Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σου βγάζει κανένα μήνυμα λάθους; Εμένα δουλεύει μια χαρά.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε argam σε ευχαριστω για την απαντηση. Ναι παλια ειχα καποια καλα wm κινητα και ειναι καλο που λες οτι ανταποκρινετε πολυ καλα σαν touch. Γιατι σου λειπει το safari? Και εμενα μου αρεσει αλλα θεωρω μεγαλο μειον να μην εχει pinch and zoom ωστε να μπορεις οταν εισαι νετ να ζουμαρεις την σελιδα οσο μεγαλη θες και να συμπιεζετε στην οθονη ωστε να μην χρειαζετε για να την διαβασεις να πρεπει να κανεις δεξια και αριστερα για να γινει φανερο ολο το κειμενο. Αληθεια το galaxy σε αυτο τον τομεα τι κανει?
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε argam σε ευχαριστω για την απαντηση. Ναι παλια ειχα καποια καλα wm κινητα και ειναι καλο που λες οτι ανταποκρινετε πολυ καλα σαν touch. Γιατι σου λειπει το safari? Και εμενα μου αρεσει αλλα θεωρω μεγαλο μειον να μην εχει pinch and zoom ωστε να μπορεις οταν εισαι νετ να ζουμαρεις την σελιδα οσο μεγαλη θες και να συμπιεζετε στην οθονη ωστε να μην χρειαζετε για να την διαβασεις να πρεπει να κανεις δεξια και αριστερα για να γινει φανερο ολο το κειμενο. Αληθεια το galaxy σε αυτο τον τομεα τι κανει?

 

Όπως σου είπα είναι καθαρά προσωπική μου άποψη και θέμα συνήθειας. Πάντως ο browser του galaxy έχει pinch and zoom όπως ακριβώς το θες δηλαδή συμπιέζει το πλάτος και το διαβάζεις στη σελίδα χωρίς μετακινηση

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε τι ρυθμισεις να βαλω για να εχω ιντερνετ με την Q?που παω και το κανω?

ευχαριστω και συγνωμη αν το εχετε ξαναπει!

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει κανένα μήνυμα λάθους; Εμένα δουλεύει μια χαρά.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ναι φορτώνει κανονικά και όταν το ανοίγω μου λέει να είναι ενεργό το 3g και κλειστό το wifi αλλα ότι και να κάνω δεν ανοίγει

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε argam σε ευχαριστω για την πληροφορια. Χαιρομαι που το κανει αυτο και ειναι ενας σημαντικος λογος για μενα να αποφυγω το iphone 4
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε τι ρυθμισεις να βαλω για να εχω ιντερνετ με την Q?που παω και το κανω?

ευχαριστω και συγνωμη αν το εχετε ξαναπει!

Πρέπει να προσθέσεις τα APN. Δοκίμασε τις ρυθμίσεις από εδώ

Νομίζω ότι πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο και το data roaming στην Q

Ναι φορτώνει κανονικά και όταν το ανοίγω μου λέει να είναι ενεργό το 3g και κλειστό το wifi αλλα ότι και να κάνω δεν ανοίγει

Περίεργο. Εμένα μου έκανε ακριβώς το ανάποδο. Αν το έτρεχα την πρώτη φορά με ενεργοποιημένο το wifi, μου έβγαζε λάθος και έλεγε ότι δεν βρίσκει 3G αν θυμάμαι καλά

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα sms και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί πιο πριν: εγκατέστησα το handcent για αποστολή μηνυμάτων. Το πρόβλημα μου είναι ότι όταν έρχεται ένα εισερχόμενο έχω notification και από το handcent αλλά και από το εγκαταστημένο πρόγραμμα της samsung για τα μηνύματα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω τελείως το αρχικό πρόγραμμα που είχε μέσα το κινητό?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να προσθέσεις τα APN. Δοκίμασε τις ρυθμίσεις από εδώ

Νομίζω ότι πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο και το data roaming στην Q

 

Περίεργο. Εμένα μου έκανε ακριβώς το ανάποδο. Αν το έτρεχα την πρώτη φορά με ενεργοποιημένο το wifi, μου έβγαζε λάθος και έλεγε ότι δεν βρίσκει 3G αν θυμάμαι καλά

Ναι έχω Q και πρέπει να έχω ενεργοποιημένο το data roaming για να λειτουργήσει. Αλλά είναι τέλειο να έχεις net παντού και ειδικά με αυτό το κινητό. Τώρα θα το πάρω μαζί μου και στην Αμερική που έχουν unlimited plans και θα το λιώσω!

 

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα sms και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί πιο πριν: εγκατέστησα το handcent για αποστολή μηνυμάτων. Το πρόβλημα μου είναι ότι όταν έρχεται ένα εισερχόμενο έχω notification και από το handcent αλλά και από το εγκαταστημένο πρόγραμμα της samsung για τα μηνύματα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω τελείως το αρχικό πρόγραμμα που είχε μέσα το κινητό?

 

Πρέπει να βάλεις ως default το handcent και θα σταματήσουν να σου έρχονται και τα δύο. Πήγαινε σε μια επαφή π.χ. και πήγαινε να στείλεις μήνυμα SMS. Θα σου βγάλει μια ερώτηση, με ποιά εφαρμογή θες να το κάνεις checkare το tick με το deafault και μετά το handcent.

 

Your problem solved!

 

PS. Πάτα Applications -> Menu -> Edit και πάρε το messaging και ρίξτο μέσα στα apps και το handcent στο κάτω μενού!

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι μπορεις

 

ουσιαστικά λοιπόν, αν δεν έχω διαθεση να βάλω μαγειρεμένη ρομ, δεν υπάρχει καμία διαφορά να το πάρω από εδώ 550+ ευρώ από το να το πάρω από ευρώπη λιγότερο από 450-, σωστά; ειδικά εφόσον η εγγύηση καλύπτεται - όπως λέγεται. Υποθέτω επίσης ότι οι συσκευές που πάνε Γερμανία είναι ίδιες με αυτές που θα έρθουν Ελλάδα, έτσι; Τι γλώσσα είναι default όταν ανοίξατε το κινητό;

τα ρωτάω όλα αυτά επειδή αναρωτιόμουν αν χρειaστεί να το δώσω (αν τελικά δεν μου κάνει) αν κάποιος δεν θα θέλει να το πάρει με απόδειξη πχ amazon.

Παρακαλω ας μου πει κάποιος που ξέρει σίγουρα αυτα που ρωτάω, με συγχωρείτε αν κάπου έχουν απαντηθεί σκόρπια αλλά θέλω να είμαι όσο το δυνατόν πιό ψύχραιμος όταν αγοράσω αυτό ή κάποιο άλλο smartphone από έξω :O

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά λοιπόν, αν δεν έχω διαθεση να βάλω μαγειρεμένη ρομ, δεν υπάρχει καμία διαφορά να το πάρω από εδώ 550+ ευρώ από το να το πάρω από ευρώπη λιγότερο από 450-, σωστά; ειδικά εφόσον η εγγύηση καλύπτεται - όπως λέγεται. Υποθέτω επίσης ότι οι συσκευές που πάνε Γερμανία είναι ίδιες με αυτές που θα έρθουν Ελλάδα, έτσι; Τι γλώσσα είναι default όταν ανοίξατε το κινητό;

τα ρωτάω όλα αυτά επειδή αναρωτιόμουν αν χρειaστεί να το δώσω (αν τελικά δεν μου κάνει) αν κάποιος δεν θα θέλει να το πάρει με απόδειξη πχ amazon.

Παρακαλω ας μου πει κάποιος που ξέρει σίγουρα αυτα που ρωτάω, με συγχωρείτε αν κάπου έχουν απαντηθεί σκόρπια αλλά θέλω να είμαι όσο το δυνατόν πιό ψύχραιμος όταν αγοράσω αυτό ή κάποιο άλλο smartphone από έξω :O

Δεν έχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμία διαφορά εκτός φυσικά από την τιμή και το γεγονός ότι η ελλάδα όντας μικρότερη αγορά και με μικρότερη κινητικότητα μπορεί να λάβει συσκευές με παλιότερες εκδόσεις λογισιμικού. Άλλο να είσαι amazon και να κινείς χιλιάδες συσκευές καθημερινά κι άλλο να είσαι cosmote και να κινείς δεκάδες συσκευές καθημερινά.

 

Αλλά απ' όπου και να το πάρεις (εντός Ε.Ε.) δύο είναι τα σίγουρα:

 

1) Έχει εγγυήση.

2) Αναβαθμίζεται στην τελευταία έκδοση!.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμία διαφορά εκτός φυσικά από την τιμή και το γεγονός ότι η ελλάδα όντας μικρότερη αγορά και με μικρότερη κινητικότητα μπορεί να λάβει συσκευές με παλιότερες εκδόσεις λογισιμικού. Άλλο να είσαι amazon και να κινείς χιλιάδες συσκευές καθημερινά κι άλλο να είσαι cosmote και να κινείς δεκάδες συσκευές καθημερινά.

 

Αλλά απ' όπου και να το πάρεις (εντός Ε.Ε.) δύο είναι τα σίγουρα:

 

1) Έχει εγγυήση.

2) Αναβαθμίζεται στην τελευταία έκδοση!.

 

thanx bro! θα έπαιρνα το desire αλλά δεν καταλαβαίνω την εμμονή της HTC με κάποιες ανόητες ελλείψεις σε high-end κινητά, όπως το tv-out που, όπως είπα, το χρειάζομαι οπωσδήποτε. Οπότε αν δεν αλλάξει κάτι σύντομα με βλέπω για galaxy.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις ως default το handcent και θα σταματήσουν να σου έρχονται και τα δύο. Πήγαινε σε μια επαφή π.χ. και πήγαινε να στείλεις μήνυμα SMS. Θα σου βγάλει μια ερώτηση, με ποιά εφαρμογή θες να το κάνεις checkare το tick με το deafault και μετά το handcent.

 

Your problem solved!

 

PS. Πάτα Applications -> Menu -> Edit και πάρε το messaging και ρίξτο μέσα στα apps και το handcent στο κάτω μενού!

Πρέπει να απενεργοποιήσεις και τα notifications από το messaging της samsung για να μην έρχονται οι ειδοποιήσεις 2 φορές

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να προσθέσεις τα APN. Δοκίμασε τις ρυθμίσεις από εδώ

Νομίζω ότι πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο και το data roaming στην Q

 

Περίεργο. Εμένα μου έκανε ακριβώς το ανάποδο. Αν το έτρεχα την πρώτη φορά με ενεργοποιημένο το wifi, μου έβγαζε λάθος και έλεγε ότι δεν βρίσκει 3G αν θυμάμαι καλά

 

ευχαριστω πολυ!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα μεσα στο τηλεφωνο βιντεο μεγαλα και φοτο και εχει ξεσκιστει στα κολληματα! ολη την ωρα λεει προετοιμασια καρτας μαζικης αποθηκευσης και κατακολαει! γιατι το κανει αυτο>? ν αγορασω καρτα και να του βαλω ξεχωριστα η υπαρχει προβλημα?ειναι πολυ εκνευριστικο!
Link to comment
Share on other sites

Ποια θηκη απ τις 2 ρε παιδια?Βασικα η δευτερη κουμπωνει καπως ή ετσι απλα ακουμπαει και κλεινει? http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000993&products_id=30920

 

http://cgi.ebay.com/ZENUS-LEATHER-SKIN-CASE-COVER-GALAXY-S-ORANGE-BLK-/190414717432?cmd=ViewItem&pt=PDA_Accessories&hash=item2c559a01f8

Link to comment
Share on other sites

εδω μπορειτε να δειτε συγκριτικο του Samsung Galaxy S vs HTC EVO 4G το καλυτερο κινητο της htc νομιζω.. μπορει να εχει τον ιδιο επεξεργαστη με το desire.. αλλα εχω την εντυπωση πως εχουν κανει καλυτερη βαση στους drivers.. αν και δεν εχει amoled λογο της μεγαλης οθωνης του και το κοστος της

 

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/samsung-galaxy-s-vs-htc-evo-software.html

 

τα συμπερασματα δικα σας...

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ποια θηκη απ τις 2 ρε παιδια?Βασικα η δευτερη κουμπωνει καπως ή ετσι απλα ακουμπαει και κλεινει? http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000993&products_id=30920

 

http://cgi.ebay.com/ZENUS-LEATHER-SKIN-CASE-COVER-GALAXY-S-ORANGE-BLK-/190414717432?cmd=ViewItem&pt=PDA_Accessories&hash=item2c559a01f8

 

Η πρωτη θα ειναι αρκετα ογκωδεις,λογω του εξωτερικου κουμπωματος ασε που ειναι και ασχημη(αχρωμη).

Προσωπικα ψηφιζω την δευτερη.Ανοιγει απο πανω οπως δειχνει στην φωτο που εχει ακριβως απο κατω.

Και εγω μαλλον αυτη θα ''χτυπησω'' οταν παρω το κινητο :D

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Ναι ανοιγει απο πανω αλλα κλεινει καπως εννοω κουμπωνει καπως ή απλα κλεινει?

 

Δεν γνωριζω φιλε μου.

Στην ιδια τιμη ειναι και αυτη http://cgi.ebay.com/D2-Custom-Made-Leather-case-Samsung-Galaxy-S-i9000-/390214346684?cmd=ViewItem&pt=PDA_Accessories&hash=item5ada9667bc την οποια μπορεις να διαλεξεις χρωμα δερματος εξω,αλλο χρωμα για εσωτερικη επενδυση και μπορεις να βαλεις και οτι λογοτυπο θελεις μεχρι 10 χαρακτηρες.

Εχω παρει για το Diamond 2 απο αυτους και εχω να σου πω οτι κανουν φοβερη δουλεια.

Βεβαια για να χρησιμοποιεις το κινητο πρεπει να το βαζεις και να το βγαζεις καθως δεν ντυνει το κινητο,αν με καταλαβες τι εννοω.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι μου κάνει νερά...η αναβολή δεν δουλεύει χτυπάει μόνο την πρώτη φορά και ασχέτως τι χρόνο αναβολής του δίνω δεν ξαναχτυπάει...το κάνει και σε εσάς;
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...