Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα ψαχνω πλοηγο για το γκαλαξι μινι.εχετε να μου πειτε καποιον αν εχετε δοκιμασει κι ολας?επισης στον γαλαξια2 εχω κατεβασει το ναβιγκον με το προγραμμα fourshared.υπαρχει τροπος να μπορεσω να βρω ανανεωση χαρτη?γνωριζει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
καλησπερα ψαχνω πλοηγο για το γκαλαξι μινι.εχετε να μου πειτε καποιον αν εχετε δοκιμασει κι ολας?επισης στον γαλαξια2 εχω κατεβασει το ναβιγκον με το προγραμμα fourshared.υπαρχει τροπος να μπορεσω να βρω ανανεωση χαρτη?γνωριζει καποιος?

 

Όλα τα προγράμματα για τα οποία συζητάμε εδώ δουλεύουν κανονικά στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχω sd μνημη και θελω να περασω το navigon στο ideos.

 

πως θα κανω την εγκατασταση σε ποιο φάκελο πεπει να μεταφερω τα αρχεια ?

 

ευχαριστω

 

υπαρχει τροπος να το παρακαμπτω αυτο γιατι δε ψηνομαι να χρεωνομαι οταν το χρησιμοποιω.

 

υπαρχει εαν κανεις root το τηλεφωνο σου (χανεις την εγγυηση) και κατεβασει το permission denied απο market και εκει εχει επιλογη να το απενεργοποιησεις

 

:):):)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το team viwer.κλασσικο προγραμμα..

 

Κι εγώ τον teamviewer προτιμώ.. είναι και free και κλασική αξία!!

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που με την κάμερα να βγάζω φωτό ένα κείμενο και να το γραφει σαν αρχείο txt η doc?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που με την κάμερα να βγάζω φωτό ένα κείμενο και να το γραφει σαν αρχείο txt η doc?

 

υπαρχει το camscanner ( υπαρχει στο μαρκετ και δωρεαν) με αυτη την εφαρμογη , τραβας φωτο και αου το κανει pdf

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το camscanner ( υπαρχει στο μαρκετ και δωρεαν) με αυτη την εφαρμογη , τραβας φωτο και αου το κανει pdf

 

Μάλλον το έθεσα λάθος.Δεν θέλω σκανάρισμα.Θέλω να το διαβάσει και να το κάνει γράμματα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το έθεσα λάθος.Δεν θέλω σκανάρισμα.Θέλω να το διαβάσει και να το κάνει γράμματα το κινητό.

 

 

δυσκολακι γιατι θες OCR προγραμμα και δε νομιζω πως παιζει κατι τετοιο...η manual λυση ειναι το τραβας με το camscanner στο κανει pdf και μετα το πας στο pc και με προγραμμα OCR(οπως το ΑΒΒΥΥ Finereader ) και κανεις αυτο που θες ;)

Link to comment
Share on other sites

γινε λιγο πιο κατατοπιστικος σε παρακαλω γιατι το εκανα εγω μεσω permission denied αλλα και παλι δεν λειτουργει.εσυ τον εχεις δοκιμασει αυτον τον τροπο?ευχαριστω
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα που είχα, τελικά η λύση ήταν πολύ απλή: Έκανα εγκατάσταση τους HTC drivers και όλα καλά. Πάντως αν και οι drivers δεν είχαν εγκατασταθεί, όταν συνέδεα το κινητό με Sense Launcher, το μενού επιλογής σύνδεσης εμφανιζόταν. Περίεργο που το όλο θέμα σχετίζονταν με τον launcher...:shifty:
Παιδιά φαίνεται πως παραμένει το πρόβλημα της σύνδεσης σε pc μέσω USB (δεν εμφανίζει το μενού επιλογών για τον τύπο σύνδεσης) όταν έχω εγκατεστημένο τον Go Launcher EX. Οι φορές που συνδέθηκε ήταν 1-2 αλλά μετά πάλι προβλήματα... Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα; :worry:

 

*τώρα έχω εγκατεστημένη τη ROM Runnymede S v4.01 και λέω να δοκιμάσω ξανά με την RCMix3D v4.0 που έχουν την ίδια βάση...

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

μια πολυ ωραια εφαρμογουλα που ανακαλυψα σημερα!

σου επιτρεπει αναλογα με την κινηση που κανεις στο κινητο σου(portraid landscape) να αλλαζεις το πληκτρολόγιο σου!

πχ εμενα παντα με βολευε το swype σε portraid αλλα ποτε σε landscape και το αλλαζα χειροκίνητα!

τωρα αναλογα με την κινηση αλλαζω και το πληκτρολόγιο που θελω!

αψογη πραγματικα!:)

https://market.android.com/details?id=com.ne0fhykLabs.android.utility.kmLauncher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5uZTBmaHlrTGFicy5hbmRyb2lkLnV0aWxpdHkua21MYXVuY2hlciJd

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έσωσε η "AppExtractor".

 

Μπορεί να κάνει extract από το backup σου εφαρμογές δικές σου (όπως k το titanium), συστήματος (όπως κ το titanium κ πάλι), sms, επαφές κτλ.

 

Εμένα προσωπικά με βοήθησε γιατί φλάσαρα κ είχα αφήσει κάποιες εφαρμογές που είχα κάνει edit διάφορα icons κτλ κ τα είχα στο Data/app (ξεχασα να χρησιμοποιήσω k το titanium) με αποτέλεσμα αλλάζοντας Rom να τα χάσω.. έτσι τα επανέφερα μέσα απο το backup που είχα κρατήσει χωρίς να επαναφέρω όλο το backup :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα την τελευταία beta έκδοση του aura .επιτέλους δουλεύει άψογα στον γαλαξία μου χωρίς κολλήματα κτλ κτλ..

Επίσης το γνωστό πρόβλημα να χάνονται οι διευθύνσεις κτλ δείχνει να έχει λυθεί μια και καλή .

Άντε να δουμε τι θα δουμε στην τελική εκδοσή..

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γινε λιγο πιο κατατοπιστικος σε παρακαλω γιατι το εκανα εγω μεσω permission denied αλλα και παλι δεν λειτουργει.εσυ τον εχεις δοκιμασει αυτον τον τροπο?ευχαριστω

 

παλευα κι εγω,και τελικα βρηκα τη λυση.πρεπει να κανεις reboot Μεσα απο το προγραμμα,και οχι απλο restart κινητου

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα gps που να υποστηριζει traffic live για ελλαδα; Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα gps που να υποστηριζει traffic live για ελλαδα;

Αν θυμάμαι καλά με επιπλέον πληρωμή έδινε το Destinator.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ύστερα από αρκετές διαδρομές στην Αθήνα και σε εκδρομές στην επαρχία τους τελευταίους 2 μήνες , δοκιμάζοντας σχεδόν όλα τα διαθέσιμα

προγράμματα πλοήγησης κατέληξα πως γιά τα μέτρα μου και με αυστηρά προσωπικά κριτήρια εκείνο που με εξυπηρετεί είναι το Don't Panic που

αναμφισβήτητα έχει τους πιό ενημερωμένους χάρτες , απλό και φιλικό στο χρήστη και σου δίνει εκείνο που ζητάς χωρίς πολλά φρου φρου .

Ετσι αγόρασα και εγκατέστησα σήμερα το original από την geointelligence , έχοντας υπ' όψιν ότι δεν έχει δυνατότητα ενημέρωσης γιά φορητές κάμερες

ταχύτητας ( με διαβεβαίωσαν ότι είναι στα σχέδια επόμενης αναβάθμισης ), αλλά στο μεταξύ ....

Υπάρχει κάποιος φίλος που έχει ασχοληθεί με το θέμα ( στο Don't Panic , με android 2.3.3 ) να ενημερώσει αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεπεράσουμε

το πρόβλημα γιατί την πάτησα εχτες Κυριακή στο δρόμο Νέας Τίρυνθας -Μυκηνών .

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

το "φ" το διορθωσανε??:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το "φ" το διορθωσανε??:rolleyes:

 

Aυτο ειναι fixed ετσι κι αλλιως. Απλως ενεργοποιησε στα settings το BBC code ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

το "φ" το διορθωσανε??:rolleyes:

 

 

 

 

 

 

 

Aυτο ειναι fixed ετσι κι αλλιως. Απλως ενεργοποιησε στα settings το BBC code ;)

 

Πλεον το εμφανιζει και χωρις να ειναι ενεργοποιημενο το bbc code απλα το εμφανιζει λιγο περιεργο.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

'Εχεις υπόψη σου αν υπάρχει δυνατήτητα Ελληνικού μενου ή κάποιο αρχείο Greek language?

 

δυστιχως φιλε μου δεν το εχω ψαξει και δεν ξερω....

 

 

ανακαλυψα ενα bug...δεν εμφανιζει την υπογραφη...δοκιμασα και custom και default αλλα τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την εμφανίζει την υπογραφή - τουλάχιστον τη βλέπω στο ποστ..φαντάζομαι κι εσείς!!

 

Το 'φ' εμένα χωρίς BBCode δεν το εμφανίζει άρα πιθανόν να είναι θέμα γραμματοσειράς το ότι σου το εμφανίζει.

 

Thanks Prattein Aloga! Επειδή ενεργοποιώ πάντα ΒΒCode κάποια φάση είχε στρώσει το φ αλλά μετά από φλάσινγκ δεν το είχα ενεργοποιήσει ξανά γιατί είχα την εντύπωση ότι ήταν enabled by default κι ούτε είχα πάρει χαμπάρι ότι εξαιτίας αυτού είχε στρώσει!!

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...