Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις ανετα να επιστρεψεις κανοντας αναβαθμιση το κινητο με την επισημη εκδοση.

Επειδη το τελευταιο διαστημα δοκιμασα αρκετες προτεινω αυτην εδω MiniCM7 Pro - V16( για μενα οχι την v19) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1201116. Τα ουσιαστικα σου προβληματα ειναι πως δεν θα εχεις πλεον το timescape, που εμενα μου λειπει, αλλα και πως οταν θα ανοιγεις το ραδιο θα ακουγεται πρωτα ο ηχος απο το ηχειο (αυτα τα προβληματα τα εχουν ολες οι ανεπισημες εκδοσεις). Κατι αλλο δεν βρηκα

 

Αυτό που προτείνεις είναι για το pro. Προσοχή παιδιά μην τα μπερδεύετε και μετά βρεθείτε προ εκπλήξεως.

Για το timescape δοκίμασες αυτό;

 

@giokspy

Για το mini κοιτάς εδώ

Edited by kissmyarch
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το timescape to δοκιμασα αλλα στην v19 εκδοση και ειχα προβληματα. Δεν εχω αποψη αν δουλευει σωστα σε αυτο.

Ναι λαθος μου γιατι δεν ειδα πως εχει το σκετο x10 mini αλλα θελω να πιστευω πως η συγκεκριμενη εκδοση δουλευει το ιδιο καλα και εκει. Σιγουρα παντως το λινκ που εδωσα ειναι λαθος.

 

Με την ευκαιρια εχω μια απορια. Εχω κανει backup το κινητο αλλα στην καρτα μνημης υπαρχουν αρχεια απο εφαρμογες που ειχα βαλει σε παλιοτερες ρομ. Κανοντας backup αντιγραφονται και αυτα; Θελω να κανω μια ολικη διαγραφη στην καρτα και για αυτο η συγκεκριμενη απορια

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει με τα mms ; η rom που φοραω ειναι η gingerdx v.12 και δεν μπορω να λαβω mms πηρα την εταιρια μου και μου εστειλαν δυο μηνυματα αλλα τιποτα δεν εγινε.. με την επισημη rom λαμβανω κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει με τα mms ; η rom που φοραω ειναι η gingerdx v.12 και δεν μπορω να λαβω mms πηρα την εταιρια μου και μου εστειλαν δυο μηνυματα αλλα τιποτα δεν εγινε.. με την επισημη rom λαμβανω κανονικα...

 

μηπως να βαλεις τις ρυθμισεις χειροκινητα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η base band τελικά είναι ...006 και όχι ..015 άρα δεν παίζει mini CM7. Καμία ιδέα για rom η πρέπει να αλλάξει baseband αν γίνεται?

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η base band τελικά είναι ...006 και όχι ..015 άρα δεν παίζει mini CM7. Καμία ιδέα για rom η πρέπει να αλλάξει baseband αν γίνεται?

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

εχεις κανει την τελευταια επισημη αναβαθμιση??????????? μηπως παιζει ρολο αυτο και εχεις 006...........λεω για κοιτα λιγο

Link to comment
Share on other sites

μηπως να βαλεις τις ρυθμισεις χειροκινητα?

 

εχω περασμενες τις ρυθμισεις θα δοκιμασω να αλλαξω θυρα και θα δω ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

το ειχα και δεν το εχω πλεον επειδη καποιος ελαφροχερης αποφασισε για εμενα χωρις εμενα! υπαρχει καποιος τροπος να δηλωσουμε καπου το imei και να μπλοκαριστει η συσκευση η να γινει αναφορα κλοπης και να κοινοποιηθει με καποιο τροπο το Imei στα service point αν παει κατα κει καποια στιγμη;

 

ευχαριστω

αν ειναι λαθος περιοχη το μηνυμα ενημερωστε με που θα παει η αν θα σβυσει

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει την τελευταια επισημη αναβαθμιση??????????? μηπως παιζει ρολο αυτο και εχεις 006...........λεω για κοιτα λιγο

 

Τελικά με την αναβάθμιση ήρθε στην ...015 baseband αλλα χάθηκε το root. Οπότε ξανά superoneclick. Για να αλλάξω rom είναι υποχρεωτικό το ξεκλειδώνει του bootloader άρα απώλεια εγγύησης? δε μπορεί να γίνει αναστρέψιμη διαδικασία?.

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες οταν ενεργοποιω το κινητο μετα απο το Pin μου ζηταει και ενα Pin ξεκλειδωματος δικτυου sim.Τι ακριβως ειναι αυτο?Καποιος προερετικος κωδικος?Παταω παραβλεψη και μου ενεργοποιειται κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την αναβάθμιση ήρθε στην ...015 baseband αλλα χάθηκε το root. Οπότε ξανά superoneclick. Για να αλλάξω rom είναι υποχρεωτικό το ξεκλειδώνει του bootloader άρα απώλεια εγγύησης? δε μπορεί να γίνει αναστρέψιμη διαδικασία?.

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

κοιτα μπορεις να βαλεις ρομ χωρις να ξεκλειδωσεις το bootloader( αναλογα με ποια ρομ θελεις), νομιζω ακομη και εαν αλλαξεις το bootloader μπορεις να το φερεις στην εργοστασιακη του (επισημη) κατασταση (δεν ειμαι σιγουρος δε το δοκιμασα :) )

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες οταν ενεργοποιω το κινητο μετα απο το Pin μου ζηταει και ενα Pin ξεκλειδωματος δικτυου sim.Τι ακριβως ειναι αυτο?Καποιος προερετικος κωδικος?Παταω παραβλεψη και μου ενεργοποιειται κανονικα.

 

Το ίδιο ακριβώς θα ρώταγα και εγώ, το έχω παρατηρήσει 3-4 φορές από τότε που έβαλα miniCM7 (nAa 2.1.2& 04kernel) και δεν μπορώ να καταλάβω αν το έκανε όταν πρωτοπέρασα τη ρομ ή όταν έσβησα το SIM toolkit.... Και σε εμένα περνάει κανονικά αν κάνω παράβλεψη οπότε δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα....

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες οταν ενεργοποιω το κινητο μετα απο το Pin μου ζηταει και ενα Pin ξεκλειδωματος δικτυου sim.Τι ακριβως ειναι αυτο?Καποιος προερετικος κωδικος?Παταω παραβλεψη και μου ενεργοποιειται κανονικα.

 

Το ίδιο ακριβώς θα ρώταγα και εγώ, το έχω παρατηρήσει 3-4 φορές από τότε που έβαλα miniCM7 (nAa 2.1.2& 04kernel) και δεν μπορώ να καταλάβω αν το έκανε όταν πρωτοπέρασα τη ρομ ή όταν έσβησα το SIM toolkit.... Και σε εμένα περνάει κανονικά αν κάνω παράβλεψη οπότε δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα....

 

Το έκανε και σε μένα παλιά με κάποιες ρομ ενώ στην μαμίσια δεν το έκανε. Τώρα με την gintonic δεν το εμφανίζει.

 

Τελικά με την αναβάθμιση ήρθε στην ...015 baseband αλλα χάθηκε το root. Οπότε ξανά superoneclick. Για να αλλάξω rom είναι υποχρεωτικό το ξεκλειδώνει του bootloader άρα απώλεια εγγύησης? δε μπορεί να γίνει αναστρέψιμη διαδικασία?.

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

Όχι, δεν είναι υποχρεωτικό. Μπορείς να βάλεις τη ρομ και από πάνω τα modules αν πραγματικά τα χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς θα ρώταγα και εγώ, το έχω παρατηρήσει 3-4 φορές από τότε που έβαλα miniCM7 (nAa 2.1.2& 04kernel) και δεν μπορώ να καταλάβω αν το έκανε όταν πρωτοπέρασα τη ρομ ή όταν έσβησα το SIM toolkit.... Και σε εμένα περνάει κανονικά αν κάνω παράβλεψη οπότε δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα....

 

Κι εγω απο τοτε που αλλαξα ρομ αρχισε να μου το βγαζει.Πριν με την default δεν το εβγαζε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά....μήπως ξέρει κανένας καμιά εφαρμογή για να διαβάζω pdf στο xperia??με το acrobat είναι μικρό και δεν φαίνεται στο xperia,μήπως υπάρχει κανένα καλό reader με zoom??για να μεγαλώνω το αρχείο........:worry:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο τοτε που αλλαξα ρομ αρχισε να μου το βγαζει.Πριν με την default δεν το εβγαζε.

 

Και σε μένα το έκανε σε όλες πλην της GinTonic που έχω τώρα. Δεν είναι τίποτα, αγνόησέ το. Πάτησε back και είναι οκ.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά....μήπως ξέρει κανένας καμιά εφαρμογή για να διαβάζω pdf στο xperia??με το acrobat είναι μικρό και δεν φαίνεται στο xperia,μήπως υπάρχει κανένα καλό reader με zoom??για να μεγαλώνω το αρχείο........:worry:

Scan2PDF Mobile, BeamReader, Adobe Reader

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

 

Καλώς ήρθες!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

το ειχα και δεν το εχω πλεον επειδη καποιος ελαφροχερης αποφασισε για εμενα χωρις εμενα! υπαρχει καποιος τροπος να δηλωσουμε καπου το imei και να μπλοκαριστει η συσκευση η να γινει αναφορα κλοπης και να κοινοποιηθει με καποιο τροπο το Imei στα service point αν παει κατα κει καποια στιγμη;

 

ευχαριστω

αν ειναι λαθος περιοχη το μηνυμα ενημερωστε με που θα παει η αν θα σβυσει

 

Εχοντας "χάσει" 3 συσκευές με τον ίδιο τρόπο οπως με τον δικό σου θελω να σε ενημερωσω ότι η Ελλάδα ειναι η ΜΟΝΗ χώρα που δεν συμμετέχει στη βάση ενημέρωσης IMEI ώστε να μπορεί να μπλοκάρει ο πάροχός σου το δηλωθέν σαν κλεμμένο ΙΜΕΙ σε οποιονδήποτε πάροχο και αν ενεργοποιηθεί ! Αυτό που θα σου πουν αν τους ρωτήσεις ειναι .... να βάλεις καποια εφαρμογή εντοπισμου κλπ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου αποψη..................| GinTonic.SE |

Νομιζω ειναι η πιο ευκολη και η πιο απροβληματιστη απο αυτα που διαβαζω σε καθε τοπικ της καθε rom .......

Για ολα τα υπολοιπα που ρωτας καθως και ολες οι custom rom για να μπορεσεις να συγκρινεις υπαρχουν στην υπογραφη του kissmyarch .......6 μηνυματα πιο πανω απο το δικο σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την GinTonic θα προτείνω. Την έχω αρκετό καιρό και είναι απροβλημάτιστη, όντως. Και ο developer εξακολουθεί να ασχολείται.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι προτεινετε mini cm7 ή gingerdx? και γιατι? υπαρχει καπου οδηγος για cwm recovery και root?

 

Αν έχεις το mini βάλε αυτή. Για το προ με κάλυψαν τα παιδιά πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...

Εχω το χperia X10mini και ειπα να του βαλω μια custom rom οπως ακριβως και στο Xperia x8 μου..

Εκανα ROOT κανονικα εβαλα το recovery το bysy box και ολα καλα ως εδω....

Kανω επανεκινηση ξεκιναει το CWM kανω buckup την ROM της Ericsson μετα full wipe και ιnstall την rom που ηταν στην καρτα μνημης.

Κανει install και με γραφει DONE κανω ενα reboot now και περιμενω να ξεκινησει κανονικα με την καινουρια ROM,,,

Aπο εκεινη την στιγμη το τηλεφωνο κανει συνεχως επανεκινησεις δηλ βγαζει το λογοτυπο στην οθονη μετα απο λιγο σκοτεινιαζει σβηνει και ξανα τα ιδια προσπαθησα να μπω στο CWM να ξαναβαλω την παλια rom αλλα δεν μπορω να μπω παντα...

Βοηθηστε με να το επαναφερω τι πρεπει να κανω...

Ευχαριστω εκ των προτερων Χρηστος

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...

Εχω το χperia X10mini και ειπα να του βαλω μια custom rom οπως ακριβως και στο Xperia x8 μου..

Εκανα ROOT κανονικα εβαλα το recovery το bysy box και ολα καλα ως εδω....

Kανω επανεκινηση ξεκιναει το CWM kανω buckup την ROM της Ericsson μετα full wipe και ιnstall την rom που ηταν στην καρτα μνημης.

Κανει install και με γραφει DONE κανω ενα reboot now και περιμενω να ξεκινησει κανονικα με την καινουρια ROM,,,

Aπο εκεινη την στιγμη το τηλεφωνο κανει συνεχως επανεκινησεις δηλ βγαζει το λογοτυπο στην οθονη μετα απο λιγο σκοτεινιαζει σβηνει και ξανα τα ιδια προσπαθησα να μπω στο CWM να ξαναβαλω την παλια rom αλλα δεν μπορω να μπω παντα...

Βοηθηστε με να το επαναφερω τι πρεπει να κανω...

Ευχαριστω εκ των προτερων Χρηστος

 

Μπες στο CWM και κανε restore για να επαναφερεις την προηγουμενη ρομ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...