Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα πηρα ενα χ10 μινι κ θελω να μαθω τι παιζει με αναβαθμηση...διαβαζω εδω αλλα δεν βγαζω ακρη..τι προτεινετε?επισημη 2.2 δεν υπαρχει απο οτι καταλαβα?εμενα εχει πανω 2.1 upadate 1-- κernel 2,6.29 --k αριθμοσ εκδωσεισ 2.0.2.A.0.24 κ μου λεει οτι υπαρχει νεα αναβαθμηση που το εψαξα λιγο να την κανω????υπαρχει μονο custom σαν λυση?κ εαν ναι ποια λετε να βαλω?

 

Καλησπερα.......

Που λεει για νεα αναβαθμιση???????????

Την ιδια εκδοση εχω και εγω αλλα δεν μου βγαζει νεα εκδοση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by Expendable
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι...:(

Δε λειτουργει.

f@ck! αρα θα μείνω με την παρούσα που έχω μέχρι να το διορθώσουν.. κριμα..

Link to comment
Share on other sites

Dark-dog ευχαριστω για αλλη μια φορα για την προηγουμενη απαντηση σου. οπως και ολους τους φιλους στο forum που εδω και ενα χρονο που εχω τη συσκευη εχουν βοηθησει και εμενα οπως και τοσους αλλους με τα σχολια και τις συμβουλες τους. Να σας ρωτησω κατι ακομη. πολυ συχνα τωρα τελευταια μου απορριπτει εισερχομενα μηνυματα γιατι λεει οτι δεν εχω χώρο. αυτη την σγτιγμη εχω μονο 4 αποθηκευμενα μηνυματα.υπαρχει κατι αλλο που επηρεαζει τη μνημη?χρησιμοποιω το gosms.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

To gosms εχει κατα διαστηματα προβληματα με την εμφανιση της παραδοσης των μηνυματων (το οποιο για να λυθει επρεπε να κανω εγκατασταση την νεα εκδοση του προγραμματος). Δεν ξερω αν το προβλημα σου σχετιζεται με το συγκεκριμενο προγραμμα αλλα κανε μια δοκιμη και με κανενα αλλο για σιγουρια
Link to comment
Share on other sites

Dark-dog ευχαριστω για αλλη μια φορα για την προηγουμενη απαντηση σου. οπως και ολους τους φιλους στο forum που εδω και ενα χρονο που εχω τη συσκευη εχουν βοηθησει και εμενα οπως και τοσους αλλους με τα σχολια και τις συμβουλες τους. Να σας ρωτησω κατι ακομη. πολυ συχνα τωρα τελευταια μου απορριπτει εισερχομενα μηνυματα γιατι λεει οτι δεν εχω χώρο. αυτη την σγτιγμη εχω μονο 4 αποθηκευμενα μηνυματα.υπαρχει κατι αλλο που επηρεαζει τη μνημη?χρησιμοποιω το gosms.ευχαριστω πολυ

 

Οι εφαρμογες.Επειδι εχει android 2.1 τις αποθηκευει ολες μονο στην μνημη του τηλεφωνου και οταν σου βγαλει προϊδοποιηση οτι δεν υπαρχει αρκετος διαθεσιμος χωρος δεν σου ερχονται τα μυνηματα.Ο μονος τροπος ειναι να διαγραψεις εφαρμογες.Το παθαινα κι εγω παλιοτερα που ειχα 2.1 μεχρι που εβαλα 2.3 και μετεφερα ολες τις εφαρμογες στην καρτα sd και βρηκα την υγεια μου.

Link to comment
Share on other sites

παίδες επειδή αγόρασα πρόσφατα το χ10 για δεύτερο θέλω να ρωτήσω αν προβλέπεται να αναβαθμιστεί επίσημα σε 2.3; αλλιώς να βάλω custom rom!!!!!!!

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

καπιοσ βοηθεια...δεν μπορω να μπω στο μαρκετ να κανω συνδεση μου λεει συνεχεια οτι δεν ειναι αξιοπιστη συνδεση με τον διακομηστη...τι να κανω?μοθ εσπασε τα νευρα..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ξερει κανεις καποιο τροπο να μπορω να βαλω θεματα στο κινητο με ευκολο τροπο πχ να τα περασω στη καρτα μνημης και να τα περασω απο εκει και επισης εχω καποιες φωτογραφιες και οταν τις βαζω wallpaper εμφανιζονται με μεγεθυνση και οχι κανονικα υπαρχει τροπος να τις κανω να φαινονται κανονικα ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ξερει κανεις καποιο τροπο να μπορω να βαλω θεματα στο κινητο με ευκολο τροπο πχ να τα περασω στη καρτα μνημης και να τα περασω απο εκει και επισης εχω καποιες φωτογραφιες και οταν τις βαζω wallpaper εμφανιζονται με μεγεθυνση και οχι κανονικα υπαρχει τροπος να τις κανω να φαινονται κανονικα ?

 

Κατεβασε εναν file manager (πχ astro file manager) για να διαχειριζεσαι την καρτα μνημης σου.

Οταν λες θεματα;σαν αυτα που μπορουσες να περασεις στα παλια κινητα;πχ θεμα φεραρι;

Αυτο που λες για το φοντο το κανει η εφαρμογη wallpaper wizardrii

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε με!!! Πάτησα Ληψη ρυθμίσεων για το ίντερνετ και τώρα δεν ξερώ πως μπορώ να τις βγάλω. Η κοσμοτε μου έχει φάει 1 ευρω!!! Εχω wifi τι να το κανς το της κοσμοτε?? Θελω αν γινεται να μη παινει καθολου απο την κοσμοτε στο ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε εναν file manager (πχ astro file manager) για να διαχειριζεσαι την καρτα μνημης σου.

Οταν λες θεματα;σαν αυτα που μπορουσες να περασεις στα παλια κινητα;πχ θεμα φεραρι;

Αυτο που λες για το φοντο το κανει η εφαρμογη wallpaper wizardrii

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

ναι αυτα εννοω οπως στα παλια κινητα γιατι πχ ανοιγω τα μηνυματα το φοντο ειναι μπλε ενω εγω θελω καποιο αλλο χρωμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη η μπαταρια του xperia x10 mini υστερα απο ενα χρονο χρησης τα εχει παιξει εντελως, μηπως γνωριζει κανεις καποια μεγαλυτερης χωρητικοτητας, αξιοπιστη και απο που αγορασμενη να παρω κ εγω μια????Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε με!!! Πάτησα Ληψη ρυθμίσεων για το ίντερνετ και τώρα δεν ξερώ πως μπορώ να τις βγάλω. Η κοσμοτε μου έχει φάει 1 ευρω!!! Εχω wifi τι να το κανς το της κοσμοτε?? Θελω αν γινεται να μη παινει καθολου απο την κοσμοτε στο ιντερνετ

 

Βαρβάρα και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα.Λοιπόν,θα πας στις ρυθμίσεις --->Ασύρματο και δίκτυα--->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και θα απενεργοποιήσεις την περιαγωγή δεδομένων και την κίνηση δεδομένων. :) Ελπίζω να βοήθησα...

 

καπιοσ βοηθεια...δεν μπορω να μπω στο μαρκετ να κανω συνδεση μου λεει συνεχεια οτι δεν ειναι αξιοπιστη συνδεση με τον διακομηστη...τι να κανω?μοθ εσπασε τα νευρα..

 

κ εμένα το ίδιο μου λέει...:( αν μάθεις κάτι πες μου κ μένα...αλλιώς θα πάω στην εταιρεία να ρωτήσω...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε με!!! Πάτησα Ληψη ρυθμίσεων για το ίντερνετ και τώρα δεν ξερώ πως μπορώ να τις βγάλω. Η κοσμοτε μου έχει φάει 1 ευρω!!! Εχω wifi τι να το κανς το της κοσμοτε?? Θελω αν γινεται να μη παινει καθολου απο την κοσμοτε στο ιντερνετ

 

Βαρβάρα και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα.Λοιπόν,θα πας στις ρυθμίσεις --->Ασύρματο και δίκτυα--->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και θα απενεργοποιήσεις την περιαγωγή δεδομένων και την κίνηση δεδομένων. :) Ελπίζω να βοήθησα...

 

Υπαρχει και widget με το οποιο μπορεις να ενεργοποιεις και να απενεργοποιεις το data traffic με το πατημα ενος κουμπιου.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και widget με το οποιο μπορεις να ενεργοποιεις και να απενεργοποιεις το data traffic με το πατημα ενος κουμπιου.

 

δηλαδή;Είμαι λίγο άσχετη :O

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτα εννοω οπως στα παλια κινητα γιατι πχ ανοιγω τα μηνυματα το φοντο ειναι μπλε ενω εγω θελω καποιο αλλο χρωμα

 

Για να αλλαξεις θεματα πρεπει να περασεις custom roms ή custom θεματα.για αυτο πρέει νασαι ρουτ.υπαρχουν διαφοροι οδηγοι που σε βοηθανε να απαλαγεις απο το ενοχλητικο μπλε της σονυ.παρολα αυτα,για τα μηνυματα μπορεις να βαλεια το handcent sms που μπορεις να βαλεις ο,τι φοντο θες και ο,τι θεμα!

Δικα σου θεματα (πχ του παναθηναικου) στο κινητο δεν ξερω αν μπορεις να βαλεις μεσω καποιας εφαρμογης.

 

Λαμπρινη,κατεβασε το apn on/off απο το μαρκετ!οταν το κατεβασεις γραψε να σου πουμε τι κανεις μαυτο.

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε δεν μπορώ να μπω στο μαρκετ :( Μου λέει: "δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή. Αυτό ενδέχεται να είναι προσωρινό πρόβλημα ή το τηλέφωνό σας να μην είναι διαθέσιμο για υπηρεσίες δεδομένων. Εάν το πρόβλημα συνεχιστεί, επικοινωνήστε με την Εξυπηρέτηση πελατών."
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε δεν μπορώ να μπω στο μαρκετ :( Μου λέει: "δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή. Αυτό ενδέχεται να είναι προσωρινό πρόβλημα ή το τηλέφωνό σας να μην είναι διαθέσιμο για υπηρεσίες δεδομένων. Εάν το πρόβλημα συνεχιστεί, επικοινωνήστε με την Εξυπηρέτηση πελατών."

 

Εχεις φτιαξει gmail?πρεπει να βαλεις το gmail σου στο μαρκετ για να μπορεις να κατεβασεις..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις φτιαξει gmail?πρεπει να βαλεις το gmail σου στο μαρκετ για να μπορεις να κατεβασεις..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

Κωνσταντίνε ακόμα δεν έβγαλα άκρη με το μάρκετ. Μήπως να το πετάξω;;; :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...