Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Τι λάστιχα φοράτε;


jog
 Κοινοποίηση

Τι λάστιχα έχετε?  

1.245 members have voted

  1. 1. Τι λάστιχα έχετε?

    • Pirelli
      120
    • Michelin
      418
    • Bridgestone
      243
    • Continental
      161
    • Toyo
      57
    • άλλο
      246


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πριν 3 ώρες άλλαξα λάστιχα είχα το goodyear ydragrip τα κράτησα 2.5 χρόνια αλλά έκαναν απίστευτο θόρυβο πολύ κραδασμα ρε παιδιά.λοιπόν σήμερα έβαλα τα continental prenium contact 2 μου στοίχησαν 330 ευρώ διαστάσεις ελαστικού 195/60/15.το αυτοκίνητό μου είναι το οπελ αστρα μοντέλο 98 1400 κυβικά.στη πορεία θα δούμε τι θα κάνουν αυτά τα λάστιχα πάντως το παλικάρι που μου τα έβαλε μου είπε ανάμεσα σε μισελεν και continental prenium contact 2 προτείνω τα continental prenium contact 2 τα μισελεν πάνε 350 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Tι ελαστικά θα προτείνατε για ένα φίλο με rover 45 1.400cc στη διάσταση των 195 ;

 

οτι λεω απο πανω εισαι και πατρινος ε;που θα τα βαλει τα λαστιχα ο φιλος σου;να παει στη βορ ηπειρου τερμα πανω ειναι ενα μαγαζακι που αλλαζει λαστιχα εγω τα πηρα τα συγκεκριμενα 330 ευρω 195/60/15 μπορει να το ξερεις το παλικαρι λαμπρο τον λενε και δουλευε πρωτα στο λαζαριδη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Είμαι κάτοχος ενος Toyota corolla 1.4 του 2004 και πριν από 7 περίπου μήνες έβαλα τα yokohama c-drive 195/60/H15 από τα οποία δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Στο φρενάρισμα στις λεωφόρους της Θεσσαλονίκης νομίζεις ότι δεν θα σταματήσεις ποτέ με 40-50 χλμ/ώρα και στα ξεκινήματα σε ανηφόρες είναι σαν να οδηγείς σε πάγο. Σκέφτομαι να τα αλλάξω αν και το πέλμα είναι ακόμα πολύ καινούριο (έχουν περίπου 15000 χλμ). Τι μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζουν τα continental premium contact 195/65/15;

Ένα πραγμα που μου έχει κανει εντύπωση είναι ότι ποτέ δεν άκουσα τα yokohama c-drive να στριγκλίζουν στην άσφαλτο. Ξέρει κανείς να μου πει αν κάτι τέτοιο είναι φυσιολογικό; Επίσης υπάρχει περίπτωση να ήταν ελατωματικά εξ΄αρχής;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζουν τα continental premium contact 195/65/15;

 

εγω εχω βαλει τα continental premium contact 2 σε διασταση 195-50-15 και μου στοιχισαν 250ε.

Link to comment
Share on other sites

τι έχετε να προτείνεται για 225/40/18 & 255/35/18 ?

SportContact 3 ή να παώ σε pirelli p zero rosso?

Μεχρι τωρα ημουν με τα SportContact2 και ειμαι υπερευχαριστημενος!

Link to comment
Share on other sites

Continental SportContact3 ασυζητητη φιλε μου...

Σκεψου οτι το Contact το 3 εχουνε πει οτι ειναι πολυ καλυτερο απο το 2 (ετσι εχουνε πει)

Φοραω και το συγκεκριμενο λαστιχο και οντως ειναι οτι καλυτερο εχω φορεσει...για το SportContact 3 μιλαω...

Γενικα θα σου ελεηα μακρια απο Pirelli, για μενα τα Pirelli ειναι σαπουνια...

Neo_Geo
Link to comment
Share on other sites

Ta Continental SportContact3 εχουνε διαφορά στην τιμή απο τα SportContact2 και ποιές οι διαφορές τους?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μονο που το Continental SportContact3 βγαινει σε διαστασεις που φορουν αυτοκινητα με 150++ αλογα....
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα απο τι βλεπω ο iliasp πρεπει να εχει mercedes οποτε πρεπει να ειναι πανω απο 150 αλογα...

Λογικα θα εχουνε καποια διαφορα στιν τιμη τους, λογω του οτι το 2 ειναι σχετικα παλιο λαστιχο, και το 3 καινουριο, αλλη τεχνογνωσια, λογικα στα 3 αναπτυξανε - βελτιωσανε καποια αρνητικα σημεια του 2, τωρα μην με ρωτησετε ποια ειναι γιατι δεν ξερω, αλλα η λογικη αυτο λεει...

Neo_Geo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μονο που το Continental SportContact3 βγαινει σε διαστασεις που φορουν αυτοκινητα με 150++ αλογα....

 

Ναι αλλα απο τι βλεπω ο iliasp πρεπει να εχει mercedes οποτε πρεπει να ειναι πανω απο 150 αλογα...

Λογικα θα εχουνε καποια διαφορα στιν τιμη τους, λογω του οτι το 2 ειναι σχετικα παλιο λαστιχο, και το 3 καινουριο, αλλη τεχνογνωσια, λογικα στα 3 αναπτυξανε - βελτιωσανε καποια αρνητικα σημεια του 2, τωρα μην με ρωτησετε ποια ειναι γιατι δεν ξερω, αλλα η λογικη αυτο λεει...

Τώρα που πλησιάζει και ο καιρός για αλλάγή θα τα βάλω...απλά είχα ακούσει διάφορα αρνητικά για τα SC3 και δεν μπορούσα να καταλάβω μετά απο τόσα καλά σχόλια που άκουγα για τα SC2 πως μπόρεσαν να το υποβαθμίσουν τόσο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα Golf V 1.6FSI Sportline. Τα λάστιχα που έχει είναι Goodyear Eagle NCT5 205/55 R16 V από τη μάνα του, θέλω όμως να τα αλλάξω (αν και μετά από 30.000χλμ είναι σχεδόν καινούρια) γιατί από την αρχή δεν ήμουν ευχαριστημένος (γλυστράνε αρκετά, ιδίως στην εκκίνηση, το antispin δουλεύει συνεχώς, και τελευταία μου πετάει πολύ συχνά kolo το αμάξι - βέβαια ίσως να φταίνε σε αυτό και οι αναρτήσεις που έχουν μαλακώσει και δεν είναι όπως στην αρχή).

 

Τι μου προτείνετε; Είμαι μεταξύ του Exalto II και του ContiSportContact 2. Στο προηγούμενο αμάξι μου είχα Exalto I και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Από οδήγηση, το πατάω αρκετά και κάνω και πολλές σφήνες (αν δεν κάνεις, στην πόλη του «χαλαρά», με όλους αυτούς τους καθυστερημένους οδηγούς που κυκλοφορούν στο δρόμο, μπορεί να φτάσεις στον προορισμό σου την επόμενη μέρα :p ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...