Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω παιδιά, είναι μία καταπληκτική μέρα. Τόσο mini review του φίλου, όσο και τα τεράστια νέα για το ενοποιημένο περιβάλλον Symbian/Meego. Φαίνεται ότι η Nokia ειναι εδώ για τα καλά. :cool: :dance: :up:

πανο η ανακοινωση περι κοινου ui symbian 4 και meego εχει γινει κανα δεκαημερο

το καινουργιο ειναι οτι στο ολο concept αποφασισαν να συμπεριλαβουν και το symbian 3 για να ωθησουν τις πωλησεις μιας και τα αποτελεσματα του τριτου τριμηνου ηταν πτωτικα

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μην ενδιαφέρει αρκετούς από εδώ, αλλά παρατήρησα ότι στην φωτό με το ΙΜΕΙ που μας έστειλε ο geaf το κινητό "κάθεται" όρθιο!!

κανονικά και σταθερά !

Link to comment
Share on other sites

αν κουνησεις το τραπεζι με πολυ δυναμη θα ειναι ακομα σταθερο? :P

 

ευχαριστουμε παντως για τις πληροφοριες!!!

Edited by TasosN1986
.
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Τα ποστ που αφορούσαν το C6 μεταφέρθηκαν στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia C6-00 Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στον φιλο geaf για τον κοπο του και τον χρονο του ;)!!!Τελικα αν ενα κινητο δεν το δεις ζωντανα μονο απο υποθεσεις δεν βγαζεις ακρη!!!Γενικα πολυ καλα τα νεα μπραβο!!Να δουμε αν ειναι και οκ ο πομπος του o fm transmitter (μην το ξεχασεις πληζ) θα ειναι πολυ καλο!!!Σημερα περασα απο wind και το επιασα στο χερι μου εστω και εικονικο ειναι πολυ desinατο και ειπαν κιολας για τελος του μηνος για να δουμε...!!! :O

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στον φιλο geaf για τον κοπο του και τον χρονο του ;)!!!Τελικα αν ενα κινητο δεν το δεις ζωντανα μονο απο υποθεσεις δεν βγαζεις ακρη!!!Γενικα πολυ καλα τα νεα μπραβο!!Να δουμε αν ειναι και οκ ο πομπος του o fm transmitter (μην το ξεχασεις πληζ) θα ειναι πολυ καλο!!!Σημερα περασα απο wind και το επιασα στο χερι μου εστω και εικονικο ειναι πολυ desinατο και ειπαν κιολας για τελος του μηνος για να δουμε...!!! :O

 

εγω ειχα ρωτησει σε ενα alpha copy πριν ενα μηνα και ειπαν σε μια βδομαδα. Προφανως μεν ουτε καταλαβαν για ποιο ελεγα και ειναι και ασχετοι δε. Επισης το κανουν για να πειρμενεις.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα απο wind και το επιασα στο χερι μου εστω και εικονικο ειναι πολυ desinατο και ειπαν κιολας για τελος του μηνος για να δουμε...!!! :O

 

Η κάμερα εξέχει πολλή, η σαν του Ν97 ; Φαινετε άσχημα;

 

 

Το ηχειο του εναι δυνατο;

Edited by gianpithio
Συνένωση Συνεχόμενων Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πρωτότυπο! Ομολογώ ότι δεν το έχω ξανασυναντήσει μέχρι σήμερα :confused:... αλλά κάποιος ανώνυμος οργισμένος από τα προβλήματα που αντιμετώπισε ιδιοκτήτης του Ν8 σήκωσε blog εναντίον του κινητού μαζί με βιντεάκια κλπ!!

 

Είδηση από εδώ.

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πρωτότυπο! Ομολογώ ότι δεν το έχω ξανασυναντήσει μέχρι σήμερα :confused:... αλλά κάποιος ανώνυμος οργισμένος από τα προβλήματα που αντιμετώπισε ιδιοκτήτης του Ν8 σήκωσε blog εναντίον του κινητού μαζί με βιντεάκια κλπ!!

 

καποιο απο τα μελη του gizmodo ειναι:lol:

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε αλλη wind παω? και στα 2 καταστηματα στη Καβαλα δηλωνουν αγνοια και μου ξεκαθαρισαν πως δεν μπορω ακομη να το προ/παραγγειλω!

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε αλλη wind παω? και στα 2 καταστηματα στη Καβαλα δηλωνουν αγνοια και μου ξεκαθαρισαν πως δεν μπορω ακομη να το προ/παραγγειλω!

 

τυχαιο ? δε νομιζω. και εγω για το nokia club της Καβαλας μιλουσα. Ολοι οι ασχετοι απο τεχνολογια σαυτη τη πολη.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πρωτότυπο! Ομολογώ ότι δεν το έχω ξανασυναντήσει μέχρι σήμερα :confused:... αλλά κάποιος ανώνυμος οργισμένος από τα προβλήματα που αντιμετώπισε ιδιοκτήτης του Ν8 σήκωσε blog εναντίον του κινητού μαζί με βιντεάκια κλπ!!

 

Είδηση από εδώ.

 

Απο οτι φαινεται εχει καποια θεματακια το τηλεφωνο αλλα γραφονται και διαφορες μπουρδες εκει περα.

 

δεν ξερω αν ειναι καλο να δωσουμε πολυ βαση σε αποψεις αμερικανων που σαν υποδειγμα smartphone εχουν το ενα και μοναδικο τους iphone.

 

να πω συγκεκριμενα για το αποσπασμα του podcast? εκπομπης ραδιωφονου? οτι ειναι τελος παντων, που μιλαει μια τυπισσα με εντελος σπαστικο υφακι και κραζει 12 λεπτα για το tweeter client κατα βαση του n8.

Ωραια βρηκαμε εναν πολυ ωραιο λογο να βγαλουμε σκαρτη την συσκευη...

το tweeter client ειναι αχρηστο.

θες να μιλησω μηπως εγω για το facebook client της samsung?? νομιζετε ειναι καλυτερο?

η να μιλησω λιγο για το "pc suite" της samsung? ονοματι kies...

εκει να δεις γλεντια...

 

ειλικρινα ομως σταματησα να το ακουω και το εκλεισα αμεσως μολις ειπε οτι εκει που ειναι στο tweeter θελει να βγει και μετα οταν ξανα μπαινει πρεπει να κανει log in παλι...

 

ε ναι βεβαια... το iphone δεν ειχε multitasking...

που να ξερει απο τετοια η γυναικα...

αναρωτιεμαι, γιατι δεν παει να κανει κανενα review για την κουζινα της καλυτερα :down:

[evil mode off]

 

αυτο που με προβληματιζει ειναι καποια βιντεακια που ειχε με καποια σοβαρα bugs...

Link to comment
Share on other sites

Προς τον φίλο geaf!

 

Παρατήρησα στο video με τους χάρτες ότι έχεις την έκδοση 3.04.

Αν κατεβάσεις την έκδοση 3.06 από τα beta labs, λογικά από ότι περιγράφει θα υποστηρίζει και pinch to zoom.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα bugs με προβληματιζει και μενα ... Μια ο τωρινος σκαρτος browser μια τα ta bugs με βαζουν σε σκεψη παλι

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Για τι bugs μιλάμε δηλαδή; Δεν είχα την ευκαιρία να δω τα βιντεάκια ακόμα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα bugs με προβληματιζει και μενα ... Μια ο τωρινος σκαρτος browser μια τα ta bugs με βαζουν σε σκεψη παλι

 

Παιδιά πολυ έχουμε αγχωθει νομίζω με όσα γράφονται και ακούγονται. Σίγουρα θα συναντίσουμε bugs στη συσκευή άλλα δε νομίζω οτι θα είναι τοσα πολλά ώστε να μας αποτρέπει να χαρούμε την συσκευή. Ο τύπος που έκανε το blog απο ότι κατάλαβα από τα σχόλια άλλων πρέπει να έχει την συσκευή πρίν ακόμα επίσημα κυκλοφορίσει άρα, προφανώς, με ανέτοιμο λειτουργικό. Πρίν αγοράσω το πρώτο μου symbian (n73) διάβαζα τα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σχόλια για προβλήματα που παραλίγο να με κάνουνε να αλλάξω γμωμη. Εύτυχως το αγόρασα και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος, όπως και με τα άλλα symbian που ακολούθησαν. Ας λάβουμε επίσης το γεγονός οτι η συσκευή ήδη έχει δεχτεί ένα firmware update και αναμένεται σύντομα το v21.0 το οποίο ακούγεται τουλαχιστον οτι θα βελτιώσει θεαματικά την συσκευή . Μέχρι να έρθει στην ελλάδα το κινητό μπορεί και να έχει κυκλοφορίσει κιόλας :p (λίγο δύσκολο βέβαια αλλα μπορεί). Την nokia την έχουμε μάθει νομίζω με τα καλά της και τα άσχημα της.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

μαλλον καποιοι ξεχνατε οτι το κινητο ειναι symbian και παιρνει 5-6 αλλους browser που μπορειτε να δοκιμασετε. δεν εγγυομαι οτι αυτοι θα ειναι γρήγοροι αλλα ο default browser δε μου αρεσε ποτε.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

μαλλον καποιοι ξεχνατε οτι το κινητο ειναι symbian και παιρνει 5-6 αλλους browser που μπορειτε να δοκιμασετε. δεν εγγυομαι οτι αυτοι θα ειναι γρήγοροι αλλα ο default browser δε μου αρεσε ποτε.

 

συμφωνω...το ειπα και πιο πανω..δεν μπορει να σερφαρει ανθρωπος με τον default browser..κουραση και παιδεμα......

ειπαν οτι θα το αλλαξουν ομως ολο αυτο....ελπιζω οσο πιο γρηγορα...γινεται...

πλεον τα πραγματα αλλαξανε και ο ανταγωνισμός ειναι τεραστιος........σε σχεση με το παρελθον....και σημερα πλεον σερφαρει πλεον και ο παππους μου απο το κινητο του....:)

παιζει μεγαλο ρολο αυτο....τεραστιο θα ελεγα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι ολες οι συσκευες εχουν bugs; Υποτιθεται οτι τεσταρουν το κινητο τοσους μηνες..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα(ή καλημέρα) σε όλους!Δείτε στα 5:22 λεπτά αυτού του συμπαθέστατου βίντεο (μάλλον εξ Ινδίας)την ram εκκίνησης της συσκευής!(133mb περίπου).Θεωρώ αυτό το στοιχείο πολύ σημαντικό για την εύρυθμη λειτουργία ενός smartphone και θα έλεγα ότι αυτό το νούμερο εξασφαλίζει πώς δεν θα βλέπουμε την ενοχλητική ένδειξη 'πλήρης μνήμη' στο Ν8......(καιρός ήταν πιά αν λάβουμε υπόψη το χάλι τών 5800,Ν97,Χ6 κλπ.............)
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι...

Τα πράγματα αλλάζουν... Ο συμφουρίτης abcdfeg το ανέφερε πιο πριν

Αν κοιτάξετε τις τελευταίες ειδήσεις, αλλά και το σημερινό επίσημο δελτίου τύπου της Νόκια, θα δείτε ένα πράμα.

Το Ν8 θα έχει συνεχώς αναβαθμίσεις, όπως και κάθε συσκευή Symbian^3, μιας και περνάμε στην εποχή του Symbian (σκέτο). Ότι καινούριο βγαίνει ακόμα και σε επίπεδο λειτουργικού συστήματος, θα αναβαθμίζεται. Και όλα αυτά θα έχουν συμβατότητα προς τα πίσω, με αρχή το Ν8.

 

Όσο για τον ενσωματωμένο περιηγητή, με τις αναβαθμίσεις έρχεται και το HTML5.

Φαντάζομαι θα μας εκπλήξουνε ευχάριστα οι Φινλανδοί και σε αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι...

Τα πράγματα αλλάζουν... Ο συμφουρίτης abcdfeg το ανέφερε πιο πριν

Αν κοιτάξετε τις τελευταίες ειδήσεις, αλλά και το σημερινό επίσημο δελτίου τύπου της Νόκια, θα δείτε ένα πράμα.

Το Ν8 θα έχει συνεχώς αναβαθμίσεις, όπως και κάθε συσκευή Symbian^3, μιας και περνάμε στην εποχή του Symbian (σκέτο). Ότι καινούριο βγαίνει ακόμα και σε επίπεδο λειτουργικού συστήματος, θα αναβαθμίζεται. Και όλα αυτά θα έχουν συμβατότητα προς τα πίσω, με αρχή το Ν8.

 

Όσο για τον ενσωματωμένο περιηγητή, με τις αναβαθμίσεις έρχεται και το HTML5.

Φαντάζομαι θα μας εκπλήξουνε ευχάριστα οι Φινλανδοί και σε αυτό το θέμα

 

ειπαμε ολα αυτα ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ νεα και η αρχη μιας νεας εποχης.....:)

αρκει να μην γινουν το 2014.....:)

Link to comment
Share on other sites

ωραία όλα αυτά αλλα με το hardware τι θα γίνει αν αυτή βγάζουν συνεχεια αναβάθμισης και όλο προσθέτουν και όλο βάζουν το hardware θα ανταποκρίνεται η δεν θα σηκώνει τις αναβάθμισης μετά και θα κολλάει λόγο μνήμης και επεξεργαστή?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...