Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω rootαρει το κινητό

Έχω εγκαταστήσει την apps2sd

Πρέπει να κάνω φορματ την sdcard για να στέλνω τις εφαρμογές εκεί? (έχω την μαμίσια. τι τιμές να βάλω?)

Αν ναι γιατί μου βγάζει "γκριζαρισμένη" την επιλογή απο τις ρυθμήσεις/κάρτα sd και αποθήκευση/Διαμόρφωση κάρτας?

 

Πολλές ερωτήσεις που προσπάθησα να αποφύγω περιμένοντας μπάς και τσιμπίσω κάποια πληροφορία δεξιά ή αριστερά αλλά όπως καταλαβένεται... τζίφος!

Link to comment
Share on other sites

Έχω rootαρει το κινητό

Έχω εγκαταστήσει την apps2sd

Πρέπει να κάνω φορματ την sdcard για να στέλνω τις εφαρμογές εκεί? (έχω την μαμίσια. τι τιμές να βάλω?)

Αν ναι γιατί μου βγάζει "γκριζαρισμένη" την επιλογή απο τις ρυθμήσεις/κάρτα sd και αποθήκευση/Διαμόρφωση κάρτας?

 

Πολλές ερωτήσεις που προσπάθησα να αποφύγω περιμένοντας μπάς και τσιμπίσω κάποια πληροφορία δεξιά ή αριστερά αλλά όπως καταλαβένεται... τζίφος!

 

Αν έχεις απλά root με την εργοστασιακή rom τότε μόνο με μπακαλίστικους τρόπους θα στείλεις κανα byte στην κάρτα μνήμης.

 

Προτείνω να βάλεις καμιά custom rom (leedroid,auraxtsense,defrost,miui) για να κάνεις αυτά που θες.

 

Ρε παιδιά το nandroid backup πως γίνεται;;; Και τι κάνει backup;;;

 

Κρατάει ακριβή εικόνα του συστήματός σου.Ρομ,επαφές,μηνύματα,ρυθμίσεις.Όλα εκτός απο τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το nandroid backup πως γίνεται;;; Και τι κάνει backup;;;

 

Απο Recovery. Δημιουργεί ένα image του κινητού.Στην επαναφορά τα έχεις όλα όπως ήταν ακριβώς.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ότι έκανα μια μεγάλη μαλα...ία και δεν μπορώ πια να κατεβάσω εφαρμογές από το market .

Δουλεια δεν είχα χθές , και είπα να φτιάξω ένα άλλο λογαριασμό στο gmail με καλύτερο όνομα. Αλλά έσβησα το παλιό που είχα φτιάξει όταν αγόρασα το τηλέφωνο. Ανοίγω το τηλ. και μου λέει ότι δεν υπάρχει ο λογαριασμός . Σκέφτομαι λίγο και λέω στα @@ μου .. θα τον ξαναφτιάξω. Αμ δε , πάω στο gmail και μου λέει ότι ο λογαριασμός υπάρχει και δεν μπορώ να τον ξαναφτιάξω ... Τρώω το πρώτο ΣΟΚ ..λέω ωραία θα ξανακάνω Login όπως παλιά .... Πάω να κάνω login και δεν βρίσκει το λογαριασμό (αφου τον είχα σβήσει ο μαλ....ας) . Εφτιαξα ένα άλλο λογαριασμό να υπάρχει στο gmail . ΜΗΠΩΣ ξέρει κανείς πως θα αντικαταστήσω στο μικρό μου desire τον παλιό και προβληματικό μου λογαριασμο με τον νέο που έφτιαξα . Πληροφοριακό λέω πως το τηλ είναι γεμάτο με προγράμματα δεν είναι ροοταρισμένο και δεν έχω το κουράγιο να τα περάσω από την αρχή .... Αν πάλι είναι μονοδρομος τοτε θα κάνω την καρδια μου πέτρα και θα το κάνω ... Απλά δώστε μου τα φώτα σας παρακαλώ !!!

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Έχω το εξής πρόβλημα.

Μου έκλεψαν το desire και πήρα καινούριο.

Πώς μπορώ να βάλω με συγχρονισμό τις επαφές από το προηγουμενο, μέσω PC, στο καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ότι έκανα μια μεγάλη μαλα...ία και δεν μπορώ πια να κατεβάσω εφαρμογές από το market .

Δουλεια δεν είχα χθές , και είπα να φτιάξω ένα άλλο λογαριασμό στο gmail με καλύτερο όνομα. Αλλά έσβησα το παλιό που είχα φτιάξει όταν αγόρασα το τηλέφωνο. Ανοίγω το τηλ. και μου λέει ότι δεν υπάρχει ο λογαριασμός . Σκέφτομαι λίγο και λέω στα @@ μου .. θα τον ξαναφτιάξω. Αμ δε , πάω στο gmail και μου λέει ότι ο λογαριασμός υπάρχει και δεν μπορώ να τον ξαναφτιάξω ... Τρώω το πρώτο ΣΟΚ ..λέω ωραία θα ξανακάνω Login όπως παλιά .... Πάω να κάνω login και δεν βρίσκει το λογαριασμό (αφου τον είχα σβήσει ο μαλ....ας) . Εφτιαξα ένα άλλο λογαριασμό να υπάρχει στο gmail . ΜΗΠΩΣ ξέρει κανείς πως θα αντικαταστήσω στο μικρό μου desire τον παλιό και προβληματικό μου λογαριασμο με τον νέο που έφτιαξα . Πληροφοριακό λέω πως το τηλ είναι γεμάτο με προγράμματα δεν είναι ροοταρισμένο και δεν έχω το κουράγιο να τα περάσω από την αρχή .... Αν πάλι είναι μονοδρομος τοτε θα κάνω την καρδια μου πέτρα και θα το κάνω ... Απλά δώστε μου τα φώτα σας παρακαλώ !!!

 

Μενου---Ρυθμίσεις----Λογαριασμοί και συγχρονισμός---Προσθήκη λογαριασμού.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Για να περασω την leedroid 2.3 πρεπει να κανω full wipe?Τωρα εχω την 2.2f.Αν κανω restore με το titanium θα ειναι ολα οπως πριν?

HTC DESIRE AMOLED

DHD BAADNWZ V1.8 ROM

32.54.00.32U_5.14.05.17 RADIO

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη Leedroid 2.2f (όπως και ο φίλος παραπάνω) με διάφορα applications εγκατεστημένα....

Ποια είναι τα βήματα για να βάλω τη 2.3 χωρίς να χάσω applications, contacts, sms κτλ...?

...καθώς και τις διάφορες ρυθμίσεις που έχω κάνει...?

 

Ευχαριστώ!

Edited by zoid70
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση τη διαφορες εχουν η ρομ οφισιαλ η 2.29 που εχω τωρα με αν περασω την οφισιαλ που γραφει RUU_Bravo_Froyo_Vodafone_UK_2.33.161.2

η την RUU_Bravo_Froyo_HTC_ARA_2.32.415.3

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη Leedroid 2.2f (όπως και ο φίλος παραπάνω) με διάφορα applications εγκατεστημένα....

Ποια είναι τα βήματα για να βάλω τη 2.3 χωρίς να χάσω applications, contacts, sms κτλ...?

 

Ευχαριστώ!

 

- παιρνεις ενα nadroid backup για λογους ασφαλειας

- πετας χυμα το .zip μεσα στη καρτα σου

- το τρεχεις μεσω clockmod

- εισαι ετοιμος, δεν εχεις χασει τιποτε!

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τη Reflex HD του NeoPhyte? :) Σε σχέση με του badnewz ξέρουμε τί διαφορές έχει?Lagάρει λίγο του bad και σκεφτόμουν τη Reflex..

 

Δεν την έχω δοκιμάσει, αλλά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα με lag στην rom του Baadnewz. Αντιθέτως είχα αρκετά προβλήματα με lag με την RCMixHD rom.

Πάντως μπορείς να κάνεις ένα nandroid και να περάσεις την Reflex HD. Αν δεις ότι είναι χειρότερη της προηγούμενης που είχες, τότε κάνεις restore και ούτε γάτα, ούτε ζημιά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για άλλη μια φορά ξαναπροτείνω Oxygen :Ρ

Τον χαβά μου εγώ...

ΜΗΔΕΝ λαγκ :)

Αλλά σήμερα ίσως κάνω έναν nandroid για να παίξω 2-3 ώρες με του φίλου ισπανού την reflex

Link to comment
Share on other sites

Μενου---Ρυθμίσεις----Λογαριασμοί και συγχρονισμός---Προσθήκη λογαριασμού.

 

Δυστηχως δεν εγινε δουλεια .... Τον λογαριασμο τον εχω φτιάξει τον καινουργιο ..απλά δεν μπορεί να καταργήσει τον παλιό λογιαριασμό . Το market εξακολουθεί να ψάχνει για τον σβησμένο παλιό λογαριασμό . :wacko: (Οταν επιλέγω κατάργηση μου λέει ότι ... ο λαγαριασμός απαιτείται από ορισμένες εφαρμογές. Μπορέιται να τον καταργήσετε επαναφέροντας το τηλέφωνο στις εργοστασιακές προεπιλεγμένες τιμές (όλα τα πρωσοπικά δεδομένα θα διαγραφούν))

Να υποθέσω ότι χάνω τα πάντα ετσι ..προγράμματα επαφες ρυθμίσεις ?

 

Καμια άλλη ιδέα ?

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για άλλη μια φορά ξαναπροτείνω Oxygen :Ρ

Τον χαβά μου εγώ...

ΜΗΔΕΝ λαγκ :)

Αλλά σήμερα ίσως κάνω έναν nandroid για να παίξω 2-3 ώρες με του φίλου ισπανού την reflex

 

Όντως, διαβάζω τα καλύτερα για την Oxygen rom κι εδώ μέσα, αλλά και σε άλλα forum, αλλά είμαι sense addict (κυρίως fan του flip clock + weather animation).

Γι' αυτό και δεν την έχω δοκιμάσει :p

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για άλλη μια φορά ξαναπροτείνω Oxygen :Ρ

Τον χαβά μου εγώ...

ΜΗΔΕΝ λαγκ :)

Αλλά σήμερα ίσως κάνω έναν nandroid για να παίξω 2-3 ώρες με του φίλου ισπανού την reflex

για δωσε link να την κατεβασω...

μπορει να την δοκιμασω αργοτερα να δω κι εγω τι αξιζει:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

για δωσε link να την κατεβασω...

μπορει να την δοκιμασω αργοτερα να δω κι εγω τι αξιζει:)

οριστε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=791315&highlight=AuraxTSenseHD

Link to comment
Share on other sites

thanks αν και δεν αναφερθηκα στην AuraxTsense αλλα στην oxygen:rolleyes:

την βρηκα εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=829734

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω mount την sd ρε παιδιά...

Ούτε φορμάτ ούτε τίποτα... Είναι η μαμίσια.

Απο το clockworkMod recovery

Προσπαθώ να βάλω την ledroid και ακολουθώ τα βήματα στις οδηγίες.

 

 

edit: κάτι έκανα...

Edited by torpedo
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...