 μαγαζιά!!!

 

Καλημέρα και σε σένα.

Στο expansys το τηλέφωνο δεν έχει ελληνικό manual και επίσης αναφέρει ότι του λείπει ο αντάπτορας HDMI.

Επίσης από ότι βλέπω αυξήθηκε η τιμή του σε σχέση με παλαιότερα που το είχε σε προπαραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα προτεινα λιγο υπομονη. σε 10 μερες θα το εχουμε στα χερια μας . νομιζω οτι η νοκια θα το εχει στα μαγαζια τησ στις 26/11 οποτε θα το παρουμε ισως λιγο πιο ακριβο αλλα με πληρη συσκευασια και χωρις τις χαζομαρες που περνανε πανω οι εταιριες κινητης τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει ότι το ηχείο του Ν8 είναι δυνατό και πεντακάθαρο και αποδίδει καλύτερα από πολλές συσκευές δύο ηχεία.
Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το παρέλαβα...ξεφορτίστηκε και βρήκα την ευκαιρία να σας γράψω!λοιπόν το κινητό είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...αυτό έχω να πω μόνο!από την πρώτη στιγμή που θα το πιάσετε στο χέρι σας και θα νιώσετε την υφή του, θα το καταλάβετε!γρήγορο, το touch του είναι τρομερό, και γενικά ότι γράφτηκε εδώ στα reviews τον προηγούμενο καιρό, αληθεύει! Εμένα προσωπικά δε με πείραξε τόσο πολύ ο browser όσο το ηχείο!εντάξει είναι πεντακάθαρο αλλά όταν είναι ακουμπισμένο σε κρεβάτι για παράδειγμα, χάνει αρκετά!αυτά προς το παρόν!

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το mod της κάμερας;πως μπορώ να το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...