Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν φλασαρεις, βαζεις ΟΛΑ τα αρχεια στο odin? phone, CSC, modem ?

 

Εγω λεω να το ψαξεις καλυτερα

 

Στο τηλεφωνο τί σου λεει για εκδοσεις; Για γραψτα

 

Ναι, τα σωστά αρχεία έβαλα! Το ξαναπερνάω και γράφω τι μου λέει στο firmware version :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουμε και λέμε:

 

Έκδοση βασικού φάσματος: I9000XXJG1

Έκδοση κέρνελ: 2.6.29 root@SE-S603#2

Αριθμός κατασκευής: ECLAIR.XWJG5

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε:

 

Έκδοση βασικού φάσματος: I9000XXJG1

Έκδοση κέρνελ: 2.6.29 root@SE-S603#2

Αριθμός κατασκευής: ECLAIR.XWJG5

 

 

Σωστα! Εχεις Swype?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σαν επιλογή στις Ρυθμίσεις υπάρχει κανονικά και το εχω επιλέξει. Όταν πάω στα μηνύματα όμως, δεν υπάρχει πάνω αριστερά στο πληκτρολόγιο το εικονίδιο με το οποίο στην JG3 έκανες αλλαγή από swype σε παραδοσιακή γραφή και αντίστροφα. Εσύ πώς το επιλέγεις; Παίζει να κάνω και καμιά βλακεία με τις ρυθμίσεις και να σ’απασχολώ άδικα :p
Link to comment
Share on other sites

Πανε οπουδηποτε που γραφεις και πατα συνεχομενα. Μετα επελεξε

"μεθοδο εισαγωγης" και επελεξε Swype

 

Δηλαδη εκει που πας να γραψεις sms πατα συνεχομενα την οθονη.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δόγκανε, είσαι ΘΕΟΣ!!! Προσκυνάω!! :bow::bow:

 

Τι σού’πα; Βλακεία εγώ έκανα! Να φανταστείς ούτε καν θυμόμουν πώς είχα ενεργοποιήσει το swype στην προηγούμενη έκδοση :lol::lol:

 

1000 ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν είχα κάνει καμία ρύθμιση ακόμη, αλλιώς θα "πονούσε" να ξαναέστηνα ολόκληρο το τηλέφωνο απ’την αρχή :p

 

Έχεις ιδέα μήπως τι σημαίνει το root που αναγράφεται στην έκδοση πυρήνα; Είναι όντως ρουταρισμένες αυτές οι εκδόσεις ή σημαίνει κάτι άλλο; Δε θυμάμαι αν το έγραφε και η αρχική έκδοση λογισμικού :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν είχα κάνει καμία ρύθμιση ακόμη, αλλιώς θα "πονούσε" να ξαναέστηνα ολόκληρο το τηλέφωνο απ’την αρχή :p

 

Έχεις ιδέα μήπως τι σημαίνει το root που αναγράφεται στην έκδοση πυρήνα; Είναι όντως ρουταρισμένες αυτές οι εκδόσεις ή σημαίνει κάτι άλλο; Δε θυμάμαι αν το έγραφε και η αρχική έκδοση λογισμικού :confused:

 

Α ρε kotsianis απο το hd και τα φλασαρίσματα του γερμανού πήγαμε στο android και τα βάσανα μας δεν έχουν τελειωμό:dizzy::dizzy::dash::dash::lol::lol:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν είχα κάνει καμία ρύθμιση ακόμη, αλλιώς θα "πονούσε" να ξαναέστηνα ολόκληρο το τηλέφωνο απ’την αρχή :p

 

Έχεις ιδέα μήπως τι σημαίνει το root που αναγράφεται στην έκδοση πυρήνα; Είναι όντως ρουταρισμένες αυτές οι εκδόσεις ή σημαίνει κάτι άλλο; Δε θυμάμαι αν το έγραφε και η αρχική έκδοση λογισμικού :confused:

 

Η αρχική έκδοση πάντως δεν το γράφει... αλλά δε νομίζω ότι είναι ρουταρισμένες από μόνες τους..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Α ρε kotsianis απο το hd και τα φλασαρίσματα του γερμανού πήγαμε στο android και τα βάσανα μας δεν έχουν τελειωμό:dizzy::dizzy::dash::dash::lol::lol:

 

Μπαααα... Με το HD δεν ασχολήθηκα καθόλου με μαγειρεμένες ρομ! Όσο κι αν προξενεί εντύπωση αυτό, μου αρκεί η μαμά-ρομ! :p Δε γουστάρω άλλωστε και μη-επίσημες ρομ από τον κάθε Γερμανό, Ολλανδό, Ελβετό κ.ο.κ. :p

 

Η αρχική έκδοση πάντως δεν το γράφει... αλλά δε νομίζω ότι είναι ρουταρισμένες από μόνες τους..

 

Αυτό πιστεύω κι εγώ! Ότι η λέξη root δεν αφορά ρουτάρισμα της συσκευής(όχι ότι θα μας χάλαγε κάτι τέτοιο) , αλλά κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Μολις την εβαλα. Περναω apps και contacts. Στην αρχη πηγα να το κανω με το 513.pit αλλα εκανε το update ανοιγε το κινητο μεχρι το σημα της samsung και κολλουσε εκει.

 

Εκανα ξανα firmware update με το 512.Pit και ολα καλα!

 

:) :)

 

Το 512.pit που το βρήκες; Στο site τους έχει για κατέβασμα μόνο το 513..:confused:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Samsung Captivate (Galaxy S απο AT&T) 720p HD Video Samples

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/samsung-captivate-720p-hd-video-samples.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με G3‚ Αν φλασαρεις πες μου αν αξίζει τον κόπο να την περάσω

 

Θα την περάσω μάλλον αύριο θα ενημερώσω

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ πιστεύω ότι το Kies δεν θα έχει κανένα πρόβλημα να μας αναβαθμίσει. Το θέμα είναι ότι τώρα έχει σαν latest την FF3 οπότε σε αυτούς που την έχουν τους λέει ότι έχουν την τελευταία.

 

Τώρα σ' εμάς δεν μπορεί να μας πει ότι έχετε νεότερη από την νεότερη....lol

 

Αλλά όταν βγει πιο καινούργια απ' αυτήν που έχουμε στο κινητό μας θα μας αφήνει!

Link to comment
Share on other sites

Περνωντας μια νεα ρομ.

Καλημέρα,

Αν κάνουμε root τη συσκευή μπορούμε να την επαναφέρουμε και με ποιό τρόπο.

Οσο κιαν εψαξα δεν βρήκα τίποτα:wacko:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ πιστεύω ότι το Kies δεν θα έχει κανένα πρόβλημα να μας αναβαθμίσει. Το θέμα είναι ότι τώρα έχει σαν latest την FF3 οπότε σε αυτούς που την έχουν τους λέει ότι έχουν την τελευταία.

 

Τώρα σ' εμάς δεν μπορεί να μας πει ότι έχετε νεότερη από την νεότερη....lol

 

Αλλά όταν βγει πιο καινούργια απ' αυτήν που έχουμε στο κινητό μας θα μας αφήνει!

 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στα σκαριά κάτι καλύτερο για το άμεσο μέλλον (Σεπτέμβρη-Οκτώβρη), ή να πάρω το Galaxy τώρα?

Στο άμεσο μέλλον δηλαδή σε 2-3 μήνες όχι.Εδώ τώρα θα κυκλοφορήσει το S.

Αν όμως έχεις λίγη υπομονη δες εδώ για κάτι που ίσως έρθει στο μέλλον.Αν είναι αληθινό αξίζει να περιμένεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=277935

http://androidgreece.gr/2010/07/06/samsung-galaxy-s2-i9200/

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

Στο άμεσο μέλλον δηλαδή σε 2-3 μήνες όχι.Εδώ τώρα θα κυκλοφορήσει το S.

Αν όμως έχεις λίγη υπομονη δες εδώ:X

http://androidgreece.gr/2010/07/06/samsung-galaxy-s2-i9200/

 

Μιλάμε για ράδιο αρβύλα η παρπάνω είδηση. Την είχε βγάλει ένα ρώσσικο site και για πολλούς λόγους είναι πολύ χλομό να έχει βάση αλήθειας.

 

Μάλιστα όταν η Samsung σχεδίαζει να διαθέσει 10 με 15 εκατομύρια Galaxy S...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...