Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα παιδιά, εχω ενα ideos X5 και θέλω το πληκτρολόγιο να είναι οπως στα χωρις αφη τηλεφωνο δηλαδη 1, 2=abc κλπ...

ξέρετε καμία εφαρμογή;

 

Κατέβασε το handcent και το smart keyboard γράφεις και 160 χαρακτήρες στα sms και έχεις με μια κίνηση είτε qwerty είτε το κλασσικό πληκτρολόγιό πού θες!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στο δικό μου κινητό (LG GT540) δουλεύει και ο συνδυασμός GO sms (με το ελληνικό pack επίσης φορεμένο) με το Greek keyboard για πληκτρολόγιο. Στο GO ενεργοποιείς καπου στα μενού την υποστήριξη για Native languages και τσεκάρεις τα ελληνικά και στις ρυθμίσεις του greek Keyboard τσεκάρεις την 7bit υποστηριξη της γραμματοσειράς. Κάνεις reboot και είσαι ΟΚ.

 

Sent from my GT540 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οταν αλλαζεις πολη, ενημερωνεται αυτοματα το κινητο κ με ποιο τροπο ; Gps ;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω γραψει και σε αλλο θεμα αλλα μηπως γνωριζετε καποιο πακετο office ή και ξεχωριστες εφαρμογες που να μπορω σε ενα αρχειο word εκτος απο κειμενο να μπορω να εισαγω εξισωσεις, πινακες και εικονες ..; με αρκετη δυνατοτητα τροποποιησης...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Πήρα τηλέφωνο OTENET και δεν γνώριζαν.......................

Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο κινητό Desire S (android) για να μπορώ να βλέπω τα e-mail από otenet?

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήρα τηλέφωνο OTENET και δεν γνώριζαν.......................

Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο κινητό Desire S (android) για να μπορώ να βλέπω τα e-mail από otenet?

 

 

 

Βρήκα της ρυθμίσεις...

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα της ρυθμίσεις...

 

 

Παιδιά καλησπέρα, ψάχνω να βρώ μια εφαρμογή task manager, που να παίρνει πληροφορία από το contacts, δηλαδή όταν ανοίγω ένα contact να μπορώ να δημιουργήσω μια υπενθύμιση, εκρεμότητα , ραντεβού κλπ.

 

Έχω σκάσει εδώ και μήνες και είστε η μόνη μου ελπίδα.

Α έχω το Galaxy s

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

για αποστοληκαι ληψη φαξ πιο προτεινετε?

κυριως για ληψη φαξ. να το μετατρεπει σε pdf η να το στελνει απλα σε email σαν απλο κειμενο

καταπροτιμηση δωρεαν :p

Link to comment
Share on other sites

για αποστοληκαι ληψη φαξ πιο προτεινετε?

κυριως για ληψη φαξ. να το μετατρεπει σε pdf η να το στελνει απλα σε email σαν απλο κειμενο

καταπροτιμηση δωρεαν :p

 

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό...(να το μετατρεπει σε pdf)

Link to comment
Share on other sites

για αποστοληκαι ληψη φαξ πιο προτεινετε?

κυριως για ληψη φαξ. να το μετατρεπει σε pdf η να το στελνει απλα σε email σαν απλο κειμενο

καταπροτιμηση δωρεαν :p

 

To ψάχνω και εγώ, κυρίως να μπορώ να παραλλάβω FAX και στη συνέχεια να το αποθηκεύσω ως κάποια μορφή κειμένου να το στείλω στο email μου και να το εκτυπώσω.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να αποθηκεύεται το φαξ σε μορφή κειμένου είναι πολύ δύσκολο για δωρεάν εφαρμογή, καθώς τα φαξ ακόμα κι αν ξεκινούν ως κείμενα, κατά την αποστολή μετατρέπονται σε εικόνες. Κατά συνέπεια το πρόγραμμα που τα λαμβάνει θα πρέπει να τα μετατρέπει σε κείμενο μέσω OCR. Εφαρμογή που να το κάνει αυτό στα ελληνικά σε κινητό δεν βλέπω να παρουσιάζεται σύντομα. Η μόνη λύση (πάντα για αποστολή-λήψη σε μορφή εικόνας, όχι κειμένου) είναι κάποιο πρόγραμμα internet fax, τα οποία όμως είναι συνήθως επ' αμοιβή (ακόμα κι αν η εφαρμογή είναι δωρεάν χρειάζεται εγγραφή σε αμειβόμενη υπηρεσία), ενώ πολλά από αυτά δεν είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να έχουμε κάποια αρχεία "συνεδεμένα" με κάποια εφαρμογή γραφείου? Εννοώ ότι με το quickoffice κάθε φορά που θέλω να βρώ κάποια μου αρχεία πρέπει να περιηγηθώ στην κάρτα sd και να πάω εκεί που τα αποθήκευσα και είναι λιγάκι επίπονο... μήπως κάποια εφαρμογή τα έχει σαν favourites ή κάτι αντίστοιχο... για πιο γρήγορα και εύκολα εννοώ!
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση (πάντα για αποστολή-λήψη σε μορφή εικόνας, όχι κειμένου) είναι κάποιο πρόγραμμα internet fax, τα οποία όμως είναι συνήθως επ' αμοιβή (ακόμα κι αν η εφαρμογή είναι δωρεάν χρειάζεται εγγραφή σε αμειβόμενη υπηρεσία), ενώ πολλά από αυτά δεν είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα.

 

Οπως? και ας ειναι με αμειβομενη υπηρεσια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

 

διαβάζοντας στο #208 :

"Παιδιά καλησπέρα, ψάχνω να βρώ μια εφαρμογή task manager, που να παίρνει πληροφορία από το contacts, δηλαδή όταν ανοίγω ένα contact να μπορώ να δημιουργήσω μια υπενθύμιση, εκρεμότητα , ραντεβού κλπ. "

 

να ρωτήσω για κάτι ανάλογο :

Μήπως υπάρχει app ημερολογίου ή υπενθυμίσεων ή σημειώσεων που να μπορείς να σημειώνεις Nokia-like ?

 

Πχ θέλω να καλέσω κάποιον στις 14/11. Σε nokia πάω ημερολόγιο-σημείωση-κλήση-αναζήτηση

Και έχω το όνομα που θέλω. Όταν έρθει η ώρα , απλά επιλέγω αριθμό (από τη σημείωση) και call.

Σε android ημερολόγια κλπ, γράφεις το όνομα στη σημείωση και όταν έρθει η ώρα της, πας σε επαφές, ψάχνεις , ξαναγράφεις το όνομα κλπ

Link to comment
Share on other sites

παιδια νεος στο android.ψαχνω να βρω free εφαρμογες για να κοβω mp3 για ringtone και ακομα ψαχνω να βρω το ποσο εχω μιλησει στο κινητο.οπως ειχαν τα παλια.διαρκεια κλησεων.
Link to comment
Share on other sites

παιδια νεος στο android.ψαχνω να βρω free εφαρμογες για να κοβω mp3 για ringtone και ακομα ψαχνω να βρω το ποσο εχω μιλησει στο κινητο.οπως ειχαν τα παλια.διαρκεια κλησεων.

 

ringdroid το καλύτερο που υπάρχει.

 

Sent from my GALAXY S II

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

για το μητρωω των κλησεων εχεις κανενα προγραματακι?που να δειχνει διαρκεια εξερχομενων εισερχομενων?

 

Δες τα droidstats,call meter 3g όλα free.

 

Sent from my GALAXY S II

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

ringdroid το καλύτερο που υπάρχει.

 

Sent from my GALAXY S II

 

γιατι με αφηνει μονο για τα πρωτα 30 δευτερα μονο;δεν μου ανοιγει ολο το τραγουδι.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση (πάντα για αποστολή-λήψη σε μορφή εικόνας, όχι κειμένου) είναι κάποιο πρόγραμμα internet fax, τα οποία όμως είναι συνήθως επ' αμοιβή (ακόμα κι αν η εφαρμογή είναι δωρεάν χρειάζεται εγγραφή σε αμειβόμενη υπηρεσία), ενώ πολλά από αυτά δεν είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα.
Οπως? και ας ειναι με αμειβομενη υπηρεσια.

Π.χ.: eFax, iFax, Fax Pro κλπ. Κάνε ένα search με τη λέξη fax στο μάρκετ και θα βρεις κι άλλα. Σε όλες αυτές τις εφαρμογές όμως χρειάζεται προσεκτικό διάβασμα στις χρεώσεις. Το iFax ας πούμε χρεώνει κατ' ελάχιστο 1$ ανά φαξ.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να έχουμε κάποια αρχεία "συνεδεμένα" με κάποια εφαρμογή γραφείου? Εννοώ ότι με το quickoffice κάθε φορά που θέλω να βρώ κάποια μου αρχεία πρέπει να περιηγηθώ στην κάρτα sd και να πάω εκεί που τα αποθήκευσα και είναι λιγάκι επίπονο... μήπως κάποια εφαρμογή τα έχει σαν favourites ή κάτι αντίστοιχο... για πιο γρήγορα και εύκολα εννοώ!

 

νομιζω με το documents to go γινεται αυτο γιατι εχει και desktop application.υπ'οψιν οτι ειναι επι χρημασι αλλα πολλη αξιόλογη εφαρμογη(value for money) :)http://www.dataviz.com/products/documentstogo/android/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπλοκάρει κάποιους αριθμούς να σε καλούν και να σου στέλνουν μηνύματα;

patc
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπλοκάρει κάποιους αριθμούς να σε καλούν και να σου στέλνουν μηνύματα;

 

 

Spc λέγεται το πρόγραμμα που θέλεις.

 

 

Sent from my GT540 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...