Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά το gps στην συσκευή μου δουλεύει μια χαρά.

 

Ίσως παρεξήγησες το post μου, αυτό είπα κι εγώ. (στην οδήγηση τουλάχιστον).

 

Διαφωνούμε όμως στα λογισμικά, το Navigon είναι κακάσχημο, και όσο για το Sygic έχει χάρτες και Navteq και Teleatlas και μέχρι σε κάτι βουνά σε νησιά με πήγε μια χαρά με τους τελευταίους χάρτες.

Το τελευταίο Ndrive παρομοίως, ίσως λίγο χειρότερη κάλυψη στην εξοχή.

 

Και τέλος, όπως λέει και ο Tarantules, οι χάρτες του Destinator είναι ακόμα αξεπέραστοι. Και έχουν βγάλει και καινούριους φέτος.

 

Το δικό μου Galaxy S θα το πάρω από Σεπτέμβη.Να καταλαγιάσει η "σκόνη" των πειραματικών ROM και να "σουλουπωθεί" και λίγο η τιμή σε πιο λογικά επίπεδα.Ευελπιστώ στα 350-360 ευρώ.Μέχρι εκεί καλά είναι.Αν είχε καλύτερα υλικά πχ μέταλλο θα έδινα max μέχρι 400

 

Αν το πάρεις χρησιμοποιημένο από Ευρωπαϊκή χώρα, ίσως. Αλλιώς...με τίποτα.

 

ρε σεις , τι γινεται με το kies?, αλλαζει καθε μερα?...χθες κατεβασα το update και τωρα εχει αλλο ...σημερινο....:confused:

 

Ίσως να είναι καλό σημάδι, μπας και το φτιάξουν λίγο... αυτή τη στιγμή είναι χειρότερο κι από το πρώτο Nokia PC Suite που είχε βγεί πριν 10 χρόνια.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατ αρχας το lag fix αποδεικνυεται gps killer.

Επιστρεφοντας απο το γραφειο ειπα να δοκιμασω το gps μετα το lag fix.

Νεκρο εντελως, ειναι σαν να μην υπαρχει.

ξαναπερασα σκετο το firmware JM2 και παλι μια χαρα το gps

Ξανα ριχνω το lag fix και παλι 0 απο 0 δορυφορους.

 

Οποτε παμε για δοκιμη αλλου fix.

 

αυτο που ειχα ειναι εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=7731213#post7731213

 

Και η ρομ που εχω ειναι εδω

http://img.skitch.com/20100818-8fit2a1w7rm1rsiytnihmep3n8.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

Κώστα για βοήθησέ με λίγο, έβαλες αυτή που αναφέρεται εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=751864 στο πρώτο ποστ, την lagfix BETA 2-3;

 

Αν ναι δοκίμασα με το GPS Test (γιατί δεν έχω πρόγραμμα πλογήσης) και μου επιασε αμέσως σήμα μέσα σε μισό λεπτό με in view 9 δορυφόρους και in use 7.

Αν είναι άλλο lagfix πες μου να δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Κώστα για βοήθησέ με λίγο, έβαλες αυτή που αναφέρεται εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=751864 στο πρώτο ποστ, την lagfix BETA 2-3;

 

Αν ναι δοκίμασα με το GPS Test (γιατί δεν έχω πρόγραμμα πλογήσης) και μου επιασε αμέσως σήμα μέσα σε μισό λεπτό με in view 9 δορυφόρους και in use 7.

Αν είναι άλλο lagfix πες μου να δοκιμάσω

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7632258&postcount=208

Από εδώ έβαλα το v2.2.2 με root όπως το δίνει ο Tayotama.

 

Και μάλιστα το δοκίμασα 2 φορές.

 

Εσείς ποιο zip χρησιμοποιείτε και με ποια μέθοδο ;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μ αρεσει το θεμα που χρησιμοποιει αλλιως θα την ειχα βαλει.:(

Θελω να το κρατησω με το original looking:rolleyes:

 

Θα δοκιμασω με το 2-3zip οπως το δινει ο RyanZA

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7632258&postcount=208

Από εδώ έβαλα το v2.2.2 με root όπως το δίνει ο Tayotama.

 

Και μάλιστα το δοκίμασα 2 φορές.

 

Εσείς ποιο zip χρησιμοποιείτε και με ποια μέθοδο ;

 

Μήπως δεν είναι για τις δικές μας ρομ; κάτι διάβασα που λέει για captivated Rom

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι για τις δικές μας ρομ; κάτι διάβασα που λέει για captivated Rom

 

τι να πω περιμενω απαντηση απο τον tayotama αλλα ετοιμαζομαι να περασω το γνησιο one click 2.3 με την μεθοδο απο το pc

 

EDIT

τελικα η εκδοση που ειχα περασει δεν ηταν για μας. Μου ειπε να βαλω την 2.2.1 για να δουμε.

θελω να αποφυγω την χρηση pc.

Εχω mac και δεν μπορω να χρησιμοποιω τωρα με τα android, windows laptop περισσοτερο απ οτι οταν ειχα windows mobile.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

- Πως το κανεις αυτο φιλε μου;;!!! ... ειναι αξιοπεριεργο.

- Εχω την JP3 απο τις 7/8 και οσες φορες προσπαθησα να βρω την θεση μου στο google maps ,ειτε μονο με wireless networks ,ειτε μονο με GPS ,... αυτο εγινε σε χρονο μηδεν :X .....

- Μαλιστα εκανα φορματ ,γενικο σκουπισμα και ξαναπερασα την JP3 .... και μπαινοντας στο maps την πρωτη φορα (δοκιμη εχθες απογευμα στο μπαλκονι) ,μαρκαροντας μονο το gps ,με βρηκε με αποκλιση οπως εγραφε ,50 μετρων!!!! ... και σε χρονο οχι πανω απο 5 δευτερα ....

 

- .... μηπως εγω δεν κανω κατι καλα ρε παιδια ;;; .... χωρις πλακα , μηπως μιλατε για αλλο πραγμα και δε εχω καταλαβει;;;; .... :blink: .... μηπως φταιει το μπαλκονι μου (να μαζευονται ολοι οι δορυφοροι απο πανω; :confused: ) ,δεν εχω δοκιμασει αλλου το gps .... δοξα τω Θεω στις περιοχες που κινουμαι δεν το χρειαστηκα ποτε ..

 

 

 

- Απ' οτι βλεπω δεν το κοβει το e ,αλλα επειδη η γραμματοσειρα ειναι μεγαλη δεν χωραει στην οθονη ... αν προσεξεις το μισο e διακρινεται .....

- Και εγω δεν το βλεπω σημαντικο προβλημα αυτο ... θα μπορουσε ομως να υπαρχει ρυθμιση του μεγεθους της γραμματοσειρας

καλα εχω αγανακτιση ....οι ρυθμισεις ειναι οπως πρεπει και οπως της εχω ρυθμισει και στης αλλες ρομ .

Και σε ανοικτο χωρο χωρις κτηρια κ.λπ επι ενα τεταρτο δεν ελεγε να κλειδωση δορυφορο μεχρι που αγανακτισα και το εκλεισα .

Μηπως περα απο το φλασαρισμα τησ jp3 εχεις τοποθετηση τιποτα εχτρα προγραμμα?????

εγω εχω βαλη αυτη απο modaco που ειναι ετοιμη με ροοτ και δεν .......

τωρα τη να πω .......

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε τις προσβάσεις σου.

Κατέβασες κάποια εφαρμογή που σου άλλαξε κάποια defaults?

 

Τα τελευταία που κατέβασα ήταν ενημερώσεις για το facebook και το handcent.

Πάντως, ψάχνοντας λίγο είδα σε κάποια forums ότι κάτι μάλλον παίζει με τους λογαριασμούς του gmail. Ξέρει κάποιος κάτι;

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

μου είπανε 553 (κάπου τόσο)

 

μόλις μίλησα με το κατάστημα. Είπανε ότι γύρω στις 26 θα έχουν οι αποθήκες, οπότε από αρχές Σεπτεμβρίου σε μας. Πάντως το έχω παραγγείλει από την προηγούμενη εβδομάδα.

 

εγω το περιμενω απο κινητομανια αυριο 515 μαζι με mls χαρτες

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος που το αγόρασε καινούριο, κατά προτίμηση από Ελλάδα, πως είναι η συσκευασία; Εκτός από τα αυτοκόλλητα ασφαλείας είχε και ζελατίνα γύρω από το κουτί; Επειδή μάλλον θα το πάρω με αντικαταβολή, δεν θέλω να μου έρθει κανένα ανοιγμένο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος που το αγόρασε καινούριο, κατά προτίμηση από Ελλάδα, πως είναι η συσκευασία; Εκτός από τα αυτοκόλλητα ασφαλείας είχε και ζελατίνα γύρω απθινό το κουτί; Επειδή μάλλον θα το πάρω με αντικαταβολή, δεν θέλω να μου έρθει κανένα ανοιγμένο!

 

 

Το δικό μου το πήρα από το 247 eshop και είχε ζελατίνα και αυτοκόλλητο ήταν 8 άρι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος που το αγόρασε καινούριο, κατά προτίμηση από Ελλάδα, πως είναι η συσκευασία; Εκτός από τα αυτοκόλλητα ασφαλείας είχε και ζελατίνα γύρω από το κουτί; Επειδή μάλλον θα το πάρω με αντικαταβολή, δεν θέλω να μου έρθει κανένα ανοιγμένο!

 

Kαι εμενα ειχε ζελατινα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αν και το αυτοκόλλητο δεν φαίνεται και πολύ εύκολο να παραβιαστεί με τρόπο ώστε να μπορεί να ξανακολληθεί και να μην φαίνεται, η ζελατίνα δίνει μια άλλη αίσθηση σιγουριάς :lol: χωρίς συγκεκριμένο λόγο βέβαια, αφού είναι εύκολο να πάρει κάποιος μια μηχανή θερμού αέρα που "κλείνει" αντικείμενα σε ζελατίνες. Ένας συνεργάτης μου είναι έμπορος βιβλίων και έχει τέτοια. Μάλλον ποτέ δεν μπορεί κανείς να είναι σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

αφού είναι εύκολο να πάρει κάποιος μια μηχανή θερμού αέρα που "κλείνει" αντικείμενα σε ζελατίνες.

 

Μην μου το χαλας, ποτε δεν το ειχα σκεφτει ετσι. Μην ανησυχεις παντως, δυσκολα ενα καταστημα θα ρισκαρε την φημη του κανοντας απατεωνια. Ελπιζω.

 

Ασχετο, ξερουμε τροπο για να μετονομασουμε καποια εφαρμογη? Οπου και αν ρωτησα/εψαξα δεν βρηκα καποια πληροφορια.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει 4 γαλλικά μοντέλα ως τώρα, όλα χωρίς ζελατίνα. Μόνο ένα μαύρο αυτοκόλλητο ασφαλείας από τη μια μεριά.
Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει 4 γαλλικά μοντέλα ως τώρα, όλα χωρίς ζελατίνα. Μόνο ένα μαύρο αυτοκόλλητο ασφαλείας από τη μια μεριά.

 

Ούτε το δικό μου (αγγλικό) είχε ζελατίνα. Μόνο το αυτοκόλλητο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμα πράγματα έχουν ειπωθεί σε αυτό το threat. Νομίζω ότι όλες αυτές οι πληροφορίες θα πρέπει να ταξινομηθούν με κάποιο τρόπο από τους moderators.

Έχω το κινητό αρκετό καιρό και μετά από δοκιμές κατέληξα στην jm2 με lag fix 2,3.Πλέον μπορώ άνετα να πω ότι θα περιμένω τη καλή έκδοση froyo για να ασχοληθώ ξανά.

Πληρως ικανοποιημένος.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμα πράγματα έχουν ειπωθεί σε αυτό το threat. Νομίζω ότι όλες αυτές οι πληροφορίες θα πρέπει να ταξινομηθούν με κάποιο τρόπο από τους moderators.

Έχω το κινητό αρκετό καιρό και μετά από δοκιμές κατέληξα στην jm2 με lag fix 2,3.Πλέον μπορώ άνετα να πω ότι θα περιμένω τη καλή έκδοση froyo για να ασχοληθώ ξανά.

Πληρως ικανοποιημένος.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μια κι εχουμε τα ιδια, μπορεις να δοκιμασεις το gps ωστε να δω αν δουλευει και σε σενα τοσο καλα οσο σε μενα.

 

Αν θες μπορω να σου πω που θα βρεις το motonav και χαρτες για ελλαδα ωστε να κανεις την δοκιμη.

Οι χαρτες ειναι συμβατοι με του iGO8 3x και υπαρχουν διαθεσιμοι ολων των εταιρειων.

Ενα πλεονεκτημα που μονο το igo εχει.

 

@@@tiherakias

Το sygic εχει προβλημα στην βαθμονομιση των δρομων. Δηλαδη οταν βγαζει μια διαδρομη κανει λαθος επιλογες γιατι εχει μονο 4 η 5 κατηγοριες δρομων, με αποτελεσμα να σου δινει πολυ συχνα απιθανες διαδρομες.

Οχι μονο στην ελλαδα αλλα και εδω στο Cairo που το εχω δοκιμασει αρκετα.

 

Το neo destinator δεν το εχω δοκιμασει.

Το παλιο δεν μ αρεσε καθολου σαν προγραμμα αλλα ειχε χαρτες της NGI που ηταν οι καλυτεροι.

Τα τελευταια χρονια η εταιρεια συνεργαζεται με την teleatlas και οι χαρτες της δεν αναναιωνονται οσο γρηγορα θα επρεπε.

 

Τελος παντων ειναι μεγαλη ιστορια. Εμενα ο τελευταιος teleatlas δεν με βολεψε. Ειχε λαθη και δεν ειχαν περαστει αρκετοι νεοι δρομοι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πεί κάποιος που το αγόρασε καινούριο, κατά προτίμηση από Ελλάδα, πως είναι η συσκευασία; Εκτός από τα αυτοκόλλητα ασφαλείας είχε και ζελατίνα γύρω από το κουτί; Επειδή μάλλον θα το πάρω με αντικαταβολή, δεν θέλω να μου έρθει κανένα ανοιγμένο!

 

Από το play247 με 8gb σε ζελατίνα και αυτοκόλλητο/ταινία ασφαλείας

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει αγορασει κανεις απο κινητομανια;το εχω παραγγηλει και θα μου ερθει λογικα αυριο στα 515.εχει ακουσει κανεις τιποτα για την κινητομανια;
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

@@@tiherakias

Το sygic εχει προβλημα στην βαθμονομιση των δρομων. Δηλαδη οταν βγαζει μια διαδρομη κανει λαθος επιλογες γιατι εχει μονο 4 η 5 κατηγοριες δρομων, με αποτελεσμα να σου δινει πολυ συχνα απιθανες διαδρομες.

Οχι μονο στην ελλαδα αλλα και εδω στο Cairo που το εχω δοκιμασει αρκετα.

 

Τελος παντων ειναι μεγαλη ιστορια. Εμενα ο τελευταιος teleatlas δεν με βολεψε. Ειχε λαθη και δεν ειχαν περαστει αρκετοι νεοι δρομοι.

 

Στο Sygic για Ελλάδα χρησιμοποιώ χάρτες της CI, η ΤΑ που έχει default δεν είναι τόσο καλοί όντως... Σχεδόν ποτέ δε με έβγαλε ανάποδα με τους CI χάρτες, δοκίμασέ τους όταν γυρίσεις Ελλάδα, αν θες να σου πω που να τους βρεις. Μέχρι τώρα το μόνο που το ξεπερνάει σε ακρίβεια απ'αυτά που έχω δοκιμάσει είναι το destinator, αλλά δυστυχώς δεν το έχω για το galaxy..

 

Δεν έχω δοκιμάσει το motonav ομολογώ, γιατί μέχρι πρόσφατα είχα Symbian και τo Igo δεν υπάρχει εκεί... Θα το δοκιμάσω κι αυτό εν καιρώ... :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...