Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μολις πηρε η αδερφη μου το χ10μινι . . . . εχω την εξης ερωτηση. . . . αν κολησει το κινητο πως το ξεκολαω αφου δν μπορω να βγαλω την μπαταρια απο πισω. . . . .???? ειμαι κατοχος χ8 2.3.4
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα φίλοι και από μένα ! Είμαι νέος κάτοχος και είμαι τελείως σκράπας . έκανα dqwnload στο pc μιας σειρας προγραμματων για android που στις οδηγείες ελεγε οτι κανεις εγκατασταση στο κιν και απλα τις τρεχεις . διαλεξα μια , συνδεσα το κιν με το pc και την εκανα copy paste . ενω φενεται οτι το προγραμμα ειναι μεσα στο κιν οταν το συνδεω με το pc , οταν ομως μπενω στο κιν να την βρω και να την τρεξω δεν την εντοπιζω πουθενα ! Σας παρακαλω οποιος μπορει να με βοηθισει ας μου πει 2 οδηγιες για να μπορεσω να αξιοποιησω το κιν μου οπως του αξιζει ! σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων !!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε έναν File Manager (Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android) και κάνε τον εντοπισμό και την εγκατάσταση μέσω αυτού. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε εαν υπαρχει προγραμμα για βιντεο-κληση?:O

 

 

Βασικα ποιος ο λογος να κανεις βιντεοκηση οταν δεν σε βλεπει ο αλλος; :p

ενσωματωσε το skype βιντεοκληση για μερικα κινητα τα οποια ειναι απο 2.3 και πανω..

και ενας ελληνας το σπασε και μπορεις πλεον σε ολα να κανεις βιμτεοκληση με 2.3 ..

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ποιος ο λογος να κανεις βιντεοκηση οταν δεν σε βλεπει ο αλλος; :p

ενσωματωσε το skype βιντεοκληση για μερικα κινητα τα οποια ειναι απο 2.3 και πανω..

και ενας ελληνας το σπασε και μπορεις πλεον σε ολα να κανεις βιμτεοκληση με 2.3 ..

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

βασικα απλως για να βλεπω εγω...οχι για να με βλεπουν :D φυσιολογικα αμα βαλω skype θα μπορω να εχω βιντεο-κληση?γιατι νομιζω το ειδα στο market...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

εψαξα στα sites καταστηματων ηλεκτρονικων για το Χ10mini και ολα εγραφαν οτι εχουν android 1,6 (που αναβαθμιζεται σε 2,1). α) ειναι δωρεαν η αναβαθμιση; και β) πιο πανω γιατι δεν παει;
Link to comment
Share on other sites

εψαξα στα sites καταστηματων ηλεκτρονικων για το Χ10mini και ολα εγραφαν οτι εχουν android 1,6 (που αναβαθμιζεται σε 2,1). α) ειναι δωρεαν η αναβαθμιση; και β) πιο πανω γιατι δεν παει;

Ναι φίλε μου. Χρειάζεται να συνδέσεις το κινητό με το PC Και το πρόγραμμα PC Companion. Απλά έχε κατά νου ότι θα χαθούν τα τηλέφωνα σου γιαυτό κράτα αντίγραφα.

 

Για το άλλο, δε γνωρίζω το γιατί.

Link to comment
Share on other sites

εψαξα στα sites καταστηματων ηλεκτρονικων για το Χ10mini και ολα εγραφαν οτι εχουν android 1,6 (που αναβαθμιζεται σε 2,1). α) ειναι δωρεαν η αναβαθμιση; και β) πιο πανω γιατι δεν παει;

 

Ναι, δωρεάν είναι. Λογικά αν το πάρεις τώρα είναι ήδη περασμένη η 2.1. Πιο πάνω δεν πάει γιατί η εταιρεία δεν δίνει άλλη επίσημη αναβάθμιση. Ανεπίσημα μπορείς να πας πιο πάνω

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δωρεάν, αν και το πιθανότερο είναι ότι ήδη θα είναι περασμένη η 2.1 μέσα. Αν οι εταιρείες έδιναν όλες τις αναβαθμίσεις πως θα πουλούσαν μετά καινούρια μοντέλα; :-) Πάντως ανεπίσημα παίρνει. Πολύ από μας έχουμε την 2.3.4 με ελάχιστα bugs μέχρι στιγμής...

 

Sent from my X10mini using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βασικα απλως για να βλεπω εγω...οχι για να με βλεπουν :D φυσιολογικα αμα βαλω skype θα μπορω να εχω βιντεο-κληση?γιατι νομιζω το ειδα στο market...

 

αν το θετεις ετσι τοτε οκ...

το σκαιπ υπαρχει για κατεβασμα αλλα μεχρι πριν μερικες μερες δεν μπορουσες να κανεις βιντεοκληση.

προσφατα ενεργοποιησαν την επιλογη σε καποια κινητα.και οπως εγραψα.ενα παιδι καταφερε να το κανει να δουλεψει σε ολα τα κινητα που φορανε 2.3 αρα και να το κατεβασεις αν εχει υποβαθμισμενο λογισμικο δεν μπορεις να κανεις..

βεβαια δεν ξερω αν μπορεις απλα να δεις τον αλλον..τεσπα..δοκιμασε το και ενημερωσε μας! :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν το θετεις ετσι τοτε οκ...

το σκαιπ υπαρχει για κατεβασμα αλλα μεχρι πριν μερικες μερες δεν μπορουσες να κανεις βιντεοκληση.

προσφατα ενεργοποιησαν την επιλογη σε καποια κινητα.και οπως εγραψα.ενα παιδι καταφερε να το κανει να δουλεψει σε ολα τα κινητα που φορανε 2.3 αρα και να το κατεβασεις αν εχει υποβαθμισμενο λογισμικο δεν μπορεις να κανεις..

βεβαια δεν ξερω αν μπορεις απλα να δεις τον αλλον..τεσπα..δοκιμασε το και ενημερωσε μας! :P

 

δηλ με το που θα κατεβασω το skype ειμαι οκ φιλε η χρειαζετε και κατι αλλο??????????? δε το ηξερα οτι γινετε βιντεοκληση χωρις να εχουμε μπροστα cam (αυτο ισχυε δεν ξερω αν αλλαξε), τελος παντον εχω 2.3 θα το δοκιμασω και εγω :)

Link to comment
Share on other sites

δηλ με το που θα κατεβασω το skype ειμαι οκ φιλε η χρειαζετε και κατι αλλο??????????? δε το ηξερα οτι γινετε βιντεοκληση χωρις να εχουμε μπροστα cam (αυτο ισχυε δεν ξερω αν αλλαξε), τελος παντον εχω 2.3 θα το δοκιμασω και εγω :)

 

γινεται αλλα βλεπεις μονο τον αλλον...και η δικια σου καμερα αν δεν κανω λαθος ανοιγει..αλλα ειναι πισω..:lol:

μπορει να λεω και μπαρουφες και να μην λειτουργει καθολου αν δεν εχεις μπροστα καμερα. πραγμα πολυ πιθανο τωρα που το σκεφτομαι.

εδω ειναι το λινκ απο xda!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148708

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γινεται αλλα βλεπεις μονο τον αλλον...και η δικια σου καμερα αν δεν κανω λαθος ανοιγει..αλλα ειναι πισω..:lol:

μπορει να λεω και μπαρουφες και να μην λειτουργει καθολου αν δεν εχεις μπροστα καμερα. πραγμα πολυ πιθανο τωρα που το σκεφτομαι.

εδω ειναι το λινκ απο xda!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148708

 

σας βρηκα τη λυση: καθεσαι στο καθρεπτη με τη καμερα (που ειναι στο πισω μερος) να βλεπει το καθρεπτη.. :up: :dance:

Link to comment
Share on other sites

σας βρηκα τη λυση: καθεσαι στο καθρεπτη με τη καμερα (που ειναι στο πισω μερος) να βλεπει το καθρεπτη.. :up: :dance:

 

χαχαχα!ή απλα περιμενεις το πολυαναμενομενο mini pro 2...:lol: ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γινεται αλλα βλεπεις μονο τον αλλον...και η δικια σου καμερα αν δεν κανω λαθος ανοιγει..αλλα ειναι πισω..:lol:

μπορει να λεω και μπαρουφες και να μην λειτουργει καθολου αν δεν εχεις μπροστα καμερα. πραγμα πολυ πιθανο τωρα που το σκεφτομαι.

εδω ειναι το λινκ απο xda!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148708

ελα δεν εχουμε τιποτα να χασουμε...θα το δοκιμασω αυριο

 

σας βρηκα τη λυση: καθεσαι στο καθρεπτη με τη καμερα (που ειναι στο πισω μερος) να βλεπει το καθρεπτη.. :up: :dance:

χαχαχαχα αν ειναι να φτασουμε σε αυτο το σημειο καλυτερα ειναι να παρουμε αλλο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Προσπάθησα να περάσω μια νέα rom απο εδω μέσα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307068 και καθως πέρναγε την νέα έκδοση της rom εβγαλε ένα σφάλμα και μετα δεν ανοίγει το κινητό εμφανίζει μόνο τα αρχικά γράμματα sonnyericsson και δεν ανοίγει.

Μπορώ να κάνω κάτι? Αν πατήσω όλα τα κουμπιά κάνει reset αλλα μόνο τα γράμματα βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

ελα δεν εχουμε τιποτα να χασουμε...θα το δοκιμασω αυριο

 

 

χαχαχαχα αν ειναι να φτασουμε σε αυτο το σημιο καλυτερα ειναι να παρουμε αλλο κινητο

 

περιμενω ενημερωση γιατι εμενα κυριως με ενδιαφερει να βλεπω προς το παρον!και να μην με βλεπουν δεν εχω προβλημα!

στειλε εντυπωσεις!

 

edit: @pasxen φιλε μου κρατα μαζι το home,το back και το on/off να κανει restore.

αν παλι δεν γινεται τιποτα,κατεβασε το seus (Sony Ericsson Update Service) και ξαναφλασαρε το κινητο σου ακολουθωντας τις οδηγιες.

καλο θα ειναι να κανεις back up πριν "πειραξεις" το κινητο σου ωστε να μην χανεις τα αρχεια σου σε περιπτωσεις σαν και αυτη

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

edit: @pasxen φιλε μου κρατα μαζι το home,το back και το on/off να κανει restore.

αν παλι δεν γινεται τιποτα,κατεβασε το seus (Sony Ericsson Update Service) και ξαναφλασαρε το κινητο σου ακολουθωντας τις οδηγιες.

καλο θα ειναι να κανεις back up πριν "πειραξεις" το κινητο σου ωστε να μην χανεις τα αρχεια σου σε περιπτωσεις σαν και αυτη

 

Φιλε μου ευχαριστώ πολύ. Το κινητάκι δουλέυει πάλι μια χαρα. Ευτυχώς είχα κρατήσει backup επαφες κτλ και είναι πάλι σαν καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να απαντησει στν ερτ μου που εκανα σε [ροηγουμενη σελιδα. . . . . ευχαριστω..!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω βοηθεια.Πήρε φίλος μου το mini Pro και θελει να περάσει τις επαφές του(τις εχει κανει backup) απο ενα Nokia στο pro..Πώς στο καλο να το κάνω?Σημειωση,το Νοκια δεν ανοιγει και τις παιρνουμε απ την κάρτα..Οποιος ξερει κατι ας πει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω βοηθεια.Πήρε φίλος μου το mini Pro και θελει να περάσει τις επαφές του(τις εχει κανει backup) απο ενα Nokia στο pro..Πώς στο καλο να το κάνω?Σημειωση,το Νοκια δεν ανοιγει και τις παιρνουμε απ την κάρτα..Οποιος ξερει κατι ας πει.

 

 

Αν τις επαφες τις εχει εγκατεστημενες στην καρτα,την βαζει στο μινι,πηγαινει στις επαφες,παταει αριστερο κλικ και μετα εισαγωγη απο καρτα (κατι τετοιο τελος παντων)

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.πρωτη φορα με ανδροιδες και ειμαι ασχετος...ενα λινκ με εφαρμογες σας παρακαλω.εχω το μινι.ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια.πρωτη φορα με ανδροιδες και ειμαι ασχετος...ενα λινκ με εφαρμογες σας παρακαλω.εχω το μινι.ευχαριστω εκ των προτερων

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...