Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια εφαρμογή σαν το adfree, αλλά για non-rooted συσκευές?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
Υπάρχει κάποια εφαρμογή σαν το adfree, αλλά για non-rooted συσκευές?

 

Όχι, δεν μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο σε non-rooted συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω περασει γενεθλια φιλων στο ημερολογιο το θεμα ειναι οτι εχουν περαστει ολα στο "ημερολογιο μου" και οχι στο ημερολογιο που ειναι συνδεμενο με gmail με αποτελεσμα να πρεπει να καθομαι και να βαζω υπενθυμιση σε καθε ενα συμβαν ξεχωριστα δεν υπαρχει τροπος να αντιγραψω ενα ημερολογιο σε ενα αλλο?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εχω το k-9 mail στο κινητο μου !!

θελω να ρωτησω γιατι οταν διαβαζω ενα μηνυμα στον λογαριασμο του hotmail απο τον υπολογιστη δεν μου το εμφανιζει ως αναγνωσμενο στο k-9mail του κινητου μου και το αντιστροφο

Link to comment
Share on other sites

εχω το k-9 mail στο κινητο μου !!

θελω να ρωτησω γιατι οταν διαβαζω ενα μηνυμα στον λογαριασμο του hotmail απο τον υπολογιστη δεν μου το εμφανιζει ως αναγνωσμενο στο k-9mail του κινητου μου και το αντιστροφο

 

Γιατί αν δεν κάνω λάθος για κάτι τέτοιο χρειάζεται υποστήριξη του imap κι όχι του pop3 πρωτοκόλλου.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδια υπάρχει καποιος τρόπος να στέλνω email σε πολλους (προεπιλεγμένους) παραλήπτες με μια κίνηση.

 

Δηλαδή τι πρέπει να κάνω ?

 

Γενικα η συνδεση imap με τον λογαριασμό σου δεν σου κατεβάζει τα μηνύματα στον υπολογιστή σου αλλά σου τα ανοίγει μονο να τα διαβάσεις. Καθε φορά δηλαδή που θέλεις να διαβασεις ενα μήνυμα, το κατεβάζει εκεινη την ώρα. Οι συνδεσεις POP κατεβάζουν τα μηνύματά σου στον υπολογιστή σου και... απο εκει και πέρα τα χειρίζεσαι εσύ (στον υπολογιστή και για τον υπολογιστή σου πάντα). Ενημερώσουν απο τον πάροχο σου για τις συνδέσεις IMAP και POP και φτιάξετε αυτη που σου ταιριάζει.

Εγω εχω το ιδιο "προβλημα" με σένα αλλά προτιμω τη POP3.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδια υπάρχει καποιος τρόπος να στέλνω email σε πολλους (προεπιλεγμένους) παραλήπτες με μια κίνηση.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο. Πάντως θα μπορούσε πολύ απλά να γίνει με μία custom app από το android app inventor.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά ένα πρόγραμμα που διαβάζει doc αρχεία; Όποιο και να δοκίμασα δε κάνει τίποτα.. Το documents to go θέλει την paid έκδοση και το openoffice δε τα ανοίγει γιατί είναι λέει παλιά... Αν μπορείτε λίγο γρήγορα γιατί είναι σημαντικό! Ευχαριστώ!!

 

Ούτε το OfficeSuite κάνει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαβαζει το office suite doc??

 

Δε τα ανοίγει.. Ξέρουμε κάποιο άλλο εκτός των άλλων δύο που είπα;

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω πως όλα τα γνωστά προγράμματα (quickoffice, documents to go, smart office, office suite) στην free έκδοση διαβάζουν τα αρχεία, αλλά δεν τα επεξεργάζονται. Για free ανάγνωση και επεξεργασία αρχείων office, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το kingsoft office
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το kingsoft office λειτουργεί αλλά μου ανοίγει τα αρχεία και η γραμματοσειρά είναι κινέζικα ή ρόμβοι. Τι κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Το kingsoft office λειτουργεί αλλά μου ανοίγει τα αρχεία και η γραμματοσειρά είναι κινέζικα ή ρόμβοι. Τι κάνουμε;

 

Όταν το είχα δοκιμάσει κατέβασα Μία έκδοση που είχε μόνο κινέζικα ,κοίτα πιο κάτω στο play για την multilingual version

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

παιδια,παω να στειλω ενα mail με το k-9 μεσω 3g και μου βγαζει αυτο το μηνυμα

failed to send some messages

TLS not supported but required

τι πρεπει να κανω για να μπορω να στελνω mail μεσω 3g

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα πρόγραμμα που διαβάζει doc αρχεία; Όποιο και να δοκίμασα δε κάνει τίποτα.. Το documents to go θέλει την paid έκδοση και το openoffice δε τα ανοίγει γιατί είναι λέει παλιά... Αν μπορείτε λίγο γρήγορα γιατί είναι σημαντικό! Ευχαριστώ!!

 

Ούτε το OfficeSuite κάνει κάτι..

 

kingsoft office. Δωρεάν και άπαιχτο

Link to comment
Share on other sites

παιδια,παω να στειλω ενα mail με το k-9 μεσω 3g και μου βγαζει αυτο το μηνυμα

failed to send some messages

TLS not supported but required

τι πρεπει να κανω για να μπορω να στελνω mail μεσω 3g

 

Ριξε μια ματια εδω μπας και βρεις κατι https://github.com/k9mail/k-9/wiki/FrequentlyAskedQuestions#wiki-anchor9

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια,παω να στειλω ενα mail με το k-9 μεσω 3g και μου βγαζει αυτο το μηνυμα

failed to send some messages

TLS not supported but required

τι πρεπει να κανω για να μπορω να στελνω mail μεσω 3g

 

Το TLS είναι πρωτόκολλο κρυπτογραφησης. Δες εδώ

http://www.e-innovator.gr/ssl/ssl.php

 

Αν το μήνυμα το βγάζει μόνο όταν στέλνεις με 3g και όχι όταν στέλνεις wf, ρίξε και μια ερώτηση στην εταιρεία κινητής. Αν το βγάζει πάντα διέγραψε το accont και ξαναστήστο από την αρχή προσέχοντας σε ολα τα βήματα να μην υπάρχει πουθενά κανενα κουτάκι που να έχει προεπιλεγμενο TLS.

Αν ο παροχος του email έχει τηλέφωνο, χρησιμοποίησε το. Αν το email σου είναι @sch.gr, στείλε μου PM

 

 

Παιδιά ξέρει κανείς κανένα τροπο να στέλνω μηνύματα σε πολλους παραλήπτες με ένα tab ; σε ομάδα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

θα χρησιμοποιω το mail του κινητου μου! παω να κανω τις ρυθμισεις,παταω χειροκινητη ρυθμιση.μετα τι επιλεγω απο τα τρια ? POP3 IMAP Exchange active sync.ρωταω γιατι θελω οταν βλεπω ενα μη αναγνωσμενο στο κινητο να εξαφανιζεται και στον υπολογιστη στο mail (hotmail).

μετα τι επιλεγω απο διακοσμιτη,θυρα τυπο ασφαλεια (να τα βλεπω και να στελνω και μεσα απο 3g θελω)

Link to comment
Share on other sites

θα χρησιμοποιω το mail του κινητου μου! παω να κανω τις ρυθμισεις,παταω χειροκινητη ρυθμιση.μετα τι επιλεγω απο τα τρια ? POP3 IMAP Exchange active sync.ρωταω γιατι θελω οταν βλεπω ενα μη αναγνωσμενο στο κινητο να εξαφανιζεται και στον υπολογιστη στο mail (hotmail).

μετα τι επιλεγω απο διακοσμιτη,θυρα τυπο ασφαλεια (να τα βλεπω και να στελνω και μεσα απο 3g θελω)

 

Δεν κατάλαβα αν έχεις hotmail η χρησιμοποιείς το email που σου έχει δώσει η εταιρεία κινητής.

Για το τι ακριβώς κάνει η IMAP, POP, POP3, μπορείς να μάθεις με ελάχιστο googling. Εγω θα σου πρότεινα το POP3 και να σβήνεις χειροκίνητα τα μηνυματα απο τον σερβερ αλλά το τι βολεύει τον καθενα... Εσένα αν κατάλαβα καλά από αυτα που γράφεις πρεπει να σε βολεύει το IMAP πού δεν κατεβάζει τα μηνύματα στον υπολογιστή (κινητό) αλλά σου τα δείχνει μόνο και οταν επιλέξεις κάποιο να το διαβάσεις (καθε φορά που το κανείς αυτό) τότε μόνο το κατεβάζει. Σβηνει μεν από τον server οτι σβηνεις αλλά διαβάζεις τα μηνύματα μόνο οταν είσαι online.

Για τις υπόλοιπες ρυθμίσεις πάρε τηλέφωνο στον διακομιστη και στην εταιρία κινητής γιατί ο καθένας έχει τα δικά του.

Edited by athiganos
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να στελνει αρχεια στο κινητο over internet

με διαδικασια τυπου δεξι κλικ -> αποστολη;

 

δεν θελω upload / download κλπ, θα δοκιμασω και dropbox

αλλα δεν θελω cloud, θελω κυριως αποστολη

 

πχ να μπαινω με teamviewer και να μπορω να στειλω/λαβω αρχεια

μιας και το teamviewer για android δεν εχει τετοια δυνατοτητα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να στελνει αρχεια στο κινητο over internet

με διαδικασια τυπου δεξι κλικ -> αποστολη;

 

δεν θελω upload / download κλπ, θα δοκιμασω και dropbox

αλλα δεν θελω cloud, θελω κυριως αποστολη

 

πχ να μπαινω με teamviewer και να μπορω να στειλω/λαβω αρχεια

μιας και το teamviewer για android δεν εχει τετοια δυνατοτητα

 

Εγώ στο σπίτι χρησιμοποιω το Airdroid και εκτός το dropbox

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος μιας νεας συσκευής android και λογο επαγγέλματος

χρησιμοποιώ πολύ το ημερολόγιο.

ξέρεται αν υπάρχει κάποια εφαρμογή στο market που προσθετοντας μια νεα συναντηση στο ημερολόγιο να ηπάρχει δυνατότητα αναζήτησης απο τις επαφες

επίσης αν το νέο συμβάν που προσθέτης είναι μια κλήση πάλι να γίνετε αναζήτηση

απο τις επαφες.

Nokia 3310 Nokia 6210&6310i, Nokia N95, Nokia N83,Nokia N86, Nokia E7-00

Εγώ στο σπίτι χρησιμοποιω το Airdroid και εκτός το dropbox
Nokia 3310 Nokia 6210&6310i, Nokia N95, Nokia N83,Nokia N86, Nokia E7-00
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, κατέβασα το handyCalc το οποίο φαίνεται το πιο πλήρες και δυνατό calculator για Android. Έχω όμως μία απορία, αν το χρησιμοποιεί κάποιος: Πώς μπορώ να κάνω μετατροπές από μιγαδικούς αριθμούς σε φάσορες?

(polar to rectangular) μέσω της βασικής οθόνης?

Το χρειάζομαι για τα μαθήματα της σχολής μου κυρίως.

Ευχαριστώ

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...