Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν αν τα έχωσες όλα μαζί θέλει να κάνει sync περισσότερη ώρα από το συνηθισμένο...

Οπότε κάνε force sync και άστο λίγο....

 

Μετά τσέκαρε αν στο google calendar είναι επιλεγμένα όλα τα ημερολόγια....

Π.χ

 

http://i194.photobucket.com/albums/z15/fbisheva/Guide%20Pics/gcalendar.png

 

Εδώ τα ημερολόγια AC Milan και Greek Holidays δεν είναι επιλεγμένα, πρέπει να τα clickάρεις για να "χρωματιστούν" για να είναι επιλεγμένα-ενεργά....

 

Μετά πήγενε στην εφαρμογή του κινητού σου "calendar" και πάτα Menu > More > Calendars και δες αν είναι επιλεγμένα όλα-ενεργά-synced....

 

Force sync πως κανω?

Το αφησα ολη νυχτα αλλα παλι στο τηλ δεν φαινονται πχ οι συγκοινωνιες παροτι ειναι χρωματισμενες

EDIT ΔΕΝ ΧΡΩΜΑΤΙΣΑ τις συγκοινωνιες και τωρα εμφανιστηκαν!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα. Ψάχνω μία εφαρμογή που να κάνει sync τα notes του outlook με της συσκευής μου. Υπάρχει τίποτα;

Ευχαριστώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα μονο συγκοινωνιες,γιορτες και συλλαλητηρια απο το apergia.gr αλλα ενω φαινονται στο google calendar κανονικα στο ημερολογιο του κινητου εδω και δυο ωρες δεν φαινεται ακομα τιποτα .φυσικα στα ημερολογια ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ τα νεα ημερολογια αλλα οχι στο widget ουτε το μαμισιο ουτε του smooth calendar!
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα μονο συγκοινωνιες,γιορτες και συλλαλητηρια απο το apergia.gr αλλα ενω φαινονται στο google calendar κανονικα στο ημερολογιο του κινητου εδω και δυο ωρες δεν φαινεται ακομα τιποτα .φυσικα στα ημερολογια ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ τα νεα ημερολογια αλλα οχι στο widget ουτε το μαμισιο ουτε του smooth calendar!

 

Για Force Sync πας στα Settings > Accounts & sync settings > (Google account σου) > Menu > Sync now

 

Τσέκαρε πάλι τα ημερολόγια που έχουν προστεθεί στο google calendar του κινητού σου....

Από το ....

Calendar και μετά

Menu > More > Calendars

Επέλεξέ τα αν δεν είναι επιλεγμένα....

 

Και εμένα μια φορά μου κόλησε, αλλά απλά το έσβησα και το ξαναέβαλα και έστρωσε....

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι.... Τα άλλα άμα θες στα λέω με pm για να μην spamάρουμε το forum....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ακομα δεν εχω βρει λυση δοκιμασα να κανω clean cache του ημερολογιου.πηγα μενου,διαχειριση εφαρμογων,βρηκα το ημερολογιο και εκανα "εκκαθαριση δεδομενων " αλλα δεν διαγραφτηκε τιποτα απο το ημερολογιο και φυσικα δεν εφτιαξε ο συγχρονισμος

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να σβήσεις ότι έχει το ημερολόγιό σου, κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή: αποθηκευτικός χώρος ημερολογίου
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Για να σβήσεις ότι έχει το ημερολόγιό σου, κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή: αποθηκευτικός χώρος ημερολογίου

 

Μπραβο villis!!!!αυτο εφταιγε και δεν συγχρονιζοταν!!!!! Thank you!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο villis!!!!αυτο εφταιγε και δεν συγχρονιζοταν!!!!! Thank you!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κι εγω αλλα..δεν εχει λυθει ακομη ουτε με εκκαθαριση δεδομενων του αποθηκευτικου χωρου ημερολογιου...εχω κανει τοσους συγχρονισμους αλλα το εορτολογιο και οι απεργιες δεν φαινονται πουθενα στη συσκευη...:(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πληκτρολόγιο που να γράφει μυνήματα ελληνικα με τ9 160 χαρακτήρες ?

Βασικα εγώ θέλω στο αλφαριθμητικο αλλά και σε qwerty

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κι εγω αλλα..δεν εχει λυθει ακομη ουτε με εκκαθαριση δεδομενων του αποθηκευτικου χωρου ημερολογιου...εχω κανει τοσους συγχρονισμους αλλα το εορτολογιο και οι απεργιες δεν φαινονται πουθενα στη συσκευη...:(

Τα έχεις επιλέξει να εμφανίζονται από την εφαρμογή ημερολόγιο;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κι εγω αλλα..δεν εχει λυθει ακομη ουτε με εκκαθαριση δεδομενων του αποθηκευτικου χωρου ημερολογιου...εχω κανει τοσους συγχρονισμους αλλα το εορτολογιο και οι απεργιες δεν φαινονται πουθενα στη συσκευη...:(

στο blog μου, ετυχαν 2 περιπτωσεις με το ιδιο προβλημα και λυθηκε. διαβασε κατω απο το αρθρο τα σχολια. αρχικα πηγαινε στο τελευταιο σχολιο το οποιο εχω γραψει εγω. λογικα θα σου λυσει το προβλημα :).

εδω εισαι :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/samsung-galaxy-s-i-9000.html?showComment=1307381931184#c3798903773537585620

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις επιλέξει να εμφανίζονται από την εφαρμογή ημερολόγιο;

αφου δεν συγχρονιζει καν πως θα μου τα εμφανισει ως επιλογες για να τα επιλεξω...;

στο blog μου, ετυχαν 2 περιπτωσεις με το ιδιο προβλημα και λυθηκε. διαβασε κατω απο το αρθρο τα σχολια. αρχικα πηγαινε στο τελευταιο σχολιο το οποιο εχω γραψει εγω. λογικα θα σου λυσει το προβλημα :).

εδω εισαι :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/samsung-galaxy-s-i-9000.html?showComment=1307381931184#c3798903773537585620

 

το ξερω ρε Αντωνη, μου ειχε συμβει και παλιοτερα κατι αναλογο και ειχα βρει τη λυση που λες στο blog σου...δεν θελω ομως να ξανακανω παλι hard reset, εχω κανει τοσα αυτες τις μερες λογω αλλαγες ρομ και δεν την παλευω αλλο...δηλαδη, δεχομαστε οτι ειναι προβλημα του gmail...; πως οι επαφες και τα mail συγρονιζονται μια χαρα, ενω στα ημερολογια σκαλωνει...;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν συγχρονιζει καν πως θα μου τα εμφανισει ως επιλογες για να τα επιλεξω...;

 

 

το ξερω ρε Αντωνη, μου ειχε συμβει και παλιοτερα κατι αναλογο και ειχα βρει τη λυση που λες στο blog σου...δεν θελω ομως να ξανακανω παλι hard reset, εχω κανει τοσα αυτες τις μερες λογω αλλαγες ρομ και δεν την παλευω αλλο...δηλαδη, δεχομαστε οτι ειναι προβλημα του gmail...; πως οι επαφες και τα mail συγρονιζονται μια χαρα, ενω στα ημερολογια σκαλωνει...;:rolleyes:

κανε ενα μικρο κοπο και φτιαξε ενα Backup με οτι εχεις στην συσκευη σου τωρα. κανε την διαδικασια με επαναφορα, φτιαξε εορτολογια και οτι αλλο θελεις, και τραβα και ενα restore και εισαι ετοιμος. δεν θα κανεις πανω απο 10-20 λεπτακια και θα σου φτιαξει και την διαθεση :). Οτι θελεις εδω ειμαι :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο (και αφού "πέρασα" λίγο και από το optimus 2x) κατέληξα στο Galaxy S2.

 

Επειδή ο κύριος όγκος εργασιών μου είναι ο συγχρονισμός με εταιρικό exchange server (calendar, email, tasks) και προέρχομαι από win mobile (ελάχιστες γνώσεις περί android), θα ήθελα όποιος γνωρίζει να με ενημερώσει αν ο συγχρονισμός με exchange server δουλεύει απροβλημάτιστα.

Κυρίως με ενδιαφέρει το ημερολόγιο και οι εργασίες και θα επιθυμούσα (λόγω εταιρικού απορρήτου) να μην τα "περνάω" μέσω google.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Try to be a fan...not a fanatic !

 

:)

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα μικρο κοπο και φτιαξε ενα Backup με οτι εχεις στην συσκευη σου τωρα. κανε την διαδικασια με επαναφορα, φτιαξε εορτολογια και οτι αλλο θελεις, και τραβα και ενα restore και εισαι ετοιμος. δεν θα κανεις πανω απο 10-20 λεπτακια και θα σου φτιαξει και την διαθεση :). Οτι θελεις εδω ειμαι :).

 

μιας και δεν ειχα αλλη επιλογη εκανα τελικα επαναφορα ρυθμισεων και συγχρονιστηκε επιτελους...ειναι λιγο σπαστικο να γινεται αυτο αλλα anyways :happy:

σε ευχαριστω Αντωνη :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς με μικρά δεν νομίζω ότι γίνεται. Το HTC_IME το δοκίμασες;

 

Υ.Γ.: Κάνεις το ίδιο post 9 ώρες μετά επειδή μέσα σε 9 ώρες δεν πήρες απάντηση; Δεν νομίζω ότι χρειάζεται. Θερμή παράκληση να μην επαναληφθεί. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς με μικρά δεν νομίζω ότι γίνεται. Το HTC_IME το δοκίμασες;

 

Υ.Γ.: Κάνεις το ίδιο post 9 ώρες μετά επειδή μέσα σε 9 ώρες δεν πήρες απάντηση; Δεν νομίζω ότι χρειάζεται. Θερμή παράκληση να μην επαναληφθεί. :)

 

Με κεφαλαια και χωρις τονους δεν πειραζει.τ9 με 160 χαρακτηρες να ναι κι οτι να ναι!το μανισιο αλφαρηθμητικο εχει αλλα εαν μια λεξη στο λεξικο ειναι τονισμενη γυρναει σε 70 χαρακτηρες

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις μια extra εφαρμογή για sms (πχ go sms ή handcent sms) οι οποίες υποστηρίζουν sms με 160 χαρακτήρες. Δεν παθαίνει τίποτα το κινητό. Διαφορετικά προσπάθησε να μην τονίζεις τους χαρακτήρες, γιατί δύσκολα θα βρεις άλλη λύση ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις μια extra εφαρμογή για sms (πχ go sms ή handcent sms) οι οποίες υποστηρίζουν sms με 160 χαρακτήρες. Δεν παθαίνει τίποτα το κινητό. Διαφορετικά προσπάθησε να μην τονίζεις τους χαρακτήρες, γιατί δύσκολα θα βρεις άλλη λύση ;)

 

Εννοεις οτι το handcent υποστηριζει 160 με ελληνικο τ9? Νομιζω πως οχι.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το htc_ime δεν το βρισκω στο μαρκετ.με το μανισιο του desire s παντως δεν γραφει τ9 160 χαρακτηρες εκτος κι αν δεν εχουν τονους

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το htc_ime δεν το βρισκω στο μαρκετ.με το μανισιο του desire s παντως δεν γραφει τ9 160 χαρακτηρες εκτος κι αν δεν εχουν τονους

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Το htc_ime είναι rip-off του πληκτρολογίου της αντίστοιχης εταιρείας, λογικό που δεν το βρίσκεις στο market.

:google:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή όπως η ixpenseit στο iphone? Είναι για διαχείριση εξόδων-εισόδων. Δοκίμασα το easymoney αλλά είναι πολύ κατώτερο.
Link to comment
Share on other sites

Παιζει καμια εφαρμογουλα που να βοηθαει να σβησουμε αχρηστα πραγματα απο την κύρια μνημη η και την sd του κινητου?που να δειχνει για παραδειγμα ποια αρχειακια δε χρησιμοποιουνται, η ειναι πανω απο ενα συγκεκριμενο μεγεθος???

 

Δεν ξέρει κανείς κάποια?

Βλέπω και στο κινητό να έχω παραπάνω χώρο χρησιμοποιημένο από ότι οι εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες,αλλά και στην sd να χω λιγότερο ελεύθερο χώρο από ότι νόμιζα.

Το sd maid που μου προτάθηκε δε μου φάνηκε ιδιαίτερα χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...