Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την παραπάνω χρήση σου βγαλε 3 μέρες;;;;;;;;;:blink:

 

 

Για την ακριβεια 2.μιση......56 ωρες συνεχους λειτουργιας...

Βεβαια αν δεν υπηρχε το Σαββατο που δεν δουλευα και ημουν σπιτι θα το ειχα βαλει να φορτιζει απο Παρασκευη βραδυ......

Απλος διαπιστωσα οτι το τηλεφωνο και στο 20% να ειναι η μπαταρια εχεις ακομα αρκετες ωρες να το δουλευεις........

Μπορει να πεφτει γρηγορα απο το 100% και αυτο να μας ανχωνει αλλα μετα το 55% η πτωση της μπαταριας καθυστερει περισσοτερο.......

Με καποια οικονομια στην χρηση του κινητου βγαζει και 3η μερα ολοκληρη......

Επισης διαπιστωσα οτι παιζει μεγαλο ρολο και η καρτα sim αλλα και το δικτυο το οποιο δουλευεις......

Οταν δουλευει με απλη καρτα και οχι 3G ....η καταναλωση στην ιδια χρηση ειναι πολυ μικροτερη......(το δοκιμασα για μια μερα με την καρτα της γυναικας μου που ειναι παλια)

Η Παραπανω περιπτωση που περιγραφω εχει γινει με καρτα sim 3G στο δικτυο της vodafone.....Δυστηχως δεν μπορω να δοκιμασω στα αλλα δικτυα.....Ισως αν καποιος φιλος η' φιλη ανηκει στα αλλα δυο δικτυα και δοκιμασει μας πει τις δικες του/της επιδοσης !!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω στα χερια μου ένα x10 mini και σκέφτομαι να του περάσω καμιά CROM αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι να περάσω "nAa kernel" η να περάσω πάνω στην stock με απλός ένα root και CWM Recovery για παράδειγμα μια GingerDX | v017 | 04/10/2011 έχει μεγάλες διαφορές με την καινούρια kernel, αξίζει τον κόπο και το ρίσκο :worry:

 

σου έχω απάντηση αλλά είναι στο άλλο thread:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3813252#post3813252

ήμουν και εγώ στην στοκ 2.1 upd1 με ρουτ και cwm, είχα δοκιμάσει κάποιες 2.2 αλλά δεν με κάλυψαν και τώρα με το κερνελ του nAa είναι σαν να έχω καινούργιο τηλέφωνο, το οποίο αποδεικνύει οτι έπρεπε να αλλάξει κερνελ το τηλεφωνάκι για να μπορέσει να σταθεί σωστά στις επόμενες εκδόσεις android, σίγουρα αξίζει να την δοκιμάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα το κινητό το πήρα τζαμπέ από τη wind το Σάββατο.Του έκανα το επίσημο update,από κει και πέρα θέλω να πω ότι ξέρω ελάχιστα από android οπότε θέλω να μου πείτε 2,3 προγράμματα που θα βελτιώσουν την απόδοση του κινητού.

1) Το task killer βοηθάει στην απόδοση επίσης ποιο μου προτείνεται?

2) Υπάρχει κάποιο καλό πρόγραμμα για την βελτίωση του πληκτρολογίου

3)Κάποιο πρόγραμμα για αρχεία κτλ αν και νομίζω πως δεν χρέιάζεται.Επίσης θα βγει επίσημο update για 2.2 ή 2.3 έκδοση? Αν και από όσο έχω διαβάσει μάλλον όχι.Ρωτάω γιατί custom δεν βάζω γιατί φοβάμαι ότι το κινητό θα το καταστρέψω ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα το κινητό το πήρα τζαμπέ από τη wind το Σάββατο.Του έκανα το επίσημο update,από κει και πέρα θέλω να πω ότι ξέρω ελάχιστα από android οπότε θέλω να μου πείτε 2,3 προγράμματα που θα βελτιώσουν την απόδοση του κινητού.

1) Το task killer βοηθάει στην απόδοση επίσης ποιο μου προτείνεται?

2) Υπάρχει κάποιο καλό πρόγραμμα για την βελτίωση του πληκτρολογίου

3)Κάποιο πρόγραμμα για αρχεία κτλ αν και νομίζω πως δεν χρέιάζεται.Επίσης θα βγει επίσημο update για 2.2 ή 2.3 έκδοση? Αν και από όσο έχω διαβάσει μάλλον όχι.Ρωτάω γιατί custom δεν βάζω γιατί φοβάμαι ότι το κινητό θα το καταστρέψω ευχαριστώ πολύ.

 

Μεγεια φιλε!

1)δεν χρειαζεσαι task killers.σε περιπτωση που θες οπωσδηποτε να τερματισεις μια εφαρμογη,μπορεις απο το μενου των εφαρμογων.

2)δεν καταλαβα τι θες ακριβως.

3)κατεβασε τον astro file manager.

4)δεν θα βγει επισημη 2.2/2.3

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα το κινητό το πήρα τζαμπέ από τη wind το Σάββατο.Του έκανα το επίσημο update,από κει και πέρα θέλω να πω ότι ξέρω ελάχιστα από android οπότε θέλω να μου πείτε 2,3 προγράμματα που θα βελτιώσουν την απόδοση του κινητού.

1) Το task killer βοηθάει στην απόδοση επίσης ποιο μου προτείνεται?

2) Υπάρχει κάποιο καλό πρόγραμμα για την βελτίωση του πληκτρολογίου

3)Κάποιο πρόγραμμα για αρχεία κτλ αν και νομίζω πως δεν χρέιάζεται.Επίσης θα βγει επίσημο update για 2.2 ή 2.3 έκδοση? Αν και από όσο έχω διαβάσει μάλλον όχι.Ρωτάω γιατί custom δεν βάζω γιατί φοβάμαι ότι το κινητό θα το καταστρέψω ευχαριστώ πολύ.

 

Καλησπέρα kobe88,

 

1) Αν και θα ακούσεις πολλά, μείνε μακριά από task killer. Περισσότερο κακό κάνουν παρά καλό.

 

2)Υπάρχουν πάρα πολλά εναλλακτικά πληκτρολόγια στο market. Ρίξε μια ματιά, δοκίμασε μερικά και κράτα αυτό που σε βολεύει!

 

Now the hard part:

 

3) 2.2 & 2.3 επίσημα τις ξεχνάς. Παρόλαυτα είμαι σίγουρος πως αργά ή γρήγορα θα περάσεις custom για διάφορους λόγους:

-όσο "κινητάκι" κι αν μοιάζει το mini έχει φοβερές δυνατότητες που "πνίγονται" από το εργοστασιακό λογισμικό και η αλλαγή σε aftermarket απλά θα δώσει νόημα στην ζωή του (και στην δική σου ;) )

-θα αποκτήσεις άπειρες νέες λειτουργίες που στο εργοστασιακό ΔΕΝ υπάρχουν και βολεύουν πολύ (από εναλλακτικές επιλογές ως προς την εμφάνιση, εώς και blacklisting σε αριθμούς natively

 

ΥΓ: Το mini btw είναι από τα λίγα android που ΔΕΝ brickάρουν ολικά, ότι κι αν τους κάνεις (μόνο softbrick που μπορείς να το επαναφέρεις εύκολα σχετικά)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εδώ και καιρό έχω πρόβλημα με το wifi. σε ορισμένα σημεία με δωρεάν ιντερνετ μπορώ να μπω αλλά σε κάποια άλλα όχι.ειδικά στο wifi που χρησιμοποιώ σπίτι δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα.έχω την 2.1 με root .αν έχετε κάποια ιδέα τί πρέπει να διορθώσω ή που μπορώ να βρω καθοδήγηση θα με βοηθήσετε πολύ.

 

Δοκίμασε να αλλάξεις το κανάλι (Channel) του Wifi βάλτο '1'

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ eltsele και zxr για τις απαντησεις σας.τελικα το μινι και μινι προ 2011 ειναι πολυ καλητερα του χ10 μινι.(συγγνωμη eltsele που δεν προσεξα το φυλο σου...)
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια φιλε!

1)δεν χρειαζεσαι task killers.σε περιπτωση που θες οπωσδηποτε να τερματισεις μια εφαρμογη,μπορεις απο το μενου των εφαρμογων.

2)δεν καταλαβα τι θες ακριβως.

3)κατεβασε τον astro file manager.

4)δεν θα βγει επισημη 2.2/2.3

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

Κωνσταντίνε και Dark Dog ευχαριστώ για τις συμβουλές.Όσον αφορά το πληκτρολόγιο κάποιες φορές ενώ γράφω κεφαλαία μου βγαίνουν μικρά βρήκα την λύση αλλά είναι λίγο σπαστικό.Από κει και πέρα για custom 2,2 και 2,3 δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ.Επίσης ξέρετε αν μπορώ να βάλω κάποιο gps free που να δουλεύει καλά στο κινητό.Ευχαριστώ και πάλι

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα το κινητό το πήρα τζαμπέ από τη wind το Σάββατο.Του έκανα το επίσημο update,από κει και πέρα θέλω να πω ότι ξέρω ελάχιστα από android οπότε θέλω να μου πείτε 2,3 προγράμματα που θα βελτιώσουν την απόδοση του κινητού.

1) Το task killer βοηθάει στην απόδοση επίσης ποιο μου προτείνεται?

2) Υπάρχει κάποιο καλό πρόγραμμα για την βελτίωση του πληκτρολογίου

3)Κάποιο πρόγραμμα για αρχεία κτλ αν και νομίζω πως δεν χρέιάζεται.Επίσης θα βγει επίσημο update για 2.2 ή 2.3 έκδοση? Αν και από όσο έχω διαβάσει μάλλον όχι.Ρωτάω γιατί custom δεν βάζω γιατί φοβάμαι ότι το κινητό θα το καταστρέψω ευχαριστώ πολύ.

1. σε περιπτωση που δεν ακολουθησεις την συμβουλη οσων προτειναν να μην βαλεις θα προτεινα το Free Advanced Task Manager https://market.android.com/details?id=com.arron.taskManagerFree&feature=search_result

3. Συνιστω με διαφορα το efile https://market.android.com/details?id=com.domobile.efile&feature=search_result. Eπισημη αναβαθμιση δεν θα βγει. Υπαρχουν οι custom αλλα η καθεμια με τα προβληματα της. Αν μπορεις να τα δεχτεις και δεν σε ενοχλουν τοτε θα βρεις αρκετες επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε και Dark Dog ευχαριστώ για τις συμβουλές.Όσον αφορά το πληκτρολόγιο κάποιες φορές ενώ γράφω κεφαλαία μου βγαίνουν μικρά βρήκα την λύση αλλά είναι λίγο σπαστικό.Από κει και πέρα για custom 2,2 και 2,3 δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ.Επίσης ξέρετε αν μπορώ να βάλω κάποιο gps free που να δουλεύει καλά στο κινητό.Ευχαριστώ και πάλι

 

Νασαι καλα..απαγορευεται να μιλαμε εδω για παρανομο υλικο.αλλα μπορεις να βρεις με λιγο ψαξιμο στον γουγλη.κοιτα για navigon και ndrive.

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ένα ολοκαίνουριο και εντελώς άθικτο XPERIA MINI ST15i WHITE/DARK BLUE.

Θέλω να το πουλήσω, δεν ξέρω όμως σε τι τιμή θα ενδιαφερόταν κάποιος ούτε πως.

Αν κάποιος θα μπορούσε να με ενημερώσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.cyanogenmod.com/topic/32778-cyanogenmod-7-for-the-xperia-x10-mini-v710-11-oct-2011/

cm7.1 για το μινι x10

μαλλον δεν παιχει η καμερα

τωρα τεσταρω!

η καμερα τραβαει 640Χ480

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ένα ολοκαίνουριο και εντελώς άθικτο XPERIA MINI ST15i WHITE/DARK BLUE.

Θέλω να το πουλήσω, δεν ξέρω όμως σε τι τιμή θα ενδιαφερόταν κάποιος ούτε πως.

Αν κάποιος θα μπορούσε να με ενημερώσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλώς ήρθες!

Σκέψου ότι καινούριο το κινητό έχει περίπου 190 ευρώ οπότε η δικιά σου τιμή θα πρέπει να είναι κάμποσα ευρώ παρακάτω (30-40).

 

Μιας και είσαι κανούριος/α να σε ενημερώσω ότι αγγελίες σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ. επιτρέπονται μόνο στο Buy and Sell στο οποίο προς το παρόν δεν έχεις πρόσβαση. Για να αποκτήσεις πρόσβαση θα πρέπει να συμπληρώσεις 100 μέρες παραμονής στο site και 150 post.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Σκέψου ότι καινούριο το κινητό έχει περίπου 190 ευρώ οπότε η δικιά σου τιμή θα πρέπει να είναι κάμποσα ευρώ παρακάτω (30-40).

 

Μιας και είσαι κανούριος/α να σε ενημερώσω ότι αγγελίες σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ. επιτρέπονται μόνο στο Buy and Sell στο οποίο προς το παρόν δεν έχεις πρόσβαση. Για να αποκτήσεις πρόσβαση θα πρέπει να συμπληρώσεις 100 μέρες παραμονής στο site και 150 post.

 

A ωραιότατα. :lol: Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Link to comment
Share on other sites

A ωραιότατα. :lol: Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Νομίζω όμως πως επιτρέπεται εαν ενδιαφερεται καποιο μελος να επικοινωνήσει μεσω προσωπικου μηνύματος και να αγοράσει το κινητό εφόσον το επιθυμεί !

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην μιλαμε σε λαθος θεμα.η αγγελια αφορα το μινι οχι το χ10

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.μου λέει ότι το su binary χρειαζεται ενημερωση.εχω την 2,3 με root. να το κανω ή ειναι σαν αναβαθμιση κ θα χασω αρχεια κλπ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.μου λέει ότι το su binary χρειαζεται ενημερωση.εχω την 2,3 με root. να το κανω ή ειναι σαν αναβαθμιση κ θα χασω αρχεια κλπ?

 

Το su binary, είναι το αρχείο που είναι υπεύθυνο για την πρόσβαση root στην συσκευή σου. Για να στο ζητάει, σημαίνει πως αναβάθμισες και την εφαρμογή superuser από 2.x σε 3.x.

 

Στο πρόσφατο παρελθόν πολλοί αναφέραν προβλήματα με τo τελευταίο binary αλλά νομίζω οτι ο ChainsDD το έφτιαξε στο τελευταίο update.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο pro με 2.3 μια χαρά είμαι με τα updates του superuser/su. Προστέθηκε το seus στο myFiles :D

Οπότε αν το ζητήσει κάποιος, μιας και το λινκ της ericsson το βρίσκουμε μόνο με βουντού, μπορούμε να το παραπέμψουμε εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το ραδιόφωνο δουλεύει στην cyanogenmod 7.1 που μολις βγηκε;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψαχνω μια καλη εφαρμογή keylock διότι δεν με βολεύει το πάνω πλήκτρο.Εχεται να προτείνετε κάτι;

Ευχαριστώ!

 

https://market.android.com/details?id=com.katecca.screenofflock&feature=search_result

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου γνωρίζω αυτή την εφαρμογή αλλά δεν μου την κάνει εγκατάσταση διότι έχω android 2.1, αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο;
frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρα ενα χ10 μινι κ θελω να μαθω τι παιζει με αναβαθμηση...διαβαζω εδω αλλα δεν βγαζω ακρη..τι προτεινετε?επισημη 2.2 δεν υπαρχει απο οτι καταλαβα?εμενα εχει πανω 2.1 upadate 1-- κernel 2,6.29 --k αριθμοσ εκδωσεισ 2.0.2.A.0.24 κ μου λεει οτι υπαρχει νεα αναβαθμηση που το εψαξα λιγο να την κανω????υπαρχει μονο custom σαν λυση?κ εαν ναι ποια λετε να βαλω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...