Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις αγόρασα το sygic και έχω σημαντικό πρόβλημα.

Δεν έχω φωνητικές οδηγίες σε διαδρομές με εκκίνηση τη θέση μου. Όταν φτιαχνω μια διαδρομή με αρχή και τέλος και το βάζω στο preview τότε έχω ήχο. Οι φωνητικές οδηγίες στο sygic είναι επιλεγμένες, ο ήχος της συσκευής είναι στο μάξιμουμ και έκανα και επανεκκίνηση. Αλλά τίποτα. Το τηλέφωνο είναι το Lenovo Vibe P1 και το navigon λειτουργούσε άψογα.

Έχω κι άλλα θέματα αλλά αν δεν ξεπεραστεί αυτό για να γίνει μια σωστή δοκιμή, όλα τα άλλα δεν έχουν νόημα.

 

Οταν ξεκινας την πλοηγηση με εκκινηση τη θεση σου πηγαινε κατω δεξια στις τρεις τελειες και δες αν ο ηχος ειναι ενεργοποιημενος.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπαρχει ρυθμιση να βαλω το Here σε landscape mode?

Στο iphone γυριζει κανονικα σε landscape ενω σε 2 android tablet που δοκιμασα οχι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια βοήθεια για όποιον ξέρει κάποια λύση, έχω το sygic και αγόρασα χθες με 4 ευρώ το real view navigation, αλλά όταν το ενεργοποιώ μου εμφανίζει την μπλε γραμμή που πρέπει να ακολουθήσεις αλλά όλη η άλλη η οθόνη είναι μαύρη και δεν μου δείχνει καθόλου τον δρόμο. Τι μπορεί να φταίει ; Εχω την καινούργια έκδοση αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια βοήθεια για όποιον ξέρει κάποια λύση, έχω το sygic και αγόρασα χθες με 4 ευρώ το real view navigation, αλλά όταν το ενεργοποιώ μου εμφανίζει την μπλε γραμμή που πρέπει να ακολουθήσεις αλλά όλη η άλλη η οθόνη είναι μαύρη και δεν μου δείχνει καθόλου τον δρόμο. Τι μπορεί να φταίει ; Εχω την καινούργια έκδοση αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο !!!
Κανένα θέμα εδώ με το 3Τ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το πήρα αλλά με βλέπω για άλλη βάση γιατί όταν την έχω στο ταμπλό οι γραμμές δεν ευθειγραμμίζουν με το δρόμο και όταν κολλάω τη βάση στήριξης στο παρμπρίζ ενώ όλα είναι στη θέση τους η κάμερα πέρα από το δρόμο πιάνει και το κάτω μέρος της βάσης.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια βοήθεια για όποιον ξέρει κάποια λύση, έχω το sygic και αγόρασα χθες με 4 ευρώ το real view navigation, αλλά όταν το ενεργοποιώ μου εμφανίζει την μπλε γραμμή που πρέπει να ακολουθήσεις αλλά όλη η άλλη η οθόνη είναι μαύρη και δεν μου δείχνει καθόλου τον δρόμο. Τι μπορεί να φταίει ; Εχω την καινούργια έκδοση αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο !!!

 

Έχεις δώσει δικαιώματα για κάμερα;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τελικώς... κάτι είχε πάθει η εφαρμογή, την διέγραψα και την ξανακατεβασα και δουλεύει άψογα !!! Έχεις δίκιο όμως για την θέση του κινητού και τις γραμμές...αν θέλουμε την απόλυτη εμπειρία χρήσης πρέπει να ευθυγραμμίσουμε το ύψος του κινητού όσο καλύτερα γίνεται με τον δρόμο...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ρυθμιση να βαλω το Here σε landscape mode?

Στο iphone γυριζει κανονικα σε landscape ενω σε 2 android tablet που δοκιμασα οχι

 

Σε απλή προβολή χάρτη νομίζω δεν έχει landscape. Δοκίμασε σε πλοήγηση, να ξεκινήσεις κάποια διαδρομή. Δοκιμασμένο σε δύο συσκευές android, σε πλοήγηση γυρνάει κανονικά σε landscape.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Εχω αγορασμενη αδεια για το sygic στο android κινητο μου. Μπορω με την αδεια αυτη να κανω δουλεια σε iphone συσκευη ή πρεπει να αγοραστει ξανα;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Εχω αγορασμενη αδεια για το sygic στο android κινητο μου. Μπορω με την αδεια αυτη να κανω δουλεια σε iphone συσκευη ή πρεπει να αγοραστει ξανα;

 

όταν βάζεις το serial number που σε στέλνει ενεργοποιείται με το google account σου ! άρα δύσκολα να γίνεται μεταφορά εκεί

δεν έχεις να χάσεις όμως κάτι από το να δοκιμάσεις εκεί το serial number και να μας πεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όταν βάζεις το serial number που σε στέλνει ενεργοποιείται με το google account σου ! άρα δύσκολα να γίνεται μεταφορά εκεί

δεν έχεις να χάσεις όμως κάτι από το να δοκιμάσεις εκεί το serial number και να μας πεις

 

Ακομα ειμαι στο ψαξιμο γιατι παιζει μια καλη επιδοτηση και σκεφτομουν να δοκιμασω και το αλλο στρατοπεδο αλλα κοιταζω ολες της παραμετρους γιατι εχω επενδυσει καποια χρηματα στο android, μην παω εκει και ειμαι "ξεβρακωτος".:worry:

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους,

Έχει κανείς άποψη για το ποιο πρόγραμμα να επιλέξω για πλοήγηση στη Βόρια Ιταλία ; Θα κινηθώ απο Μιλάνο προς Βενετία και βόρεια προς Αυστρία. Με ενδιαφέρει να σε ειδοποιεί για ραντάρ όρια ταχύτητας και μες τις πόλεις να προτείνει θέσεις πάρκινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους,

Έχει κανείς άποψη για το ποιο πρόγραμμα να επιλέξω για πλοήγηση στη Βόρια Ιταλία ; Θα κινηθώ απο Μιλάνο προς Βενετία και βόρεια προς Αυστρία. Με ενδιαφέρει να σε ειδοποιεί για ραντάρ όρια ταχύτητας και μες τις πόλεις να προτείνει θέσεις πάρκινγκ.

Για τέτοια χρήση, το Sygic κάνει όλα τα παραπάνω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους,

Έχει κανείς άποψη για το ποιο πρόγραμμα να επιλέξω για πλοήγηση στη Βόρια Ιταλία ; Θα κινηθώ απο Μιλάνο προς Βενετία και βόρεια προς Αυστρία. Με ενδιαφέρει να σε ειδοποιεί για ραντάρ όρια ταχύτητας και μες τις πόλεις να προτείνει θέσεις πάρκινγκ.

Αυτές οι περιοχές είναι πολύ καλά χαρτογραφημένες και λογικά δε θα έχεις πρόβλημα με την καθοδήγηση όποιο πρόγραμμα και να επιλέξεις (με σχετικά πρόσφατους χάρτες).

 

Εφόσον θα έχεις σύνδεση, την καλύτερη δυναμική (σε πραγματικό χρόνο) πληροφόρηση την παρέχει το Waze το οποίο εκτός από τις στατικά καταχωρημένες θέσεις ραντάρ/καμερών κλπ παρέχει και τις θέσεις που αναφέρουν εκείνη τη στιγμή άλλοι χρήστες (που είναι και το δυνατό σημείο της εφαρμογής εν γένει). Έχει και πληροφορίες για parking, βενζινάδικα και άλλα χρήσιμα.

 

Δοκίμασε το, δωρεάν είναι άλλωστε..

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι περιοχές είναι πολύ καλά χαρτογραφημένες και λογικά δε θα έχεις πρόβλημα με την καθοδήγηση όποιο πρόγραμμα και να επιλέξεις (με σχετικά πρόσφατους χάρτες).

 

Εφόσον θα έχεις σύνδεση, την καλύτερη δυναμική (σε πραγματικό χρόνο) πληροφόρηση την παρέχει το Waze το οποίο εκτός από τις στατικά καταχωρημένες θέσεις ραντάρ/καμερών κλπ παρέχει και τις θέσεις που αναφέρουν εκείνη τη στιγμή άλλοι χρήστες (που είναι και το δυνατό σημείο της εφαρμογής εν γένει). Έχει και πληροφορίες για parking, βενζινάδικα και άλλα χρήσιμα.

 

Δοκίμασε το, δωρεάν είναι άλλωστε..

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τέτοια χρήση, το Sygic κάνει όλα τα παραπάνω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω τους χάρτες της g ή το here maps να επιλέξει την διαδρομή από την Εθνική οδό;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις επιλέξει "αποφυγή διοδίων ή αποφυγή αυτοκινητοδρομων"?

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Στο here βρήκα άκρη. Στους Google δεν βρίσκω.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο here βρήκα άκρη. Στους Google δεν βρίσκω.

 

Πες ποιο ηταν το προβλημα τελικα που δεν σου εβγαζε δρομολογηση απο εθνικη και τι εκανες μηπως και καποιος αλλος εχει το ιδιο θεμα για να το δει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαζε το Google να πάω από αυτοκινητόδρομο κι όχι από εθνική. Η διαφορά είναι μικρή, ώστε δεν αξίζει, πλην διοδίων (1) βέβαια.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και καιρό χρησιμοποιω το πρακατω κολπο ετσι ωστε με το g maps να εχω μπλοκα και speed cameras ταυτοχρονα..

δεν ξερω αν το εχει αναφερει καποιος άλλος οποτε το βαζω εδω και αν εχει ξανα ειπωθεί ας το διαγραψετε ..

Link to comment
Share on other sites

όταν βάζεις το serial number που σε στέλνει ενεργοποιείται με το google account σου ! άρα δύσκολα να γίνεται μεταφορά εκεί

δεν έχεις να χάσεις όμως κάτι από το να δοκιμάσεις εκεί το serial number και να μας πεις

Το έχω κάνει φίλε μου εγώ.

Στείλε τους στο support μήνυμα με την απόδειξη αγοράς σου.

Πες τους πως αλλάζεις πλατφόρμα και πως θέλεις να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα σε iOS

Θα σου δώσουν λύση εντός 2-3 ημερών

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και καιρό χρησιμοποιω το πρακατω κολπο ετσι ωστε με το g maps να εχω μπλοκα και speed cameras ταυτοχρονα..

δεν ξερω αν το εχει αναφερει καποιος άλλος οποτε το βαζω εδω και αν εχει ξανα ειπωθεί ας το διαγραψετε ..

καλο κολπο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και καιρό χρησιμοποιω το πρακατω κολπο ετσι ωστε με το g maps να εχω μπλοκα και speed cameras ταυτοχρονα..

δεν ξερω αν το εχει αναφερει καποιος άλλος οποτε το βαζω εδω και αν εχει ξανα ειπωθεί ας το διαγραψετε ..

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά θέλω να ρωτήσω αν λειτουργεί και σε άλλες εφαρμογές-χάρτες

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά θέλω να ρωτήσω αν λειτουργεί και σε άλλες εφαρμογές-χάρτες

 

Ναι γιατί είναι overlay και τρέχει παράλληλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...