Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανενα προγραμμα για να περνω τα email μου (εκτος απο το gmail) ξερετε?

επισης για office ποιο προτεινετε?

 

k9 για mail, quickoffice για office.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ αυτό προσπαθώ να κάνω... Πχ στην οδό σκύρου στο γαλάτσι μου λέει κανένας 1-61 , γράφω 43 και πατάω done...ε και μου βγάζει πως να πάω στο μέσο η την αρχή της οδού, όχι εκεί που θέλω... Δε παίρνει τα νούμερα με λίγα λόγια...

 

Τι να σου πω. Εμένα μου τη βγάζει.

Για δοκίμασε το άλλο.

Αν προσέξεις όταν βάζεις την οδό "σκύρου" η πρώτη επιλογή δεν έχει από πίσω την ελληνική σημαία. Κατέβα πιο κάτω και βρες τη "σκύρου" με την ελληνική σημαία που λέει από κάτω "σε 44 πόλεις", μετά επέλεξε γαλάτσι. Για δοκίμασε το. Κάτι άλλο δε μου έρχεται. Στο κάνει σε όλες τις οδούς αυτό?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν υπαρχει κανενα 'εφετζιδικο' προγραμμα μουσικής για αρχαριους, σαν αυτα τα κονσερτα με τα ipad...

Ξερετε, αυτα που πατάς εσύ τα πιατίνια, τα ντράμς, το μπασο κλπ

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Εμένα μου τη βγάζει.

Για δοκίμασε το άλλο.

Αν προσέξεις όταν βάζεις την οδό "σκύρου" η πρώτη επιλογή δεν έχει από πίσω την ελληνική σημαία. Κατέβα πιο κάτω και βρες τη "σκύρου" με την ελληνική σημαία που λέει από κάτω "σε 44 πόλεις", μετά επέλεξε γαλάτσι. Για δοκίμασε το. Κάτι άλλο δε μου έρχεται. Στο κάνει σε όλες τις οδούς αυτό?

 

Ναι στα πάντα...δε μου δείχνει αριθμό σε καμιά οδό. Μόνο αριθμός κανένας 1- και όταν το γράφω και πατάω done απλά υπολογίζει διαδρομή για την οδό χωρίς αριθμό :(

Link to comment
Share on other sites

Εχεις λινκ? Και δουλευει και σε desire?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1252011

Εδώ είναι.

Διάβασε αν είναι και για το δικό σου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

κανενα προγραμμα για να περνω τα email μου (εκτος απο το gmail) ξερετε?

επισης για office ποιο προτεινετε?

 

Mail Droid

ότι καλύτερο για μένα

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει ένα τεράστιο banner που λέει PREMIUM APPS 90% OFF LAST DAY

 

 

εγώ γιατι εξακολουθώ να μη βλέπω το banner?? :cry: το λινκ αυτό με πάει κάπου που λέει Thank You αλλά οι εφαρμογές που έχει κάτω κοστίζουν από 2 ευρώ μέχρι 5 και πάει λέγοντας.

Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατι εξακολουθώ να μη βλέπω το banner?? :cry: το λινκ αυτό με πάει κάπου που λέει Thank You αλλά οι εφαρμογές που έχει κάτω κοστίζουν από 2 ευρώ μέχρι 5 και πάει λέγοντας.

 

Η προσφορά έληξε, για αυτό σου δείχνει τις κανονικές τιμές.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

α ετσι εξηγείτε.. λέω και εγώ τόσο στραβός είμαι? νόμιζα ότι η προσφορές αυτές θα ανανεώνονται κάθε εβδομάδα, μάλλον έκανα λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ. Το δοκίμασα τώρα το πρωί και όντως βελτιώθηκε και σε μένα το λοκάρισμα (15sec σε ακάλυπτο με πολυκατοικίες γύρω γύρω και συννεφιά).
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είχε επιτυχία. Ελπίζω να επαναλαμβάνεται σε τακτά διαστήματα και όχι μόνο σε γιορτές και επετείους.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Εχω απορια

Το juice defender κανει οντως δουλεια? βλεπω στις κριτικες θετικα σχολια κτλ αλλά μπορει καποιος που το εχει να μου πει αν οντως ειδε μεγαλη διαφορα κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω απορια

Το juice defender κανει οντως δουλεια? βλεπω στις κριτικες θετικα σχολια κτλ αλλά μπορει καποιος που το εχει να μου πει αν οντως ειδε μεγαλη διαφορα κτλ?

 

Κοίταξε εγω έχω δύο συσκευές. Στη μια το έχω περάσει (το ultimate) γιατι έχω το WiFi συνέχεια ανοιχτό καθώς τρεις και λίγο όλο και κατι θα κάνω με το κινητό. Την άλλη συσκευή την έχω σαν βασική για ομιλία κλπ και δεν την πολυπειραζω για να μου βγάζει 2-2μιση μέρες.

Ετσι το πρώτο όταν δεν το πειραζω για κάνα δύο ώρες ας πουμε, σίγουρα επειδή το κλείνει το WiFi μερικά δευτερόλεπτα αφού κλείσει η οθονη μου κερδίζει μπαταρία. Δεν το αφήνει ανοιχτό να τρέχει από πίσω (μένει ανοιχτό συνέχεια μόνο όταν το κινητό φορτίζει). Έχω δει διαφορά φυσικά αλλα εξαρτάται πάντα τι άλλες εφαρμογές έχεις περάσει και τρέχουν από πίσω στη συσκευή σου. Το juice defender κάνει μόνο αυτό. Αν θες αλλιώς το κλείνεις από μόνος σου το WiFi και τα data και δεν το χρειάζεσαι σαν εφαρμογή. Αν βαριέσαι να το κάνεις όμως αυτό, το περνάς βάζεις τις ρυθμίσεις που θες (εχει για νύχτα, για διάφορες εξαιρέσεις) και το ανοιγοκλεινει μόνο του. Εγω από τη χρήση του πάντως ειμαι ευχαριστημένη.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εγω έχω δύο συσκευές. Στη μια το έχω περάσει (το ultimate) γιατι έχω το WiFi συνέχεια ανοιχτό καθώς τρεις και λίγο όλο και κατι θα κάνω με το κινητό. Την άλλη συσκευή την έχω σαν βασική για ομιλία κλπ και δεν την πολυπειραζω για να μου βγάζει 2-2μιση μέρες.

Ετσι το πρώτο όταν δεν το πειραζω για κάνα δύο ώρες ας πουμε, σίγουρα επειδή το κλείνει το WiFi μερικά δευτερόλεπτα αφού κλείσει η οθονη μου κερδίζει μπαταρία. Δεν το αφήνει ανοιχτό να τρέχει από πίσω (μένει ανοιχτό συνέχεια μόνο όταν το κινητό φορτίζει). Έχω δει διαφορά φυσικά αλλα εξαρτάται πάντα τι άλλες εφαρμογές έχεις περάσει και τρέχουν από πίσω στη συσκευή σου. Το juice defender κάνει μόνο αυτό. Αν θες αλλιώς το κλείνεις από μόνος σου το WiFi και τα data και δεν το χρειάζεσαι σαν εφαρμογή. Αν βαριέσαι να το κάνεις όμως αυτό, το περνάς βάζεις τις ρυθμίσεις που θες (εχει για νύχτα, για διάφορες εξαιρέσεις) και το ανοιγοκλεινει μόνο του. Εγω από τη χρήση του πάντως ειμαι ευχαριστημένη.

 

Ευχαριστω :) Μαλλον θα το προσπερασω τοτε αντι να το εχω να πιανει τσαμπα χωρο στο κινητο, προτιμω να τα κλεινω χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είχε επιτυχία. Ελπίζω να επαναλαμβάνεται σε τακτά διαστήματα και όχι μόνο σε γιορτές και επετείους.

 

Sent from my Galaxy S2

 

Είχε τρελή επιτυχία. Οι περισσότερες εφαρμογές που μπήκαν έχουν ενα τεράστιο spike στις πωλήσεις τους εκείνη τη μέρα. Ακόμα και αυτές που πούλαγαν χιλιάδες έτσι και αλλιώς. Μακάρι να το συνεχίσουν γιατί απο τη στιγμή που δεν ήταν εντελώς δωρεάν, σίγουρα και οι developers έβγαλαν λεφτά (σε αντίθεση με τις δωρεάν προσφορές που μόνο διαφήμιση κάνουν).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω :) Μαλλον θα το προσπερασω τοτε αντι να το εχω να πιανει τσαμπα χωρο στο κινητο, προτιμω να τα κλεινω χειροκινητα.

 

Δεν ξερω γιατι ο κοσμος πιστευει οτι το wifi απο μονο του καιει μπαταρια. Αν δεν υπαρχει καποια εφαρμογη που να κρατα ξυπνια τη συσκευη, η καταναλωση του ειναι αναξια λογου.

 

Δεν το λεω για σενα θανατηφορα αμαρτια, γενικα και απο φιλους που μου το λενε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι ο κοσμος πιστευει οτι το wifi απο μονο του καιει μπαταρια. Αν δεν υπαρχει καποια εφαρμογη που να κρατα ξυπνια τη συσκευη, η καταναλωση του ειναι αναξια λογου.

 

Δεν το λεω για σενα θανατηφορα αμαρτια, γενικα και απο φιλους που μου το λενε.

 

Όπως δηλαδή ποιες εφαρμογές ή ποιου ειδους ειναι αυτές που κρατάνε ξύπνια τη συσκευή? Δώσε μου μερικά παραδείγματα ας πούμε για να καταλάβω... Να δω αν τελικά δηλαδη το χρειάζομαι το juice defender ή οχι.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δεδομενο, μπορει να ναι μια κακογραμμενη εφαρμογη. Ενα παραδειγμα ειναι το airdroid το οποιο για να δουλεψει αναγκαστικα κραταει ξυπνια τη συσκευη και βεβαια χρησιμοποιει το wifi, αλλα αυτο ετσι δουλευει ή και το tune in radio επισης.

 

Ποτε δεν ειχα battery drain απο το wifi και το χω τη μιση μερα συνδεδεμενο οταν ειμαι στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα Go Launcher EX. Ερώτηση: πώς μπορώ να βγάλω το εικονίδιο "home" από της εφαρμογές? Δεν θέλω να φαίνεται όταν μπαίνω στα apps(τρώει χώρο από την οθόνη).

Ευχαριστώ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα Go Launcher EX. Ερώτηση: πώς μπορώ να βγάλω το εικονίδιο "home" από της εφαρμογές? Δεν θέλω να φαίνεται όταν μπαίνω στα apps(τρώει χώρο από την οθόνη).

Ευχαριστώ.

 

Δεν μπορείς να το "διώξεις"

Αλλά μπορείς να μεγαλώσεις rows και cols ώστε να εμφανίζονται περισσότερες εφαρμογές ανα σελίδα

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαρμογη να βλεπω το μειλ μου outlook microsoft εχει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το meteo μου φαίνεται κάπως πρόχειρη εφαρμογή έχετε να προτείνεται κάτι άλλο για πρόγνωση καιρού? :)

 

ILMETEO

Το πιο αξιόπιστο!

https://market.android.com/details?id=com.ilmeteo.android.ilmeteo&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pbG1ldGVvLmFuZHJvaWQuaWxtZXRlbyJd

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,εχω και εγω ενα προβλημα αν μπορει να βοηθησει καποιος.εχω την 8.4.3.179971 Thin 1.7.με σκιν Mariupol 3.3.3.ενω στο τεστ λεει τις καμερες η αριαδνη,στην πλοηγηση δεν αναφερει οδους και ωρα αφιξης.(ττς εχω το TTS-svox-ell-f7-odytsak-v1.0243 και audio 3.3.3).η συσκευη ειναι htc wildfire.τι εχω κανει λαθος,ευχαριστω
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαρμογη να βλεπω το μειλ μου outlook microsoft εχει?

 

Τι mail θες να δεις?? Στο Outlook περνάς ρυθμίσεις. Συνήθως, όλα τα Android έχουν ένα mail app πλην του Gmail. Πας εκεί και, επιλέγεις αν το mail που θα τσεκάρεις είναι ΡΟΡ3 ή ΙΜΑΡ και βάζεις pop3/smtp servers και το ελέγχει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τι mail θες να δεις?? Στο Outlook περνάς ρυθμίσεις. Συνήθως, όλα τα Android έχουν ένα mail app πλην του Gmail. Πας εκεί και, επιλέγεις αν το mail που θα τσεκάρεις είναι ΡΟΡ3 ή ΙΜΑΡ και βάζεις pop3/smtp servers και το ελέγχει.

 

smtp αν μου βρείς που βάζεις θα σου στείλω donate :lol:

Προσπαθώ καιρό να βάλω το εταιρικό μου email είτε με po3 είτε με imap αλλα δεν μου δίνει πουθενα να συμπληρωσω εξερχόμενη smtp και λογικά στην επόμενη οθόνή μου λέει οτι δεν μπορεί να συνδεθέι.

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...