Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το Galaxy S απο T-Mobile διαφορετικο απο οτι απο την AT&T

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/samsung-vibrant-unboxing-video.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει περασει κανεις anrivirus στο κινητο? Πιστευετε τι αξιζει και κανει δουλεια η τσαμπα τρεχει στο background και τρωει μνημη?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει μήπως κανείς τι εντολές βάζουμε σε CMD για να απαλλαγώ από μία ρώσικη εφαρμογή που έχω στο τηλέφωνο;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung κατάφερε μέσα σε τρεις εβδομάδες να πουλήσει παγκοσμίως πάνω από ένα εκατομμύριο τεμάχια του Android κινητού I9000 Galaxy S, μεταξύ των οποίων τα 300.000 στη Νότια Κορέα. Αυτό αναφέρεται σε ένα σχετικό δημοσίευμα της online έκδοσης του οικονομικού περιοδικού Fortune, επικαλούμενο μια είδηση από το Κορεατικό Πρακτορείο Ειδήσεων [Yonhap News].

 

Το παραπάνω νούμερο αποτελεί, σύμφωνα με την είδηση, το πιο επιτυχημένο ντεμπούτο ενός προϊόντος στην ιστορία της Νότιας Κορέας. Συνολικά η Samsung εκτιμά να πουλήσει πάνω από 10 εκατομμύρια αντίτυπα του Galaxy S.

 

Πηγή:PC νεα

Που να βάζανε και LED flash! :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , θα ήθελα τις γνώσεις σας, σχετικά με το Galaxy για μερικά θέματα που δεν μπόρεσα να βρω απαντήσεις στο thread (ΟΚ ΟΚ δεν διάβασα και τις 100 σελίδες, αλλά διάβασα τις τελευταίες 10-15 και δεν βρήκα κάτι) .

 

Σκέφτομαι λοιπόν πολύ σοβαρά να πάρω τον Γαλαξία της SAMSUNG (σε αντικατάσταση του JET που έχω τώρα). σκεφτόμουνα να πάρω το iPhone 4. αλλά με φρενάρουν μερικά θέματα στο iPhone όπως:

-ΟΧΙ αναφορά μηνυμάτων

-ΟΧΙ μεταφ. δεδομένων απο Blue T.

-Πρόβλημα (ή έστω υποψία προβλήματος ) με την κεραία του, και για τα λεφτά που ζητάει δεν θέλω υποψίες.

 

Τώρα σχετικά με το Galaxy το σκέφτομαι σαν εναλλακτική του iphone

απλά θα ήθελα μερικές διευκρινίσεις από τους χρήστες.

-SKYPE για το GALAXY έχει βγει;;;;

-Ο τηλεφωνικός κατάλογος ο Ελληνικός δουλεύει καλά με τα ελληνικά γράμματα; (υπάρχει γενικά κάποιο θέμα με την στοίχιση;)

-Τα παιχνίδια του iphone σε γραφικά θα τα δώ στο Galaxy?????

-τι σας χάλασε και τι σας έφτιαξε ευχάριστα που δεν το περιμένατε από το Galaxy....

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα .

θέλω να ρωτήσω τ α εξής:

1) απο οτι διάβασα παίζει σχεδόν όλα τ α βίντεο. μπορεί να παίξεi video και με υποτιτλους srt?

2) μπορώ να εισαγω usb stick στη θύρα του αν χρειαστώ να ατιγράψω κάτι πο αυτο φυσικά με τον ανάλογο αντάποτρα?

3) σε android υπάρχει κάποια εφαρμογη για απομακρυσμένη διαχείρηση υπολογιστή τύπου ultravnc

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ την Παρασκευή από το Αγγλικό ebay. Το βρήκα στα 470 ευρώ. Το περιμένω Τετάρτη ή Πέμπτη. Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με flash και τέτοια πράγματα. Είχα ως τώρα iphone 3G και δεν του είχα κάνει καν jailbreak. Ένας φίλος με έπεισε ότι το πέρασμα σε Android θα ήταν ότι καλύτερο μπορούσα να κάνω και έτσι αφού διάβασα κι όλα τα "περίεργα" για το iphone 4 αποφάσισα την αλλαγή. Αυτά για την ώρα γιατί διάβασα και μαζεμένες τις 105 σελίδες του θέματος και τα έχω παίξει!! Ελπίζω η Samsung να βγάλει επίσημο update γρήγορα...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

κάπου είχα δεί ότι η συσκευή μπορεί να γίνει remote control για τηλεοράσεις samsung. θέλει εφαρμογή από market? αν ναι πως λέγεται ;

 

η ψηφιακή πυξίδα τί είναι ;

 

 

Κάποιος ;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ;;;;;;;;

 

Δεν έχω DLNA συμβατή Samsung τηλεόραση, αλλά κάπου διάβασα ότι αυτό που θες γίνεται μέσω της Allshare εφαρμογής, με την 3η επιλογή...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω DLNA συμβατή Samsung τηλεόραση, αλλά κάπου διάβασα ότι αυτό που θες γίνεται μέσω της Allshare εφαρμογής, με την 3η επιλογή...

 

Ευχαριστώ:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα .

θέλω να ρωτήσω τ α εξής:

1) απο οτι διάβασα παίζει σχεδόν όλα τ α βίντεο. μπορεί να παίξεi video και με υποτιτλους srt?

2) μπορώ να εισαγω usb stick στη θύρα του αν χρειαστώ να ατιγράψω κάτι πο αυτο φυσικά με τον ανάλογο αντάποτρα?

3) σε android υπάρχει κάποια εφαρμογη για απομακρυσμένη διαχείρηση υπολογιστή τύπου ultravnc

 

1) Φυσικά μπορεί, αλλά νομίζω θες extra εφαρμογή.

2) Όχι. Δε νομίζω ότι υπάρχει κινητό που να το κάνει αυτό.

3) Βρες το logmein ignition.

 

Καλημέρα , θα ήθελα τις γνώσεις σας, σχετικά με το Galaxy για μερικά θέματα που δεν μπόρεσα να βρω απαντήσεις στο thread (ΟΚ ΟΚ δεν διάβασα και τις 100 σελίδες, αλλά διάβασα τις τελευταίες 10-15 και δεν βρήκα κάτι) .

 

Σκέφτομαι λοιπόν πολύ σοβαρά να πάρω τον Γαλαξία της SAMSUNG (σε αντικατάσταση του JET που έχω τώρα). σκεφτόμουνα να πάρω το iPhone 4. αλλά με φρενάρουν μερικά θέματα στο iPhone όπως:

-ΟΧΙ αναφορά μηνυμάτων

-ΟΧΙ μεταφ. δεδομένων απο Blue T.

-Πρόβλημα (ή έστω υποψία προβλήματος ) με την κεραία του, και για τα λεφτά που ζητάει δεν θέλω υποψίες.

 

Τώρα σχετικά με το Galaxy το σκέφτομαι σαν εναλλακτική του iphone

απλά θα ήθελα μερικές διευκρινίσεις από τους χρήστες.

-SKYPE για το GALAXY έχει βγει;;;;

-Ο τηλεφωνικός κατάλογος ο Ελληνικός δουλεύει καλά με τα ελληνικά γράμματα; (υπάρχει γενικά κάποιο θέμα με την στοίχιση;)

-Τα παιχνίδια του iphone σε γραφικά θα τα δώ στο Galaxy?????

-τι σας χάλασε και τι σας έφτιαξε ευχάριστα που δεν το περιμένατε από το Galaxy....

 

- Όχι ακριβως. Το skype δεν έχει βγάλει ακόμα κανονικό client για android. Κάποιες εταιρείες όπως η Verizon στην Αμερική ή η 3 στην Aγγλία έχουν δικό τους Skype client, αλλά πρέπει να χρησιμοποιείς το δίκτυό τους. Αν είσαι λοιπόν στην Ελλάδα, νομίζω η απάντηση είναι όχι.

- Τα ελληνικά γράμματα φαίνονται μια χαρά, αλλά στο δικό μου τηλέφωνο ο αλφαβητικός κατάλογος δεν υπάρχει στα Ελληνικά (η κάθετη γραμμή με τα γράμματα δεξιά) . Αν κάποιος φίλος με πιο καινούριο firmware ξέρει κάτι διαφορετικό ας συμπληρώσει.

- Μια χαρά φαίνονται τα παιχνίδια του iphone... δεν ξέρω για ποιό παιχνίδι μιλάς συγκεκριμένα. Μάλιστα το galaxy έχει καλύτερο GPU, οπότε λογικά θα είναι ακόμα καλύτερα... εκτός βέβαια αν η εταιρεία βγάζει το παιχνίδι μόνο για iphone... Πες ποιό παιχνίδι ψάχνεις να δούμε.

- Με χάλασε πολύ το GPS, αλλά περιμένω upgrade που υποτίθεται θα το φτιάξει. Αλλά με φτιάχνει η οθόνη κάθε φορά που τη βλέπω... :)

Τα προβλήματα πάντως που θα σε χαλούσανε στο iphone δεν υπάρχουν.

Edited by mcde
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Skype υπαρχει κανονικοτατα για Android...

Ειναι βεβαια beta release ακομα,αλλα λειτουργει αψογα..

http://www.cyrket.com/p/android/com.skype.android.lite/

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την ιδια διαδρομη με το my Track με το καινουργιο firmware, ακριβως στην ιδια θεση το κινητο με ανοικτο το gps και δεν εχασε ουτε λιγο στον δρομο (μετα που το εβλεπα στο google maps) σε σχεση με παλιοτερη προσπαθεια...

 

Δεν ξερω εαν σημαινει βεβαια εαν διορθωνει τιποτα το καινουργιο firmware ή οχι. Απλως εκανα αυτη την παρατηρηση και ειπα να την μοιραστω μαζι σας ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η αίσθηση μου με το νέο fw ειναι οτι ειναι πιο γρήγορο και πιο σταθερό,αυτό που με ψάχνω και νόμιζα οτι το ειχαν ολα τα android στο 2.1 ειναι το copy paste οπως το ειχε το desire,με ξενερωσε λιγο αλλα δεν πειραζει..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

τα μεγαλα καταστηματα τα φερνουν κανα 6μηνο μετα την κυκλοφορια τους

τουλαχιστον ετσι εγινε με milestone desire magic hero 3gs και και και .....

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα και εγω σημερα παιδες :D

απο το amazon.de 451 ευρω τελικη.

αν περιμενα απο το γερμανο θα το αγοραζα 600 ευρωπουλα.

 

μεχρι να βγαλω ακρη με τα γερμανικα παντως μου βγηκε η πιστη.babelfish και ξερο ψωμι.

 

supply μου γραφει 24-29 ιουλιου.

 

ειναι το πρωτο μου touchscreen.ελπιζω να ενθουσιαστω :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αφου ρε παιδια και απο Γερμανια να το παρεις παλι θα εχεις εγγυηση και δεν εχει καμια διαφορα γιατι το περιμενουμε ολοι να ερθει Ελλαδα?(και γω μαζι)?Θα γινει απο το amazon και τελειωνει η δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Αφου ρε παιδια και απο Γερμανια να το παρεις παλι θα εχεις εγγυηση και δεν εχει καμια διαφορα γιατι το περιμενουμε ολοι να ερθει Ελλαδα?(και γω μαζι)?Θα γινει απο το amazon και τελειωνει η δουλεια.

 

Επίσης εμείς στα εταιρικά κινητά, ζητάμε την επιδότηση σαν πίστωση στον λογαριασμό και ποτέ δεν παίρνουμε συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

μη περιμενετε παιδια.περιμενετε τζαμπα για να το πληρωσετε και ακριβοτερα κιολας.

μπειτε amazon.πριν το αγορασω διαβασα εδω πως πολλα αλλα παιδια το εχουν αγορασει απο εκει.

 

Προσοχη ομως,amazon.de οχι uk το χτυπαν εκει 500 + ευρω.

 

θα λαλησετε λιγο με τα γερμανικα αλλα στο τελος θα εχετε γλιτωσει 150 ευρω.αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προχωρησα σε αγορα απο amazon.de και δεν με βλεπω να ξαναψωνιζω απο Ελλαδα. Ο μονος λογος που πιστευω καποιος μπορει να θελει να αγορασει απο δω ειναι οι επιδοτησεις (αν και κατι ακουσα πως τις κοβουν κι αυτες).

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εγω προχωρησα σε αγορα απο amazon.de και δεν με βλεπω να ξαναψωνιζω απο Ελλαδα. Ο μονος λογος που πιστευω καποιος μπορει να θελει να αγορασει απο δω ειναι οι επιδοτησεις (αν και κατι ακουσα πως τις κοβουν κι αυτες).

 

ενταξει απο τη μια ειναι λιγο ασχημο να μην υποστιρηζουμε μαγαζια στην ελλαδα και κυριως τους εργαζομενους που δουλευουν γι αυτες τις εταιριες,αλλα απο την αλλη 150 ευρω ειναι ενα μεγαλο θεμα οπως και να το κανουμε.Ειδικα οταν βλεπεις οτι σε κοροιδευουν στα μουτρα ελληνικα μαγαζια που παραγγελνουν την συσκευη απο το amazon και στη σερβιρουν με μια 100ρα παραπανω.

 

παραγγειλα και μια θηκουλα δερματινη 25 ευρω και ειμαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...