Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια καταρχας δεν γνωριζω αν ειμαι στο σωστο μερος αλλα θα ηθελα να υποβαλω μια ερωτηση κ αν μπορει καποιος κ γνωριζει ειμαι κατοχος lenovoideapad k1 32gb κ φοραω 3.2.1 κ ψαχνω να εγκαταστησω ενα antivirus καλο δηλ ειμαι μεταξυ AVG-IKARUS-DR.WEB-(F SECURE απο skroutz) :confused::confused::confused: γιατι πολλες φορες κατε με το ελευθερο οχι οτι τα κατακρυνω αλλα δεν κανει αυτο που πρεπει σε συγκριση με το πληρομενο αν εχει καποιος κατι να προτεινει πολλη ευχαριστως

 

Αν σε ενδιαφέρει ρίξε μια ματιά σε αυτό το άρθρο.

 

Πάντως επειδή δεν είναι και πολυστάνταρ ότι χρειάζεσαι antivirus, προτείνω το Avast που αν μη τι άλλο έχει άπαιχτο anti-theft (αυτό το χρειάζεσαι) και μερικά έξτρα όπως πχ firewall κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου .... ψαχνω για ενα προγραμμα αναπαραγωγής μουσικών κομματιων mp3 , Αλλα θέλω επειδή μου αρέσει να τα ακούω όταν κάνω βόλτα με μηχανή η ποδήλατο όποτε το τραγούδι ειναι φόλα να μπορώ μεσω του hands free (εργοστασιακό) να μπορώ να αλλάζω τραγούδι . Δυστηχως έχει μόνο ένα κουμπάκι οπότε θα είμαι ευχαριστημένος με το πάτιμα του κουμπιού απλά να πηγαίνει στο επόμενο τραγούδι . Πάντως με τα δικά του προγράμματα δεν κατάφερα να το πετύχω ... οπότε αρχίζω και αναρωτιέμαι μήπως δεν μπορείς να αλάξεις τραγούδι από το hands free

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι το τηλ είναι το LG optimus 2x εργοστασιακό χωρίς root,

 

Περιμένω τα φώτα σας !! Πάνος

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου .... ψαχνω για ενα προγραμμα αναπαραγωγής μουσικών κομματιων mp3 , Αλλα θέλω επειδή μου αρέσει να τα ακούω όταν κάνω βόλτα με μηχανή η ποδήλατο όποτε το τραγούδι ειναι φόλα να μπορώ μεσω του hands free (εργοστασιακό) να μπορώ να αλλάζω τραγούδι . Δυστηχως έχει μόνο ένα κουμπάκι οπότε θα είμαι ευχαριστημένος με το πάτιμα του κουμπιού απλά να πηγαίνει στο επόμενο τραγούδι . Πάντως με τα δικά του προγράμματα δεν κατάφερα να το πετύχω ... οπότε αρχίζω και αναρωτιέμαι μήπως δεν μπορείς να αλάξεις τραγούδι από το hands free

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι το τηλ είναι το LG optimus 2x εργοστασιακό χωρίς root,

 

Περιμένω τα φώτα σας !! Πάνος

Poweramp....

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση..εχω το genie widget με το οποίο είμαι τέρμα ικανοποιημένος αλλά ξ ρομ που εχω δεν έχει ελληνικα..οπότε μου δείχνει νέα της αμερικής.. :blink: ξέρετε πως αλλάζουμε την τοποθεσία του widget;και αν δεν γίνεται ξέρετε κάποιο παρόμοιο widget;

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Το επιβεβαιώνω κι εγώ, δουλεύει. Αν και, περισσότερο θα με ενδιέφερε να δούλευε το Messaging.. Free SMS και τρελαίνομαι.. Καιρό το ψάχνω..

 

Πάντως μην περιμένετε να κρατήσει... Επίσης, μπορεί κάποιος με κάνα καρτοτηλέφωνο να επιβεβαιώσει ότι δεν χρεώνεται ο παραλήπτης της κλήσης πλζ;

 

Δεν χρεώνεσαι αφού τα μηνύματα και οι κλήσεις είναι μέσο internet (3g/wifi).

Αν χρησιμοποιείς 3g θα σε χρεώσει και μάλιστα παρα πολύ αν είναι για κλίση.

Για εμενα το καλύτερο πιστεύω είναι το "Viber". :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου .... ψαχνω για ενα προγραμμα αναπαραγωγής μουσικών κομματιων mp3 , Αλλα θέλω επειδή μου αρέσει να τα ακούω όταν κάνω βόλτα με μηχανή η ποδήλατο όποτε το τραγούδι ειναι φόλα να μπορώ μεσω του hands free (εργοστασιακό) να μπορώ να αλλάζω τραγούδι . Δυστηχως έχει μόνο ένα κουμπάκι οπότε θα είμαι ευχαριστημένος με το πάτιμα του κουμπιού απλά να πηγαίνει στο επόμενο τραγούδι . Πάντως με τα δικά του προγράμματα δεν κατάφερα να το πετύχω ... οπότε αρχίζω και αναρωτιέμαι μήπως δεν μπορείς να αλάξεις τραγούδι από το hands free

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι το τηλ είναι το LG optimus 2x εργοστασιακό χωρίς root,

 

Περιμένω τα φώτα σας !! Πάνος

 

Έχουμε ξεχωριστό thread για τέτοια θέματα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271531

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει πρόγραμμα για μέτρηση αποστάσεων και κυρίως εκτάσεων όπως χωράφια κτλ; Αν δεν υπάρχει κάποιο ειδικό για αυτή τη δουλειά μπορώ να μετρήσω με κάποιο από τα υπάρχοντα όπως google maps?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει πρόγραμμα για μέτρηση αποστάσεων και κυρίως εκτάσεων όπως χωράφια κτλ; Αν δεν υπάρχει κάποιο ειδικό για αυτή τη δουλειά μπορώ να μετρήσω με κάποιο από τα υπάρχοντα όπως google maps?

Πληθώρα μετρήσεων προσφέρει το Smart Tools.

Αλλά δεν ξέρω αν καλύπτει τόσο μεγάλες εκτάσεις όπως χωράφια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει πρόγραμμα για μέτρηση αποστάσεων και κυρίως εκτάσεων όπως χωράφια κτλ; Αν δεν υπάρχει κάποιο ειδικό για αυτή τη δουλειά μπορώ να μετρήσω με κάποιο από τα υπάρχοντα όπως google maps?

 

εκταση μπορεις να την μετρησεις αν παρεις συντεταγμενες σε καθε γωνια του τεμαχιου αλλα και σε ενδιαμεσες αποστασεις. μετα απο το google βρισκεις εκταση. για το σωστο εντοπισμο ομως πρεπει να εισαι σε εγσα 87.

Link to comment
Share on other sites

Oοσι το εχετε μπορειτε να πειτε γνωμες..;

Το πηρα πριν 3-4 μερες μαζι με το neo v αλλα οταν το ανοιγω και ενω ανοιγει κανονικα δεν βρισκει gps..

εχει ιδεα καποιος γιατι..;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι σαν το icloud για android..?

εχω το neo-v (ics)

 

Dropbox

sugarsync

google drive

box.net

Και καποια αλλα που δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη!

ps: κοιτα την υπογραφη μου..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι σαν το icloud για android..?

εχω το neo-v (ics)

 

Υπάρχει το google drive και dropbox,περίπου σαν το Icloud

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι σαν το icloud για android..?

εχω το neo-v (ics)

 

Οι προτάσεις των παιδιών είναι περισσότερο για αποθηκευτικό χώρο.

 

Παρόμοια με το icloud όμως δουλεύει το android εδώ και πολύ καιρό.

 

Οι επαφές σου είναι στο cloud με το να είναι στο gmail και η μουσική σου είναι στο google play music.

 

Για άλλα πράγματα όπως βίντεο και άλλα αρχεία, χρησιμοποιείς κάποια από τις παραπάνω προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει πρόγραμμα για μέτρηση αποστάσεων και κυρίως εκτάσεων όπως χωράφια κτλ; Αν δεν υπάρχει κάποιο ειδικό για αυτή τη δουλειά μπορώ να μετρήσω με κάποιο από τα υπάρχοντα όπως google maps?

Δοκιμασε το planimeter,εγω μετρησα ενα παρκο μεσα στην Καστορια και πιστευω πως ειναι πολυ αξιοπιστο.

Link to comment
Share on other sites

το viber ειναι καλο και για μηνυματα..;

 

Εννοείται.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το viber ειναι καλο και για μηνυματα..;

 

Εγω κυριως για μηνυματα το χρησιμοποιω. Αν και το whatsapp εχει ορισμενα πλεονεκτηματα οπως το group chat.

Η τελικη επιλογη πιστευω πως εχει να κανει περισσότερο με το τι χρησιμοποιουν οι φιλοι σου.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι το whatsapp είναι κορυφή για μηνύματα και δεν τρώει μπαταρία, όπως το vibe...

 

ευχαριστω.

 

οποιος εχει αγορασει κινητο απο πλαισιο και εχει το dont panic ας βοηθησει λιγο..

http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=334646

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκτος απο το beautiful widgets για καιρο ποιο αλλο θεωρειτε πολυ καλο για καιρο για widget?

 

Υπαρχουν δεκαδες widgets για καιρο. Εγω τον τελευταιο καιρο χρησιμοποιω το weather love, αν και δεν ειναι πολυ γνωστο το theme του widget μου αρεσει παρα πολυ επειδη ταιριαζει αρκετα και με την ics.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν δεκαδες widgets για καιρο. Εγω τον τελευταιο καιρο χρησιμοποιω το weather love, αν και δεν ειναι πολυ γνωστο το theme του widget μου αρεσει παρα πολυ επειδη ταιριαζει αρκετα και με την ics.

 

weather love το δοκιμασα τωρα αλλα δεν μου βρισκει πολη η χωρα, υπαρχει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκτος απο το beautiful widgets για καιρο ποιο αλλο θεωρειτε πολυ καλο για καιρο για widget?

 

BeWeather , πάρα πολύ καλό

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...