Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό που θες να σβήσεις. Άχρηστα πράγματα πχ είναι η cache των προγραμμάτων και τίποτα άλλα "σκουπίδια" που σβήνει το sdmaid. Τί ακριβώς θες εσύ να σβήσεις; Δοκίμασε κάποιον cache cleaner, όπως το cachemate - υπάρχει και έκδοση επί πληρωμή!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ξέρει κανείς κάποια?

Βλέπω και στο κινητό να έχω παραπάνω χώρο χρησιμοποιημένο από ότι οι εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες,αλλά και στην sd να χω λιγότερο ελεύθερο χώρο από ότι νόμιζα.

Το sd maid που μου προτάθηκε δε μου φάνηκε ιδιαίτερα χρήσιμο.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό που θες να σβήσεις. Άχρηστα πράγματα πχ είναι η cache των προγραμμάτων και τίποτα άλλα "σκουπίδια" που σβήνει το sdmaid. Τί ακριβώς θες εσύ να σβήσεις; Δοκίμασε κάποιον cache cleaner, όπως το cachemate - υπάρχει και έκδοση επί πληρωμή!

 

πολυ καλο επισης ειναι και το 1click cleaner...δεν απαιτει root και ειναι κι αυτο δωρεαν :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση Full κ αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Οταν ειμαι στον word γραφοντας κατι,αν παω στα settings για να αλλαξω π.χ το font size των γραμματων,αφου αλλαξω το font size κ πατησω "ΟΚ", εξαφανιζεται απο το κατω μερος της οθονης το πληκτρολογιο με αποτελεσμα να μην μπορω να γραψω οτιδηποτε.Αν ξερει καποιος φιλος περι τινος προκειται.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα να βρω κανένα που πχ να μου δείχνει ποια αρχεία είναι πάνω από ένα συγκεκριμένο μέγεθος,ώστε να δω ποια από αυτά δε χρησιμοποιώ,για να τα σβήσω..!
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση Full κ αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Οταν ειμαι στον word γραφοντας κατι,αν παω στα settings για να αλλαξω π.χ το font size των γραμματων,αφου αλλαξω το font size κ πατησω "ΟΚ", εξαφανιζεται απο το κατω μερος της οθονης το πληκτρολογιο με αποτελεσμα να μην μπορω να γραψω οτιδηποτε.Αν ξερει καποιος φιλος περι τινος προκειται.

 

Ευχαριστω.

 

Αν πατήσεις πάνω στην οθόνη εκεί που γράφεις ή αν πατήσεις παρατεταμένα το menu (στο Desire τουλάχιστον) δεν εμφανίζεται?

ή αλλιώς menu-->Edit-->Toggle Keyboard

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ρώτησα και στο θέμα του Desire S χωρίς να λάβω κάποια απάντηση, ίσως γιατί δεν ρώτησα στο σωστό topic.

 

Έχω λοιπόν το Desire S και είναι αδύνατον να συγχρονήσω με Microsoft exchange server. Μου βγάζει μύνημα ότι υπάρχει πρόβλημα ποιστοποιητικών και σταματάει στον τελικό έλεγχο των ρυθμήσεων. Υπάρχει κάποια λύση? Γνωρίζετε κάτι?

 

Αν τελικά δεν είναι εφικτός ο συγχρονισμός, υπάρχει μήπως κάποιος client που δουλεύει αξιόπιστα? Έστω τουλάχιστον να λαμβάνω ειδοποιήσεις για τα εισερχόμενα email και μετά ας μπαίνω έστω με html browser.

 

Ευχαριστώ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ρώτησα και στο θέμα του Desire S χωρίς να λάβω κάποια απάντηση, ίσως γιατί δεν ρώτησα στο σωστό topic.

 

Έχω λοιπόν το Desire S και είναι αδύνατον να συγχρονήσω με Microsoft exchange server. Μου βγάζει μύνημα ότι υπάρχει πρόβλημα ποιστοποιητικών και σταματάει στον τελικό έλεγχο των ρυθμήσεων. Υπάρχει κάποια λύση? Γνωρίζετε κάτι?

 

Αν τελικά δεν είναι εφικτός ο συγχρονισμός, υπάρχει μήπως κάποιος client που δουλεύει αξιόπιστα? Έστω τουλάχιστον να λαμβάνω ειδοποιήσεις για τα εισερχόμενα email και μετά ας μπαίνω έστω με html browser.

 

Ευχαριστώ.

Δοκιμασες να περασεις manually τα settings?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκίμασα. Όλα προχωρούν κανονικά και στο τέλος βγάζει το ίδιο μύνημα, ότι υπάρχει πρόβλημα με κάποιο πιστοποιητικό ασφαλείας.

Οι ίδιες ρυθμήσεις στο δεύτερο τηλέφωνό μου, ένα samsung wave με λειτουργικό bada, δεν είχε κανένα πρόβλημα. Κατ' ευθείαν, αυτόματα, πήρε όλες τις ρυθμήσεις και δουλεύει τέλεια!

Τι άλλο να κάνω, δεν ξέρω.:(

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκίμασα. Όλα προχωρούν κανονικά και στο τέλος βγάζει το ίδιο μύνημα, ότι υπάρχει πρόβλημα με κάποιο πιστοποιητικό ασφαλείας.

Οι ίδιες ρυθμήσεις στο δεύτερο τηλέφωνό μου, ένα samsung wave με λειτουργικό bada, δεν είχε κανένα πρόβλημα. Κατ' ευθείαν, αυτόματα, πήρε όλες τις ρυθμήσεις και δουλεύει τέλεια!

Τι άλλο να κάνω, δεν ξέρω.:(

 

Δοκιμασε στην διευθυνση να βαλεις m.hotmail.com

Επισης καλοι clients ειναι ο Κ9 και ο Enhanced email, δοκιμασε και με αυτους.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Έχετε να προτείνετε κάποια εναλλακτική του iwallet? Το πρόγραμμα είναι μέτριο και έχει πολλά bug.

 

To καλύτερο που έχω δοκιμάσει είναι το ixpenseit αλλά ήταν για iphone.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Έχετε να προτείνετε κάποια εναλλακτική του iwallet? Το πρόγραμμα είναι μέτριο και έχει πολλά bug.

 

To καλύτερο που έχω δοκιμάσει είναι το ixpenseit αλλά ήταν για iphone.

 

Expense manager

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω εγκαταστησει την εφαρμογη Autocad για Android. To προβλημα ειναι οτι περασα ενα αρχειο .dwg και δεν τον ανηγει, λεγοντας οτι δεν υπαρχει αντιστοιχω προγραμμα που να το υποστηριζει...τι δεν παει καλα??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω εγκαταστησει την εφαρμογη Autocad για Android. To προβλημα ειναι οτι περασα ενα αρχειο .dwg και δεν τον ανηγει, λεγοντας οτι δεν υπαρχει αντιστοιχω προγραμμα που να το υποστηριζει...τι δεν παει καλα??

άνοιξε την εφαρμογή autocad, και από το μενού της, κάνε άνοιγμα αρχείου, βρες το αρχείο που θέλεις και θα στο ανοίξει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

άνοιξε την εφαρμογή autocad, και από το μενού της, κάνε άνοιγμα αρχείου, βρες το αρχείο που θέλεις και θα στο ανοίξει.

 

Δεν βγαζει menu για ανοιγμα αρχειων :(

 

Επισης κανει login καθε φορα που ανοιγω την εφαρμογη.

 

Μηπως χρειαζεται Upload στο site και μετα ανοιγμα???

Edited by nikoshania
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζει menu για ανοιγμα αρχειων :(

 

Επισης κανει login καθε φορα που ανοιγω την εφαρμογη.

 

Μηπως χρειαζεται Upload στο site και μετα ανοιγμα???

παραξενο μου φαινεται. κατεβασε απο το μαρκετ καποιον δωρεαν file exmplorer οπως αυτος εδω https://market.android.com/details?id=com.estrongs.android.pop&feature=search_result

και πηγαινε με τον file explorer στο αρχειο, πατησε παρατεταμενα πανω, και λογικα θα σου βγαλει επιλογη "ανοιγμα με" η "open with". επιλεγεις το autocad και λογικα θα εισαι οκ. δοκιμασε και πες μας.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παραξενο μου φαινεται. κατεβασε απο το μαρκετ καποιον δωρεαν file exmplorer οπως αυτος εδω https://market.android.com/details?id=com.estrongs.android.pop&feature=search_result

και πηγαινε με τον file explorer στο αρχειο, πατησε παρατεταμενα πανω, και λογικα θα σου βγαλει επιλογη "ανοιγμα με" η "open with". επιλεγεις το autocad και λογικα θα εισαι οκ. δοκιμασε και πες μας.

 

Κατεβασα το file explorer...

Λοιπον 2 τρόποι υπάρχουν: 1)upload στο http://www.autocadws.com των αρχειων και dwonload στη συσκευη

2) Πέρασμα των αρχειων απο το pc στο κινητο , μεταφορα του αρχειου στον φακελλο autocad (γινεται με το παραπανω προγραμμα) και απο κει ανοιγμα με το autocadws. Kαι σε αυτη τη περιπτωση, οπως και στην προηγουμενη, το προγραμμα κανει login στο autocadws.com και download...

Tροπο να το δουλεψω χωρις συνδεση δεν βρηκα. Αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, ήθελα και την γνώμη σας πριν προβώ στην επόμενη αγορά εφαρμογής.

Ποιο από τα Office Apps θεωρείτε καλύτερο? DocumentsToGo, QuickOffice, κάποιο άλλο ίσως?

Κλείνω μάλλον προς το Documents To Go..

 

Καλό ίσως θα ήταν να ανοίγαμε κι ένα θέμα-δημοσκόπηση ανάλογο με τις εφαρμογές πλοήγησης.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα χρησιμοποιούσα το Documents to go, αλλά μου φαινόταν σχετικά αργό και δεν μου άρεσε η υλοποίηση google docs που έχει. Δοκίμασα το office suite pro, μου φαίνεται καλύτερο και συνεχίζω να το χρησιμοποιώ. Ρίξτου μια ματιά, νομίζω ότι είναι καλή λύση.
Link to comment
Share on other sites

1) Ποιο πιστεύεται πως είναι το καλύτερο πρόγραμμα για αρχεία PDF?

2) Τα PDF που προσπαθώ να ανοίξω μου εμφανίζουν μονό τους λατινικούς χαρακτήρες και όχι τους ελληνικούς, ισως υπάρχει πρόβλημα με την γραμματοσειρά,

( Documents to go , ezPDF Reader). Καμια ιδεα τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

1) Ποιο πιστεύεται πως είναι το καλύτερο πρόγραμμα για αρχεία PDF?

2) Τα PDF που προσπαθώ να ανοίξω μου εμφανίζουν μονό τους λατινικούς χαρακτήρες και όχι τους ελληνικούς, ισως υπάρχει πρόβλημα με την γραμματοσειρά,

( Documents to go , ezPDF Reader). Καμια ιδεα τι συμβαινει?

 

Το Adobe reader δεν στα εμφανιζει? Εγω το εχω για τετοιες περιπτωσεις, οταν το ezPDF δεν μου εμφανιζει σωστα τους χαρακτηρες σε καποιο εγγραφο.

Link to comment
Share on other sites

Το Adobe reader δεν στα εμφανιζει? Εγω το εχω για τετοιες περιπτωσεις, οταν το ezPDF δεν μου εμφανιζει σωστα τους χαρακτηρες σε καποιο εγγραφο.

 

Δυστυχώς όχι, μου εμφανίζει μονο τους λατινικούς χαρακτηρες και κάποιους αριθμους. Μονο στο pc ανοιγει σωστα το αρχειο, και δυστυχώς μου χρειάζεται στην δουλειά να μπορώ να ανοίγω pdf αρχεία, Αν μπορει κάποιος να βοηθήσει.

Εσυ βλεπεις παντα τους ελληνικούς χαρακτήρες στα αρχεια σου?

Link to comment
Share on other sites

Οσα εχω ανοιξει ναι, μονο σε 1-2 που ετυχε και τα εμφανιζε σωστα μονο το Adobe γι'αυτο στο ειπα.. Αν στο κανει μονο σε 1-2 συγκεκριμενα αρχεια, ισως να θελουν καμια μετατροπη απο το pc, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο! Ξερω οτι κατι τετοια ειναι σημαντικα πολλες φορες, και ειναι χαζομαρα να μην μπορει να το δειξει σωστα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...