Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ποια εφαρμογη μπορουμε να δουμε καλυτερα , χωρις κοληματα, το βιντεο που τραβαμε με το κινητο το 720p???

με το ενσωματομενο προγραμμα κολαει καπου καπου, ενω πριν που το βιντεο δεν ηταν 720p δεν κολουσε...

 

Δεν φταιει το προγραμμα φταει το framerate του video που ειναι χαμηλο...

Η SD καρτα επισης στο recording αργει να αποθηκεψει τα data θελει να βαλεις γρηγορη SD αλλα κ παλυ ο camcoder που βγαλαν στο froyo για το Desire για 720p δεν ειναι τελειοποιημένος θελει δουλειά..

 

Πχ μπορει να τραβηξεις video με 9fps κ video με 15 fps παιζει δεν ειναι σταθερο με αποτελεσμα να σπαει η εικονα...

 

Μεχρι στυγμης το Iphone 4 γραφει 720p με σταθερο fps στα 30 κ ακολουθει το Galaxy S

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με ποια εφαρμογη μπορουμε να δουμε καλυτερα , χωρις κοληματα, το βιντεο που τραβαμε με το κινητο το 720p???

με το ενσωματομενο προγραμμα κολαει καπου καπου, ενω πριν που το βιντεο δεν ηταν 720p δεν κολουσε...

Με τον ενσωματωμένο player φαινεται οτι κολάει την πρωτη φορά που το βλέπεις ενω αν το γυρισεις από την αρχή ξαναπαιζει χωρίς πρόβλημμα. ϊσως αυτό σημαίνει καθυστέρηση στην αναγνωση από την καρτα μνήμης που ξεπαιρνιέται οταν το βίντεο (ή μερος του?) μπει σε μνήμη ram. Αν θέλετε ας το δοκιμάσετε.

jgkvafes
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από τότε που έβαλα froyo εχω εγκαταστήσει καμια δεκαριά εφαρμογές και ποτέ δεν ρωτήθηκα για εγκατάσταση στη κάρτα μνήμης.. κάνω κάτι λάθος? δεν μπορεί να έτυχε να μην το υποστηρίζουν καμία από αυτές..

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Για πες φιλε μου μια απο αυτες να την περασω κ εγω να σου πω αν κανεις λαθος....
Παιδιά, από τότε που έβαλα froyo εχω εγκαταστήσει καμια δεκαριά εφαρμογές και ποτέ δεν ρωτήθηκα για εγκατάσταση στη κάρτα μνήμης.. κάνω κάτι λάθος? δεν μπορεί να έτυχε να μην το υποστηρίζουν καμία από αυτές..
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από τότε που έβαλα froyo εχω εγκαταστήσει καμια δεκαριά εφαρμογές και ποτέ δεν ρωτήθηκα για εγκατάσταση στη κάρτα μνήμης.. κάνω κάτι λάθος? δεν μπορεί να έτυχε να μην το υποστηρίζουν καμία από αυτές..

 

 

και ΠΟΤΕ δεν θα ερωτηθεις για την ακριβεια! By default τις κανει εγκατασταση στην εσωτερικη μνημη. Θα πρεπει εσυ να την μετακινησεις την εφαρμογη στην SD. Πας options, applications και στις λεπτομεριες καθε εφαρμογης σου δινει επιλογη μετακινησης.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηρα στα χερια μου το desire κ σημερα λεω να το κανω root. Τα στοιχεια του κινητου στο fastboot mode ειναι:

bravo pvt3
hboot-083.001
MICROP-051D
Touchpanel-Synt0101
Radio 4.08.00.09

Πρεπει να κανω downgrade σε hboot 080?

Ποιο οδηγο να ακολουθησω?

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

ακομα παντως οι περισσοτερες δεν υποστηριζουν μετακινηση στην sd

 

παντως απο τις 17 εφαρμογες που εχω... πανω απο τις μισες ειναι στην SD... Εξαρταται λοιπον τι χρησιμοποιει κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα .Ειμαι και εγω ενας νεος κατοχος του desire! εχω περασει την froyo 2.2 και μερικες αλλες εφαρμογες .Εχω ενα προβληματακι με το copilot το εγκατεστησα και μου λεει οταν παω να τρεξω το προγραμμα (δεν ειναι δυνατη η φορτωση το κωδικου copilot απο το συστημα) γνωριζει κανεις τι εχω κανει λαθος?
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

και ΠΟΤΕ δεν θα ερωτηθεις για την ακριβεια! By default τις κανει εγκατασταση στην εσωτερικη μνημη. Θα πρεπει εσυ να την μετακινησεις την εφαρμογη στην SD. Πας options, applications και στις λεπτομεριες καθε εφαρμογης σου δινει επιλογη μετακινησης.

 

Ευχαριστώ φίλε! θα το δοκιμάσω asap

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ποια προγραμματα πλοηγησης τρεχουν στο desire; Edited by mafiagalou

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση κάπως περίεργη.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμα για το Desire ώστε να συνδέομαι μέσω WiFi σε shared Folders του PC;

 

Τι εννοώ. Έχω έναν φάκελο με MP3 στον υπολογιστή. Αν τον κάνω Shared, μπορώ να μπώ σε αυτόν με κάποιο τρόπο απο το Desire ώστε να ακούσω τα MP3;

 

Κατέβασε τον ES File Explorer.

Link to comment
Share on other sites

ποια προγραμματα πλοηγησης τρεχουν σε android;

 

 

Navigon, Copilot, Sygic, iGo Motonav, Ndrive ειναι καποια απο αυτα...

 

btw, σε βλεπω το σκεφτεσαι πολυ το πραγμα... Μην το σκεφτεσαι... θα απορεις πως ησουν τοσο καιρο με το Diamond. Εγω ακομα απορω... τελειως αθλιο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

 

Απο χθες εχω φαει ωρες ολοκληρες μπροστα στο PC και διαβαζω για android(htc desire) και i-phone διοτι ημουν αναμεσα σε αυτα τα δυο!

Πλεον μετα απο αρκετες ωρες με βλεπω να τινω προς το android και το htc και εχω καποιες αποριες!

1ον)Αν κανω gmail για να αγοραζω εφαρμογες θα συνχρονιστει αμεσως με το τηλεφωνο γιατι δεν θελω κατι τετοιο.Γινεται να εχω το account στο gmail μονο για να αγοραζω εφαρμογες;

2ον)Μεχρι τωρα εχω ασχοληθει μονο με symbian θα ειναι ευκολο να προσαρμοστω;

3ον)Υπαρχει εστω και 'aftermarket' προγραμμα για επιστημονικη αριθμομηχανη;

4ον)Τα widgets που υπαρχουν στις αρχικες οθονες ενημερωνονται αυτοματα;Αν ναι χρησιμοποιουν μεγαλο ογκο δεδομενων;

5ον)Με 750mb internet και wifi σπιτι με μετρια χρηση internet(λιγο σερφαρισμα στην σχολη λιγο twitter λιγο διαβασμα διαφορων forum λιγα blogs καθε μερα) θα την βγαζω τον μηνα;

και τελος

6ον)Οσον αφορα την μπαταρια θα ειμαι με εναν φορτιστη στο χερι(οπως μου λενε καποιοι);Με κανα 20 λεπτο τηλεφωνα 2-3 sms το internet που ειπα παραπανω και κανα μισαωρο music player ή ραδιοφωνο αντε και λιγο να 'παλιμπαιδιζω' με την συσκευη!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!Συγγνωμη αν σας κουρασα!

Link to comment
Share on other sites

ποια προγραμματα πλοηγησης τρεχουν στο desire;

 

Navigon, TomTom, CoPilot, iGo, MobileMaps (Sygic) :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Navigon, Copilot, Sygic, iGo Motonav, Ndrive ειναι καποια απο αυτα...

 

btw, σε βλεπω το σκεφτεσαι πολυ το πραγμα... Μην το σκεφτεσαι... θα απορεις πως ησουν τοσο καιρο με το Diamond. Εγω ακομα απορω... τελειως αθλιο... :lol:

 

Τοm tom ???

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ακομα παντως οι περισσοτερες δεν υποστηριζουν μετακινηση στην sd

ναι και σε μένα οι περισσότερες στη μνήμη τηλεφώνου είναι!! και οταν παω στις πληροφορίες εφαρμογών δεν με ενεργοποιεί την επιλογή για μετακίνηση!

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανείς που να μπορεί να βοηθήσει σ'αυτό?

Εχω το εξής πρόβλημα: Στο ρολόι που εχει και τον καιρο και την πολη, δεν μου βγαζει την πολη μου (Κορυδαλλός). Παταω στο επιλογη πολης "τρεχον τοποθεσια" και με ανοιχτο το gps και το wifi, αλλα τπτ.. το θεμα ειναι οτι παλια καπως το ειχα καταφερει και μου εβγαζε Κορυδαλλος και το εγραφε κανονικοτατα... Καμια ιδεα??

 

Επίσης μπορούμε την εφαρμογή του καιρού να την κανουμε να αντλει δεδομενα καιρού απο καπου αλλού (διαφορετικό από το accuweather) ??

Ευχαριστώ.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

ναι και σε μένα οι περισσότερες στη μνήμη τηλεφώνου είναι!! και οταν παω στις πληροφορίες εφαρμογών δεν με ενεργοποιεί την επιλογή για μετακίνηση!

 

Οταν γινετε αναβαθμισησε μια εφαρμογη,τοτε σου δινει.τη δυνατοτητα να μετακινησεις στην καρτα μνημξς....το.εχω παρατηρησει...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Οταν γινετε αναβαθμισησε μια εφαρμογη,τοτε σου δινει.τη δυνατοτητα να μετακινησεις στην καρτα μνημξς....το.εχω παρατηρησει...

 

Πχ ο ντολφιν αναβαθμιστηκε και μεταφερετε τωρα στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω καταλαβα..... :lol:

Πατα το + μετα πατα στοιχεια εμφανισης παραθυρου.....εκει πανε στο ρολοι και πατα εκει...θα σου βγαλει ενα ρολοι...προχωρα (κανε κυλιση προς τα δεξια-αριστερα...δεν θυμαμαι0και θα σου εμφανιση το ρολοι με τον καιρο :lol:

Εγω παντος το βρηκα μονος μου :p

 

 

Χεχε, έψαχνα στον καιρό και ήταν στο ρολόι...

Ευχαριστώ...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

To πρωτο συγκριτικο βιντεακι σε DESIRE μεταξυ Amoled και SLCD οθονης

http://www.youtube.com/watch?v=IuPVIp3qc9M

καλά τώρα, όποιος μπορεί να βγάλει συμπέρασμα, ας μας πει...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

καλά τώρα, όποιος μπορεί να βγάλει συμπέρασμα, ας μας πει...

 

Σαφώς μεγαλύτερη φωτεινότητα η amoled.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...