Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.

Ειχα ρωτησει και παλιοτερα για call blocker και τελικα κατεληξα για λιγο στο easy hangup. Αλλα δυστηχως μετα την τελευταια αναβαθμιση ουτε αυτος δουλευει σωστα :(

Δοκιμασα και διαφορες free ή trial εκδοσεις αλλα δεν με καλυψε καμια.

Ξαναρωταω λοιπον, μηπως καποιος εχει βρει κατι ... υπαρχει καποιος καλος/δοκιμασμενος free ή paid που να μπλοκαρει συγκεκριμενους αριθμους και αγνωστους (απορρητους εννοω) αριθμους?

Μονο αυτο...υπηρεσιες για sms δεν με νοιαζουν.

SE Xperia Mini Pro, Android 2.3.4

 

Για δοκίμασε το easy filter.

https://market.android.com/details?id=com.phoneblocker.android&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5waG9uZWJsb2NrZXIuYW5kcm9pZCJd

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει να κανω slide οταν ειναι μα σηκωσω το τηλ!υπαρχει εφαρμογη να απαντας χωρις να κανεις slide;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

αυτος νομιζω κανει αυτο που θες https://market.android.com/details?id=com.dw.contacts.free&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmR3LmNvbnRhY3RzLmZyZWUiXQ..

παντος +και απο εμενα για το exDialer.

 

Πολύ καλό. Σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει να κανω slide οταν ειναι μα σηκωσω το τηλ!υπαρχει εφαρμογη να απαντας χωρις να κανεις slide;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

https://market.android.com/details?id=com.ysrsoft.shakecall&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS55c3Jzb2Z0LnNoYWtlY2FsbCJd

https://market.android.com/details?id=org.flexjava.shaketoanswer&feature=also_installed#?t=W251bGwsMSwxLDEwNCwib3JnLmZsZXhqYXZhLnNoYWtldG9hbnN3ZXIiXQ..

https://market.android.com/details?id=com.sp.shake.free&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLnNwLnNoYWtlLmZyZWUiXQ..

Δες και αυτο :lol::lol:

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

τελικα μεγαλη πατατα το cluzee ( τουλαχιστον σε σχεση με το siri )

Όντως, μεγάλο fail ο υποτιθέμενος ανταγωνιστής του siri...

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Για το τι ανοίγει εγω έχω το autostarts. Δεν ξέρω αν ψάχνεις κατι τέτοιο.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

 

Θελει root αυτη και αφου δεν ειμαι κατεβασα την startup manager&την Startup Cleaner 2.0, και παλι ομως ανοιγουν εφαρμογες που υποτιθεται εχω κλεισει. Εχετε να προτεινε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτο :lol::lol:

 

Λοιπον θυμαμαι πως κατι τετοιο ειχα χρησιμοποιησει, αλλα δεν μπορω να θυμηθω σε ποια συσκευη/lλειτουργικο. :ninja:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο βιδεακι:)

Η εφαρμογη δε με ξετρελανε,αν δε βρω αυτο που ψαχνω θα το δοκιμασω.thnx:)

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Εγω δεν εχω δοκιμασει καμια απο αυτες, απλα εψαξα στο μαρκετ γιατι ψαρωσα με την ερωτηση σου :lol::lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι τριών ημερών μεταγραφή από wm (htc leo) και έχω χάσει την μπάλα, μπορεί να μου υποδείξει κάποιος μια καλή εφαρμογή ( αν είναι δυνατόν με Ελληνικό μενού) για δημιουργια και διαχείριση ραντεβου και εργασιών που να έχει .. πως το λέτε εσείς εδώ , widgets ? :O:

Για να μπορώ να βλέπω και να διαχειρίζομαι τα επόμενα ραντεβού και τις εργασίες μου?

Μια δυνατότητα που είχα στο sence της htc και θα μου λείψει.

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

Πωπω μπαχαλο τα εκανα....εχω το xperia x8 και θελω ενα GPS χωρις να θελει internet..

H ρομ ειναι η GINGERDX V19.1 εβαλα καποια στιγμη το sygic αλλα δεν καταλαβα τι παιζοτανε μιας και το ειχα μια ωρα ανοιχτο να βλεπει ουρανο και τιποτα...

Μπορει να με βοηθησει καποιος παρακαλω...???:cry::cry::cry:

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι τριών ημερών μεταγραφή από wm (htc leo) και έχω χάσει την μπάλα, μπορεί να μου υποδείξει κάποιος μια καλή εφαρμογή ( αν είναι δυνατόν με Ελληνικό μενού) για δημιουργια και διαχείριση ραντεβου και εργασιών που να έχει .. πως το λέτε εσείς εδώ , widgets ? :O:

Για να μπορώ να βλέπω και να διαχειρίζομαι τα επόμενα ραντεβού και τις εργασίες μου?

Μια δυνατότητα που είχα στο sence της htc και θα μου λείψει.

 

Υπάρχουν πολλά και διάφορα ανάλογα με τις ανάγκες σου και επειδή είναι λίγο υποκειμενικό το θέμα και το τι ακριβώς θες καλό θα ήταν να δοκιμάσεις κάποια μόνος σου. Από αυτά που έχω δοκιμάσει το jorte είναι το πιο advanced με πολλά features που μπορεί να σου είναι άχρηστα. Αν χρησιμοποιείς go launcher έχει ωραίο widget που μπορείς να κατεβάσεις. Τέλος κάτι πολύ πιο από είναι το Smooth calendar.

 

Edit --> Τώρα είδα πως θες και ελληνικά στο μενού. Δοκίμασε αυτό

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω τους χάρτες της Google (5.3.1). Κάποιες φορές όταν συνδέομαι μέσω του δορυφόρου δυσκολεύεται να βρει το σημείο που βρίσκομαι. Αν συνδεθώ μέσω WiFi δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Εστω λοιπόν ότι δεν βρίσκει δορυφόρο (ή καθυστερεί πολύ) και συνδεθώ μέσω internet, τι kb θα καταναλώνει;

Το πακέτο μου είναι 30ΜB και η συσκευή μου Alcatel OT-890D.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο live έχω το call control και μια χαρά μου δουλεύει στην απόκρυψη και σε ένα συγκεκριμένο νούμερο επαφής που έχω βάλει. :)

Γιά SMS ούτε που γνωρίζω.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Το Call Controll δεν δουλεψε σωστα. Καποια τηλεφωνηματα τα αφηνε να παιρνανε.

 

CallFilter απο το μαρκετ δωρεαν.δε μπλοκαρει μηνυματα αλλα απο αγνωστα και απορητα νουμερα ησυχασα

 

Το call filter το εβαλα χτες και το δοκιμαζω, σε ευχαριστω.Αν μου δουλεψει σωστα θα προχωρησω στην αγορα του.

 

Θα το δοκιμασω αυτο. Δεν το ειχα δει καθολου!!! Σε ευχαριστω πολυ!!!

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα παιδια, μηπως μπορειτε να μου πειτε απο που να κατεβασω το καινουργιο market? σας ευχαριστω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1329014

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό εδώ στο Market . Το δοκίμασε κανείς;

https://market.android.com/details?id=com.evanhe.marketunlocker&feature=apps_movers_shakers

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

γνωριζετε κανενα προγραμμα GPS για android που να επιτρεπει να καθορισεις τη διαδρομη σου σε google maps ή καποια web based υπηρεσια κ μετα να το "στελνεις" με καποιον τροπο στο προγραμμα του κινητου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο καλύτερος profile changer ποιος θεωρείται?

 

Εγω θα δοκιμαζα αυτον:

https://market.android.com/details?id=com.fancy01.myprofiles.lite&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmZhbmN5MDEubXlwcm9maWxlcy5saXRlIl0.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.υπαρχει τροπος να ορισω καποιον δυνατο ηχο στα μυνηματα γιατι με τους εργοστασιακους δεν τα ακουω καθολου.
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...