Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να περασω τις φωτογραφιες που εχω τραβηξει με το κινητο απο το τηλεφωνο στην εξωτ. καρτα και δεν μπορω να το κανω

εκανα αναζητηση και στο φορουμ και στον γκουγκλη αλλα τιποτα δεν καταφερα.

εχω κανει εγκατασταση τον astro file manager αλλα δεν εχω καταφερει να τον δουλεψω υπαρχουν καπου οδηγιες.

και κατι ακομα οι roms που βγαινουν ειναι υπαρχουν με ελληνικο μενου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσπαθω να περασω τις φωτογραφιες που εχω τραβηξει με το κινητο απο το τηλεφωνο στην εξωτ. καρτα και δεν μπορω να το κανω

εκανα αναζητηση και στο φορουμ και στον γκουγκλη αλλα τιποτα δεν καταφερα.

εχω κανει εγκατασταση τον astro file manager αλλα δεν εχω καταφερει να τον δουλεψω υπαρχουν καπου οδηγιες.

και κατι ακομα οι roms που βγαινουν ειναι υπαρχουν με ελληνικο μενου;

 

οι φωτογραφίες αποθηκεύονται στην εξωτερική κάρτα.Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κάτι εσύ...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφίες αποθηκεύονται στην εξωτερική κάρτα.Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κάτι εσύ...

δεν τις βλεπω καθολου στην εξωτερικη ομως

Link to comment
Share on other sites

δεν τις βλεπω καθολου στην εξωτερικη ομως

 

Μηπως δεν βλεπεις καθολου την εξωτερικη?εχεις κανει προσαρτηση?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν βλεπεις καθολου την εξωτερικη?εχεις κανει προσαρτηση?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

φωτογραφιες που εχω στην εξωτερικη τις βλεπω, εχω κανει προσαρτηση γιατι στις ρυθμισεις μου λεει αποπροσαρτηστε την καρτα για ασφαλη αφαιρεση

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποιοι χαρατήρες από μηνύματα που μου έρχονται από iphone δε μου εμφανίζονται καθόλου. Μου βγαίνουν κουτάκια. έχει συμβεί και σε άλλους αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κουτάκια εμφανίζει αν το κινητό δεν είναι από Ελλάδα και δεν μπορεί να αναγνωρίσει τους ελληνικούς χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά!Μετά από πολύ καιρό σύνδεσα τη συσκευή μου για να περάσω κάποια τραγούδια στην sd...Και παρατήρησα κάποια .tmp αρχεία χύμα μέσα με ονομασία "DiskCacheIndexXXXX"(όπου XXXX αριθμοί)...Να τα διαγράψω ή χρειάζονται?

 

Κατα γενική ομολογία ΔΕΝ χρειάζεσαι αρχεία από disk caching. Σβήνεις άφοβα.

 

 

*EDIT*

 

Κυκλοφόρησε το τελευταίο update στην MiniCM7 (2.0.4) βασισμένο σε Gingerbread 2.3.5

Περισσότερα στο επίσημο thread εδώ και στους xda

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε το τελευταίο update στην MiniCM7 (2.0.4) βασισμένο σε Gingerbread 2.3.5

Περισσότερα στο επίσημο thread εδώ και στους xda

 

Πολυ καλη rom αλλα οταν τοσα χρονια η αιχμη της διαφημησησης κινητων ειναι η φωτογραφικη μηχανη ή οταν ειναι πραγματικα χρησιμη σε πολους (οπως εγω) εχεις ενα λογο παραπανω να νιωθεις οτι τη χρειαζεσαι. Με λιγα λογια μακαρι να ειχε λυθει το προβλημα με την μαξιμουμ αναλυση της φωτογραφικης μηχανης (max resolution: 640 x 480...vga).

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΛΥΘΕΙ....:(

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη rom αλλα οταν τοσα χρονια η αιχμη της διαφημησησης κινητων ειναι η φωτογραφικη μηχανη ή οταν ειναι πραγματικα χρησιμη σε πολους (οπως εγω) εχεις ενα λογο παραπανω να νιωθεις οτι τη χρειαζεσαι. Με λιγα λογια μακαρι να ειχε λυθει το προβλημα με την μαξιμουμ αναλυση της φωτογραφικης μηχανης (max resolution: 640 x 480...vga).

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΛΥΘΕΙ....:(

 

dedalos91,

 

Θα σταθώ μόνο στο θέμα της χρησιμότητας σχετικά με την κάμερα όπου δεν διαφωνώ. Από κει και πέρα σε θέματα λειτουργικότητας θεωρώ οτι η MiniCM7 είναι έτη φωτός μπροστά από οποιαδήποτε rom για το mini (είτε stock, είτε custom υβρίδια της MiniCM).

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα και εγω σημερα. Απο εμφανιση ειναι υπεροχο οπως επισης ειναι πολυ βολικο τελικα το πληκτρολογιο κατι που φοβομουν. Σιγουρα θα εχει αναφερθει ξανα αλλα τι πρεπει να εχω επιλεξει ως ρυθμιση ωστε να εχω ιντερνετ μονο μεσω wifi; Επελεξα στη λειτουργια δικτυου ''μονο gsm'' και ειναι απενεργοποιημενη η περιαγωγη δεδομενων (δεν ξερω τι κανει το συγκεκριμενο)

Αναλογο ερωτημα για το gps. Τι πρεπει να επιλεξω ωστε να μην εχω χρεωσεις; Εχω απενεργοποιησει την χρηση ασυρματων δικτυων και εχω τσεκαρισμενη μονο την χρηση δορυφορων gps

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα και εγω σημερα. Απο εμφανιση ειναι υπεροχο οπως επισης ειναι πολυ βολικο τελικα το πληκτρολογιο κατι που φοβομουν. Σιγουρα θα εχει αναφερθει ξανα αλλα τι πρεπει να εχω επιλεξει ως ρυθμιση ωστε να εχω ιντερνετ μονο μεσω wifi; Επελεξα στη λειτουργια δικτυου ''μονο gsm'' και ειναι απενεργοποιημενη η περιαγωγη δεδομενων (δεν ξερω τι κανει το συγκεκριμενο)

Αναλογο ερωτημα για το gps. Τι πρεπει να επιλεξω ωστε να μην εχω χρεωσεις; Εχω απενεργοποιησει την χρηση ασυρματων δικτυων και εχω τσεκαρισμενη μονο την χρηση δορυφορων gps

Στην αρχικη οθονη πατα το αριστερο κουμπι και υστερα επελεξε Διαταξη widget->Προσθ.widget.Yπαρχουν προεγκατεστημενα widgets που σου επιτρεπουν να ενεργοποιεις και να απενεργοποιεις την κινηση δεδομενων 3g ,το wifi,το gps και το bluetooth με το πατημα ενος κουμπιου.Απενεργοποιωντας την κινηση δεδομενων και ενεργοποιωντας το wifi,εχεις μονο wifi.Δεν χρειαζεται να βαλεις "μονο gsm" στα δικτυα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σιγουρα θα εχει αναφερθει ξανα αλλα τι πρεπει να εχω επιλεξει ως ρυθμιση ωστε να εχω ιντερνετ μονο μεσω wifi; Επελεξα στη λειτουργια δικτυου ''μονο gsm'' και ειναι απενεργοποιημενη η περιαγωγη δεδομενων (δεν ξερω τι κανει το συγκεκριμενο)

 

Εκεί που είναι η "Περιαγωγή δεδομένων" είναι και το "Χρήση δεδομένων πακέτου...". Απενεργοποίησε το και αυτό (είναι το σημαντικότερο).

 

Αναλογο ερωτημα για το gps. Τι πρεπει να επιλεξω ωστε να μην εχω χρεωσεις; Εχω απενεργοποιησει την χρηση ασυρματων δικτυων και εχω τσεκαρισμενη μονο την χρηση δορυφορων gps

 

Το GPS αυτό καθεαυτό δεν έχει χρεώσεις. Απλά θα χρειαστείς κάποιο από τα προγράμματα πλοήγησης που δεν απαιτεί τη χρήση internet και δουλεύει αυτόνομα. Για αυτά συζητάμε εδώ και εδώ.

 

Δεν χρειαζεται να βαλεις "μονο gsm" στα δικτυα.

 

Δεν χρειάζεται αλλά αν είναι να μην χρησιμοποιεί το internet του παρόχου του δεν υπάρχει και λόγος να βάλει κάτι διαφορετικό. Με το μόνο GSM έχει καλύτερο σήμα παντού και καλύτερη απόδοση μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις. Μαλλον θα πρεπει να κοιταξω και για manual στο site τους γιατι θελει αρκετο χρονο και διαβασμα απο οτι καταλαβα μεχρι να του παρεις τον αερα
Link to comment
Share on other sites

Και γενικα ο,τι δεν χρησιμοποιεις (τζιπιες,μπλουτουθ,θριτζι) καλυτερα να τα χεις κλειστα για μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας...

Ειδες που στα δαχτυλα ειναι κομπλε;

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ Παιδιά..το κινητό είναι μόνιμα κολλημένο στο SonyEricsson με τα λευκά γράμματα..το κινητό έχει τα πάντα όλα..app2d σουξου μουξου κλπ....ουτε στο μενού πατώντας το back πολλές φορές μπαινει...ούτε φορμάτ πατώντας menu/back/power button...Καμιά ιδέα;;;
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ Παιδιά..το κινητό είναι μόνιμα κολλημένο στο SonyEricsson με τα λευκά γράμματα..το κινητό έχει τα πάντα όλα..app2d σουξου μουξου κλπ....ουτε στο μενού πατώντας το back πολλές φορές μπαινει...ούτε φορμάτ πατώντας menu/back/power button...Καμιά ιδέα;;;

 

Sony Ericsson Update Service

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην ειναι το σωστο τοπικ αλλα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να κατεβασω τις εφαρμογες στον υπολογιστη και να τις περασω μετα στο κινητο; :(
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην ειναι το σωστο τοπικ αλλα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να κατεβασω τις εφαρμογες στον υπολογιστη και να τις περασω μετα στο κινητο; :(

 

μπορεις να τις βλεπεις και οποια σου αρεσει πατωντας εγκατασταση τις στελνει στο κινητο μεσο gmail απλα και ωραια https://market.android.com/

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας!! εχω μια απορια και ηθελα θα την εκφράσω καθώς αυριο θα παω για αγορα κινητου...το mini pro σε συγκρηση με το x8 σε τη υπερτερει/υστερει ??? θελω να δω ποιο θα παρω τελικα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παίδες!

Ερωτηση κρισεος!Ποια θεωρητε την καλυτερη cm6 version?Εχω περασμενη την version 3 αλλα ψηνω να περασω την 6,01.Αξιζει?γιατι για την 5 ειχα ακουσει τα χειροτερα!

Link to comment
Share on other sites

Η 5 ηταν οντως ελαφρως τραγωδια. Την 6.01 που δοκιμασα δειχνουν ολα καλα. Πολυ πιο σταθερη.
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας!! εχω μια απορια και ηθελα θα την εκφράσω καθώς αυριο θα παω για αγορα κινητου...το mini pro σε συγκρηση με το x8 σε τη υπερτερει/υστερει ??? θελω να δω ποιο θα παρω τελικα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309403

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα, έχω την εξής απορία:

επειδή το τηλεφωνάκι μου, μου κάνει διάφορα περίεργα (ΔΕ ΤΟ ΕΧΩ ΡΟΥΤΑΡΙΣΜΕΝΟ), σκέφτομαι να το κάνω ένα SEUS, έχω περασμένη ήδη τη τελευταία έκδοση , με βάση πάντα τη SE..Η απορία μου είναι η εξής:

Θα χάσω τα πάντα?

Επαφές?

Μηνύματα?

Application?

Και γενικότερα Ρυθμίσεις?

 

Τα φώτα σας Please....

 

Θενκς απριόρι!

:rolleyes:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Τα χανεις ολα, οποτε καλο ειναι να κανεις μια αποθηκευση ολων στον υπολογιστη και να τα περασεις ξανα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...