Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω κατι;; Μου εβγαλε ρωσικα σαν γλωσσα και δεν μπορω να βρω που ειναι τα ελληνικα!! Μπορειτε να με βοηθησετε βημα προς βημα να βρω ελληνικα;;; ευχαριστω!!

 

Πατάς το αριστερό κουμπί μετά ρυθμίσεις που είναι το κάτω δεξιά και μετά πατάς στο πέμπτο μενού από το τέλος και είναι η πρώτη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεσα ειναι η sim!!!

Το βρηκα με λιγη τυχη!!!

 

Στις ρυθμισεις κατω απο τον μεγενθυτικο φακο (Αναζητηση) εχει ενα "Α" ... πατα το και ειναι η πρωτη επιλογη μετα....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε στα χέρια μου και η πρώτη εντύπωση είναι δεν είναι και πολύ θετική. Η υλοποιήση της Samsung αναφορικά με το software customization ασφαλώς είναι προιστορική σε σχέση με το HTC Sense. Επίσης δεν είναι τόσο γρήγορο όσο νόμιζα. Τρώει κολλήματα ιδίως όταν είμαι στο market. Σίγουρα μπορώ να πω πως το Desire μου είναι ταχύτερο :confused:

H έκδοση που φοράει είναι ΧΧJF5 υπάρχει νεότερη? Σορρυ αν έχει αναφερθεί ήδη.

 

Κάποιες ερωτήσεις..

Στο Desire υπάρχει η εφαρμογή Favorites που δίνει την δυνατότητα να βάλεις κάποιες επαφές μαζί τις φωτογραφίες του που συγχρονίζονται με το fb. Υπάρχει κάτι παρόμοιο?

 

Ο κατάλογος συγχρονίζεται με το fb? (Φωτογραφίες, status updates κλπ)

 

Μακάρι να υπάρχουν λύσεις και το κυριότερο να βρεθεί τρόπος να γίνει λίγο πιο γρήγορο γιατί η κατάσταση είναι απελπιστική :worry:

 

Ευχαριστώ πολύ..

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε στα χέρια μου και η πρώτη εντύπωση είναι δεν είναι και πολύ θετική. Η υλοποιήση της Samsung αναφορικά με το software customization ασφαλώς είναι προιστορική σε σχέση με το HTC Sense. Επίσης δεν είναι τόσο γρήγορο όσο νόμιζα. Τρώει κολλήματα ιδίως όταν είμαι στο market. Σίγουρα μπορώ να πω πως το Desire μου είναι ταχύτερο :confused:

H έκδοση που φοράει είναι ΧΧJF5 υπάρχει νεότερη? Σορρυ αν έχει αναφερθεί ήδη.

 

Κάποιες ερωτήσεις..

Στο Desire υπάρχει η εφαρμογή Favorites που δίνει την δυνατότητα να βάλεις κάποιες επαφές μαζί τις φωτογραφίες του που συγχρονίζονται με το fb. Υπάρχει κάτι παρόμοιο?

 

Ο κατάλογος συγχρονίζεται με το fb? (Φωτογραφίες, status updates κλπ)

 

Μακάρι να υπάρχουν λύσεις και το κυριότερο να βρεθεί τρόπος να γίνει λίγο πιο γρήγορο γιατί η κατάσταση είναι απελπιστική :worry:

 

Ευχαριστώ πολύ..

 

Υπαρχει η I9000XWJG3.

 

Νομιζω οτι γινεται αυτο με το fb και τον καταλογο.

 

Περιμενε το froyo... :happy:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η I9000XWJG3.

 

Νομιζω οτι γινεται αυτο με το fb και τον καταλογο.

 

Περιμενε το froyo... :happy:

 

Βελτιώνει καθόλου την κατάσταση? :confused:

 

Όποιος ξέρει πως γίνεται αυτό με τον κατάλογο ας ενημερώσει :)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πρότεινα να βαλεις το τελευταιο firmware...

 

Εχεις Ελληνικο Swype Και πιο smooth απο αυτη που εχεις τωρα... (καλυτερη ειναι παντως..)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βελτιώνει καθόλου την κατάσταση? :confused:

 

Όποιος ξέρει πως γίνεται αυτό με τον κατάλογο ας ενημερώσει :)

 

Αυτό με το facebook γίνεται. Πας στα settings και μετά στο Accounts και sync, πρόσθεσε εκεί τον fb λογαριασμό σου και θα στα κάνει sync για όλο τον κατάλογο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πρότεινα να βαλεις το τελευταιο firmware...

 

Εχεις Ελληνικο Swype Και πιο smooth απο αυτη που εχεις τωρα... (καλυτερη ειναι παντως..)

Λέω να το δοκιμάσω..

 

_DiMoN_ δεν παίζει το link που έχεις πιο πάνω ρε man..

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πρότεινα να βαλεις το τελευταιο firmware...

 

Εχεις Ελληνικο Swype Και πιο smooth απο αυτη που εχεις τωρα... (καλυτερη ειναι παντως..)

 

Δόγκανε, μου κάνεις μια χάρη, μιας και έχεις το JG3? Μπορείς να συνδεθείς στο Kies και να του ζητήσεις να κάνει firmware upgrade να μου πεις τί λέει; Στο αρχικό το JF3 που έχω εγώ, λέει PDA: JF3 / PHONE: JF3, The latest version is already installed on connected device. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τί λέει στο δικό σου;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια αλλά θέλει user name & pswd.. Πρέπει να φτιάξω..

 

Edit: Μια τελευταία ερώτηση.. Το odin του Ι7500 είναι οκ η χρειάζεται κάποιο άλλο version?

Edited by Global moderator
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

DiMon, μιας και ο Ζάχος έφυγε, αν έχεις εσύ το JG3, μήπως μπορείς να ελέγξεις και να μου πεις αυτό που ρώτησα; 'Η όποιος άλλος διαβάζει; Pleeeease?
- Alex
Link to comment
Share on other sites

DiMon, μιας και ο Ζάχος έφυγε, αν έχεις εσύ το JG3, μήπως μπορείς να ελέγξεις και να μου πεις αυτό που ρώτησα; 'Η όποιος άλλος διαβάζει; Pleeeease?

 

 

Φίλε μου έχω την jf5 και όχι την πιο καινούργια...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω την jf5 και όχι την πιο καινούργια...

 

A, sorry. Αλλά το ίδιο κάνει, η JF5 είναι η JFB η ρώσικη που έβαλες εσύ, σωστα; Απλά θέλω να δω τί λεει το Kies σε μια mix/match version όπως η JFB (PDA, code kai CSC διαφορετικές εκδόσεις).

 

Thanks!!

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν τρώει κολλήματα το galaxy τοτε τι κάνει το desire :)

 

όποιο βίντεο βλέπω με συγκριση των 2 κινητών το desire πάντα κολάει. σε games, avi αρχεία.....

 

 

 

Λοιπόν ήρθε στα χέρια μου και η πρώτη εντύπωση είναι δεν είναι και πολύ θετική. Η υλοποιήση της Samsung αναφορικά με το software customization ασφαλώς είναι προιστορική σε σχέση με το HTC Sense. Επίσης δεν είναι τόσο γρήγορο όσο νόμιζα. Τρώει κολλήματα ιδίως όταν είμαι στο market. Σίγουρα μπορώ να πω πως το Desire μου είναι ταχύτερο :confused:

H έκδοση που φοράει είναι ΧΧJF5 υπάρχει νεότερη? Σορρυ αν έχει αναφερθεί ήδη.

 

Κάποιες ερωτήσεις..

Στο Desire υπάρχει η εφαρμογή Favorites που δίνει την δυνατότητα να βάλεις κάποιες επαφές μαζί τις φωτογραφίες του που συγχρονίζονται με το fb. Υπάρχει κάτι παρόμοιο?

 

Ο κατάλογος συγχρονίζεται με το fb? (Φωτογραφίες, status updates κλπ)

 

Μακάρι να υπάρχουν λύσεις και το κυριότερο να βρεθεί τρόπος να γίνει λίγο πιο γρήγορο γιατί η κατάσταση είναι απελπιστική :worry:

 

Ευχαριστώ πολύ..

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

A, sorry. Αλλά το ίδιο κάνει, η JF5 είναι η JFB η ρώσικη που έβαλες εσύ, σωστα; Απλά θέλω να δω τί λεει το Kies σε μια mix/match version όπως η JFB (PDA, code kai CSC διαφορετικές εκδόσεις).

 

Thanks!!

http://img88.imageshack.us/img88/2483/updatepa.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Αν τρώει κολλήματα το galaxy τοτε τι κάνει το desire :)

 

όποιο βίντεο βλέπω με συγκριση των 2 κινητών το desire πάντα κολάει. σε games, avi αρχεία.....

Αυτά τα μικρά κολλήματα που κάνει θα διορθωθούν με επόμενες αναβαθμίσεις. Αν δεν μπορείς να περιμένεις κάνε αυτό που περιγράφω παραπάνω, δουλεύει τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες ένα παιχνιδάκι της gameloft το nova και στην έκθεση μου έχει βγάλει μια φωτογραφία του παιχνιδιού και ένα mp4...τα σβήνω από εκεί αλλά όταν τρέχω το παιχνίδι μου τα ξαναβγάζει στην έκθεση...πως μπορώ να απαλλαγώ από αυτά;

 

EDIT

Ακυρο το έλυσα...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια βοήθεια

κατεβάζω το Kies από τη Samsung αλλά δεν κάνει εγκατάσταση μου κολάει μετά την επιλογή της γλώσσας. Το δοκίμασα και σε 7άρια και σε ΧΡ.

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

τρελη ξενερα

http://www.mobilecrunch.com/2010/06/28/hands-on-with-the-samsung-galaxy-s-captivate/

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/06/atti897right1.jpg

 

αυτη ειναι η εκδοση της AT-T του κινητου η οποια ειναι μακραν ομορφοτερη απο το κανονικο μοντελο

γιατι...;

Link to comment
Share on other sites

το desire γενικα εχει κυκλοφορησει καιρο και θεωειται ενα πολυ καλο κινητο. κλινω πος το galaxy το οποιο εχει tv-out, ενσωματωμενο office, μπροστα καμερα και tethering (αυτοι ηταν και οι λογοι που δεν μπορουσα να παρω android μεχρι τωρα). ελπιζω να μην απογοητευτω σαν τον φιλο παραπανω,και κυριως να μη πουλησει η σαμσουνγκ τους αγοραστες της...
Link to comment
Share on other sites

Οταν αρχιζεται μια κληση και ακουμπατε το κινητο στο αυτι, η οθονη κλεινει. ΜΕΤΑ οταν τελειωσει η κληση, ανοιγει η οθονη; Γιατι σε εμενα μενει κλειστει, και πρεπει να παταω μιση ωρα τα κουμπια για να τερματισω την κληση!
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ελπίζω πως η Samsung ετοιμάζει ένα σοβαρό firmware γιατί μέχρι στιγμής είναι για τα πανηγύρια. Επιστρέφω στο Desire μιας και τα κολλήματα που τρώει η συσκευή είναι απελπιστικά. Θα την κρατήσω βέβαια γιατί αν λυθούν τα προβλήματα θα είναι η τέλεια συσκευή (μέχρι την επόμενη). Μακάρι να μπορέσουμε στο μέλλον με κάποια custom rom να φορτώσουμε και το Sense και πλέον θα είναι ο τέλειος συνδυασμός :cool:

 

Άσχετο:

Εχθές έμαθα πως amoled & super amoled οθόνες θα έχει μόνο η Samsung πλέον μιας και σταματάει να τις παρέχει σε άλλους κατασκευαστές, HTC για παράδειγμα, ή οποία θα εφοδιάζει πλέον τις συσκευές της (και τα μελλοντικά Desire) με Super TFT.. :worry:

Edited by Global moderator
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία απορία σχετικά με τα μηνύματα.Με ποιον τρόπο μπορώ να γράψω μήνυμα και να το αναγνωρίσει κανονικά με όσους χαρακτήρες χωράει για χρέωση ενός μηνύματος? Με κάθε τρόπο εισαγωγής έχει και άλλο αριθμό χαρακτήρων με αποτέλεσμα να μου έρχονται 2-3 αναφορές και να μην ξέρω για ποσά sms με χρεώνει τελικά.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να εξαφανίσει το lag, βάζει τη ROM του Paul από Modaco, εφαρμόζει το patch για μεταφορά των data στο dbdata και στη συνέχεια το Autokiller με ρυθμίσεις optimal. Δεν έχω ξαναδεί lag και το κινητό πετάει.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να εξαφανίσει το lag, βάζει τη ROM του Paul από Modaco, εφαρμόζει το patch για μεταφορά των data στο dbdata και στη συνέχεια το Autokiller με ρυθμίσεις optimal. Δεν έχω ξαναδεί lag και το κινητό πετάει.

 

Την JG3 εννοείς; Εγώ λέω να περιμένω το froyo και όταν έρθει να βάλω και καινούριο firmware

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...