Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηστυχως η αναζητηση ως trackpad unlock δεν εδωσε αποτελεσμετα. ευχαριστω για την απαντηση παντως..:up:

Για δες κι αυτό: Proximity Screen Off

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

γεια σας παιδια. Εχω το HTC Legend και ψαχνω για καμια εφαρμογη για να αλλαξω το πληκτρο ενεργοποιησης της οθονης. Για να κλειδωνει εχω το Screen off/on αλλα θα ηθελα εναν τροπο για να μην παταω συνεχεια το πληκτρο power. Ευχαριστω:cool:

 

Πάντως στην cyanogen mod 7 είναι στις ρυθμίσεις, ξυπνάει με το πλήκτρα έντασης

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

δηστυχως η αναζητηση ως trackpad unlock δεν εδωσε αποτελεσμετα. ευχαριστω για την απαντηση παντως..:up:

 

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει τέτοια επιλογή στο widget locker.

Επίσης δεν ξέρω αν θα σε κάλυπτε κάτι τέτοιο...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποια εφαρμογή για κομπιουτερακι με ωραίο widget;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποια εφαρμογή για κομπιουτερακι με ωραίο widget;;

 

Δες το calculator widget lite.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γνωρίζει κάποιος να μου πει εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή (ή συνδυασμός εφαρμογών) που να δίνουν στον χρήστη του τηλεφώνου τις εξής δυνατότητες:

- Χρονικός έλεγχος έναρξης λειτουργίας κάθε εφαρμογής ξεχωριστά, είτε εγκατεστημένης από το χρήστη, είτε του συστήματος (δημιουργία συγκεκριμένου προγράμματος λειτουργίας και παύσης σε 24ωρη βάση)

- Χρονικός έλεγχος κάθε εφαρμογής ξεχωριστά για άδεια χρήσης δικτύου – αποκλεισμός εφαρμογών μόνο για τη χρήση δικτύου (δημιουργία συγκεκριμένου προγράμματος επικοινωνίας και αποτροπής σε 24ωρη βάση)

- Χρονικός έλεγχος των διακοπτών 3g, wifi, b.t., gps (δημιουργία συγκεκριμένου προγράμματος λειτουργίας και παύσης σε 24ωρη βάση).

Αν υπάρχει κάτι θα μου ήταν πολύ χρήσιμο! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γνωρίζει κάποιος να μου πει εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή (ή συνδυασμός εφαρμογών) που να δίνουν στον χρήστη του τηλεφώνου τις εξής δυνατότητες:

- Χρονικός έλεγχος έναρξης λειτουργίας κάθε εφαρμογής ξεχωριστά, είτε εγκατεστημένης από το χρήστη, είτε του συστήματος (δημιουργία συγκεκριμένου προγράμματος λειτουργίας και παύσης σε 24ωρη βάση)

- Χρονικός έλεγχος κάθε εφαρμογής ξεχωριστά για άδεια χρήσης δικτύου – αποκλεισμόσ εφαρμογών μόνο για τη χρήση δικτύου (δημιουργία συγκεκριμένου προγράμματος επικοινωνίας και αποτροπής σε 24ωρη βάση)

- Χρονικός έλεγχος των διακοπτών 3g, wifi, b.t., gps (δημιουργία συγκεκριμένου προγράγαμματος λειτουργίας και παύσης σε 24ωρη βάση).

Αν υπάρχει κάτι θα μου ήταν πολύ χρήσιμο! Ευχαριστώ!

 

Llama. φοβερό εργαλείο, λειτουργεί με events, , όπως άνοιξε εφαρμογή, σβήσε συσκευή, χτύπα ειδοποίηση, τα οποία πυροδοτούνται με πολλούς τρόπους. ο πιο εντυπωσιακός είναι με το χώρο στον οποίο βρίσκεσαι, χωρίς τη χρήση gps, αλλά με τις κυψέλες κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Llama. φοβερό εργαλείο, λειτουργεί με events, , όπως άνοιξε εφαρμογή, σβήσε συσκευή, χτύπα ειδοποίηση, τα οποία πυροδοτούνται με πολλούς τρόπους. ο πιο εντυπωσιακός είναι με το χώρο στον οποίο βρίσκεσαι, χωρίς τη χρήση gps, αλλά με τις κυψέλες κινητής.

To προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα!

Είναι free και προσωπικά μου φαίνεται απίστευτα πλήρες κι ελαφρύ. Το χρησιμοποιώ από τότε που βγήκε! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Kαλημερα μηπος ξερη κανενας στο sansetionXE για να μην παταω το power εχω βαλη το No lock να μου πει πως δουλευει δυο μερες τωρα το παλευω και τιποτα επεισης και για το missed call πως δουλευει ευχαριστω Edited by jimmarine
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία θα κόβει ορισμένους αριθμούς όταν με καλούν. Δηλαδή σε μένα να μην χτυπάει και σε αυτούς να δείχνει ότι η συσκευή είναι κλειστή ή ο αριθμός κατειλημμένος. Επίσης εάν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για μηνύματα δηλ. όταν μου στέλνουν συγκεκριμένοι αριθμοί εγώ να μην τα παίρνω και σε αυτούς να μην πηγαίνει αναφορά παράδοσης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων θα με σώσετε!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία θα κόβει ορισμένους αριθμούς όταν με καλούν. Δηλαδή σε μένα να μην χτυπάει και σε αυτούς να δείχνει ότι η συσκευή είναι κλειστή ή ο αριθμός κατειλημμένος. Επίσης εάν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για μηνύματα δηλ. όταν μου στέλνουν συγκεκριμένοι αριθμοί εγώ να μην τα παίρνω και σε αυτούς να μην πηγαίνει αναφορά παράδοσης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων θα με σώσετε!!!!

 

κοιταξε το Easy Filter

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση;

 

Απ'οσο ξέρω δεν γίνεται αυτό που ζητάς. O άλλος θα καταλαβαίνει πως του το κλείνεις στη μάπα... :p

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο ξέρω δεν γίνεται αυτό που ζητάς. O άλλος θα καταλαβαίνει πως του το κλείνεις στη μάπα... :p

 

αυτό δεν είναι πρόβλημα...

αρκεί να μη χτυπάει η συσκευή!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν είναι πρόβλημα...

αρκεί να μη χτυπάει η συσκευή!!!

 

Δεν χρειαζεσαι εφαρμογη για τις κλησεις λογω Galaxy ;)

 

Πηγαινε Settings> Call Settings και εκει θα δεις κατι σε Filter ή κατι τετοιο. Θετεις τον αριθμο που θελεις να βαλεις σε black list και αυτος που σε καλει δεν καταλαβαινει καν πως τον εχεις στη λιστα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεσαι εφαρμογη για τις κλησεις λογω Galaxy ;)

 

Πηγαινε Settings> Call Settings και εκει θα δεις κατι σε Filter ή κατι τετοιο. Θετεις τον αριθμο που θελεις να βαλεις σε black list και αυτος που σε καλει δεν καταλαβαινει καν πως τον εχεις στη λιστα.

 

σωτήρες μουυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το παρακάτω θέμα με το docs to go (full version original ) ? :

Βάζω caps swift (κεφαλαία) και στο δεύτερο γράμμα "πέφτουν" μόνα τους σε πεζά ,επίσης αν ενεργοποιήσω το num pad πάλι στο δεύτερο ψηφίο γυρνάει μόνο του σε πεζά qwerty . Υπόψη ότι το φαινόμενο εμφανίζεται σε διάφορες roms και με όλα τα δυνατά πληκτρολόγια .

Το αντιμετωπίζω στο excel κυρίως .

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Εχω το htc explorer . Αναζητώ qr scanner δοκιμασμένο. Πηγα στην αγορά, βρήκα αρκετούς, αλλά με φοβισε οτι έλεγαν οτι αποκτούν πρόσβαση σε κωδικούς, browser κλπ.

Δεν εχω antivirus - χρειάζεται; - ή άλλο πρόγραμμα ελέγχου και αποκλεισμού κακοβουλων προσβάσεων και υποκλοπών;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το Galaxy y και κάθε φορά που πρέπει να μπώ internet πηγαίνω απο τις ρυθμίσεις και είναι χρονοβόρο.Υπάρχει κάποια καλή εφαρμογή που να μπαίνω και να βγαίνω απο το internet άμμεσα?
Link to comment
Share on other sites

Ορθογραφικός έλεγχος στα ελληνικά πως μπορούμε να περάσουμε ? σε κάποια εφαρμογή.

 

Και στα sms θα ηταν ωραιο να υπηρχε.. Αν ξερει καποιος ας μας πει..

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνομαι για μουσικά προγράμματα.Κυρίως μ ενδιαφέρει κάτι για να γράφω μουσικό κείμενο.Στο Pc δουλεύω το finale.Για όσους δεν ξέρουν http://www.finalemusic.com/finale/default.aspx

Γενικά μ ενδιαφέρει ότι έχει πέσει στην αντίληψη σας γύρο απ τη μουσική.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...