Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Τι λάστιχα φοράτε;


jog
 Κοινοποίηση

Τι λάστιχα έχετε?  

1.245 members have voted

  1. 1. Τι λάστιχα έχετε?

    • Pirelli
      120
    • Michelin
      418
    • Bridgestone
      243
    • Continental
      161
    • Toyo
      57
    • άλλο
      246


Recommended Posts

καλησπερα πριν ενα μηνα εβαλα σε ενα υπηρεσιακο mitsubishi lanser που δουλευω michelin energy σε 1,75-70-13, και τα εβαλα και στο δικο μου ford mondeo 1,85-65-14 εντυπωσεις ? ΧΑΛΙΑ, στο βρεγμενο γλιστρανε απιστευτα, λιγοτερο στο στεγνο μονο στην καλη ασφαλτο νιωθης λιγο ασφαλεια, δεν το εχω ακομα βγαλει σε στροφες λογο ελλειψεις χρονου.Τα μονα λαστιχα που χαρηκα ηταν τα MICHELIN MXV oσα χρονια βαζω λαστιχα.ta upoloipa ayrio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσο είναι κρύα τα energy, είναι για τα μπάζα. Σε διαστάσεις 165-175, σε 13άρες ζάντες τα έχω οδηγήσει πάνω από 70.000 χλμ. και σε 195/65/15 άλλα 40.000χλμ. Όταν ζεσταθούν είναι πολύ καλύτερα, κρατάνε τόσο που δε το πιστεύεις. Στη βροχή όμως θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη.
Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

λυπαμε που στο λεω αλλα αυτο που κοιταξες δεν ηταν η ημερομηνια καπου αλλου το γραφει και οχι αυτο που ειδες... ειναι παντα τετραψηφιο... δουλευω σε ελαστικα και ξερω.. οποτε κοιτα καλυτερα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

που παω???

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε για τα Turanza ER300 σε BMW 316i; Τώρα έχω τα Potenza RE720 και είμαι πολύ ικανοποιημένος μαζί τους αλλά μου είπαν ότι σταμάτησε η Bridgestone να τα βγάζει.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε για τα Turanza ER300 σε BMW 316i; Τώρα έχω τα Potenza RE720 και είμαι πολύ ικανοποιημένος μαζί τους αλλά μου είπαν ότι σταμάτησε η Bridgestone να τα βγάζει.[/Quote]

 

Ούτε να το σκέφτεσαι να κάνεις τέτοια σύγκριση. Τα Turanza είναι ταξιδιάρικα, πιο μαλακά, πιο ήσυχα λάστιχα. Τα Potenza είναι στριφτερά, κρατάνε καλύτερα, αλλά είναι πιο θορυβώδη.

 

Δες τα από το πλάι. Στα Potenza είναι πιο τετραγωνισμένα (πέλμα - πλαϊνά) ενώ στα Turanza πιο στρογγυλεμένα.

 

Αν θέλεις ήσυχα ταξίδια αγόρασέ τα, αλλά αν θες κρατήματα, ειδικά με πισωκίνητο, προτίμησε Potenza (αν βρεις), αλλιώς πήγαινε σε κάποιο κορυφαίο Michelin.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά.Έχω το civic sport 1.6 και σκεφτομαι να αλλάξω τα εργοστασιακα ζαντολαστιχα 205/55/16 με 215/45/17.Ποσο περίπου κοστίζουν?Δεν με ενδιαφερει καποια ακριβη μάρκα ζαντας.Ποσα ειναι τα λιγότερα που θα χρειαστούν για ζάντες και λάστιχα?
Link to comment
Share on other sites

Γυρω στο 1000αρικο θα υπολογισεις φιλε μου.Βασικα απο 1000αρικο και πανω.Πληροφοριακα,ειχα ρωτησει για 215/40/17 Pilot Exalto II με ΟZ SuperTurismo GT ζαντες και μου ειχαν πει 1400 ευρα.Αλλα μιλαμε για παρα πολυ καλο λαστιχο με αντιστοιχου επιπεδου ζαντες σ'αυτα τα λεφτα....;)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εχω μια corolla 1.3 86Hp.

Τι λαστιχο μου προτεινετε?

Ειμαι αναμεσα σε energy και continental premium.

Με ενδιαφερει κυριως η ανεση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αλλαξα στο Punto μου ζαντολαστιχα και εβαλα τα uniroyal rainsport 1 σε 195/50/15. Πολυ δυνατα σε κρατηματα και σε βροχη ειναι σαν να εχω κολλα στην ασφαλτο, ασε που ειναι και πολυ μουρατα. Αυτο που θελω να δω ειναι η αντοχη τους σε klm...

Host

Link to comment
Share on other sites

Στο AUDI A6 1.8T 193 HP (Mοντ. 2000), βαλαμε τα Michelin Pilot Primacy 255/55 R16. :)

Καλα λετε ειναι?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

255/55/16' ??!?!

 

Καλά είναι τα Primacy δε λέω, αλλά 255 πέλμα;;; Από περιέργεια και μόνο, τι λάστιχο φόραγε μαμά, και πόσο πήγαν τα νέα πατούμενα;

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

255/55/16' ??!?!

 

Καλά είναι τα Primacy δε λέω, αλλά 255 πέλμα;;; Από περιέργεια και μόνο, τι λάστιχο φόραγε μαμά, και πόσο πήγαν τα νέα πατούμενα;

 

255/55/R16 δεν ειναι διασταση για αυτοκινητα τυπου Jeep?!?!

Μηπως εννοουσες 205/55/R16??

 

Ναι, εχετε δικιο. Ειναι 205/55 R16! :O :shifty:

Γυρω στα 340 € βγηκαν, αν θυμαμαι καλα.

Μανισια ειχε τα GoodYear Eagle στις ιδιες διαστασεις. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

τα goodyear udragrip ειναι φοβερα λαστιχα αν θες να μη γλιστραει το αμαξι απο τη στιγμη που θα ξεκινησεις μεχρι τη στγμη που θα σταματησεις ειναι το καταλληλο λαστιχο.το μονο ελατωμα που εχουν ειναι οτι κανουν λιγο θορυβο.και το καλυτερο;κανουν μονο 280 ευρω τοσο τα πηρα εγω
Link to comment
Share on other sites

paidia ego ego ta michelin pilot sport kai einai poli kala diladi me ta palia pano apo 50 se klistes strofes to eniotha oti to exana tora me auta me diastasi gia 17"

me kratane stin idia strofi me 105 aneta(mexri ekei dokimasa)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο λαστιχο ειναι επισης το Goodyear Eagle F1. Τελειο κρατημα στην βροχη! Το εχω σε διασταση 205/55/16. Το μονο μειονεκτημα του ειναι οτι φαγωνεται σχετικα ευκολα σε σχεση με αλλα της κατηγοριας του αλλα αυτο βεβαια σημαινει οτι το λαστιχο "δουλευει" (δηλαδη οτι εχει προσφυση).
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Τι λαστιχα να βαλω σε Rover 214si του 97. Η διασταση ειναι 175/65/14. Εγω ειμαι μεταξυ των Michelin energy και Continental ecocontact3, καθως νομιζω οτι τα Premium contact2 δεν βγαινουν στην διασταση αυτη. Μιλαμε για μετακινησεις κυριως εντος πολης και μια δυο φορες το μηνα καποιο μακρινο ταξιδι.

Εχει να προτεινει κανεις κατι καλυτερο σε αυτη τη διασταση;:confused: :confused:

Σας Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...