Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει εφαρμογή για Ραδιόφωνο χωρίς data? Με τίποτα εε? Γιατί αυτό που έχω δεν δουλεύει...

 

Θα πρέπει να κοιτάξεις για το Desire, που έχει radio ούτως ή άλλως αρκεί να το υποστηρίζει η ROM.

 

Για την RSK που γράφεις στην υπογραφή σου:

 

Confirm on v7.2 fm radio works perfect!!!!

 

Αλλιώς, δοκιμάζεις Spirit FM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για την αμμεση απαντηση,εχω το htc wildfire 2.2.1 root και οπωσ λεει και ο ταξιδιωτης22 μηπως δεν χρειαζεται?

 

γεια σε ολους,μηπως ξερει κανεις πως δουλευει το autokiller memory.ευχαριστω

 

Πρόσθεσα ένα αρθράκι εδώ για το πώς δουλεύει θεωρητικά η μνήμη στο Android και γιατί χρειάζεται (όταν χρειάζεται) κάτι σαν τον Autokiller. To αν χρειάζεται προσωπικά στον καθένα εξαρτάται από το πόσο καλά διαχειρίζεται τη μνήμη η rom που έχει η συσκευή του, και διαφέρει τραγικά από συσκευή σε συσκευή, καθώς και μεταξύ διαφορετικών εκδόσεων firmware για την ίδια συσκευή. Αν η συσκευή σου κολλάει ή φαίνεται αργή, μπορεί να βοηθήσει πολύ. Αν ήδη δουλεύει καλά, δεν υπάρχει λόγος να το πειράξεις...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια το bobsled ξανανοιξε και λειτουργει κανονικα και παλι

Άντε να δούμε για πόσο θα λεοτουργήσει αυτή τη φορά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

υπάρχει κάποια free εφαρμογή που να δείχνει τις στάσεις των ΜΜΜ χωρίς να χρειάζεται σύνδεση στο ίντερνετ..?? Ποια είναι η καλύτερη??

¨Εχω το htc wildfire s..

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

υπάρχει κάποια free εφαρμογή που να δείχνει τις στάσεις των ΜΜΜ χωρίς να χρειάζεται σύνδεση στο ίντερνετ..?? Ποια είναι η καλύτερη??

¨Εχω το htc wildfire s..

Ευχαριστώ..

 

Eγώ χρησιμοποιώ το transportation in Athens το οποίο έχεις τις ώρες που φεύγουν τα ΜΜΜ από τις αφετηρίες και επίσης τα ονόματα των στάσεων..

Link to comment
Share on other sites

Dropbox και Google drive νομίζω κάνουν γι αυτή την δουλεία

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Dropbox και Google drive νομίζω κάνουν γι αυτή την δουλεία

σιγουρα αλλα μηπως υπαρχει κατι ποιο γρηγορο πχ να τα βαζει ολα σε εναν φακελο και απο εκει copy-paste στο pc

Link to comment
Share on other sites

παιδια το bobsled ξανανοιξε και λειτουργει κανονικα και παλι

 

Το επιβεβαιώνω κι εγώ, δουλεύει. Αν και, περισσότερο θα με ενδιέφερε να δούλευε το Messaging.. Free SMS και τρελαίνομαι.. Καιρό το ψάχνω..

 

Πάντως μην περιμένετε να κρατήσει... Επίσης, μπορεί κάποιος με κάνα καρτοτηλέφωνο να επιβεβαιώσει ότι δεν χρεώνεται ο παραλήπτης της κλήσης πλζ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εχω το DESIRE S θέλω να βάλω μερικές εφαρμογές αλά μου ζητά το τηλέφωνο να είναι root επειδή δεν γνωρίζω πολλά πράγματα αξίζει, ας χάσω την εγγύηση, και αν ναι πως θα το κάνω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά.Εχω το DESIRE S θέλω να βάλω μερικές εφαρμογές αλά μου ζητά το τηλέφωνο να είναι root επειδή δεν γνωρίζω πολλά πράγματα αξίζει, ας χάσω την εγγύηση, και αν ναι πως θα το κάνω?

 

Διάβασε στο θέμα της συσκευής σου και θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=298724

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εχω το DESIRE S θέλω να βάλω μερικές εφαρμογές αλά μου ζητά το τηλέφωνο να είναι root επειδή δεν γνωρίζω πολλά πράγματα αξίζει, ας χάσω την εγγύηση, και αν ναι πως θα το κάνω?

 

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

HTC Desire S Forum

Link to comment
Share on other sites

θελω μια μικρη βοηθεια..

 

ανοιγω συχνα 2-3 συγκεκριμένα εγγραφα.. μπορω με καποιο τροπο ή εφαρμογη να φτιάξω κάποια συντόμευση τους στην αρχική οθόνη μου?

όπως στον υπολογιστή δηλαδή..

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα αλλα μηπως υπαρχει κατι ποιο γρηγορο πχ να τα βαζει ολα σε εναν φακελο και απο εκει copy-paste στο pc

Μα αν απλά θες να κάνεις copy paste ένα φάκελο στο PC, απλά αντιγράφεις με όποιον τρόπο θες τον φάκελο από το κινητό όπου σώζονται όλες οι φωτό (DCIM) στο PC.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εχω τραβηξει ολα τα sms μου απο το παλιο τηλεφωνο σε ενα csv αρχειο (και ενα txt ετσι για να βρισκεται). Ξερετε πως μπορω (αν μπορω τλκ) να τα περασω αυτα τα sms στην εφαρμογη που εχει το τηλεφωνο για τα μυνηματα?

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

εχω τραβηξει ολα τα sms μου απο το παλιο τηλεφωνο σε ενα csv αρχειο (και ενα txt ετσι για να βρισκεται). Ξερετε πως μπορω (αν μπορω τλκ) να τα περασω αυτα τα sms στην εφαρμογη που εχει το τηλεφωνο για τα μυνηματα?

με το πρόγραμμα Anything to SMS! Υπάρχει στο google play!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

με αυτο το απι, πρεπει να ξερουμε τη δομη του sms για καθε συσκευη?δλδ θα πρεπει να του πουμε εμεις πως πρεπει να διαβασει το αρχειο csv σωστα?

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι τέτοιο. Ένα csv αρχείο έχει συγκεκριμένη δομή οπότε και η ανάγνωσή του γίνεται με συγκεκριμένο τρόπο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια καταρχας δεν γνωριζω αν ειμαι στο σωστο μερος αλλα θα ηθελα να υποβαλω μια ερωτηση κ αν μπορει καποιος κ γνωριζει ειμαι κατοχος lenovoideapad k1 32gb κ φοραω 3.2.1 κ ψαχνω να εγκαταστησω ενα antivirus καλο δηλ ειμαι μεταξυ AVG-IKARUS-DR.WEB-(F SECURE απο skroutz) :confused::confused::confused: γιατι πολλες φορες κατε με το ελευθερο οχι οτι τα κατακρυνω αλλα δεν κανει αυτο που πρεπει σε συγκριση με το πληρομενο αν εχει καποιος κατι να προτεινει πολλη ευχαριστως
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια καταρχας δεν γνωριζω αν ειμαι στο σωστο μερος αλλα θα ηθελα να υποβαλω μια ερωτηση κ αν μπορει καποιος κ γνωριζει ειμαι κατοχος lenovoideapad k1 32gb κ φοραω 3.2.1 κ ψαχνω να εγκαταστησω ενα antivirus καλο δηλ ειμαι μεταξυ AVG-IKARUS-DR.WEB-(F SECURE απο skroutz) :confused::confused::confused: γιατι πολλες φορες κατε με το ελευθερο οχι οτι τα κατακρυνω αλλα δεν κανει αυτο που πρεπει σε συγκριση με το πληρομενο αν εχει καποιος κατι να προτεινει πολλη ευχαριστως

 

Για αυτά συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291945

 

Διάβασε εκεί και θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια εντύπωση έχω και εγώ. Δε θυμάμαι ποιο από τα δύο όμως σου βγάζει όταν ο άλλος είναι μέσα. Νομίζω το ringing...

 

ringing= ότι όντως κουδουνίζει το τηλέφωνό του

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Το sleep mode είναι κάτι που αλλάζει από τις ρυθμίσεις της εκάστοτε συσκευής φαντάζομαι. Καλύτερα να απευθυνθείς στο θέμα του tablet σου ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σωστα, ωστοσο επειδη το οριο τον 30 λεπτων Δεν μπορει να ξεπεραστει εχει βγει καποιο προγραμμα το οποιο περνας και το αλλαζει αυτο Ανεξαρτητως συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...