Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα παλιότερο νήμα σε αυτό το φόρουμ για την κίνηση δίνει την απάντηση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=426402

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πράγματι, δεν την εχει. Θα τους το αναφέρω

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

πως θα το αναφέρεις; έχει κάπου να στέλνουμε ελλείψεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως θα το αναφέρεις; έχει κάπου να στέλνουμε ελλείψεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έστειλα ήδη. Εχεις pm

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει 4 κινητά xiaomi redmi note 4 και σε όλα είτε με Android 6 είτε 7 και ΜΌΝΟ στο google maps, όταν κάνω πλοήγηση ενώ είναι ευθεία μπροστά ο δρόμος ξαφνικά στρίβει ο χάρτης και προχωράμε με τον χάρτη στραβά πράγμα που καταντάει προβληματική την πλοήγηση.

επειδή τα κινητά είναι καινούργια και το κάνει ΜΌΝΟ σε αυτήν την εφαρμογή δεν θεωρώ ότι είναι θέμα κινητού αλλά εφαρμογής. έλα όμως που δεν μπορώ να βρω πουθενά παρόμοια αναφορά στο ίντερνετ. κάπου διάβασα μόνο ότι έχει θέματα η εφαρμογή με Android έως 7.και λύνονται με 7.1 αλλά δεν έχει αυτήν την έκδοση το κινητό αυτο που έχω.

 

να σημειώσω ότι με ένα ταπεινό Huawei honor 3c με kitkat η ίδια εφαρμογή είναι μια χαρά.

 

έχει κανένας άλλος δει τέτοιο θέμα;εχω κανει ελεγχο/καλιμπραρισμα πυξιδας δεν φταιει αυτο.επισης εχω δοκιμασει και την beta της εφαρμογης,τα ιδια!

 

 

 

85844b34d9c505c072160ff9ab63b053.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

να σημειώσω ότι με ένα ταπεινό Huawei honor 3c με kitkat η ίδια εφαρμογή είναι μια χαρά.

Κοντευουμε να κλεισουμε 4 χρονια με αυτο το κινητό και ακομη ολα πανε ρολόι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στο sygic και στο igo.το sygic εχει και εκπτωση τωρα.ποιο να διαλέξω;
Εγώ sygic που το είχα για κάποιες μέρες μέσα Θεσσαλονίκη είχα πρόβλημα σε σχέση με Google maps και TomTom που έβγαζαν ακριβώς ίδιες διαδρομές. Κατα 80% με έστελνε από διαφορετική διαδρομή σε σχεση με τα άλλα δύο. Κανα 2 φορές μου έλεγε να στρίψω σε μονόδρομο. Αυτά προς τις 40 εκκλησίες.

Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο "βλέπει" σωστά την κίνηση το sygic καθώς με έστελνε μόνιμα και πάντα μέσα από την Τσιμισκή σε ώρες αιχμής ενώ όλα τα άλλα με πήγαιναν περιφερειακο.

Το igo το εχω δοκιμασει περισσότερο για ταξίδι δεν με βόλευε μέσα στην πόλη εμένα προσωπικά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στο sygic και στο igo.το sygic εχει και εκπτωση τωρα.ποιο να διαλέξω;
Καλύτερη πλοήγηση το IGO, καλύτερα γραφικά το SYGIC.

Πιο φτηνό σαν πακέτο σίγουρα το SYGIC, καθώς παίρνεις πολλούς χάρτες μαζί.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω ξαναρωτησει αλλά δεν έχω πάρει σαφή απάντηση. Υπάρχει τρόπος να έχω είτε μέσω Sygic είτε μέσω Google Maps φωνητική πλοήγηση που να λέει και τα ονόματα των οδών; Είτε στα ελληνικά είτε στα αγγλικά. Το ρωτάω ξανά επειδή πρόσθεσε πρόσφατα η Google την ελληνική γλώσσα στο Text to Speech και στο Google Maps για παράδειγμα τα ονόματα των οδών εμφανίζονται στα ελληνικά (τουλάχιστον στην Κύπρο). Δοκίμασα διάφορους συνδυασμούς αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια μιε ερωτηση

οταν μεσω browser βρισκω μια διευθυνση και παταω οδηγιες μου ανοιγει αυτοματα το google maps

πως γινεται να μην το ανοιγει απο προεπιλογη αλλα να μου ζηταει με ποιο προγραμμα θελω να μου βγαλει τη διαδρομη?

το ρωταω διοτι εχω και navigon kai sygic

Link to comment
Share on other sites

παιδια μιε ερωτηση

οταν μεσω browser βρισκω μια διευθυνση και παταω οδηγιες μου ανοιγει αυτοματα το google maps

πως γινεται να μην το ανοιγει απο προεπιλογη αλλα να μου ζηταει με ποιο προγραμμα θελω να μου βγαλει τη διαδρομη?

το ρωταω διοτι εχω και navigon kai sygic

Θα πας στις εφαρμογές κ θα καθαρισεις τα παντα από το google maps ή αν έχει το τηλέφωνο σου καρτέλα "προεπιλεγμενες εφαρμογες", το καθαρίζεις απο εκει

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις εφαρμογές κ θα καθαρισεις τα παντα από το google maps ή αν έχει το τηλέφωνο σου καρτέλα "προεπιλεγμενες εφαρμογες", το καθαρίζεις απο εκει

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Σωστος.

Εγω πηγαινω απο Foursquare -> HERE συνεχεια.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις εφαρμογές κ θα καθαρισεις τα παντα από το google maps ή αν έχει το τηλέφωνο σου καρτέλα "προεπιλεγμενες εφαρμογες", το καθαρίζεις απο εκει

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

το έκανα.Αλλά τίποτα τζίφος

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένο lifetime traffic για Sygic αλλά δεν μου δείχνει σχεδόν ποτέ ότι έχει κίνηση. Κάποιες φορές που μου έδειξε κίνηση, ήταν σε ελάχιστα σημεία της διαδρομής, ενώ στην πραγματικότητα γινόταν χαμός. Σε σας παίζει κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένο lifetime traffic για Sygic αλλά δεν μου δείχνει σχεδόν ποτέ ότι έχει κίνηση. Κάποιες φορές που μου έδειξε κίνηση, ήταν σε ελάχιστα σημεία της διαδρομής, ενώ στην πραγματικότητα γινόταν χαμός. Σε σας παίζει κανονικά;
τραγικό είναι το sygic στο θεμα της κίνησης. εγώ τους είχα στείλει email και μου απάντησαν όχι δουλεύει μια χαρά.. πρώτο και καλύτερο είναι το girls maps και δεύτερο πολύ καλό το genius driver!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποκλίνομαι στους προγραμματιστές του waze. Σήμερα με το χάος στην Εθνική στην άνοδο προς Κηφισιά με πλοήγησε ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ μέσα από στενά που ούτε ήξερα και κατάφερε να φτάσω σπίτι μου. Αν μπει ο δακτύλιος θα είναι τέλειο κατά τη γνώμη μου. Βέβαια το έχω δοκιμάσει Αθήνα και όχι επαρχία ή εξωτερικό αλλά αυτό το διαδραστικό μεταξύ των χρηστών και η εξαιρετική δρομολόγηση με άφησε άφωνο. Είναι λίγο καταστροφή της μπαταρίας το πρόγραμμα αλλά χαλάλι του...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα προγραμματα νομιζω ειναι καταστροφη μπαταριας και λογικο μαλλον...

υπαρχει προγραμμα gps "battery friendly";

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα προγραμματα νομιζω ειναι καταστροφη μπαταριας και λογικο μαλλον...

υπαρχει προγραμμα gps "battery friendly";

 

Αφου αυτα τα προγραμματα τα χρησιμοποιεις σχεδον παντα στην οδηγηση, μπορεις την ωρα που τα χρησιμοποιεις να εχεις συνδεδεμενο το κινητό σου σε φορτιστη αυτοκινητου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ναι, σωστο κι αυτο, αρα αντι να χανει μπαταρια, παιρνει κιολας :)

 

υπαρχει ομως και η αποψη που λεει οτι "δεν συνισταται να χρησιμοποιουμε το κινητο μας οταν φορτιζει",

ειδικα αν το κανεις καλοκαιρι αυτο που λες, φορτιση + ηλιος μπορουν να υπερθερμανουν το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ένα πράγμα, πλοήγηση στο αμάξι δεν γίνεται χωρίς φόρτιση. Ειδικά αν είναι ταξίδι πολλών ωρών.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ένα πράγμα, πλοήγηση στο αμάξι δεν γίνεται χωρίς φόρτιση. Ειδικά αν είναι ταξίδι πολλών ωρών.
εντός εάν έχεις xiaomi redmi note 4 snapdragon που με Google maps 2.5 ώρες πήγαινε και 2. 5 ώρες έλα 5 ώρες συνολικά γυρίσαμε και είχα 48 %μπαταρία ακόμα με αυτόματη φωτεινότητα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ένα πράγμα, πλοήγηση στο αμάξι δεν γίνεται χωρίς φόρτιση. Ειδικά αν είναι ταξίδι πολλών ωρών.

 

Συμφωνώ ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι, σωστο κι αυτο, αρα αντι να χανει μπαταρια, παιρνει κιολας :)

 

υπαρχει ομως και η αποψη που λεει οτι "δεν συνισταται να χρησιμοποιουμε το κινητο μας οταν φορτιζει",

ειδικα αν το κανεις καλοκαιρι αυτο που λες, φορτιση + ηλιος μπορουν να υπερθερμανουν το κινητο

 

Εγω αυτο κανω παντως. Εχω το τηλεφωνο Huawei honor 3c σχεδον 4 χρονια με τη δικη του μπαταρία και δεν εχω διαπιστωσει προβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εντός εάν έχεις xiaomi redmi note 4 snapdragon που με Google maps 2.5 ώρες πήγαινε και 2. 5 ώρες έλα 5 ώρες συνολικά γυρίσαμε και είχα 48 %μπαταρία ακόμα με αυτόματη φωτεινότητα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε, δεν εχουμε ολοι τετοιο κινητο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

εντός εάν έχεις xiaomi redmi note 4 snapdragon που με Google maps 2.5 ώρες πήγαινε και 2. 5 ώρες έλα 5 ώρες συνολικά γυρίσαμε και είχα 48 %μπαταρία ακόμα με αυτόματη φωτεινότητα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείται,κι εγώ αυτό έχω και είναι απίστευτη η διάρκεια της μπαταρίας στη πλοήγηση και ας προσπαθεί το waze ....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι, σωστο κι αυτο, αρα αντι να χανει μπαταρια, παιρνει κιολας :)

 

υπαρχει ομως και η αποψη που λεει οτι "δεν συνισταται να χρησιμοποιουμε το κινητο μας οταν φορτιζει",

ειδικα αν το κανεις καλοκαιρι αυτο που λες, φορτιση + ηλιος μπορουν να υπερθερμανουν το κινητο

 

Βαλτο μπροστα στο κλιματιστικο :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...