Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιση ωρα ομιλια,εικοσι sms,wifi απενεργοποιημενο,gps απενεργοποιημενο,bluetooth απενεργοποιημενο...δεν παιζω παιχνιδια και δεν ακουω μουσικη...ποια η γνωμη σου?
Link to comment
Share on other sites

Μιση ωρα ομιλια,εικοσι sms,wifi απενεργοποιημενο,gps απενεργοποιημενο,bluetooth απενεργοποιημενο...δεν παιζω παιχνιδια και δεν ακουω μουσικη...ποια η γνωμη σου?

 

Μπα με αυτην την χρηση θα επρεπε να σου κραταει πολυ περισσοτερο.

Αν ειναι καινουργιο, περιμενε καμια 15αρια μερες, μπορει να στρωσει η μπαταρια.

Αν οχι πηγαινε το για service.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω μια εβδομαδα...ειμαι τρελα ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο αλλα με απογοητευει η μπαταρια...Μονο μια φορα αντεξε 32 ωρες...ολες τις υπολοιπες δε βγαζει 24ωρο και δε κανω χρηση μεγαλυτερης αυτης που περιεγραψα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το τηλεφωνο εδω και μια εβδομαδα στην κατοχη μου........δεν ξερω πως να κανω εγκατασταση το Bluetooth transfer!!!!

το εχω κατεβασει αλλα δεν.....

αν μπορει καποιος ας με βοηθησει με λεπτομεριες η και με φωτο αν γινεται και υπαρχουν!!!!

ευχαριστω προκαταβολικα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αφου στο site γραφει 44.73 λίρες:O

 

όντως έχει κάποιες στις 4 και κάποιες στισ 44 λίρες, ή λάθος είναι ή κράχτης!

 

Πάντως εγώ μόλις χτύπησα μια μπλε, πλήρωσα ήδη 4,18 ευρώ και ελπίζω να έρθει πριν φύγω διακοπές (τον Αυγουστο!)... όπως και να έχει, από χονκ κονκ η φθηνότερη ερχόταν στα 5,5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά το κινητό, το έχω από την δευτέρα αλλά αυτή η μπαταρία του.. κάθε μέρα αναγκάζομαι να το φορτίσω. λέτε με το android 2.1 να βελτιωθεί η κατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω δυο τρεις ερωτησεις που εκανα δυ τρεις σελιδες πριν μηπως δεν τις ειδε καποιος που ξερει τη λυση στο προβλημα μου

 

 

Μετα απο τα WM και HTC HD περασα στο χ10 mini λογω διαστασεων.

Εχω δυο τρια προβληματακια που εαν τα λυσω θα λεω οτι ειμαι υπερευχαριστημενος απο το νεο μου τηλεφωνο

1. Μπορω να σβησω επιλεγμενες καποιες κλησεις που εγινα και οχι να εκκαθαρισω ολη τη λιστα των κλησεων?

2. Καποια εφαρμογη (δωρεαν) για να διαβαζω τα συννημενα στα email που ειναι pdf ή doc (word) ή xls ((excel)?

3. Εχω ρυθμιση το λογαριασμο email μου αλλα ενω ξερω οτι καπου το ειδα δεν μπορω να το ξαναβρω να κανει check για νεα email αυτοματα καθε 0000 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά το κινητό, το έχω από την δευτέρα αλλά αυτή η μπαταρία του.. κάθε μέρα αναγκάζομαι να το φορτίσω. λέτε με το android 2.1 να βελτιωθεί η κατάσταση?

 

φιλε εγω με λιγες κλησεις,πολλα μηνυματα,πολυ wifi,λιγη μουσικη και κλειστο gprs μονιμα μετα μιαμισι μερα ειναι στο 46%.δοκιμασε να το φορτιζεις σε πριζα και οχι σε υπολογιστη,δε ξερω αν οντως ισχυει αλλα λενε οτι η φορτιση μεσω pc δεν ειναι αρκετη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω με λιγες κλησεις,πολλα μηνυματα,πολυ wifi,λιγη μουσικη και κλειστο gprs μονιμα μετα μιαμισι μερα ειναι στο 46%.δοκιμασε να το φορτιζεις σε πριζα και οχι σε υπολογιστη,δε ξερω αν οντως ισχυει αλλα λενε οτι η φορτιση μεσω pc δεν ειναι αρκετη

 

το δοκιμασα κι αυτο...

θα δω 2-3 μερες ακομα κι αν δε στρωσει παω service...

Link to comment
Share on other sites

παιδια,σκευτομαι να το αγορασω αλλα το βλεπω που ειναι μικρο και δεν ξερω αν θα βολευει στον χειρησμο του.εισεις που το εχεται αγορασει πως σας φαινεται;
Link to comment
Share on other sites

παιδια,σκευτομαι να το αγορασω αλλα το βλεπω που ειναι μικρο και δεν ξερω αν θα βολευει στον χειρησμο του.εισεις που το εχεται αγορασει πως σας φαινεται;

Μια χαρα ειναι. Γιατι δεν πας ομως σε ενα καταστημα να το δεις live αν σου κανει? Στα Saturn σιγουρα το εχουν ανοιχτο (εκει το ειχα δει και εγω πριν το παρω).

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μέσω WiFi αρχικά.

Αν δεν έχεις πρόσβαση σε ασύρματο, τσέκαρε τα εξής:

Ρυθμίσεις>Στοιχεία ελέγχου ασύρματου>Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας>Αυτόματες ρυθμίσεις internet. Αφού πατήσεις αυτό περίμενε να εγκαταστήσει τις ρυθμίσεις.

Μετά πήγαινε στην από πάνω επιλογή Ονόματα σημείου πρόσβασης.

Εκεί πρέπει να είναι επιλεγμένο το σημείο πρόσβασης που λέει GPRS ή Internet, όχι το WAP! ;)

 

μεσω wi-fi προσπαθω!Ρυθμίσεις>Στοιχεία ελέγχου ασύρματου>Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας>Αυτόματες ρυθμίσεις, μετα απο Δικτυα κινητης τηλεφωνιασ δεν εχει "αυτοματες ρυθμισεις"!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είδα από κοντά....είναι πραγματικά πολύ γαμάτο το μέγεθος που έχει...χωράει στην παλάμη μου χωρίς να προεξέχει σχεδόν καθόλου...όσο για την μικρή οθόνη αφής είναι μια χαρά πιστεύω,δεν έχει κανένα πρόβλημα,όλα είναι ρυθμισμένα με αυτό το ui για να μην δυσκολεύεσαι καθόλου ακόμα και σε τόσο μικρη οθόνη...είναι αρκετά σβέλτο,μικρό,έχει android και δεν κάνει μια περιουσία...Πολύ καλό πιστεύω για τα λεφτά του...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

όντως έχει κάποιες στις 4 και κάποιες στισ 44 λίρες, ή λάθος είναι ή κράχτης!

 

Πάντως εγώ μόλις χτύπησα μια μπλε, πλήρωσα ήδη 4,18 ευρώ και ελπίζω να έρθει πριν φύγω διακοπές (τον Αυγουστο!)... όπως και να έχει, από χονκ κονκ η φθηνότερη ερχόταν στα 5,5 ευρώ.

αν την παραγγειλες απο τον πωλητη που εδωσα την αλλαηεβδομαδα θα την εχεις σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις το navigon..:::

Προσπαθησα να εγκαταστησω τους χαρτες της ελλαδος μεσω του υπολογιστη

και στη μεση της ληψης σταματαει..

καμμια ιδεα.???? κανενα παρομοιο προγραμμα...???

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις το navigon..:::

Προσπαθησα να εγκαταστησω τους χαρτες της ελλαδος μεσω του υπολογιστη

και στη μεση της ληψης σταματαει..

καμμια ιδεα.???? κανενα παρομοιο προγραμμα...???

 

ναι το κατέβασα εγώ μέσω wifi, χρειάστηκε να το προσπαθήσω 2-3 φορές για να ολοκληρωθεί γιατί έχει πολλούς χάρτες και μάλλον πέφτει ο server τους. Αν μπορείς δοκίμασε αργά το βράδυ η πολύ νωρίς το πρωί.

 

Είναι πολύ καλό αλλα trial για 30 μέρες, για να το αγοράσεις θέλει κανένα 70άρι νομίζω οπότε δεν λέει... α και μόλις το βάλεις και παίξει, πήγαινε και σβήσε τους άλλους χάρτες θα γλυτώσεις τουλάχιστον 15ΜΒ στην κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχονται μηνύματα, είτε με ήχο είτε χωρίς, η οθόνη δεν ανάβει..πως μπορεί να λυθεί αυτό;

 

κανείς;;; :rolleyes:

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

κανείς;;; :rolleyes:

 

Εγκατέστησε άλλη εφαρμογή για διαχείριση μηνυμάτων (ενδεικτικά σου αναφέρω τις 2 πιο κορυφαίες "Hancent SMS" και "ChompSMS" - προσωπικά χρησιμοποιώ την 2η) και από 'κει έχει ρύθμιση να φωτίζεται η οθόνη όταν έρχεται νέο μήνυμα. Δυστυχώς (βάσει του μεγάλου x10) λίγο που το έψαξα η default εφαρμογή δεν έχει επιλογή για φωτισμό της οθόνης.

Αν επιμένεις να κρατήσεις την default για αποστολή/λήψη sms και δε θες τις εναλλακτικές που πρότεινα , τότε δοκίμασε το SMSpopup. Δε ξέρω αν δίνει την επιλογή να ενεργοποιείται η οθόνη αλλά δείχνει να έχει αρκετές ρυθμίσεις , μπορεί να σου κάνει την δουλειά! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε άλλη εφαρμογή για διαχείριση μηνυμάτων (ενδεικτικά σου αναφέρω τις 2 πιο κορυφαίες "Hancent SMS" και "ChompSMS" - προσωπικά χρησιμοποιώ την 2η) και από 'κει έχει ρύθμιση να φωτίζεται η οθόνη όταν έρχεται νέο μήνυμα. Δυστυχώς (βάσει του μεγάλου x10) λίγο που το έψαξα η default εφαρμογή δεν έχει επιλογή για φωτισμό της οθόνης.

Αν επιμένεις να κρατήσεις την default για αποστολή/λήψη sms και δε θες τις εναλλακτικές που πρότεινα , τότε δοκίμασε το SMSpopup. Δε ξέρω αν δίνει την επιλογή να ενεργοποιείται η οθόνη αλλά δείχνει να έχει αρκετές ρυθμίσεις , μπορεί να σου κάνει την δουλειά! :)

 

Ρε παιδιά για να καταλάβω....τέτοιο κινητό και για να ανάβει η οθόνη στα μηνύματα χρειάζεται εφαρμογή? ΕΛΕΟΣ!!!!!

Τουλάχιστον υπάρχει λαμπάκι ή κάτι σαν ειδοποίηση όταν σου έχει έρθει μνμ ή σου είχε έρθει κλήση και δεν το είχες δει? :thanks:

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπωρει κανεις να μου πει για τι θα φυγω αυριο πρωι και θελω να βαλω κανενα τραγουδι να ακουωειναι σοβαρος ο σκοπος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπωρει κανεις να μου πει για τι θα φυγω αυριο πρωι και θελω να βαλω κανενα τραγουδι να ακουωειναι σοβαρος ο σκοπος

 

Φίλε μου έχεις εγκαταστήσει το πρόγραμμα απ'το cd που υπάρχει μαζί με το κινητό?

Δεν το έχω (ακόμα) το μινι γιατί περιμένω να βγει το Προ,αλλά πάντα η Ericsson είχε το Pc Suite. Εγκατέστησε το όποιο πρόγραμμα εχει και βλέπεις... (συνήθως απλά πράματα που πρέπει να κάνουμε τα ξεχνάμε):wink:

 

Επίσης δοκίμασε να συγχρονίσεις το κινητό με Pc (αν κ όταν το διαβάσει)

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...