Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά από αυτονομία τι λέει το κινητό? Σκέφτομαι να αλλάξω από Nokia X6 σε Desire αλλά με προβληματίζει η αυτονομία του...

 

Αν δεν εχεις συνεχεια ανοιχτο το gps και το wifi , ειδικα το gps , μια χαρα ειναι.

 

Εγω πηρα απο ebay μια δευτερη μπαταρια με 7 μολις ευρω και ενα φορτιστη για την μπαταρια αλλα κια για το κινητο με αλλα 14 ευρω και ειμαι μια χαρα. Η δευτερη μπαταρια μαλιστα κραταει πιο πολυ απο την κανονικη αν και εχει ιδια ονομαστικη τιμη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμια εφαρμογη για κατεβασμα βιντεο απο γιουτιουμπ υπαρχει;

 

Βρήκαμε κάτι καλό;

Έχω το freetube αλλά δεν μου αρέσει πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρει κανείς κάποιο widget το οποίο να είναι ολόιδιο με το stock clock/weather widget του HTC Sense, αλλά με διάφανο φόντο και να παίζει στο Desire; Θέλω όμως να ολόιδιο κατά τα άλλα και να λειτουργεί και το εφέ που κάνει όταν το ξεκλειδώνεις σε ολόκληρη την οθόνη.

 

Κάτι σαν αυτό βασικά:

http://i235.photobucket.com/albums/ee97/atoz350/7bd7613f.png

 

Γενικά με ενδιαφέρει να βρω widgets με διαφανές φόντο, οπότε αν κάποιος έχει κάτι υπόψη του ας μου δώσει τα φώτα του. :-)

αν το κανεις root μπορεις να κανεις το ιδιο, αλλιως ολοιδιο ακριβως και με εφε δε νομιζω οτι υπαρχει. γενικα διαφανη widgets υπαρχουν πολλα, ενα ειναι και το snowstorm πχ ή οι modded εκδοσεις του yr.no weather widget. δε μοιαζουν με του sense ομως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. Να ρωτησω κατι παρατηρησα εντελως τυχαια οτι αν χτυπησω ελαχιστα με το δαχτυλο σαν να κανω "tap" στο πισω μερος του κινητου εκει που ειναι το ηχειο αλλα και απο την αλλη μερια ακουγεται ενας ηχος σαν κατι να ειναι χαλαρο, ενω σε ολο το υπολοιπο κινητο ολα φαινονται εντελως solid εκει ακουγεται. Σαν κατι να μην καθεται καλα στη θεση του. Το κινητο το προσεχω παρα πολυ, δε μου εχει πεσει καθολου και το εχω σε θηκη απο τη πρωτη μερα. Μπορει καποιος να το δει αν το κανει και στο δικο του? thanx προκαταβολικα

 

βρηκα και την παρακατω απαντηση σε ενα αλλο forum οποτε για οποιον ενδιαφερεται

 

¨The power button does rattle slightly if I hold the phone to my ear and tap the back but it's not noticable otherwise.

That's not the power button, it's the spring for the autofocus on the camera, or the accelerometer (nobody is saying for sure) and according to HTC it is notsupposed to do that. However, this seems to be common to almost all the Desires and Nexus's to some degree. If it really bothers you, they will replace it, but the replacement is a.) going to be a refurb, and b.) most likely make the same noise. From what I've read, nobody can pin it down to one thing, but there are no adverse consequences either.

Edited by lalakis77
βρηκα και την παρακατω απαντηση σε ενα αλλο forum οποτε για οποιον ενδιαφερεται
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. Να ρωτησω κατι παρατηρησα εντελως τυχαια οτι αν χτυπησω ελαχιστα με το δαχτυλο σαν να κανω "tap" στο πισω μερος του κινητου εκει που ειναι το ηχειο αλλα και απο την αλλη μερια ακουγεται ενας ηχος σαν κατι να ειναι χαλαρο, ενω σε ολο το υπολοιπο κινητο ολα φαινονται εντελως solid εκει ακουγεται. Σαν κατι να μην καθεται καλα στη θεση του. Το κινητο το προσεχω παρα πολυ, δε μου εχει πεσει καθολου και το εχω σε θηκη απο τη πρωτη μερα. Μπορει καποιος να το δει αν το κανει και στο δικο του? thanx προκαταβολικα

 

βρηκα και την παρακατω απαντηση σε ενα αλλο forum οποτε για οποιον ενδιαφερεται

 

¨The power button does rattle slightly if I hold the phone to my ear and tap the back but it's not noticable otherwise.

That's not the power button, it's the spring for the autofocus on the camera, or the accelerometer (nobody is saying for sure) and according to HTC it is notsupposed to do that. However, this seems to be common to almost all the Desires and Nexus's to some degree. If it really bothers you, they will replace it, but the replacement is a.) going to be a refurb, and b.) most likely make the same noise. From what I've read, nobody can pin it down to one thing, but there are no adverse consequences either.

 

Μη στεναχωριεσαι φιλε μου......

Το κανει σε ολα ............δεν ειναι τιποτα..... ειναι το κουμπι του Power που παιζει(Πανω που ανοιγεις και κλεινης τη συσκευη).......δοκημασε και κρατησε το σταθερο και ξανακαντο να δεις ακουγεται?

Μπορει και τα πλαινα κουμπια......εγω οταν κραταω το Power σταθερο ελαττωνεται σχεδον τελειως...

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. Να ρωτησω κατι παρατηρησα εντελως τυχαια οτι αν χτυπησω ελαχιστα με το δαχτυλο σαν να κανω "tap" στο πισω μερος του κινητου εκει που ειναι το ηχειο αλλα και απο την αλλη μερια ακουγεται ενας ηχος σαν κατι να ειναι χαλαρο, ενω σε ολο το υπολοιπο κινητο ολα φαινονται εντελως solid εκει ακουγεται. Σαν κατι να μην καθεται καλα στη θεση του. Το κινητο το προσεχω παρα πολυ, δε μου εχει πεσει καθολου και το εχω σε θηκη απο τη πρωτη μερα. Μπορει καποιος να το δει αν το κανει και στο δικο του? thanx προκαταβολικα

 

βρηκα και την παρακατω απαντηση σε ενα αλλο forum οποτε για οποιον ενδιαφερεται

 

¨The power button does rattle slightly if I hold the phone to my ear and tap the back but it's not noticable otherwise.

That's not the power button, it's the spring for the autofocus on the camera, or the accelerometer (nobody is saying for sure) and according to HTC it is notsupposed to do that. However, this seems to be common to almost all the Desires and Nexus's to some degree. If it really bothers you, they will replace it, but the replacement is a.) going to be a refurb, and b.) most likely make the same noise. From what I've read, nobody can pin it down to one thing, but there are no adverse consequences either.

ναι το κανει, το ειχε ξαναπει ενα παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκαμε κάτι καλό;

Έχω το freetube αλλά δεν μου αρέσει πολύ...

 

Θα βάλω και γω το freetube να το δοκιμάσω.;);)

 

Παιδιά από αυτονομία τι λέει το κινητό? Σκέφτομαι να αλλάξω από Nokia X6 σε Desire αλλά με προβληματίζει η αυτονομία του...

 

Σχεδον 2 μερες μου κραταει εμενα !:):)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιοα εφαρμογή για εντοπισμό της συσκευής αν χαθεί ή αν μας την κλέψουν?Επίσης κάποιο άλλο lock screen πλην του κλασσικού?σας ευχαριστώ.
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εγινε μια ψιλη γρατζουνια στην οθονη κοντα στο htc τη μου προτεινετε να κανω για να μην το βλεπω,αμα βαλω ενα screen protect...? Τι μου προτεινετε να κανω?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάποιο άλλο lock screen πλην του κλασσικού?σας ευχαριστώ.

 

Το Lock Screen Widget δωρεαν απο market για αμμεσο σβησιμο της οθονης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιοα εφαρμογή για εντοπισμό της συσκευής αν χαθεί ή αν μας την κλέψουν?Επίσης κάποιο άλλο lock screen πλην του κλασσικού?σας ευχαριστώ.

 

Αυτό ακούγεται ενδιαφέρον.... υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιοα εφαρμογή για εντοπισμό της συσκευής αν χαθεί ή αν μας την κλέψουν?Επίσης κάποιο άλλο lock screen πλην του κλασσικού?σας ευχαριστώ.

 

WaveSecure με ετήσια συνδρομή.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρει κανείς κάποιο widget το οποίο να είναι ολόιδιο με το stock clock/weather widget του HTC Sense, αλλά με διάφανο φόντο και να παίζει στο Desire; Θέλω όμως να ολόιδιο κατά τα άλλα και να λειτουργεί και το εφέ που κάνει όταν το ξεκλειδώνεις σε ολόκληρη την οθόνη.

 

 

 

Γενικά με ενδιαφέρει να βρω widgets με διαφανές φόντο, οπότε αν κάποιος έχει κάτι υπόψη του ας μου δώσει τα φώτα του. :-)

 

Beautiful home widget !!

 

Παιδιά υπάρχει κάποιοα εφαρμογή για εντοπισμό της συσκευής αν χαθεί ή αν μας την κλέψουν

 

To Norton εχει λειτουργια για remote lock ή remote wipe

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

γ) Στις επαφές, περνώ φυσικά και σταθερά τηλέφωνα οπότε στη στη λεπτομερή οθόνη μου δίνει υποχρεωτικά για κάθε τηλέφωνο εκτός από την επιλογή «κλήση» και την επιλογή «αποστολή μηνύματος». Αλλά στα σταθερά δεν στέλνουμε μηνύματα, πώς μπορούμε να απαλλαγούμε από την εμφάνιση της επιλογής;

 

Μα είναι δυνατή η αποστολή μηνυμάτων και προς τα σταθερά τηλέφωνα... :!:

Link to comment
Share on other sites

Beautiful home widget !!

 

 

 

To Norton εχει λειτουργια για remote lock ή remote wipe

 

Δεν το βρίσκω το widget φίλε στο market

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιοα εφαρμογή για εντοπισμό της συσκευής αν χαθεί ή αν μας την κλέψουν?Επίσης κάποιο άλλο lock screen πλην του κλασσικού?σας ευχαριστώ.

 

Δες το GPS track από το Android market λειτουργεί σε συνδοιασμό με την ιστοσελίδα http://www.instamapper.com πρέπει να γραφτεις εκει απλώς. Εχει τη δυνατότητα να λειτουργεί αθόρυβα και να ξεκινάει με αποστολή sms αλλά δεν ειναι χρήσιμο σε περίπτωση που σου αλλάξουν την κάρτα sim κάτι το οποίο ειναι σχεδόν βέβαιο πως θα συμβεί αμεσως μετα την κλοπή. Βέβαια έχει και μια επιλογή που λέει start on boot την οποία δεν την εχω δουλέψει αλλά θεωρητικά καταλαβαίνω ότι θα δουλέυει και σε περίπτωση αλλαγης καρτας sim βέβαια αρκει η νεα καρτα που θα βάλουν να εχει συνδεση internet αλλιως ακόμα και ανα ενεργοποιηθεί δεν θα μπορεσει να στείλει τη θέση του. Καλύτερες θεωρώ εφαρμογές όπως αυτή που εχουν ενσωματωμενη τα SAMSUNG (http://samsungblog.co.za/blog/daniel-lamberti/2008/12/your-mobile-phone-can-help-fight-against-crime) που μόλις αλλαχτεί η κάρτα sim σου στέλνει sms με τον αριθμό κάτρας που εχει μπει στο κινητό σου οπότε τον πάιρνεις μετα τον αλλο τηλέφωνο και τον ψαρώνεις "να στο αφήσει κάπου αλλιώς θα μπλέξει με την αστυνομία". Βέβαια πάλι το πιο πιθανό ειναι οτι θα το καταστρέψει ή θα το πουλήσει αντί να στο επιστρέψει. Τελικά μελετώντας το WaveSecure νομίζω ειναι καλύτερο αλλά δεν ειναι δωρεάν. Δυστυχώς κανένα δεν αποκλύει την πιθανότητα κλοπής έστω και αν το τηλέφωνο δεν μπορέσει να το χρησιμοποιήσει μετά ο κλέφτης.

Edited by jgkvafes
jgkvafes
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις .πως ενεργοποιω το led πανω αριστερα στην οθονη του κινητου ωστε ν αναβοσβηνει κ να μου διχνει τη θεση του κινητου στο σκοταδι.. κ ενω περασα φωτογρΦειες κ βιντεο στο pc δεν μου περασε ολα τα βιντεο κ αυτα που μου περασε δεν ειχαν ηχο γιατι ? Ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατή η αποστολή μηνυμάτων και προς τα σταθερά τηλέφωνα... :!:

 

μπα; Δεν το ήξερα. Εξαρτάται από τη συσκευή του παραλήπτη; Από το δίκτυο;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

μπα; Δεν το ήξερα. Εξαρτάται από τη συσκευή του παραλήπτη; Από το δίκτυο;

 

Και απο τα δυο.Νομιζω μονο ο ΟΤΕ υποστηριζει κατι τετοιο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μπα; Δεν το ήξερα. Εξαρτάται από τη συσκευή του παραλήπτη; Από το δίκτυο;

 

Δουλευουν κανονικά. Έχω ρυθμίσει την σταθερη συσκευή μου, να μου στέλνει sms στο κινητό όποτε έχω αναπάντητη κληση στο σπίτι. Πολυ χρήσιμο. Κόστος 6 cents ανα μήνυμα.

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Δουλευουν κανονικά. Έχω ρυθμίσει την σταθερη συσκευή μου, να μου στέλνει sms στο κινητό όποτε έχω αναπάντητη κληση στο σπίτι. Πολυ χρήσιμο. Κόστος 6 cents ανα μήνυμα.

 

ΟΤΕ εχεις σπιτι ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω ένα πρόβλημα. Εχω το 3G watchdog και χωρίς να
κάνω τπτ στο κινητό η κίνηση του 3g ανεβαίνει περίπου 20mb την ώρα... τι διάολο μπορεί να γίνεται; από εφαρμογές κάτι κλασικές εχω ρύπου engadget, new York times, Google reader. Είναι δυνατόν να υπάρχει τόσο μεγάλη κίνηση; μ έχει τσακίσει μέσα σε 2 μέρες και το πρόγραμμα που εχω είναι 300mb....
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω ένα πρόβλημα. Εχω το 3G watchdog και χωρίς να κάνω τπτ στο κινητό η κίνηση του 3g ανεβαίνει περίπου 20mb την ώρα... τι διάολο μπορεί να γίνεται; από εφαρμογές κάτι κλασικές εχω ρύπου engadget, new York times, Google reader. Είναι δυνατόν να υπάρχει τόσο μεγάλη κίνηση; μ έχει τσακίσει μέσα σε 2 μέρες και το πρόγραμμα που εχω είναι 300mb....

 

είχα/ έχω το ίδιο θέμα. Πιστεύω ότι παίζει ρόλο το greader και το kmail. Ειδικά στο greader εαν έχεις βάλει να σου κατεβάζει φωτογραφίες ή να κατεβάζει και πολλά άρθρα.. Έλεγξε και τη συχνότητα με την οποιά κατεβαίνουν τα emails και εαν έχουν μεγάλα attachments.

 

 

Επίσης facebook, twitter και άλλοι σχετικοί λογαριασμοί κατεβάζουν "πράμα".

 

Τέλος υπάρχει πρόγραμμα (το οποίο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα) juiceultimate (δεν υπάρχει στο market) το οποίο έχει πολλές ρυθμίσεις ανάλογα με την ώρα της μέρας/ την τοποθεσία (gps) για να ενεργοποιεί wifi κλπ έτσι εξοικονομεις και μπαταρία :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...