Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Spc λέγεται το πρόγραμμα που θέλεις.

 

 

Sent from my GT540 using Tapatalk

 

Στο μαρκετ για spc βγάζει κάτι για music sketchpad

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χαιρετω την παρεα , εχω καποιο προβλημα με προγραμμα εκτυπωσης απο το κινητο μου πανω σε canon εκτυπωτη wireless

μπαινω στο android market και δεν μπορω να βρω καποιο προγραμμα που να μπορει να ειναι συμβατο με canon wireless εκτυπωτη , υπηρχε καποιο προγραμμα το Canon Easy-PhotoPrint αλλα προσπαθω να το βρω και δεν υπαρχει μαλλον διαθεσιμο πλεον...

Καποια αλλη λυση υπαρχει που να βρω καποιο προγραμμα και να ειναι συμβατο με τον εκτυπωτη? ο εκτυπωτης μου ειναι canon pixma MG6150

και βεβαια μιλαμε για free program

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα , εχω καποιο προβλημα με προγραμμα εκτυπωσης απο το κινητο μου πανω σε canon εκτυπωτη wireless

μπαινω στο android market και δεν μπορω να βρω καποιο προγραμμα που να μπορει να ειναι συμβατο με canon wireless εκτυπωτη , υπηρχε καποιο προγραμμα το Canon Easy-PhotoPrint αλλα προσπαθω να το βρω και δεν υπαρχει μαλλον διαθεσιμο πλεον...

Καποια αλλη λυση υπαρχει που να βρω καποιο προγραμμα και να ειναι συμβατο με τον εκτυπωτη? ο εκτυπωτης μου ειναι canon pixma MG6150

και βεβαια μιλαμε για free program

Ευχαριστω!

 

Δοκιμασε αυτο, αν και δεν ειναι full.. παντως δεν χανεις κατι να δεις αν λειτουργει.

https://market.android.com/details?id=com.dynamixsoftware.printershare&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5keW5hbWl4c29mdHdhcmUucHJpbnRlcnNoYXJlIl0.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο, αν και δεν ειναι full.. παντως δεν χανεις κατι να δεις αν λειτουργει.

https://market.android.com/details?id=com.dynamixsoftware.printershare&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5keW5hbWl4c29mdHdhcmUucHJpbnRlcnNoYXJlIl0.

 

φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση σου θα το δοκιμασω και θα απαντησω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ψάχνω μια εφαρμογή calendar που να μην συγχρονίζει με το Google, να μπορώ να κάνω συγχρονισμό με το outlook και να μπορώ να το συνδεσω με το smooth calendar.

Υπάρχει?

 

Sent from my htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή calendar που να μην συγχρονίζει με το Google, να μπορώ να κάνω συγχρονισμό με το outlook και να μπορώ να το συνδεσω με το smooth calendar.

Υπάρχει?

 

Sent from my htc HD2

 

Νομίζω πως η stock εφαρμογή συγχρονίζει με outlook και παίζει με το smooth calendar...

Link to comment
Share on other sites

Η στοκ συνδέεται με το Google. Εγώ θέλω τα συμβάντα να μένουν στην εφαρμογή και να στέλνονται στο outlook.

Έχω βρει το jorte που έχει δικό του ημερολόγιο αλλά δεν ξέρω πως να το συγχρονίσω με το outlook.

Η στοκ πώς συγχρονίζει?

 

Sent from my htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Στο SGS2 έχει επιλογή να διαλέξεις ποια ημερολόγια να συνδέσεις για sync με το calendar. Έχω και το gmail και το outlook και μπορείς να διαλέγεις όταν φτιάχνεις ένα event σε ποιο calendar να αποθηκευτεί. Επειδή κάποτε το έψαχνα κι εγώ με τα ημερολογία τελικά έχω καταλήξει εκεί και για widget το go calendar.
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω την stock εφαρμογη για mail στο htc legend μου. εχω περασει κ τα τρια accouts που εχω σε yahoo,gmail.hotmail. το θεμα ειναι πως δεν μπλοκαρει καθολου τα spam, και τα εμφανιζει σαν κανονικα εισερχομενα. ξερει κανεις αν φτιαχνει καπως αυτο το θεμα?αν υπαρχει καποια ρυθμιση ή απλα ζεις με αυτο?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να συγχρονίζει αυτόματα (και μη) φακέλους απο το PC στο android, μέσω wifi?

 

Οποτε πάω σπίτι δλδ ή δουλειά να μου μεταφέρει αρχεία απο φάκελο σε φάκελο. Έχω dropbox αλλά θέλει σύνδεση για να τα κατεβάζει και εννοείτε χρέωση όποτε είμαι εκτός wifi.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να συγχρονίζει αυτόματα (και μη) φακέλους απο το PC στο android, μέσω wifi?

 

Οποτε πάω σπίτι δλδ ή δουλειά να μου μεταφέρει αρχεία απο φάκελο σε φάκελο. Έχω dropbox αλλά θέλει σύνδεση για να τα κατεβάζει και εννοείτε χρέωση όποτε είμαι εκτός wifi.

Χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει, δοκίμασε αυτό!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να συγχρονίζει αυτόματα (και μη) φακέλους απο το PC στο android, μέσω wifi?

 

Οποτε πάω σπίτι δλδ ή δουλειά να μου μεταφέρει αρχεία απο φάκελο σε φάκελο. Έχω dropbox αλλά θέλει σύνδεση για να τα κατεβάζει και εννοείτε χρέωση όποτε είμαι εκτός wifi.

 

υπαρχει το dropsync το οποιο δουλευει μαζι με το dropbox και συγχρονιζει φακελο στο κινητο με φακελο του dropbox στο pc!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή calendar που να μην συγχρονίζει με το Google, να μπορώ να κάνω συγχρονισμό με το outlook και να μπορώ να το συνδεσω με το smooth calendar.

Υπάρχει?

 

Sent from my htc HD2

 

Τελικά χρησιμοποίησα την μαμά εφαρμογή σε συνδυασμό με το calendar pad και για τον συγχρονισμό με το outlook το androidsyn manager. Για να μην κάνει συγχρονισμό με το Google έκανα freeze με το titanium το Google calendar sync.

 

Sent from my htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Προκαταβολικα ας μεταφερθει οπου νομιζουν οι μοντερειτορ..

Απλα τα περισσοτερα τοπικ εχουν 100αδες σελιδες και δεν βρηκα αυτο που εψαχνα..

 

Διαβασα οτι γινεται να συνδεσω το PC με το κινητο μεσω του ρουτερ (δεν εχει ασυρματο ο υπολογιστης) και ετσι να παιζω στο κινητο αρχεια του υπολογιστη. Κατεβασα το ES explorer αλλα δεν τα καταφερα και δεν βρισκω πουθενα οδηγιες..

Μηπως μπορει να μπει καποιος στον κοπο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σε όλους!

 

Εχω το HTC Wildfire S.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: βαζω ειδοποίηση στο ημερολόγιο και δεν χτυπάει πάντα.

Τη μια χτυπάει και εμφανίζει την ειδοποίηση κανονικα και την άλλη εμφανίζει μόνο την ειδοποίηση πάνω δεξιά χωρις να χτυπησει.

Όσες φορές και να βάλω υπενθύμιση μου κάνει το ίδιο.

εβγαλα/εβαλα μπαταρια, καλεσα και στην HTC αλλα τα ιδια...

Τι φταίει? οεο?

Y.Σ. κατεβασα το business calendar, το simple calendar και το smooth calendar αλλα κανουν το ιδιο.

Επίσης να πω οτι το ιδιο συμβαινει και σε μια αλλη wildfire s που εχω.

Βοηθατε ρε παιδια γιατι θα την (τις) πετάξω :angry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Εχω το HTC Wildfire S.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: βαζω ειδοποίηση στο ημερολόγιο και δεν χτυπάει πάντα.

Τη μια χτυπάει και εμφανίζει την ειδοποίηση κανονικα και την άλλη εμφανίζει μόνο την ειδοποίηση πάνω δεξιά χωρις να χτυπησει.

Όσες φορές και να βάλω υπενθύμιση μου κάνει το ίδιο.

εβγαλα/εβαλα μπαταρια, καλεσα και στην HTC αλλα τα ιδια...

Τι φταίει? οεο?

Y.Σ. κατεβασα το business calendar, το simple calendar και το smooth calendar αλλα κανουν το ιδιο.

Επίσης να πω οτι το ιδιο συμβαινει και σε μια αλλη wildfire s που εχω.

Βοηθατε ρε παιδια γιατι θα την (τις) πετάξω :angry:

τα simple calendar και smooth calendar τα εχω και εγω στο sensation και δεν εχω κανενα προβλημα

μαλλον θεμα firmware ειναι...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τα simple calendar και smooth calendar τα εχω και εγω στο sensation και δεν εχω κανενα προβλημα

μαλλον θεμα firmware ειναι...

 

μου κανει εντυπωση που το κανει και στις δυο συσκευες και πρεπει να σχετιζεται με το κλειδωμα οθονης γιατι οταν δεν κλειδωνει χτυπαει κανονικα.

Αν είναι θέμα firmware μπορω εγω να κανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως ξέρει κανείς γιατί το Astrid Locale Add-on plugin στο Market δεν ειναι διαθέσιμο για το Samsung Tab;

Τι κάνετε με geolocation tasks;

Είναι μια χρήσιμη εφαρμογούλα που στο Iphone (location reminders) είναι integrated και δουλεύει παραγωγικά

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. Εχω το HTC Legend και ψαχνω για καμια εφαρμογη για να αλλαξω το πληκτρο ενεργοποιησης της οθονης. Για να κλειδωνει εχω το Screen off/on αλλα θα ηθελα εναν τροπο για να μην παταω συνεχεια το πληκτρο power. Ευχαριστω:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να γίνεται με κάποια εφαρμογή αυτό. Για το wildfire που έχω εγώ, πρέπει να έχεις κάνει root και να το υποστηρίζει η rom που έχεις ή να μπορείς να το εγκαταστήσεις με κάποιο flashable zip. Και ουσιαστικά η οθόνη ενεργοποιείται μέσω πίεσης του trackpad. Μπορείς να το ψάξεις σαν trackpad unlock!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

δηστυχως η αναζητηση ως trackpad unlock δεν εδωσε αποτελεσμετα. ευχαριστω για την απαντηση παντως..:up:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει καποια εφαρμογη που να εχει ηχητικη ειδοποιηση σε εργασιες και σημειωσεις?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...