Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπα της τι εννοεις οτι γερνει ? δηλαδη ? και η διορθωση του γινεται ευκολα ?

 

Εννοώ αυτό που εννοείς, γέρνει :) η διόρθωσή του θέλει να έχεις root access, αλλά μετά γίνεται πολύ εύκολα, έχουν ένα calibration πρόγραμμα ενσωματωμένο. Υποθέτω ότί αυτό θα το φτιάξουν στις επόμενες φουρνιες έτσι κι αλλιώς.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ταρααααααάν....

 

Σε 15 ημέρες έχουμε FroYo..~~~~~~~~

 

http://www.samsunghub.com/2010/07/12...-early-august/

 

Επίσης ένα tip που διάβασα xda-developers.

 

Αν κάνετε slide το status bar αριστερά - δεξία αλλάζει το brightness..

 

 

Αυτό το κινητό γίνεται όλο και καλύτερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Το κορεατικο μοντελο για αρχη, δεν λεει κατι για International users.

 

Επισης λεει οτι θα ειναι διαθεσιμο μεσω kies.

 

αυτη η εκδοση που εχουμε συνεργαζεται μεσω kies για αναβαθμιση;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

Ρυθμίσεις για το 3G της cosmote που μπορούμε να βρούμε?

 

(Γ@μ@τος ο γαλαξίας:lol::D )

Δοκίμασε απο εδώ:

http://magic-tips.blogspot.com/search/label/Wind

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το sygic για gps? Θέλω μια βοήθεια με τους χάρτες. Δεν μπορώ να τους φορτώσω. Ενώ διαλέγω τον χάρτη που θέλω μου λέει ότι δεν υπάρχει χάρτης. Έχει κανείς καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το sygic για gps? Θέλω μια βοήθεια με τους χάρτες. Δεν μπορώ να τους φορτώσω. Ενώ διαλέγω τον χάρτη που θέλω μου λέει ότι δεν υπάρχει χάρτης. Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Ποιά έκδοση του Sygic? Ποιό χάρτη; Τί λέει το .mlm αρχείο σου; Πώς να έχουμε ιδέα; :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα είναι και καλά και κακά... το GPS είναι ελαφρώς προβληματικό (τα κακά νέα), αλλά όλα δείχνουν ότι διορθώνεται με firmware upgrade... που για την ώρα δεν έχει γίνει. Αν και κάποιοι παρατήρησαν βελτίωση όταν έβαλαν τα leaked firmwares από τη Ρωσία στο samsung-firmwares.com . Ο φίλος πιό πάνω είπε ότι κάνει γρήγορα fix, και ότι οδήγησε και ήταν οκ μια φορά και όχι την άλλη. Είναι αλήθεια, βρίσκει σχεδόν αμέσως δορυφόρους, το πρόβλημα όμως είναι ότι δεν κλειδώνει. Αν κατεβάσετε το προγραμματάκι GPS Test (τζάμπα από το market) θα καταλάβετε τί εννοώ. Με τίποτα δεν χρησιμοποιεί πάνω απο 8 δορυφόρους, και όταν το σήμα κάποιου πέσει κάτω από 22, τον χάνει. Αυτό έχει επίπτωση στην ακρίβεια, ειδικά αν δεν πας γρήγορα. Δοκίμασα να περπατήσω λίγο χρησιμοποιώντας το sygic, που στα προηγούμενα nokia μου δούλευε μια χαρά, και ενώ έπιασε σήμα απίστευτα γρήγορα, σε λίγο το έχανε, μετά το ξανάπιανε, το ξανάχανε, κτλ. Και όχι δεν είχα ουρανοξύστες γύρω-γύρω ή κάτι τέτοιο.

Άλλοι έχουν δοκιμάσει με το mytracks ή κάποιο αντίστοιχο και λένε τα ίδια. Το θέμα είναι ότι αν τρέχεις με το αμάξι, ειδικά με πρόγραμμα που "κλειδώνει" στο δρόμο όπως τα περισσότερα προγράμματα πλοήγησης, μπορεί και να μην το παρατηρήσεις με τη μία, γιατί τους ξαναβρίσκει τους δορυφόρους. Δοκίμασε όμως περπατώντας και θα δεις...

Το καλό είναι ότι μάλλον δε φταίει το τσιπάκι, αλλά ο τρόπος που το λειτουργικό το αντιμετωπίζει... ελπίζω η Samsung να το διορθώσει αυτό, γιατί κατά τ'άλλα το τηλέφωνο τα σπάει!!

 

Υ.Γ. Επαναλαμβάνω ότι οι δοκιμές μου έγιναν με το αρχικό firmware, το XXJF3 που έρχεται με το κινητό.

 

κατάλαβα...το παίρνεις και ελπίζεις...:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ομως ειναι και η πραγματικη αληθεια...

Μπορει σε σχεση με τα WM,το συγκεκριμενο κινητο με Android πραγματικα να ΠΕΤΑΕΙ...Μπορει να εχω παθει τη πλακα μου με τη τρομερη ευκολια χρησης...αλλα απο GPS...Χαλια...

Δε μπορω ας πουμε να συγκρινω το Igo που ειχα στο HD2,οχι μονο σαν γραφικα,που ειναι αιωνες μπροστα,αλλα και στο performance...

Δε μπορεις με λιγα λογια να χρησιμοποιησεις το GPS των Android κινητων για επαγγελματικους σκοπους...:(

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί όταν στέλνω μηνυματα στα ελληνικά στους παραλληπτες βγάζει ερωτηματικά?

Δοκίμασε να πας στα Settings του Messaging και στο Input Mode διάλεξε Automatic

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεις με λιγα λογια να χρησιμοποιησεις το GPS των Android κινητων για επαγγελματικους σκοπους...:(

 

δεν το θέλω για επαγγελματικούς σκοπούς. Θέλω ένα αξιόπιστο gps για τις 2-3 φορες το μήνα που θα το χρειαστώ. Ας κάνουμε ένα τάμα να δουλέψει :lol:

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το copilot για το galaxy s? είναι το καλύτερο πρόγραμμα navigation που βρήκα , κατεβάζει και ότι χρειάζεται κατευθείαν μέσα απο τη συσκευή (χαρτες, φωνές κλπ) και είναι πλήρως ελληνικό.

είδε πουθενά κανείς πότε θα κυκλοφορίσει το garmin και για android?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καταληξα να παρω το σαμμυ τελικα , απο που προτεινεται να το αγορασω ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

δεν το θέλω για επαγγελματικούς σκοπούς. Θέλω ένα αξιόπιστο gps για τις 2-3 φορες το μήνα που θα το χρειαστώ. Ας κάνουμε ένα τάμα να δουλέψει :lol:

 

χωρις να εχω τις τεραστιες απαιτησεις απο ενα GPS module σε κινητο, το δουλεψα διπλα-διπλα για σιγουρια με ενα MioMoov 330 και δεν ειδα καμμια υστερηση σε αποκριση οδηγωντας σε αγνωστη για εμενα περιοχη επι δυο ημερες.

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω τις τεραστιες απαιτησεις απο ενα GPS module σε κινητο, το δουλεψα διπλα-διπλα για σιγουρια με ενα MioMoov 330 και δεν ειδα καμμια υστερηση σε αποκριση οδηγωντας σε αγνωστη για εμενα περιοχη επι δυο ημερες.

 

Μ'αρέσει να βλέπω τέτοια. Με ποιό πρόγραμμα;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ομως ειναι και η πραγματικη αληθεια...

Μπορει σε σχεση με τα WM,το συγκεκριμενο κινητο με Android πραγματικα να ΠΕΤΑΕΙ...Μπορει να εχω παθει τη πλακα μου με τη τρομερη ευκολια χρησης...αλλα απο GPS...Χαλια...

Δε μπορω ας πουμε να συγκρινω το Igo που ειχα στο HD2,οχι μονο σαν γραφικα,που ειναι αιωνες μπροστα,αλλα και στο performance...

Δε μπορεις με λιγα λογια να χρησιμοποιησεις το GPS των Android κινητων για επαγγελματικους σκοπους...:(

 

μπορεις αντικειμενικα να μου πεις τα + και τα - απο το samsung galaxy s vs HTC HD2? σε ολου τους τομεις..

 

 

-------

 

Συγκριση HTC EVO 4G και Samsung Galaxy S σε Hardware

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/samsung-galaxy-s-vs-htc-evo-4g-hardware.html

 

SlingPlayer για Android

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/cellphones-software-mobile-software.html

 

Follow me on Twitter για τα τελευταια νεα... να τα βλεπετε και απο το κινητο πιο ευκολα

 

----

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το amazon.de δίνει τιμή 442 και μέσα στο καλάθι αλλά μόλις φτάνω στο τελευταίο βήμα η τιμή γίνεται 457+7 ευρώ έξοδα αποστολής! Βάζουν καπέλο για Ελλάδα ή άλλαξε η τιμή και δεν ενημερώθηκε ακόμη η τιμη στο site (αλλά ενημερώνεται στο checkout;)
Link to comment
Share on other sites

Το amazon.de δίνει τιμή 442 και μέσα στο καλάθι αλλά μόλις φτάνω στο τελευταίο βήμα η τιμή γίνεται 457+7 ευρώ έξοδα αποστολής! Βάζουν καπέλο για Ελλάδα ή άλλαξε η τιμή και δεν ενημερώθηκε ακόμη η τιμη στο site (αλλά ενημερώνεται στο checkout;)

 

αμα περασει και τελωνιο που ειναι και το πιο λογικο ειναι σιγουρα + 25% οποτε το ρισκαρεις για τοσο μικρη διαφορα?

 

και δεν ειναι κανας ιδιωτης η μικρο μαγαζακι να του πεις κανε αυτο η το αλλο μπας και την γλιτώσω

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

αμα περασει και τελωνιο που ειναι και το πιο λογικο ειναι σιγουρα + 25% οποτε το ρισκαρεις για τοσο μικρη διαφορα?

 

και δεν ειναι κανας ιδιωτης η μικρο μαγαζακι να του πεις κανε αυτο η το αλλο μπας και την γλιτώσω

 

δεν σε πιάνω...γιατί να περάσει τελωνείο αφού είναι από Γερμανία; Και τι είναι αυτό που ρισκάρω;

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει να βλέπω τέτοια. Με ποιό πρόγραμμα;

 

Navigon χρησιμοποιω εγω. Επισης, να σχολιασω εδω οτι τι δευτερο Galaxy S που παρελαβα για λογαριασμο συγγενη ειναι σαφως ποιοτικοτερο οσον αφορα το πισω καπακι και πιο "δεμενο" σαν κινητο, χωρις προσωπικα να εχω προβληματα τριγμων η αλλα συναρμολογησης μετα απο 20 περιπου μερες χρησης.

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

Ρυθμίσεις για το 3G της cosmote που μπορούμε να βρούμε?

 

(Γ@μ@τος ο γαλαξίας:lol::D )

 

Name: Cosmote Wireless Internet

 

APN: Internet

 

MCC: 202

 

MNC: 01

 

APN Type: default,supl

Link to comment
Share on other sites

Navigon χρησιμοποιω εγω. Επισης, να σχολιασω εδω οτι τι δευτερο Galaxy S που παρελαβα για λογαριασμο συγγενη ειναι σαφως ποιοτικοτερο οσον αφορα το πισω καπακι και πιο "δεμενο" σαν κινητο, χωρις προσωπικα να εχω προβληματα τριγμων η αλλα συναρμολογησης μετα απο 20 περιπου μερες χρησης.

 

από πού το πήρες;

επίσης από ότι είδα έσκασαν μύτη τα πρωτα στην Ελλάδα κάτω από 500 από ότι βλέπω στο σκρουτζ.

Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

handtec και ειμαι ικανοποιημενος. Σε τρεις μερες το ειχα μεσω FedEx.
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

handtec και ειμαι ικανοποιημενος. Σε τρεις μερες το ειχα μεσω FedEx.

 

πως έτσι δεν το πήρες από amazon που είναι φθηνότερο; Και μάλλον δεν παίζει τελωνείο από όσο ξέρω από ΕΕ αλλά με ανησύχησε ο "μυστηριώδης" φίλος b16b πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...