Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το s3 galaxy και δεν εχει το widget που εχει το σ2 με το ποσες εφαρμογες τρεχουν στο Background.που μπορω να την βρω?καμια αλλη καλη στο ιδιο στιλ? ευχαριστώ.

 

Δες το System Info..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά υπάρχει καποιo office (για android παντα) με μακροεντολες; εχω ενα εξελακι που με μακροεντολη ανοίγει ενα ευρετήριο και...

Πώς μπορούμε να δούμε ενα pps που έχει μουσική υπόκρουση ακούγοντας και τη μουσική;

 

Τελικά ποιό είναι το καλυτερο office mobile;

Link to comment
Share on other sites

εχω το s3 galaxy και δεν εχει το widget που εχει το σ2 με το ποσες εφαρμογες τρεχουν στο Background.που μπορω να την βρω?καμια αλλη καλη στο ιδιο στιλ? ευχαριστώ.

 

Υπαρχει στο samsung apps. Και εγω απο εκει το κατεβασα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στο samsung apps. Και εγω απο εκει το κατεβασα

ποιο ειναι φιλε μου? ονομα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
προσπαθω να βρω πως γινετε στο email να εμφανιζεται ολο το μηνυμα μαζι με τις φωτογραφιες χωρις να παταω στο τελος "φορτωση περισσοτερων λεπτομ." ξερει κανεις?? στο παλιο μου htc to εμαφανιζε ολο το body λες και το ανοιγα απο το pc..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας,

 

όσο και να ψάχνω δεν μπορώ να βρώ κάποια εναλλακτική εφαρμογή για κινητά με δυο (2) κάρτες ΣΙΜ τόσο για dialer όσο και για SMS που αν γίνεται να έχει και υποστήριξη και ελληνικών και 160 χαρακτήρες...

Έχω στείλει mail στον Software-Developer τόσο του Handcet όσο και του DialerOne αλλά καμία απάντηση.

 

Έχει κανείς κάτι υπόψιν του;

 

Ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Κ9 για την ανάγνωση των εταιρικών μου email. Μερικές φορές όταν στέλνω mail κολλάει και δεν κάνει αποστολή. Στο notification bar παραμένει η ένδειξη ότι στέλνει κι ότι κι αν κάνω δεν φεύγει. Καμιά ιδέα κανείς για το τί μπορεί να συμβαίνει;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βρω πως γινετε στο email να εμφανιζεται ολο το μηνυμα μαζι με τις φωτογραφιες χωρις να παταω στο τελος "φορτωση περισσοτερων λεπτομ." ξερει κανεις?? στο παλιο μου htc to εμαφανιζε ολο το body λες και το ανοιγα απο το pc..

 

Κάπου στις ρυθμίσεις έχει μία επιλογή να κατεβάζει ολόκληρο το email όταν σκρολαρεις προς τα κάτω μέσα στο email.αυτό πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Κ9 για την ανάγνωση των εταιρικών μου email. Μερικές φορές όταν στέλνω mail κολλάει και δεν κάνει αποστολή. Στο notification bar παραμένει η ένδειξη ότι στέλνει κι ότι κι αν κάνω δεν φεύγει. Καμιά ιδέα κανείς για το τί μπορεί να συμβαίνει;

Η αλήθεια είναι ότι είχα παρόμοια προβλήματα με το k9 και τελικά κατέληξα στον stock email client, ο οποίος μου φαίνεται πολύ σταθερός σε τέτοιου είδους θέματα...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Από δυνατότητες το Κ9 είναι πολύ καλό και ποτέ δε μου είχε προβλήματα. Το χρησιμοποιούσα μέχρι και το gingerbread, μετά απλά κόλλησα στο στοκ.
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανενας το track id? αυτο που εχει το κινητο μου λεει οτι ειναι παλια η εκδοση και να επικοινωνησω με την sony μπηκα στο play store και κατεβασα μια καινουργια εκδοση του αλλα αυτη μου ζηταει αναβαθμιση με παει απευθειας στο play store αλλα δεν βρισκω καμια αναβαθμιση... καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

πέρασα πρόσφατα την εφαρμογή Smooth Calendar και με αυτόν τον οδηγό συγχρόνισα τα γεννέθλια των επαφών μου. Όλα παίζουν μια χαρά, απλά κάποιες επαφές που έχουν προφίλ στο Google+ εμφανίζονται με το όνομα που έχουν στο Connected Profiles και όχι το όνομα που τους έχω δώσει εγώ. Ξέρει κάποιος πως θα το φτιάξω να παίρνουν το όνομα που τους έχω εγώ;

Edited by fandango
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είχα παρόμοια προβλήματα με το k9 και τελικά κατέληξα στον stock email client, ο οποίος μου φαίνεται πολύ σταθερός σε τέτοιου είδους θέματα...

πολυ καλο και σταθερο ειναι επισης το Enhanced Email

αν και μεταξυ μας και γω τη stock εφαρμογη χρησιμοποιω :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή με RSS σε διάφορα sites για νέα, όπως kathimerini.gr naftemporiki.gr κλπ αλλά να έχει και widget;

When the enemy comes welcome him,

when he goes send him on his way.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Ήθελα να ρωτήσω μήπως έχει κάποιος υπόψιν εφαρμογή με την οποία να μπορώ να διαχειριστώ τις επαφές μου όταν συνδέω το κινητό μου στο PC. Π.χ να μπορώ, όταν συνδέομαι, να βλέπω τις επαφές μου σε ένα πρόγραμμα excel (λόγου χαριν).

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Ήθελα να ρωτήσω μήπως έχει κάποιος υπόψιν εφαρμογή με την οποία να μπορώ να διαχειριστώ τις επαφές μου όταν συνδέω το κινητό μου στο PC. Π.χ να μπορώ, όταν συνδέομαι, να βλέπω τις επαφές μου σε ένα πρόγραμμα excel (λόγου χαριν).

Ευχαριστώ πολύ.

 

http://www.fjsoft.at/en/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Ήθελα να ρωτήσω μήπως έχει κάποιος υπόψιν εφαρμογή με την οποία να μπορώ να διαχειριστώ τις επαφές μου όταν συνδέω το κινητό μου στο PC. Π.χ να μπορώ, όταν συνδέομαι, να βλέπω τις επαφές μου σε ένα πρόγραμμα excel (λόγου χαριν).

Ευχαριστώ πολύ.

 

Βεβαίως μπορείς να τις διαχειριστείς και απευθείας από το περιβάλλον του gmail και μετά να συγχρονίσεις με το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή με RSS σε διάφορα sites για νέα, όπως kathimerini.gr naftemporiki.gr κλπ αλλά να έχει και widget;

 

http://www.appbrain.com/app/pulse-news/com.alphonso.pulse

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μώλις πηρα το πρώτο μου android κινητό ( Samsung Galaxy S2 ) και έχω ένα προβληματάκι όταν στέλνω sms..

Πιο συγκεκριμένα...όλες μου οι επαφές ειναι καταχωρημένες με κεφάλαια γράμματα. Όταν λοιπόν πάω να προσθέσω εναν αποδέκτη στο sms που θέλω να στείλω, πρέπει να γράψω το όνομα ακριβώς όπως το έχω στις επαφές

παράδειγμα : όνομα επαφής "ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ"...αν γραψω "μητσ" στο πεδίο του αποδέκτη, δεν κανει autofill την επαφη "ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ"..

πρέπει να γράψω "ΜΗΤΣ" για να γίνει αυτό..

κάποιος να μπορεί να βοηθήσει???

 

υ.γ. το ίδιο κάνει και με το handcent που κατέβασα από το μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θεωρώ πρόβλημα από τη στιγμή που όταν γράφεις με κεφαλαία το auto fill δουλεύει κανονικά. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να μετατρέψεις τα κεφαλαία σε μικρά αν σε ενοχλεί τόσο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μώλις πηρα το πρώτο μου android κινητό ( Samsung Galaxy S2 ) και έχω ένα προβληματάκι όταν στέλνω sms..

Πιο συγκεκριμένα...όλες μου οι επαφές ειναι καταχωρημένες με κεφάλαια γράμματα. Όταν λοιπόν πάω να προσθέσω εναν αποδέκτη στο sms που θέλω να στείλω, πρέπει να γράψω το όνομα ακριβώς όπως το έχω στις επαφές

παράδειγμα : όνομα επαφής "ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ"...αν γραψω "μητσ" στο πεδίο του αποδέκτη, δεν κανει autofill την επαφη "ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ"..

πρέπει να γράψω "ΜΗΤΣ" για να γίνει αυτό..

κάποιος να μπορεί να βοηθήσει???

 

υ.γ. το ίδιο κάνει και με το handcent που κατέβασα από το μάρκετ.

 

Κι εγώ handcent χρησιμοποιώ και με ενοχλεί που δουλεύει έτσι (πληροφοριακά πολλές στοκ εφαρμογές (πχ google, LG) δεν έχουν τέτοιο ζήτημα. Πάντως αν χρησιμοποιείς κάποιο έξυπνο πληκτρολόγιο όπως Swype, σου κάνει αυτόματη συμπλήρωση από τις επαφές, απότε δε χρειάζεται να προσέχεις τι θα βάλεις κεφαλαίο και πεζό.

 

edit: μόλις δοκίμασα ξανά το handcent και γράφοντας όλο πεζά μου δείχνει επαφές που ξεκινούν με κεφαλαίο, οπότε έχει φτιαχτεί κι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θεωρώ πρόβλημα από τη στιγμή που όταν γράφεις με κεφαλαία το auto fill δουλεύει κανονικά. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να μετατρέψεις τα κεφαλαία σε μικρά αν σε ενοχλεί τόσο.

 

Εμένα πάντως στο desire s διαβάζει κανονικά τα κεφάλαια.και η στοκ εφαρμογή και το go sms.

 

 

 

 

 

Καλησπέρα,

μώλις πηρα το πρώτο μου android κινητό ( Samsung Galaxy S2 ) και έχω ένα προβληματάκι όταν στέλνω sms..

Πιο συγκεκριμένα...όλες μου οι επαφές ειναι καταχωρημένες με κεφάλαια γράμματα. Όταν λοιπόν πάω να προσθέσω εναν αποδέκτη στο sms που θέλω να στείλω, πρέπει να γράψω το όνομα ακριβώς όπως το έχω στις επαφές

παράδειγμα : όνομα επαφής "ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ"...αν γραψω "μητσ" στο πεδίο του αποδέκτη, δεν κανει autofill την επαφη "ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ"..

πρέπει να γράψω "ΜΗΤΣ" για να γίνει αυτό..

κάποιος να μπορεί να βοηθήσει???

 

υ.γ. το ίδιο κάνει και με το handcent που κατέβασα από το μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!χρησιμοποιώ το maildroid για να βλέπω τα mail μου, άλλα έχω δύο προβλήματα. Πρώτον ,ενώ βλέπω τα mail μου κανονικά αν μπω από το pc φαίνονται αδιάβαστα.

Και δεύτερον.δεν μπορώ να του βάλω με τίποτα το mail της forthnet.βάζω τις ίδιες ρυθμίσεις που έχω βάλει και στο Windows live mail στο pc και δουλεύει μια χαρά.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!χρησιμοποιώ το maildroid για να βλέπω τα mail μου, άλλα έχω δύο προβλήματα. Πρώτον ,ενώ βλέπω τα mail μου κανονικά αν μπω από το pc φαίνονται αδιάβαστα.

Και δεύτερον.δεν μπορώ να του βάλω με τίποτα το mail της forthnet.βάζω τις ίδιες ρυθμίσεις που έχω βάλει και στο Windows live mail στο pc και δουλεύει μια χαρά.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

κανε forward τα μηνύματα απο τη forthnet στο windows live

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...