Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μήπως είσαι beta user Εσύ;

Για τσέκαρε

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Μπα, δεν έχω κάνει καμία ενέργεια. Που θα το δω αν έκανα καμία μ@λ@κί@ χωρις να το καταλάβω; Πηγαίνω στις πληροφορίες αλλά δεν βλέπω κάτι. Μήπως γνωρίζεις τι θα πρέπει να κοιτάξω;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν έχω κάνει καμία ενέργεια. Που θα το δω αν έκανα καμία μ@λ@κί@ χωρις να το καταλάβω; Πηγαίνω στις πληροφορίες αλλά δεν βλέπω κάτι. Μήπως γνωρίζεις τι θα πρέπει να κοιτάξω;
Πας στο My apps στο play store και κοιτάς αν είναι κάτω από την κατηγορία BETA.

 

11.10

Έκδοση 17.3.2 βλέπω τώρα

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πας στο My apps στο play store και κοιτάς αν είναι κάτω από την κατηγορία BETA.

 

11.10

Έκδοση 17.3.2 βλέπω τώρα

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Οχι, ολα κανονικα. Δεν ειναι Beta.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Google maps πως μπορώ να βρω τις συντεταγμένες μου για να τις κάνω αντιγραφή να τις στείλω σε κάποιον για να δει που βρίσκομαι;

 

Κάπως το είχα κάνει πριν μήνες αλλά δεν θυμάμαι τώρα. Είχα κάνει αντιγραφή τις συντεταγμένες που βρισκόμουν και τις έστειλα σε μήνυμα σε κάποιον φίλο κ έβαλε τις συντεταγμένες μου στο Google map του και ξεκίνησε την δρομολόγηση

____________________________________________

Και κάτι ακόμα.... Αν πατήσω πάνω στην μπλε κουκίδα (η τοποθεσία μου) μου βγάζει αυτές τις επιλογές. Αν επιλέξω την θέση στάθμευσης θα κοινοποιηθεί τίποτα στο Google plus μου;;; Ρωτάω γιατί πάνω πάνω στον κύκλο έχει την φωτογραφία που έχω στο Google plus μου και στον λογαριασμό Gmail μου. Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Έκδοση 9.59.1

 

52ef2967a466a3eb3d705789a31b249d.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Google maps πως μπορώ να βρω τις συντεταγμένες μου για να τις κάνω αντιγραφή να τις στείλω σε κάποιον για να δει που βρίσκομαι;

 

Κάπως το είχα κάνει πριν μήνες αλλά δεν θυμάμαι τώρα. Είχα κάνει αντιγραφή τις συντεταγμένες που βρισκόμουν και τις έστειλα σε μήνυμα σε κάποιον φίλο κ έβαλε τις συντεταγμένες μου στο Google map του και ξεκίνησε την δρομολόγηση

____________________________________________

Και κάτι ακόμα.... Αν πατήσω πάνω στην μπλε κουκίδα (η τοποθεσία μου) μου βγάζει αυτές τις επιλογές. Αν επιλέξω την θέση στάθμευσης θα κοινοποιηθεί τίποτα στο Google plus μου;;; Ρωτάω γιατί πάνω πάνω στον κύκλο έχει την φωτογραφία που έχω στο Google plus μου και στον λογαριασμό Gmail μου. Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Έκδοση 9.59.1

 

Αν κρατήσεις το δάχτυλο πατημένο στο σημείο του χάρτη που θες και δημιουργηθεί πινέζα, πατάς στο κάτω μέρος της οθόνης και θα εμφανιστούν διάφορες επιλογές.

Η μία δείχνει την πινέζα με τις συντεταγμένες.

Πάτα την και στο πάνω μέρος στο πεδίο του search σου τις εμφανίζει και μπορείς να πατήσεις να κάνεις αντιγραφή.

Επίσης όταν όταν σου εμφανίσει την πινέζα αντί να πατήσεις την πινέζα με τις συντεταγμένες μπορείς να πατήσεις κοινοποίηση και θα σου βγάλει κάμποσες επιλογές για να στείλεις στο φίλο σου. Π.χ. μπορείς να του στείλεις συντόμευση στο viber και να πατήσει κατευθείαν για να του ανοίξει την πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσεις το δάχτυλο πατημένο στο σημείο του χάρτη που θες και δημιουργηθεί πινέζα, πατάς στο κάτω μέρος της οθόνης και θα εμφανιστούν διάφορες επιλογές.

Η μία δείχνει την πινέζα με τις συντεταγμένες.

Πάτα την και στο πάνω μέρος στο πεδίο του search σου τις εμφανίζει και μπορείς να πατήσεις να κάνεις αντιγραφή.

Επίσης όταν όταν σου εμφανίσει την πινέζα αντί να πατήσεις την πινέζα με τις συντεταγμένες μπορείς να πατήσεις κοινοποίηση και θα σου βγάλει κάμποσες επιλογές για να στείλεις στο φίλο σου. Π.χ. μπορείς να του στείλεις συντόμευση στο viber και να πατήσει κατευθείαν για να του ανοίξει την πλοήγηση.

Σωστός! Σ'ευχαριστω!!!

Για την θέση στάθμευσης ξέρεις τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Σ'ευχαριστω!!!

Για την θέση στάθμευσης ξέρεις τίποτα;

 

Για σένα είναι μόνο για να σε γυρίσει στο αυτοκίνητό σου.

Μόνο αν το επιλέξεις την κοινοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βάλω gps στο κινητο ( s7 edge) τι προτεινετε; καλυτερα αν ειναι και offline.

το google maps είναι αξιόπιστο;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βάλω gps στο κινητο ( s7 edge) τι προτεινετε; καλυτερα αν ειναι και offline.

το google maps είναι αξιόπιστο;

 

Here maps φίλε μου, μονόδρομος

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βάλω gps στο κινητο ( s7 edge) τι προτεινετε; καλυτερα αν ειναι και offline.

το google maps είναι αξιόπιστο;

 

Για μενα, ειναι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Here maps φίλε μου, μονόδρομος
Μονόδρομος για ποιον;

Για σένα;

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Gmaps για online

Sygic/Igo για offline

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μονόδρομος για ποιον;

Για σένα;

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Gmaps για online

Sygic/Igo για offline

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Gmaps για online για ποιον; Για σενα; Δεν ισχύει αυτό που λες.

:happy:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Gmaps για online για ποιον; Για σενα; Δεν ισχύει αυτό που λες.

:happy:

Εννοείται φίλε για μένα.

Δεν μπορεί να επιβάλλει κανείς την άποψη του.

 

 

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Gmaps για online για ποιον; Για σενα; Δεν ισχύει αυτό που λες.

:happy:

 

το gmaps ειναι απιστευτα ευκολο, σε σχεση με αλλα gps που πρεπει να γραφεις ενα σωρο πληφοριες για να βρεις την τοποθεσια! οπως επισης εχει και history απο το pc! εγω βρισκω τi θελω στο maps και παταω share να μου το ανοιξει στο sygic και ετοιμο!

το maps, σε πολλες διαδρομες μου τα εχει κανει μανταρα και κανω κυκλους!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το gmaps ειναι απιστευτα ευκολο, σε σχεση με αλλα gps που πρεπει να γραφεις ενα σωρο πληφοριες για να βρεις την τοποθεσια! οπως επισης εχει και history απο το pc! εγω βρισκω τi θελω στο maps και παταω share να μου το ανοιξει στο sygic και ετοιμο!

το maps, σε πολλες διαδρομες μου τα εχει κανει μανταρα και κανω κυκλους!

συμφωνώ για την ευκολία τότε gmaps αλλά πλέον σε κινητό με Android 6.0.1 αλλά και 7 μου κάνει πολλά χαζά όπως εκεί που πας ευθεια σε δρόμο ξαφνικά στρίβει ο χάρτης λίγο αριστερά ή δεξιά και ο κερσορας προχωραει με τον χάρτη στραβό! αυτό γίνεται ΜΌΝΟ gmaps σε κανένα άλλο πρόγραμμα από τα 5 που έχω! άρα είναι θέμα gmaps

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το gmaps ειναι απιστευτα ευκολο, σε σχεση με αλλα gps που πρεπει να γραφεις ενα σωρο πληφοριες για να βρεις την τοποθεσια! οπως επισης εχει και history απο το pc! εγω βρισκω τi θελω στο maps και παταω share να μου το ανοιξει στο sygic και ετοιμο!

το maps, σε πολλες διαδρομες μου τα εχει κανει μανταρα και κανω κυκλους!

 

δε διαφωνω, ειναι πολυ καλο :) αν και σαν πλοηγηση δε τρελαινομαι εκτος αθηνων/πολεων. Πιο πολυ το υφος του φιλου σχολιαζα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνω, ειναι πολυ καλο :) αν και σαν πλοηγηση δε τρελαινομαι εκτος αθηνων/πολεων. Πιο πολυ το υφος του φιλου σχολιαζα :p
Δηλαδή τι σχολίασες σε μένα;

Νομίζω έχω δείξει με τα γραφόμενα μου εδώ μέσα τόσο καιρό ότι δεν υποστηρίζω καμία συγκεκριμένη εταιρεία , ούτε γράφω ότι αυτό ή εκείνο είναι μονόδρομος, όπως το άλλο μέλος.

Προτείνω στους υπόλοιπους ανάλογα με την περίπτωση.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω στο sygic το κτελ Χαλκιδικης.:ninja:

 

γράψε το με greeklish μερικές σελίδες πίσω το είχα αναφέρει και εγώ στο θέμα poi δεν τα πάει πλέον καλά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε πίστευα ότι είναι ένα απο τα καλύτερα προγράμματα πλοήγησης αλλά παρατηρώ ότι τα μπερδεύει και στα απλά πράγματα .

Μιλάω για το Magic Earth Pro. Του έβαλα να με πάει απο την Αθήνα στο Βαθύ των Μεθάνων. Η photo τα λέει όλα . Τι δουλειά έχει το Λυγουριό στην διαδρομή μου ? Τελείως τρελό .

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μονόδρομος για ποιον;

Για σένα;

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Gmaps για online

Sygic/Igo για offline

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Φίλε μου το IGO χρησιμοποιεί χάρτες του HERE.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω διαπιστώσει ότι ο πιο σίγουρος τρόπος να βρεις ένα POI που θες είναι να το ψάξεις στους Χάρτες και μετά να το κάνεις κοινοποίηση μέσω Send-to-GPS στο Sygic (ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή χρησιμοποιείς). Οι Χάρτες μπορεί να έχουν το μειονέκτημα ότι ρουφάνε δεδομένα και μπαταρία, αλλά στη πληθώρα των POI απλά δεν παίζονται.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...