Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το maildroid μετά το τελευταίο update είναι για μένα η καλύτερη εφαρμογή για mail.

Είναι ίσως το μοναδικό πρόγραμμα που υποστηρίζει push notifications σε Yahoo mail.

Και όλα αυτά δωρεάν.

Άπαιχτο.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το maildroid μετά το τελευταίο update είναι για μένα η καλύτερη εφαρμογή για mail.

Είναι ίσως το μοναδικό πρόγραμμα που υποστηρίζει push notifications σε Yahoo mail.

Και όλα αυτά δωρεάν.

Άπαιχτο.

Sent from my note

 

Freddy καλημέρα. Εσύ που δουλεύεις το maildroid μπορείς να μου πεις, μου ήρθε ένα mail από cosmote και μου το εμφανίζει κινέζικα. Τα mail από το φόρουμ μου τα εμφανίζει κανονικά. Θέλει κάποια ρύθμιση για κωδικοποίηση;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το Tasker και όταν ενεργοποιείται ένα profile, ενώ το έχω συνδέσει με ένα task, δεν εφαρμόζεται το task σαν να μην υπάρχει, τι συμβαίνει? μήπως θέλει κάποια ρύθμιση από τα settings?
Link to comment
Share on other sites

S3 rooted (με adaway...ίσως να παίζει ρόλο).

 

Εδώ και μέρες όταν ανοίγω το meteo sail (η εφαρμογή του meteo.gr για τους ανέμους), δε μου φορτώνει τα δεδομένα με τις προγνώσεις.

Το επανεγκατέστησα...τίποτα.

Το δούλεψα χωρίς το adaway...πάλι τίποτα.

 

Το χρησιμοποιεί κανείς; έχει παρατηρήσει το ίδιο;

Καμιά ιδέα γενικότερα από κανέναν;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το maildroid μετά το τελευταίο update είναι για μένα η καλύτερη εφαρμογή για mail.

Είναι ίσως το μοναδικό πρόγραμμα που υποστηρίζει push notifications σε Yahoo mail.

Και όλα αυτά δωρεάν.

Άπαιχτο.

Sent from my note

 

πως λειτουργει ακριβως; το ανοιγω, μου βγαζει να διαβασω τους ορους κλπ., μετα; :p

Link to comment
Share on other sites

Look and feel->icon theme. Εκεί πρέπει να είναι λογικά.

 

Δεν καταλαβες, εννοω πως να τα περασω στην συσκευη.

Τα εχω στο Pc.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες, εννοω πως να τα περασω στην συσκευη.

Τα εχω στο Pc.

 

Ο ένας τρόπος είναι να το περάσεις στο κινητό όπως κάθε φωτογραφία που έχεις. Εγώ ότι αφορά wallpapers και εικονίδια έχω φτιάξει ειδικό φάκελο. Μετά πατάς το εικονίδιο που θες να αλλάξεις και βάζεις όποιο θες. Τώρα σαν πακέτο από το google play είχα κατεβάσει και απλά από τις ρυθμίσεις του apex/nova τα έβαζα αν ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα! Βλέπω πως το sling player είναι σε προσφορά αυτήν την στιγμ , και θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να με ενημερώσει για τις λειτουργίες του. Έχει ελληνικά κανάλια; έχει δορυφορικά κανάλια; χρειάζεται έξτρα εξοπλισμό που πρέπει να έχω ήδη; γνωρίζει κανένας;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα! Βλέπω πως το sling player είναι σε προσφορά αυτήν την στιγμ , και θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να με ενημερώσει για τις λειτουργίες του. Έχει ελληνικά κανάλια; έχει δορυφορικά κανάλια; χρειάζεται έξτρα εξοπλισμό που πρέπει να έχω ήδη; γνωρίζει κανένας;

 

απο που βλεπεις ποιες εφαρμογες ειναι σε προσφορα? εχεις καποιο λινκ σε παρακαλω πολυ?

Link to comment
Share on other sites

απο που βλεπεις ποιες εφαρμογες ειναι σε προσφορα? εχεις καποιο λινκ σε παρακαλω πολυ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.tsapps.appsales ορίστε αφού παρακαλεις πολύ! :-P

Link to comment
Share on other sites

To ram manager pro είναι σε προσφορά . Το χρησιμοποιείται ? Είναι καλό ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να ρωτήσω κάτι. Μου έχει βγάλει μια ένδειξη δίπλα από το σήμα του δικτύου στη γραμμή ειδοποιήσεων. Ξέρει κάποιος τι είναι και αν βγαίνει. Ανεβάζω και screenshot. http://imageshack.us/a/img11/6594/screenshot2012101113475.th.png

 

EDIT: Βρήκα τι είναι (ένδειξη εξοικονόμησης ενέργειας).

Edited by SCORPIOS72
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τις ακριβείς ρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε στο Volume+ (Volume Boost) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TEST.android.lvh&feature=search_result#?t=W10. σε Sony Xperia ray (Root gingerbread 2.3.4) γιατί ο ήχος του είναι χαμηλός (έχω τσεκάρει το xcloud και όλες οι ρυθμίσεις είναι στο 100%); Όχι τίποτα άλλο αλλά μη κάψουμε και κανένα ηχειάκι!!!! Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Το Dropbox λειτουργεί όπως το Drive της Google;

Γιατί πχ να προτιμήσω το DB έναντι του Drive;

 

Έχει κανείς άποψη και για τα δύο;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα. ερωτηση να γνωριζει καποιος.

-υπαρχει καποια εφαρμογη που την τελευταια στιγμη πριν στειλεις μηνυνα ή κάνεις κληση να υπαρχει καποιο μήνυμα επιβεβαιωσης για τη σιμ??

βασικα το εχω δει σε νοκια ντουαλ-σιμ και το ζηλεψα. πολυ εξυπηρετικο για τους ξεχασιαριδες :D

Link to comment
Share on other sites

Ποιο free weather app χρησιμοποείτε παιδιά;

Έχω βάλει διάφορα αλλά ή δεν είναι ακριβή στις προβλέψεις τους ή δεν είναι όμορφα(για widget εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο free weather app χρησιμοποείτε παιδιά;

Έχω βάλει διάφορα αλλά ή δεν είναι ακριβή στις προβλέψεις τους ή δεν είναι όμορφα(για widget εννοώ)

 

Go weather

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, καμιά εφαρμογή που να με ειδοποιεί όταν είναι online συγκεκριμένα άτομα στο facebook υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, καμιά εφαρμογή που να με ειδοποιεί όταν είναι online συγκεκριμένα άτομα στο facebook υπάρχει?

Ναι υπάρχει. go chat λέγεται.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spartancoders.gtok&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zcGFydGFuY29kZXJzLmd0b2siXQ..

Link to comment
Share on other sites

Το Dropbox λειτουργεί όπως το Drive της Google;

Γιατί πχ να προτιμήσω το DB έναντι του Drive;

 

Έχει κανείς άποψη και για τα δύο;

 

Το DB για android δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο και ο αρχικός του χώρος είναι συγκριτικά λίγος σε σχέση με Skydrive, Drive, ή Box. Το βασικό του πλεονέκτημα είναι ο καλός dekstop client και ο τρόπος συγχρονισμού.

Link to comment
Share on other sites

Το DB για android δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο και ο αρχικός του χώρος είναι συγκριτικά λίγος σε σχέση με Skydrive, Drive, ή Box. Το βασικό του πλεονέκτημα είναι ο καλός dekstop client και ο τρόπος συγχρονισμού.

 

Βασικα, εγω ειχα επιλεξει db εναντι του box διοτι το δευτερο με εβαζε οριο στο μεγεθος του καθε αρχειου. 250mb max. δεν ξερω αν εχει αλλαξει αυτο πλεον. το drive αργησε να βγει, και ειχε παρει για μενα ηδη την πρωτια το db. με 32 referals και κατι quest και τον χωρο που μου ειχε δωθει λογω sIII με 75gb που εχω, ειναι μονοδρομος για μενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικα, εγω ειχα επιλεξει db εναντι του box διοτι το δευτερο με εβαζε οριο στο μεγεθος του καθε αρχειου. 250mb max. δεν ξερω αν εχει αλλαξει αυτο πλεον. το drive αργησε να βγει, και ειχε παρει για μενα ηδη την πρωτια το db. με 32 referals και κατι quest και τον χωρο που μου ειχε δωθει λογω sIII με 75gb που εχω, ειναι μονοδρομος για μενα.

 

Σωστός...

Σύμφωνο απόλυτα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω το εξης προβληματακι:

εχω κατεβασει τον go dialer ex και οταν εχω αναπαντητες στο notification bar δεν σβηνονται οταν τις κοιταv με τον go dialer ex αλλα μονο αν μπω στον αρχικο dialer...

ξερει κανεις πως το λυνω??? :wacko:

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω το εξης προβληματακι:

εχω κατεβασει τον go dialer ex και οταν εχω αναπαντητες στο notification bar δεν σβηνονται οταν τις κοιταv με τον go dialer ex αλλα μονο αν μπω στον αρχικο dialer...

ξερει κανεις πως το λυνω??? :wacko:

Μόνο αν είσαι root, κατεβάζεις το NotiGo.

Edited by istrios
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω το εξης προβληματακι:

εχω κατεβασει τον go dialer ex και οταν εχω αναπαντητες στο notification bar δεν σβηνονται οταν τις κοιταv με τον go dialer ex αλλα μονο αν μπω στον αρχικο dialer...

ξερει κανεις πως το λυνω??? :wacko:

 

Αν έχεις ics μόνο από την Notification bar ή κατεβάζεις το extension που σου επιτρέπει να τα σβήνεις. Το λέει και στις οδηγίες του ότι υφίσταται αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...