Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να κανω μια ερωτηση οταν βγαζετε φωτο νυχτα με φλασ οι φωτο σας πρασινιζουν λιγο?

 

Τα παντα ειναι πρασινα απο τον απριλιο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατι φταιει τοτε και δεν θυμαμαι και πριν την αναβαθμιση πως εβγαζε

 

Δεν βλεπω και εγω καποια πρασινιλα στις δικες μου φωτο.....το πιο πιθανο ειναι να μην εχει να κανει με την αναβαθμηση αλλα περισσοτερο την καμερα. :worry:

Oταν λες οτι πρασινιζουν τι ακριβως εννοεις οτι τις βλεπεις πρασινες στην οθονη του κινητου ή και να της βαλης σε εναν υπολογιστη παλι πρασινιζη η φωτογραφια?

Για να προσεγγισουμε λιγο το προβλημα καταλαβες?

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Λόγω επιδότησης, σκέφτομαι (αν και ακόμα το ψάχνω) να αγοράσω το Desire. Βλέπω, όμως, από χτες ότι στη Vodafone δεν υπάρχει απόθεμα και στο plaisio το έχουν βγάλει από τον κατάλογό τους. Υπάρχει πιθανότητα η καινούρια παρτίδα που θα παραλάβουν να είναι με super lcd αντί για την amoled οθόνη;

Έχω δει κάποια βιντεάκια για τη σύγκριση των δύο οθονών, αλλά δεν έχω βγάλει συμπέρασμα για τη διαφορά τους. Ήθελα να δω ένα βιντεάκι με το desire με amoled και slcd αλλά τέτοιο βίντεο ακόμα δε βρήκα.

Και κάτι άλλο παρεμφερές. Η οθόνη του htc hd2 είναι slcd; Δηλαδή θα είναι η ίδια που θα μπει και στο desire;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

εχουμε τροπο να ξεγελασουμε το htc sense που δειχνει την περιοχη και καιρο που ειμαστε γιατι μου βγαζει το διπλανο χωριο και ειμαστε σαν φουρτουνακιδες και βροντακιδες εκνευρίζομαι κα8ε μερα που το βλέπω μπροστα μου ...

σοκιμασα με gps αλλα τζιφος...εκτος του οτι δεν θελω να το εχω συνεχεια ναοιχτο λογω καταναλωσης μπαταριας...

Link to comment
Share on other sites

εχουμε τροπο να ξεγελασουμε το htc sense που δειχνει την περιοχη και καιρο που ειμαστε γιατι μου βγαζει το διπλανο χωριο και ειμαστε σαν φουρτουνακιδες και βροντακιδες εκνευρίζομαι κα8ε μερα που το βλέπω μπροστα μου ...

σοκιμασα με gps αλλα τζιφος...εκτος του οτι δεν θελω να το εχω συνεχεια ναοιχτο λογω καταναλωσης μπαταριας...

 

Βαλε χειροκεινητα την περιοχη την πολη που εισαι και βγαλε την επιλογη που σου λεει αυτοματα την περιοχη.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε τροπο να ξεγελασουμε το htc sense που δειχνει την περιοχη και καιρο που ειμαστε γιατι μου βγαζει το διπλανο χωριο και ειμαστε σαν φουρτουνακιδες και βροντακιδες εκνευρίζομαι κα8ε μερα που το βλέπω μπροστα μου ...

σοκιμασα με gps αλλα τζιφος...εκτος του οτι δεν θελω να το εχω συνεχεια ναοιχτο λογω καταναλωσης μπαταριας...

 

Βαλε χειροκεινητα την περιοχη την πολη που εισαι και βγαλε την επιλογη που σου λεει αυτοματα την περιοχη.

 

το ιδιο κανει και σε μενα μια με δειχνει στη περιοχη μου και μια κατα πελοπονησο μερια που την εχει χειροκεινητα την επιλογη και δε το βρησκω;

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο κανει και σε μενα μια με δειχνει στη περιοχη μου και μια κατα πελοπονησο μερια που την εχει χειροκεινητα την επιλογη και δε το βρησκω;

 

Πας στον καιρο πατας μενου και απο εκει προσθηκη.

Βαζεις την πολη που θελεις και εχεις δυο επιλογες (εαν φυσικα δεν εχεις βγαλη της αλλες που ειχε απο την αρχη.

Απο εκει ξετσεκαρης και την επιλογη που σου δειχνει αυτοματα την πολη που βρισκεσαι(για τον φιλο πιο πανω που δεν θελει να βλεπει τους βροντακιδες

Link to comment
Share on other sites

Πας στον καιρο πατας μενου και απο εκει προσθηκη.

Βαζεις την πολη που θελεις και εχεις δυο επιλογες (εαν φυσικα δεν εχεις βγαλη της αλλες που ειχε απο την αρχη.

Απο εκει ξετσεκαρης και την επιλογη που σου δειχνει αυτοματα την πολη που βρισκεσαι(για τον φιλο πιο πανω που δεν θελει να βλεπει τους βροντακιδες

 

Εκτός από την βεντέτα δεν είμαστε και το ποιο γνωστό χωριό στην ελλάδα...το είχα δοκιμάσει αμέσως αυτό που μουπες αλλά δεν μας βρίσκω...

Thanks anyway...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την βεντέτα δεν είμαστε και το ποιο γνωστό χωριό στην ελλάδα...το είχα δοκιμάσει αμέσως αυτό που μουπες αλλά δεν μας βρίσκω...

Thanks anyway...

 

Σαφώς και δεν υπάρχει, μιας και οι επιλογές για τις πόλεις είναι περιορισμένες σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη-Ηράκλειο και 2-3 ακόμα που δεν θυμάμαι...

Η επαρχία έχει τρομερό πρόβλημα με τον καιρό της HTC....Δυστυχώς...

Άντε να βγει κάτι καλό να δούμε όπως τον παλιό καιρό με τα WM....

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δεν υπάρχει, μιας και οι επιλογές για τις πόλεις είναι περιορισμένες σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη-Ηράκλειο και 2-3 ακόμα που δεν θυμάμαι...

Η επαρχία έχει τρομερό πρόβλημα με τον καιρό της HTC....Δυστυχώς...

Άντε να βγει κάτι καλό να δούμε όπως τον παλιό καιρό με τα WM....

 

Πάντως είμαι στη Ζαχαρω και μου τη βρίσκει μια χαρά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλαζω ταπετσαρια αλλα μετα απο τερματισμο ή επανεκκινηση μου δειχνει την προκαθορισμενη.Γιατι ??

 

Ευχαριστω.

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

κι εγω που ειμαι επαρχια μια χαρα με τον καιρο. Δεν νομιζω οτι περιοριζεται σε 2-3 μεγαλες πολεις. Φυσικο ομως να μην εχει και το καθε χωριο... Ετσι κι αλλιως δεν θα μπορουσε να βρει δεδομενα για καθε χωριο.

 

ΥΓ: για οποιον δεν εχει ελληνικα, υπαρχει το Google Translitaration

:)

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Και μενα δε με βρισκει στη προσθηκη πολης η πλακα ειναι πως καμια απ τις αλλες περιοχες που με βγαζει δε βρισκει και καθε φορα που κανει ενημερωση αλαζει και περιοχη εχω προσεξει οτι εχει να κανει και με το πως κατεβαζει τα δεδομενα αν συνδεθει με wifi με βρισκει (οχι παντα) με 3g τα χανει

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στα χωρια υπαρχουν λιγες κεραιες και ειναι απομακρυσμενες, αρα βλεπει καποιο μακρυνο μερος, λογικο...
Link to comment
Share on other sites

Δέκα... σελίδες πριν, είχα αναρωτηθεί:

 

γ) Στις επαφές, περνώ φυσικά και σταθερά τηλέφωνα οπότε στη λεπτομερή οθόνη μου δίνει υποχρεωτικά για κάθε τηλέφωνο εκτός από την επιλογή «κλήση» και την επιλογή «αποστολή μηνύματος». Αλλά στα σταθερά δεν στέλνουμε μηνύματα, πώς μπορούμε να απαλλαγούμε από την εμφάνιση της επιλογής;

 

...οπότε κάποιο άλλο μέλος είπε «σωστά», ένα άλλο όμως πρόσθεσε «λάθος, στέλνουμε μηνύματα και σε σταθερά». Δεν είχα ιδέα! Το δοκίμασα χτες και πράγματι, αν στείλουμε sms σε σταθερό του ΟΤΕ φτάνει και μάλιστα φωνητικά, είτε στα ελληνικά είτε στα αγγλικά! Καλώς λοιπόν το λειτουργικό προβλέπει και την αποστολή μηνύματος σε σταθερό...

 

ΥΓ. Προς το μέλος που έκανε μπάνιο το κινητό του: Λυπάμαι πολύ φίλε, ιδιαίτερα γιατί το κινητό μας είναι και ακριβό... Την είχα πατήσει και εγώ πριν 10 χρόνια με ένα φθηνό και το μόνο που με είχε στενοχωρέσει ήταν η απώλεια των επαφών (που όμως αποφεύχθη, αφού η καρτούλα πλύθηκε από τα αλάτια και σώθηκε). Λυπάμαι ειλικρινά που έχασες 500 € για μια αφηρημάδα... Κουράγιο...

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Δέκα... σελίδες πριν, είχα αναρωτηθεί:

 

 

 

...οπότε κάποιο άλλο μέλος είπε «σωστά», ένα άλλο όμως πρόσθεσε «λάθος, στέλνουμε μηνύματα και σε σταθερά». Δεν είχα ιδέα! Το δοκίμασα χτες και πράγματι, αν στείλουμε sms σε σταθερό του ΟΤΕ φτάνει και μάλιστα φωνητικά, είτε στα ελληνικά είτε στα αγγλικά! Καλώς λοιπόν το λειτουργικό προβλέπει και την αποστολή μηνύματος σε σταθερό...

 

ΥΓ. Προς το μέλος που έκανε μπάνιο το κινητό του: Λυπάμαι πολύ φίλε, ιδιαίτερα γιατί το κινητό μας είναι και ακριβό... Την είχα πατήσει και εγώ πριν 10 χρόνια με ένα φθηνό και το μόνο που με είχε στενοχωρέσει ήταν η απώλεια των επαφών (που όμως αποφεύχθη, αφού η καρτούλα πλύθηκε από τα αλάτια και σώθηκε). Λυπάμαι ειλικρινά που έχασες 500 € για μια αφηρημάδα... Κουράγιο...

 

Το θέμα ειναι οτι δεν θα στείλει σχεδον ποτέ κανεις μήνυμα σε σταθερό. Οπότε καλό θα ήταν να μπορεί να μην εμφανίζεται το πεδίο του σταθερού τηλεφώνου στους παραλήπτες μηνυμάτων.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο μπαταρια πως παει το κινητο;επισης ειδα κατι για ελεγχο της google στις επαφες κ γενικοτερα στην συσκευη.επισης ειδα οτι για να κατεβασουμε απο το μαρκετ θελουμε gmail.ενταξει δεν με ενοχλησε αυτο.αυτο που δεν καταλαβα απο μερικα ποστ που διαβασα ειναι οτι δεν υποστηριζεται το μαρκετ απο την ελλαδα.δηλαδη ολες οι εφαρμογες κ τα παιχνιδια ειναι στα αγγλικα; ή συμβαινει τιποτα αλλο σχετικα με την υποστηριξη στα ελληνικα του μαρκετ.κ το τελευταιο που θελω να ρωτησω ειναι αν αληθευει οτι λενε διαφορα ποστ οτι στις android συσκευες δεν μπορει κανεις να κανει τιποτα αν δεν εχει κατεβασει την αντιστοιχη εφαρμογη απο το μαρκετ.ισχυει κατι τετοιο?π.χ σχετικα μ'αυτο λενε οτι ουτε μουσικη δεν μπορεις να ακουσεις αν δεν εχεις τον αντιστοιχο media player.τι ισχυει απο ολα αυτα;συγγνωμη αν εγινα κουραστικος με τις πολλες ερωτησεις αλλα σκεφτομαι να οδηγηθω σε android συσκευη χωρις να το μετανιωσω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο μπαταρια πως παει το κινητο;επισης ειδα κατι για ελεγχο της google στις επαφες κ γενικοτερα στην συσκευη.επισης ειδα οτι για να κατεβασουμε απο το μαρκετ θελουμε gmail.ενταξει δεν με ενοχλησε αυτο.αυτο που δεν καταλαβα απο μερικα ποστ που διαβασα ειναι οτι δεν υποστηριζεται το μαρκετ απο την ελλαδα.δηλαδη ολες οι εφαρμογες κ τα παιχνιδια ειναι στα αγγλικα; ή συμβαινει τιποτα αλλο σχετικα με την υποστηριξη στα ελληνικα του μαρκετ.κ το τελευταιο που θελω να ρωτησω ειναι αν αληθευει οτι λενε διαφορα ποστ οτι στις android συσκευες δεν μπορει κανεις να κανει τιποτα αν δεν εχει κατεβασει την αντιστοιχη εφαρμογη απο το μαρκετ.ισχυει κατι τετοιο?π.χ σχετικα μ'αυτο λενε οτι ουτε μουσικη δεν μπορεις να ακουσεις αν δεν εχεις τον αντιστοιχο media player.τι ισχυει απο ολα αυτα;συγγνωμη αν εγινα κουραστικος με τις πολλες ερωτησεις αλλα σκεφτομαι να οδηγηθω σε android συσκευη χωρις να το μετανιωσω.

Μην αγχώνεσαι.

Αυτό που λένε για το μάρκετ είναι ότι στην Ελλάδα και σε διάφορες άλλες χώρες εμφανίζονται μόνο οι δωρεάν εφαρμογές, όχι και αυτές που είναι επί πληρωμή. Αυτό στο μέλλον ίσως αλλάξει, ίσως και όχι. Πάντως οι δωρεάν εφαρμογές καλύπτουν το 65% περίπου του συνόλου των εφαρμογών που υπάρχουν στο μάρκετ του android γενικά και αποκλείεται να μην σε καλύψουν σε αυτά που θέλεις να κάνεις.

 

Από εκεί και πέρα, όλες οι συσκευές με android είναι smartphones. Σαν μικροί υπολογιστές. Όπως όταν αγοράζεις ένα pc έχει πάνω τα windows και λίγα προγράμματα, έτσι είναι και τα android. Για να τα φέρεις στα μέτρα σου θα πρέπει να κατεβάσεις από το μάρκετ τις εφαρμογές που θέλεις και να διαμορφώσεις τη συσκευή όπως θέλεις. Το να κατεβάσεις εφαρμογές από το μάρκετ είναι πάρα πολύ απλό και εύκολο.

Μουσική πάντως μπορείς να παίξεις και χωρίς έξτρα εφαρμογή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο μπαταρια πως παει το κινητο;επισης ειδα κατι για ελεγχο της google στις επαφες κ γενικοτερα στην συσκευη.επισης ειδα οτι για να κατεβασουμε απο το μαρκετ θελουμε gmail.ενταξει δεν με ενοχλησε αυτο.αυτο που δεν καταλαβα απο μερικα ποστ που διαβασα ειναι οτι δεν υποστηριζεται το μαρκετ απο την ελλαδα.δηλαδη ολες οι εφαρμογες κ τα παιχνιδια ειναι στα αγγλικα; ή συμβαινει τιποτα αλλο σχετικα με την υποστηριξη στα ελληνικα του μαρκετ.κ το τελευταιο που θελω να ρωτησω ειναι αν αληθευει οτι λενε διαφορα ποστ οτι στις android συσκευες δεν μπορει κανεις να κανει τιποτα αν δεν εχει κατεβασει την αντιστοιχη εφαρμογη απο το μαρκετ.ισχυει κατι τετοιο?π.χ σχετικα μ'αυτο λενε οτι ουτε μουσικη δεν μπορεις να ακουσεις αν δεν εχεις τον αντιστοιχο media player.τι ισχυει απο ολα αυτα;συγγνωμη αν εγινα κουραστικος με τις πολλες ερωτησεις αλλα σκεφτομαι να οδηγηθω σε android συσκευη χωρις να το μετανιωσω.

 

Οσο αφορά την μπαταρία, δεν εχει και την καλυτερη αυτονομία του κόσμου, αλλα την δουλειά του την κάνει.

 

 

Τι εννοείς έλεγχο απο την google??

 

 

Το market δεν υποστηρίζεται σε ότι αφορά τις paid εφαρμογές. Αλλα αν κάνεις root την συσκευή, τις υποστηρίζει κανονικά. Θέλει gmail ναι. Οι εφαρμογές ειναι στις γλώσσες που υποστηρίζονται απο τον δημιουργό τους. Σε πολλές έχει ελληνικά.

 

 

Οσο αφορά τις εφαρμογές, ναι ισχύει. Ε και;

Ειναι σαν να περνάς φρέσκα windows στο κινητό σου. Μπορεις να κάνεις μονο τα βασικά. Περνάς τα προγράμματα που θες και είσαι κομπλε.Τσάμπα ειναι όλα αυτά που χρειάζεσαι. Και έχεις και πολλές επιλογές για να το παραμετροποιήσεις όπως θες εσύ.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο μπαταρια πως παει το κινητο;

1)Απο μπαταρια , προσωπικα δεν εχω προβλημα αν και δεν βρεθηκα ποτε σε "δυσκολη κατασταση" διοτι παντα το εχω στον φορτιστη οταν ειμαι σπιτι :cool:

 

επισης ειδα κατι για ελεγχο της google στις επαφες κ γενικοτερα στην συσκευη.επισης ειδα οτι για να κατεβασουμε απο το μαρκετ θελουμε gmail.ενταξει δεν με ενοχλησε αυτο.

2)Το GMail δεν νομιζω οτι ειναι κατι που πρεπει να σε απασχολη απλα κανεις ενα απλο E-mail και το περνας την πρωτη φορα οταν στο ζηταει .Οσον αφορα τον "ελεγχο" ειμαστε ηδη "φακελoμενει" απο Facebook κτλπ τωρα η Google σε πειραξε?

 

αυτο που δεν καταλαβα απο μερικα ποστ που διαβασα ειναι οτι δεν υποστηριζεται το μαρκετ απο την ελλαδα.δηλαδη ολες οι εφαρμογες κ τα παιχνιδια ειναι στα αγγλικα; ή συμβαινει τιποτα αλλο σχετικα με την υποστηριξη στα ελληνικα του μαρκετ.

3)Οι εφαρμογες ειναι αναλογα,αλλα πολλες απο τις καλες εφαρμογες εχουν και Ελληνικα.Στο θεμα οτι δεν υπαρχουν στο Μαρκετ αυτο ειναι το τελευταιο που πρεπει να σε απασχολει .

Π.χ http://www.appbrain.com/ Μπορεις να δεις οποια εφαρμογη υπαρχει και σχολια , και αν σ'αρεσει να την ψαξεις στο Ιντερνετ . (Ολες οι καλες πληρωμενες εφαρμογες υπαρχουν σε "Μαγαζια" τα οποια εχουν οτι θες τζαμπα)

Η πολυ πιο απλα μπορεις να ριξεις μια ματια στην Ενοτητα Android του Φορουμ και παλι να ψαξεις στο ιντερνετ γι'αυτην.

 

κ το τελευταιο που θελω να ρωτησω ειναι αν αληθευει οτι λενε διαφορα ποστ οτι στις android συσκευες δεν μπορει κανεις να κανει τιποτα αν δεν εχει κατεβασει την αντιστοιχη εφαρμογη απο το μαρκετ.ισχυει κατι τετοιο?

4)Μπορεις να κατεβασεις απο το Ιντερνετ οποια εφαρμογη θες σε μορφη APK και να την περασεις στο κινητο με το HTC Sync.

 

π.χ σχετικα μ'αυτο λενε οτι ουτε μουσικη δεν μπορεις να ακουσεις αν δεν εχεις τον αντιστοιχο media player.τι ισχυει απο ολα αυτα;

5)Αυτο δεν το επιασα , αν καταλαβα καλα εννοεις οτι χωρις προγραμματα απο το μαρκετ το κινητο ειναι "αχρηστο" ? Χωρις καποιο εξτρα προγραμμα υποστηριζει οτι του εχει βαλει η "μαμα εταιρεια"

Απο εκει και περα κατεβαζεις εναν καλο Player (RockPlayer π.χ , οτι το καλυτερο απο οσο εχω δει)

Με αυτο τον Player μπορεις να ακουσεις και να δεις οτι θες(Και οταν λεμε να δεις ,ακομα και ταινεια με υποτιτλους!)

 

Τελος , Το Android Οχι μονο ειναι το καλυτερο λογισμικο αλλα ειναι και το μελλον ,αυτο να μην το ξεχναμε :D

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 2 προγραμματάκια, το color trackball και το LED disco, αλλά δεν βγάζω άκρη...

Μάλλον δεν υποστηρίζει το 2.2 τα διαφορετικά χρώματα στο notification led.

Επίσης δοκίμασα και το missed call το οποίο από ότι κατάλαβα είναι μια παραμετροποίηση των ειδοποιήσεων και πάλι όμως το φωτάκι παραμένει το κλασσικό πράσινο.

 

Όμως κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι από όταν εγκατέστησα αυτά τα προγράμματα(τα έχω απεγκαταστήσει πλέον), τώρα δεν μου ανάβει το notification led όταν έχω εισερχόμενο mail....

Πήγα και είδα στις ρυθμίσεις ότι είναι τικαρισμένες οι επιλογές αλλά μάταια....

Τι μπορεί να συμβαίνει? Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.θα περιμενω να βγει η συσκευη στο πλαισιο που ξερω απο πρωτο χερι οτι οι συσκευες δεν ειναι παραεισαγωγης για να την αγορασω.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.θα περιμενω να βγει η συσκευη στο πλαισιο που ξερω απο πρωτο χερι οτι οι συσκευες δεν ειναι παραεισαγωγης για να την αγορασω.

 

Πανε στον Γερμανο φιλε μου , ειναι εγγυηση ,εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος , ισως το βρεις και στην καλοκαιρινη προσφορα οπως το πηρα εγω αν δεν τα εξαφανησαν ολα (399€)

Πανε σε ολους τους Γερμανους της περιοχης! :D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...