Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχουν δεκαδες widgets για καιρο. Εγω τον τελευταιο καιρο χρησιμοποιω το weather love, αν και δεν ειναι πολυ γνωστο το theme του widget μου αρεσει παρα πολυ επειδη ταιριαζει αρκετα και με την ics.

 

Ωραίο είναι αν και θα ήθελα κι επιλογή με μικρότερα widgets καιρού μαζί με ώρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Oοσι το εχετε μπορειτε να πειτε γνωμες..;

Το πηρα πριν 3-4 μερες μαζι με το neo v αλλα οταν το ανοιγω και ενω ανοιγει κανονικα δεν βρισκει gps..

εχει ιδεα καποιος γιατι..;

 

Τεσταρε μόνο το Gps για αρχή.

Κατέβασε το Gps Test και βγες στο μπαλκόνι ή σε ανοιχτό χώρο για να δεις πόσους δορυφόρους και πόσο γρήγορα θα κλειδώσει.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Τεσταρε μόνο το Gps για αρχή.

Κατέβασε το Gps Test και βγες στο μπαλκόνι ή σε ανοιχτό χώρο για να δεις πόσους δορυφόρους και πόσο γρήγορα θα κλειδώσει.

 

να σαι καλα λυθηκε! μια χαρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι αν και θα ήθελα κι επιλογή με μικρότερα widgets καιρού μαζί με ώρα

 

Ρίξε μια ματιά και στο Palmary Weather. Δε λέει την ώρα αλλά έχει ωραία εικονίδια και δεν τρώει πάρα πολλή μνήμη.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει πρόγραμμα για μέτρηση αποστάσεων και κυρίως εκτάσεων όπως χωράφια κτλ; Αν δεν υπάρχει κάποιο ειδικό για αυτή τη δουλειά μπορώ να μετρήσω με κάποιο από τα υπάρχοντα όπως google maps?

To Google Earth στο pc έχει εφαρμογή που μετράς με αρκετή ακρίβεια το χωράφι σου. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ ακόμα και για στείλω σε αγοραστή το χωράφι που πουλάω.

Κατεβάζεις το πρόγραμμα και στα εργαλεία έχει χάρακα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεώνεσαι αφού τα μηνύματα και οι κλήσεις είναι μέσο internet (3g/wifi).

Αν χρησιμοποιείς 3g θα σε χρεώσει και μάλιστα παρα πολύ αν είναι για κλίση.

Για εμενα το καλύτερο πιστεύω είναι το "Viber". :)

 

Χμμμμ... Φίλε μάλλον δεν έχει πάρει χαμπάρι τη μαγεία του Bobsled :) Οι κλήσεις φεύγουν από εσένα μέσω 3g/wifi αλλά παίρνεις τηλέφωνο τον άλλο κανονικά στο κινητό ή το σταθερό (χωρίς να έχει την εφαρμογή!! Δεν ξέρω για πόσο θα συνεχιστεί βέβαια...

 

Γι'αυτό έλεγα μήπως γινόταν κάτι αντίστοιχο με τα μηνύματα. Δλδ να στέλνεις μέσω 3g/wifi αλλά στον άλλο να πηγαίνει σαν κανονικό μήνυμα :)

 

 

edit:

@panostok: :-O WTF?!!!! wow....

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ... Φίλε μάλλον δεν έχει πάρει χαμπάρι τη μαγεία του Bobsled :) Οι κλήσεις φεύγουν από εσένα μέσω 3g/wifi αλλά παίρνεις τηλέφωνο τον άλλο κανονικά στο κινητό ή το σταθερό (χωρίς να έχει την εφαρμογή!! Δεν ξέρω για πόσο θα συνεχιστεί βέβαια...

 

Γι'αυτό έλεγα μήπως γινόταν κάτι αντίστοιχο με τα μηνύματα. Δλδ να στέλνεις μέσω 3g/wifi αλλά στον άλλο να πηγαίνει σαν κανονικό μήνυμα :)

 

 

edit:

@panostok: :-O WTF?!!!! wow....

 

Σε μενα παντως το bobsled σταματησε να παιζει μετα απο 3 κλησεις που εκανα. Πλεον δεν ισχυει για ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

θέλω εφαρμογή που να δείχνει στοιχεία της μπαταρίας.

έχω μια 1600 mAh και θέλω να διαπιστώσω ότι όντως είναι τόσα

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως το bobsled σταματησε να παιζει μετα απο 3 κλησεις που εκανα. Πλεον δεν ισχυει για ελλαδα

 

Μόλις με κάλεσα στο άλλο κινητό :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει πρόγραμμα για μέτρηση αποστάσεων και κυρίως εκτάσεων όπως χωράφια κτλ; Αν δεν υπάρχει κάποιο ειδικό για αυτή τη δουλειά μπορώ να μετρήσω με κάποιο από τα υπάρχοντα όπως google maps?

 

Planimeter

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια δεν μου μιλαει ουτε στο hansent SMS ουτε πουθενα..εχω αγορασμενο το ariande και εχω κανει της ρυθμισεις..στο torgue μιλαει αλλα συνηθως συλαβιζει στα αγγλικα..δεν γινεται να μιλαει παντου..ονομα,SMS..και να διαλεγει αναλογως την γλωσσα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη,για να καταλάβω,υπάρχει πρόγραμμα που διαβάζει στα ελληνικά ένα μήνυμα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα και υπαρχει

 

Πιο ειναι καλε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο nokia e66 που εχω ως δευτερο κινητο,εχω βαλει ενα προγραμματακι το οποιο αλλαζει τα προφιλ του κινητου με βαση το χρονοδιαγραμμα που οριζω εγω.Το χρησιμοποιω κυριως για τα βραδια που κοιμαμαι.Πριν κοιμηθω βαζω το κινητο σε λειτουργια "εκτος συνδεσης",ρυθμιζω το ξυπνητηρι κ μετα ρυθμιζω κ το προγραμματακι για να μπει το κινητο στο γενικο προφιλ,συνηθως κανα δεκαλεπτο πριν χτυπησει το ξυπνητηρι.

Κερδιζω λιγο στην καταναλωση της μπαταριας,γλυτωνω απο την ακτινοβολια αφου δεν συνδεεται στο δικτυο και μενει κ ανοιχτο το κινητο ωστε σε περιπτωση που δεν ξυπνησω απο το ξυπνητηρι(οι εχοντες προβλημα με τον υπνο καταλαβαινουν τι εννοω!)να μπορουν να με παρουν τηλεφωνο αφου θα εχει μπει στο κανονικο προφιλ το κινητο.

Η ερωτηση μου ειναι,υπαρχει κατι αντιστοιχο για android κινητα κ συγκεκριμενα για htc wildfire s ?

Link to comment
Share on other sites

Στο nokia e66 που εχω ως δευτερο κινητο,εχω βαλει ενα προγραμματακι το οποιο αλλαζει τα προφιλ του κινητου με βαση το χρονοδιαγραμμα που οριζω εγω.Το χρησιμοποιω κυριως για τα βραδια που κοιμαμαι.Πριν κοιμηθω βαζω το κινητο σε λειτουργια "εκτος συνδεσης",ρυθμιζω το ξυπνητηρι κ μετα ρυθμιζω κ το προγραμματακι για να μπει το κινητο στο γενικο προφιλ,συνηθως κανα δεκαλεπτο πριν χτυπησει το ξυπνητηρι.

Κερδιζω λιγο στην καταναλωση της μπαταριας,γλυτωνω απο την ακτινοβολια αφου δεν συνδεεται στο δικτυο και μενει κ ανοιχτο το κινητο ωστε σε περιπτωση που δεν ξυπνησω απο το ξυπνητηρι(οι εχοντες προβλημα με τον υπνο καταλαβαινουν τι εννοω!)να μπορουν να με παρουν τηλεφωνο αφου θα εχει μπει στο κανονικο προφιλ το κινητο.

Η ερωτηση μου ειναι,υπαρχει κατι αντιστοιχο για android κινητα κ συγκεκριμενα για htc wildfire s ?

 

Profile sheduler+

Phoneweaver

...και πολλά άλλα

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

στο γραφει την ωρα που το κανει.. system/pim

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για ΝΑ μην κλείνει η οθόνη όταν μιλάς με ΤΟ μεγάφωνο;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

στο γραφει την ωρα που το κανει.. system/pim

 

ξερω οτι το γραφει και το ειδα αλλα ελα μου που δεν το βρισκω το συστεμ

Link to comment
Share on other sites

Σε δρόμους επαρχίας έχει σοβαρές ελλείψεις, και τα poi του navigon είναι ελάχιστα σε σχέση με τους ανταγωνιστές. Από δρομολόγηση τα πάει άψογα βέβαια, έχοντας το καλύτερο σύστημα δρομολόγησης από όλους

 

τον καλύτερο αλγοριθμο δρομολογησης το έχει το igo. οι δρομολογησεις του είναι μαθηματικά σωστές ακομα και μετά από συχνους επαναυπολογισμους. το έχει αποδείξει στη πράξη. μακάρι όμως να είχε καλύτερους χάρτες. γιατί δεν αρκεί μόνο ο αλγοριθμος δρομολογησης αλλά και οι χάρτες. το navigon το χρησιμοποιώ. είναι καλό πρόγραμμα, αρκετα λιτό όμως. καλές δρομολογησεις χωρίς λαθη, όχι όμως τις ιδανικές του igo. τυγχάνει να χρησιμοποιώ αρκετά και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερω οτι το γραφει και το ειδα αλλα ελα μου που δεν το βρισκω το συστεμ

 

Πρέπει να είσαι rooted για να φτάσεις εκεί και με τον κατάλληλο file explorer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...