Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω φιλε μου.μια ερωτησουλα ακομη αρχαριου βεβαια αλλα απο καπου πρεπει να αρχισω...κατεβασα στο υπολογιστη εφαρμογες για το μινι απο το mobile9 και τις εβαλα στην καρτα μνημης αλλα δεν μπορω να μπω εκει απο το μενου και να κανω εγκατασταση. μαλλον δεν λειτουργει το ανδροιδες ετσι,η εγω κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρεπει να κατεβαζεις απο μαρκετ στο κινητο σου εναν file explorer για να μπορει να βρισκεις και να τρεχεις τα αρχεια.

 

Να ρωτησω κατι για τις ρομς επειδη εχω δοκιμασει αρκετες αλλα παντα καταληγω στην επισιμη (με απλο Link2sd) λογω μπαγκς.

 

Υπαρχει καποια ρομ που να μπορω να κανω μπακ απ απο την εφαρμογη της SE? Με ενδιαφερουν τα μηνυματα και οι επαφες. Οι περισσοτερες βαζουν αλλες εκδοσεις και δεν υπαρχει συμβατοτητα ακομα και με μπακ απ απο τιτανιουμ.

 

Επισης να εχει κανονικη καμερα (οχι vga και οχι κινεζικα) που να δουλευει με το κουμπι, radio, wifi, ελληνικο πληκτρολογιο (ας μην αναβει κιολας), το εικονικο κατα προτιμιση να μην αλλαζει το στυλ, και να δουλευει το μαρκετ? αν γινεται να υπαρχουν ολα τα τυχων αντονς (πχ ελληνικο πληκρολογιο) σε μια σελιδα γιατι στο xda καπου τα μπερδευουνε... Υπαρχει καποια τετοια ρομ ή να παραμεινω στην επισιμη? εχει βαλει κανεις αυτη? φαινεται καλη, Andread 2.2.9 Pro v7f http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1151217

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε ευχαριστω φιλε μου.μια ερωτησουλα ακομη αρχαριου βεβαια αλλα απο καπου πρεπει να αρχισω...κατεβασα στο υπολογιστη εφαρμογες για το μινι απο το mobile9 και τις εβαλα στην καρτα μνημης αλλα δεν μπορω να μπω εκει απο το μενου και να κανω εγκατασταση. μαλλον δεν λειτουργει το ανδροιδες ετσι,η εγω κανω κατι λαθος?

 

Βάλε από το market το ES file explorer για να βρεις τις εφαρμογές σου και να τις εγκαταστήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες, σε όποιο δίκτυο και αν προσπαθώ να μπω δεν συνδέεται με τίποτα το wifi!! Τι μπορώ να κάνω?? Hard reset? Να περάσω τη rom ξανά, μήπως? Κι αν ναι, κάποιο καλό πρόγραμμα για backup των προγραμμάτων για να τα ξανακατεβάσω μετά.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα το sony ericsson x10mini και το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να επιλεξω οταν κατεβαζω μια εφαρμογη που θα την αποθηκευσω δηλαδη αποθηκευση κανει μονο στην εσωτερικη μνημη! τι μπορω να κανω?pls help:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Στο android 2.1 που εχει το mini οι εφαρμογες παντα στην εσωτερικη μνημη αποθηκευονται.Δεν γινεται να τις αποθηκευσεις στην καρτα sd παρα μονο αμα κανεις root, αναβαθμιση και βαλεις το app2sd.
Link to comment
Share on other sites

Ναι βγήκε έκδοση του flash player και για το μίνι, η διαδικασία είναι πολύ απλή, κατεβάζεις το apk από το xda και το κάνεις εγκατάσταση, απλά να ξέρεις πως ζορίζεται άσχημα κάποιες φορές και μπορεί να σου κάνει καμία επανεκκίνηση όταν τρέχεις κανένα flash game...

Μπορείς να μου στείλεις το link για να το κατεβάσω η κ το αρχείο αν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.υπαρχει καμια εφαρμογη για βεντεοκληση με την κυριως καμερα του μινι?
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με xperia mini pro.....δεν μπορω να συνδεθω στο wifi του σπιτιου...το modem ειναι pirelli της cyta...ενω μου λεει οτι το σημα ειναι καλο μετα μου βγαζει εκτος εμβελειας και δε συνδεεται...συνδεεται ομως κανονικα ομως με το wifi του laptop....τι πρεπει να κανω? μηπως πρεπει να το παω για αλλαγη? (σημερα το πηρα...)

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με xperia mini pro.....δεν μπορω να συνδεθω στο wifi του σπιτιου...το modem ειναι pirelli της cyta...ενω μου λεει οτι το σημα ειναι καλο μετα μου βγαζει εκτος εμβελειας και δε συνδεεται...συνδεεται ομως κανονικα ομως με το wifi του laptop....τι πρεπει να κανω? μηπως πρεπει να το παω για αλλαγη? (σημερα το πηρα...)

 

απο σω ξερω καποια modem/router θελουν καποιες ρυθμισεις για να συνδεθεις μεσω κινητου η μεσω psp...ειχα το ιδιο προβλημα μεσω του psp και εφεραν εναν φιλο και μου το ρυθμισε...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.υπαρχει καμια εφαρμογη για βεντεοκληση με την κυριως καμερα του μινι?

 

Υπάρχει η νέα έκδοση του google talk, αλλά απαιτεί android 2.3 και την ανάλογη εφαρμογή στο κινητό ή στόν υπολογιστή του άλλου...

Βίντεο-κλήση όπως στα υπόλοιπα δεν γίνεται...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η νέα έκδοση του google talk, αλλά απαιτεί android 2.3 και την ανάλογη εφαρμογή στο κινητό ή στόν υπολογιστή του άλλου...

Βίντεο-κλήση όπως στα υπόλοιπα δεν γίνεται...

 

 

Δηλαδη για να γινει βιντεοκληση αναμεσα σε καποιον που εχει android με 2.3 (και μπροστινη καμερα) και ενος υπολογιστη,το μονο προγραμμα που το κανει ειναι το google talk?μεσω skype δεν γινεται;

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

προβλημα με xperia mini pro.....δεν μπορω να συνδεθω στο wifi του σπιτιου...το modem ειναι pirelli της cyta...ενω μου λεει οτι το σημα ειναι καλο μετα μου βγαζει εκτος εμβελειας και δε συνδεεται...συνδεεται ομως κανονικα ομως με το wifi του laptop....τι πρεπει να κανω? μηπως πρεπει να το παω για αλλαγη? (σημερα το πηρα...)

 

 

δεν ξερω τι μπορει να φταιει..δοκιμασε να διαγραψεις απο το κινητο το ρουτερ και ξαναπερνα το.επισης δοκιμασε να δεις αν το κανει σε αλλο wifi αυτο.και τελος περνα την mac διευθυνση του ρουτερ στο κινητο μηπως φταιει αυτο.

Εγω με πιρελι και συτα δεν ειχα καποιο προβλημα..

 

 

Σορρυ για το διπλο ποστ αλλα το tapatalk δεν εχει multiquote

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω και καμιά εβδομάδα δεν μπορούσα να συνδεθώ σε κανένα δίκτυο wifi, όπως είχα ξαναγράψει. Έτσι ξαναπέρασα τη rom της υπογραφής μου, και συνδέομαι κανονικά τώρα. Απλά τώρα παρατηρώ ένα άλλο πρόβλημα. Μερικές φορές πατάω να ανοίξει η οθόνη, και δεν ανοίγει. Ενώ άλλες ανοίγει με πολύ χαμηλή φωτεινότητα. Πέρασα 2-3 φορές τη rom. Τι μπορεί να φταίει?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μα την ίδια που είχα πέρασα... Και δεν μου το έκανε παλαιότερα. :worry:

 

Για να επαναφέρω το τηλέφωνο σε εργοστασιακή κατάσταση τι πρέπει να κάνω?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μα την ίδια που είχα πέρασα... Και δεν μου το έκανε παλαιότερα. :worry:

 

ουπς...τοτε δεν ξερω φιλε μου δυστυχως..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση....

 

Κατάφερε κανείς να βάλει 2.3 στο χ10 mini pro ?

Είχα διαβάσει πριν κάτι μήνες ότι είχανε κάνει κάποιες προσπάθειες αλλά είχανε κάτι θέματα με κάμερα ,μικρόφωνο κτλπ....

Είδα βέβαια κάτι video στο youtube αλλά δεν είναι να τους έχεις εμπιστοσύνη.

Έχει βάλει κανείς 2.3 ;

Αν ναι , υπάρχει κάποιος οδηγός ;

Παίζουν όλα κομπλε;

Και τέλος, από ταχύτητα είναι το ίδιο ;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση....

 

Κατάφερε κανείς να βάλει 2.3 στο χ10 mini pro ?

Είχα διαβάσει πριν κάτι μήνες ότι είχανε κάνει κάποιες προσπάθειες αλλά είχανε κάτι θέματα με κάμερα ,μικρόφωνο κτλπ....

Είδα βέβαια κάτι video στο youtube αλλά δεν είναι να τους έχεις εμπιστοσύνη.

Έχει βάλει κανείς 2.3 ;

Αν ναι , υπάρχει κάποιος οδηγός ;

Παίζουν όλα κομπλε;

Και τέλος, από ταχύτητα είναι το ίδιο ;

 

Σημερα που κοιταγα,εχει ακομα το bug με την camera

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα που κοιταγα,εχει ακομα το bug με την camera

 

Ακόμα το παλεύουν δηλαδή...

Πάντως σε αυτόν τον τύπο η camera παίζει κανονικά

http://www.youtube.com/watch?v=IYc66_e5-vQ

Link to comment
Share on other sites

εγω βλεπω αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1041099

 

λεει οτι δουλευει η καμερα αλλα σε VGA...τι να πω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω βλεπω αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1041099

 

λεει οτι δουλευει η καμερα αλλα σε VGA...τι να πω?

 

Δουλεύουν τα πάντα και η κάμερα σε vga, αν και καλύτερα να βάλεις την sonybread που είναι καλύτερη κατα την γνώμη μου...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο και επειδη ειναι αρκετα δυσκολο να διαβαζεις 800 σελιδες θα ηθελα οποιος μπορει να μου πει τι προβληματα εχει το συγκεκριμενο κινητο. Για την ποιοτητα της εικονας εχω μια ιδεα και ουτε με καιει ιδιαιτερα αλλα δεν θελω να καταληξω οπως με το g900 που ξαφνικα δεν βρισκει δικτυο
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο και επειδη ειναι αρκετα δυσκολο να διαβαζεις 800 σελιδες θα ηθελα οποιος μπορει να μου πει τι προβληματα εχει το συγκεκριμενο κινητο. Για την ποιοτητα της εικονας εχω μια ιδεα και ουτε με καιει ιδιαιτερα αλλα δεν θελω να καταληξω οπως με το g900 που ξαφνικα δεν βρισκει δικτυο

 

Αν με το μεγεθος της οθονης εισαι ικανοποιημενος,τοτε το μονο προβλημα ειναι η μπαταρια.οπως κ με ολα τα εξυπνα τηλεφωνα λιγο πολυ.αν παρεις το προ θα σε βολεψει και το πληκτρολογιο

 

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γνωριζουμε μηπως πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα σε σχεση με το x8; αν καποιο απο τα δυο εχει καλυτερη ποιοτητα φωτογραφιας, καλυτερη μπαταρια κτλ; το θεμα των εφαρμογων γενικα λιγο με ενδιαφερει αρκει να εχω καλο σημα, wifi, καλο mp3 και να εχω 2-3 εφαρμογες συγχρονως ανοιχτες

αν υπαρχει καποιο θεμα στο φορουμ για συγκριση αναμεσα στα 2 τηλεφωνα θα ηταν ευπροσδεκτο ενα λινκ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...