Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο.

Το αντίθετο θα έλεγα.

Εξεπλάγην από την απόκριση του pinch to zoom στην έκθεση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μήπως υπάρχει σχετικά αυξημένη ταχύτητα στην Έκθεση μόνο με τις φωτογραφίες που βγάζει η κάμερα out-of-the-box, που είναι μικρές σε μέγεθος αρχείου; Έχει δοκιμάσει κανείς την ταχύτητα του swipe και του pinch-to-zoom με φωτογραφίες που τραβήχτηκαν με το mod της κάμερας, που είναι πολύ μεγαλύτερες;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι Πάνο, στην κάρτα μνήμης που του έβαλα είχα καμία 300αρια φωτο και βίντεο από την 10άρα ψηφιακή κάμερα και τις ανοίγει/διαχειρίζεται το ίδιο γρήγορα. Η έκθεση πάει σφαίρα. Θα πάθετε μεγάλη πλάκα.

 

Δεν έχει επίπεδα το pinch to zoom ούτε στην έκθεση ούτε στον browser και η απόκρισή του είναι άμεση.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Όχι Πάνο, στην κάρτα μνήμης που του έβαλα είχα καμία 300αρια φωτο και βίντεο από την 10άρα ψηφιακή κάμερα και τις ανοίγει/διαχειρίζεται το ίδιο γρήγορα. Η έκθεση πάει σφαίρα. Θα πάθετε μεγάλη πλάκα.

 

Δεν έχει επίπεδα το pinch to zoom ούτε στην έκθεση ούτε στον browser και η απόκρισή του είναι άμεση.

 

Αυτό είναι πάρα πολύ ευχάριστο. Φαίνεται ότι έχουν βάλει τα δυνατά τους να μας καταπλήξουν οι Φινλανδοί. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πάρα πολύ ευχάριστο. Φαίνεται ότι έχουν βάλει τα δυνατά τους να μας καταπλήξουν οι Φινλανδοί. :)

 

σε ολα εκτος απο την αναπτυη εφαρμογων και τη διαθεσιμοτητα. Μοιαζει σαν να το βγαζουν σιγα σιγα και πειραματικα για να δουν πως θα παει.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει σχετικά αυξημένη ταχύτητα στην Έκθεση μόνο με τις φωτογραφίες που βγάζει η κάμερα out-of-the-box, που είναι μικρές σε μέγεθος αρχείου; Έχει δοκιμάσει κανείς την ταχύτητα του swipe και του pinch-to-zoom με φωτογραφίες που τραβήχτηκαν με το mod της κάμερας, που είναι πολύ μεγαλύτερες;

 

Όχι Πάνο, στην κάρτα μνήμης που του έβαλα είχα καμία 300αρια φωτο και βίντεο από την 10άρα ψηφιακή κάμερα και τις ανοίγει/διαχειρίζεται το ίδιο γρήγορα. Η έκθεση πάει σφαίρα. Θα πάθετε μεγάλη πλάκα.

 

Δεν έχει επίπεδα το pinch to zoom ούτε στην έκθεση ούτε στον browser και η απόκρισή του είναι άμεση.

 

χμμ το galaxy μου κανει το εξης τρικ (μαλλον για να λειτουργει γρηγορα η εκθεση)

οταν ζουμαρεις μια φωτογραφια, στην ουσια δεν ζουμαρεις την αυτουσια φωτογραφια που εχεις βγαλει αλλα ζουμαρεις ειτε μια μικρογραφια της ειτε μια πολυ συμπιεσμενη κοπια της.

αυτο εχει σαν αποτελεσμα η ποιοτητα της φωτογραφιας να χαλαει αμεσως και να βλεπεις παντου pixel !!

στην αρχη που δεν ειχα καταλαβει τι παιζει, ελεγα ρε ****το τοσο πολυ pixel σε φωτογραφια ψηφιακης? τι γινεται...

μετα το πηραμε χαμπαρι στο φορουμ του galaxy s

και αν βαλω το galaxy και το n95 μου διπλα διπλα να ζουμαρουν μια φωτο, τα αποτελεσματα ειναι ΤΡΑΓΙΚΑ!!!

 

Στο n95 φαινεται η καθε λεπτομερια ενο στο galaxy φαινεται το καθε pixel! :lol: :p

 

Για δοκιμαστε το οι κατοχοι να μας πειτε μηπως εχουν κανει και οι τις νοκια καμια τετοια μπινια με την εκθεση για να πηγαινει γρηγορα....

 

για να καταλαβετε την διαφορα, βαζω δυο φωτος απο 2 galaxy s που απο τα οποια το ενα χρησιμοποιει την εκθεση του για να δειξει την φωτο και το αλλο χρησιμοποιει ειδικο προγραμμα που προβαλει την πραγματικη φωτογραφια.

προσεξτε ποσο περισσοτερο ζουμ σηκωνει και ποσο καλυτερη λεπτομερια εχει.

 

http://img545.imageshack.us/img545/4850/20101101174212.th.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/9945/20101101174611.th.jpg

 

αν βρω την αλλη φωτο που δειχνει το n95 με το galaxy θα την ποσταρω εδω. εκει να δειτε διαφορες... νομιζεις οτι βλεπεις αλλη φωτογραφια

 

*EDIT.

να και η φωτο σε συγκριση με το n95.

 

http://img263.imageshack.us/img263/9658/dsc6764k.th.jpg

 

λοιπον? υπαρχει τετοιο θεμα με το N8?

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

Από καιρό έχω την εξής απορία:

Διάβαζα ότι το Ν8 παρέχει έξοδο "via HDMI and composite".

Τώρα βλέπω ότι έχει αλλάξει στο GSMArena αυτό. Τελικά τι ισχύει;

Οι κάτοχοι συσκευών προβολής με είσοδο μόνο composite θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το κινητό σαν πηγή αναπαραγωγής;

Link to comment
Share on other sites

Από καιρό έχω την εξής απορία:

Διάβαζα ότι το Ν8 παρέχει έξοδο "via HDMI and composite".

Τώρα βλέπω ότι έχει αλλάξει στο GSMArena αυτό. Τελικά τι ισχύει;

Οι κάτοχοι συσκευών προβολής με είσοδο μόνο composite θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το κινητό σαν πηγή αναπαραγωγής;

 

Το Ν8 μπορεί να εξάγει αναλογική εικόνα και ήχο μέσω της εξόδου 3.5mm, και συγκεκριμένα υπάρχει καλώδιο που από τη μια έχει ένα τετραπολικό βύσμα 3.5mm και από την άλλη μια τριάδα βυσμάτων RCA, ένα για εικόνα και δύο για στερεοφωνικό ήχο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

έπιασα ένα μαύρο N8 στα χέρια μου και το product code του είναι 0599762. αλλά δεν έχει καμία σχέση με τα code που έχετε στην πρώτη σελίδα. μήπως είναι παραεισαγωγή? πάντως σε Nokia Care το πήρε ο φίλος.
Link to comment
Share on other sites

Αποριες.

Αν βαλω μαγειρεμενο firmware θα εχω Ελληνικα?

Θα μπορω να εχω Ovi store /maps?

Nα περιμενω μεχρι να βγει rompatcher χωρις να αλλαξω firmware?

Παντος μια και φτανει και το Ε7 το Ν8 θα πωληθει,αν και η καμερα του ειναι κατι που πραγματικα θα μου λειψει.

Σε σχεσει με το Ν97 που ειχα ειναι σαν να εβαλα νιτρο

Link to comment
Share on other sites

έπιασα ένα μαύρο N8 στα χέρια μου και το product code του είναι 0599762. αλλά δεν έχει καμία σχέση με τα code που έχετε στην πρώτη σελίδα. μήπως είναι παραεισαγωγή? πάντως σε Nokia Care το πήρε ο φίλος.

 

Φιλε μου σε πιο nokia care το πήρε ο φίλος σου?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

οι ******* της vodafone τα καταφεραν παλι

το Ν8 στην ανωθεν εταιρια θα ερθει με live

 

μπραβο καλα το πανε....μου φαινεται για οποιον δεν εχει θεμα με επιδοτηση ειναι μονοδρομος το nokia care.

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται για οποιον δεν εχει θεμα με επιδοτηση ειναι μονοδρομος το nokia care.

 

:dizzy::dash::cry::cry::cry:

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

με την αλλαγη product code και την εγγυηση τι ισχυει?

με το που θα αλλαξει product code ακυρωνεται και η εγγυηση να υποθεσω?

Link to comment
Share on other sites

Λέω κι εγώ,γιατί η WIND δίνει ημερομηνίες έως τέλος Νοεμβρίου ενώ Cosmote/Vodafone αρχές Δεκέμβρη...

Πάντως,η WIND και φθηνότερα το δίνει,και πιο γρήγορα και unbranded:p Κάντε φορητότητες να πάρετε και καμία καλύτερη προσφορα :p

Αμάν πια με τα branded τηλέφωνα,καταλήγουν να είναι ενοχλητικοί. Να πω ότι τα δίνανε φθηνότερα τουλάχιστον; Θα άξιζε τον κόπο. Πχ το Sony Ericsson T610 το είχα πάρει 30Ε λιγότερο με VF LIVE και το έκανα debrand,δεν ήταν και άσχημη διαφορά.

 

Από εκεί και πέρα,, Θα επανέλθω αρχές Δεκέμβρη λογικά με τη συσκευή μπας και τη χαρώ λίγο στην άδεια ορκομωσίας :p:p:p Θα έχω και 5GB internet από WIND,πάρτυ θα κάνω! Αφήστε το review για τη δικτυακή λειτουργία σε εμένα τουλάχιστον!

 

Ο opera mini native symbian είναι καλός; Αν και opera mobile περιμένουμε κυρίως...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ρώτησα τον φίλο djspiros για να δω αν έχει κανένα ασημι αν είναι από αθηνα βεβαια γιατί δεν πιστεύω να είναι παραεισαγωγή από nokia care

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Λέω κι εγώ,γιατί η WIND δίνει ημερομηνίες έως τέλος Νοεμβρίου ενώ Cosmote/Vodafone αρχές Δεκέμβρη...

Πάντως,η WIND και φθηνότερα το δίνει,και πιο γρήγορα και unbranded:p Κάντε φορητότητες να πάρετε και καμία καλύτερη προσφορα :p

Αμάν πια με τα branded τηλέφωνα,καταλήγουν να είναι ενοχλητικοί. Να πω ότι τα δίνανε φθηνότερα τουλάχιστον; Θα άξιζε τον κόπο. Πχ το Sony Ericsson T610 το είχα πάρει 30Ε λιγότερο με VF LIVE και το έκανα debrand,δεν ήταν και άσχημη διαφορά.

 

Από εκεί και πέρα,, Θα επανέλθω αρχές Δεκέμβρη λογικά με τη συσκευή μπας και τη χαρώ λίγο στην άδεια ορκομωσίας :p:p:p Θα έχω και 5GB internet από WIND,πάρτυ θα κάνω! Αφήστε το review για τη δικτυακή λειτουργία σε εμένα τουλάχιστον!

 

Ο opera mini native symbian είναι καλός; Αν και opera mobile περιμένουμε κυρίως...

 

cosmote το περιμενουν απο 23 του μηνα το μαυρο,εχουν στειλει ενημερωσεις στα καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

με την αλλαγη product code και την εγγυηση τι ισχυει?

με το που θα αλλαξει product code ακυρωνεται και η εγγυηση να υποθεσω?

 

ναι!

 

το θεμα ειναι οτι φοβισμενος απο τα προβληματα

του Ν97 που ειχα

δεν θελω να μπλεξω με τις αλλαγες του product code αν χρειαστει να παω για service

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

ναι!

 

το θεμα ειναι οτι φοβισμενος απο τα προβληματα

του Ν97 που ειχα

δεν θελω να μπλεξω με τις αλλαγες του product code αν χρειαστει να παω για service

 

ακριβως ;)

ασε που αμα γινει καμια στραβη και χρειαζεσαι οπωσδηποτε service ισος να μην μπορεις να επαναφερεις το κανονικο σου product code οποτε ακυρη μια για παντα η εγγυηση.

 

Μπα εγω συμφωνω με τον Πανο και τον Mixtri.

λιγη ακομα αναμονη και αγορα μονο ελληνικης συσκευης απο nokia care η wind.

κριμα που αρχισε και η cosmote το branding των συσκευων.

(αληθεια αυτοι τι κερδιζουν απο αυτο?)

Link to comment
Share on other sites

χωρις παρεξηγηση επειδη ειναι φιλος σου αλλα οσοι δουλευουν στο γερμανο (και οχι μονο) κανουν τους ξερολες. Για να εχουμε καλο ερωτημα το χρησιμοποιησε ο φιλος σου ή μαλλον το πιασε καν στα χερια του και σου λεει οτι ειναι τοσο ευχρηστο που δε θελει πενακι σε καμμια περιπτωση? αυτη η παραπληροφορηση ελεος πια

 

Φυσικά δεν παρεξηγώ έτσι κι αλλιώς εδώ μέσα όλοι μια παρέα είμαστε και ξέρω ότι ότι λέμε το λέμε φιλικά.

Ο φίλος μου που δουλεύει στον γερμανό δεν είναι ξερόλας ψάχνετε πολύ.

Για το συγκεκριμένο κινητό ακόμα περισσότερο γιατί το έχει στα χέρια του(το αγόρασε από το εξωτερικό)του ήρθε σήμερα και με πήρε τηλ να βγούμε για καφέ να μου το δείξει.Ήταν πραγματικά φανταστικό...άρχισα να το θέλω πιο πολύ απ'ότι πριν.Η οθόνη του είναι απίστευτη.Του είπα να κάνουμε κανένα τεστ για το πόσες εφαρμογές ανοίγει το multitask αλλά μου είπε άστο ακόμα δεν το πήρα θα το κολλήσω. :P ΑΑ!! κάτι που με στεναχώρησε ήταν ότι καμιά φορά εκεί που έστελνε μύνημα τον πετούσε στην αρχική οθόνη :/ ελπίζω να το διορθώσει η Nokia αν υπάρχει σε όλα αυτό το πρόβλημα.Το ηχείο του που το δοκιμάσαμε ήταν από τα καλύτερα που έχω ακούσει..και καθαρό ήχο και δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Του είπα να κάνουμε κανένα τεστ για το πόσες εφαρμογές ανοίγει το multitask αλλά μου είπε άστο ακόμα δεν το πήρα θα το κολλήσω.

 

αυτο δεν παιζει και πολυ ρολο. στο n95 εχω ανοιξει 15 εφαρμογες και σε 5800 20+

δεν ειναι το νοημα αν εχει ανοιχτες 20 εφαρμογες αλλα αν με τις 2-3 που θα ειναι συνεχεια ανοιχτες κολλαει η οχι.

γιατι το n95 ας πουμε ηταν η καθυστερηση η ιδια και εβγαζε συχνα πυκνα μνημη πληρης.

παρολο που καταφερνε να ανοιγει 15 εφαρμογες ταυτοχρονα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα κανει και την ερωτηση πριν καποιες μερες.αν καποιος παρει το κινητο απο γερμανο τι ακριβως διαφορα θα εχει που ειναι customized?

θα εχει πειραγμενο μενου?

θα παιρνει πιο αργα τις αναβαθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα κανει και την ερωτηση πριν καποιες μερες.αν καποιος παρει το κινητο απο γερμανο τι ακριβως διαφορα θα εχει που ειναι customized?

θα εχει πειραγμενο μενου?

θα παιρνει πιο αργα τις αναβαθμισεις?

 

Απ'όσο ξέρω καμία διαφορά,όλα θα γίνονται κανονικά.Ούτε πειραγμένο μενού,ούτε θα παίρνει πιο αργά τις αναβαθμίσεις(τις κατεβάζεις δεν στις κάνουν αυτοί).

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...