Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα πάντως η μπαταρία μου έστρωσε, που το έχω εδώ και μια βδομάδα. από εκεί που κράταγε 1 μέρα, τώρα κρατάει 2+ άνετα :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμένα πάντως η μπαταρία μου έστρωσε, που το έχω εδώ και μια βδομάδα. από εκεί που κράταγε 1 μέρα, τώρα κρατάει 2+ άνετα :)

 

Και εμένα ακριβώς το ίδιο, 2 μέρες άνετα, την τρίτη το πρωί είναι γύρω στο 15% - το βράδυ είναι σε flight mode για να χτυπήσει το ξυπνητήρι.... και κάνω μέση χρήση, λίγο τροκτικό, gmail και facebbok, κατέβασα 2-3 mp3 και έκανα και navigation με sygic για περίπου 40-45 λεπτά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το’χω καμιά εβδομάδα τώρα και είμαι ευχαριστημένος απ’την όλη απόδοση, δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα η διάρκεια τις μπαταρίας. Έχω παραγγείλει καρτούλα 8gb-6class και έχω μια δυο απορίες.

 

1. λύθηκε το θέμα με το Bluetooth? Εγώ χρησιμοποιώ το Bluetooth file transfer που κατέβασα απ’το μάρκετ αλλά δεν μπορώ να λάβω αρχεία, μόνο στέλνω.

2. ¨όταν εγκαθιστάμε νέες εφαρμογές για μουσική, sms και ιντερνετ, όπως το opera ας πούμε, πως απενεργοποιούνται ή απεγκαθήσταντε οι εργοστασιακές εφαρμογές? ¨Εχω βάλει το handcent sms για πρόγραμμα μυνημάτων αλλά μπλέκεται με το εργοστασιακό!

 

themis_kart το πρόγραμμα που λες πρέπει να είναι το Orux Maps.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ακριβώς το ίδιο, 2 μέρες άνετα, την τρίτη το πρωί είναι γύρω στο 15% - το βράδυ είναι σε flight mode για να χτυπήσει το ξυπνητήρι.... και κάνω μέση χρήση, λίγο τροκτικό, gmail και facebbok, κατέβασα 2-3 mp3 και έκανα και navigation με sygic για περίπου 40-45 λεπτά!

 

δουλευει σωστα το Sygic με το default πληκτρολογιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλυς τους φίλους του φόρουμ. Μία ερώτηση έχω να κάνω και αφορά την διαρκεια της μπαταρίας.Δεν είδα μεγάλες αναφορές στο θέμα αυτό οποτε μαλλον θα είναι ικανοποιητικό.Εχω ιδιαιτερη ευαισθησία στο θέμα αυτο.Ευχαριστώ.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας νέος στο Forum θέλω να ρωτήσω κάτι πολύ επείγον αυτό το anroid 1,6 θα γίνεται αναβάθμιση του μέσω του update servise σε 2,1 ή θα το έχουνε μόνο οι καινούριες συσκευές που θα κυκλοφορούν; δηλαδή άμα ρο πάρω με το 1,6 θα μπορώ να το κάνω μόνος μου 2,1;;;; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας νέος στο Forum θέλω να ρωτήσω κάτι πολύ επείγον αυτό το anroid 1,6 θα γίνεται αναβάθμιση του μέσω του update servise σε 2,1 ή θα το έχουνε μόνο οι καινούριες συσκευές που θα κυκλοφορούν; δηλαδή άμα ρο πάρω με το 1,6 θα μπορώ να το κάνω μόνος μου 2,1;;;; ευχαριστώ.

 

Θα μπορείς να αναβαθμίσεις την συσκευή σου από 1.6 σε 2.1 μην ανησυχείς...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις ομως οποτε θες εσυ αλλα οταν θελησει η εταιρεια sony ericsson Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

@jackdaniels: ποια έκδοση του bt transfer έχεις βάλει? εγώ με την 2.70 μπορώ να "μπω" στα folders του άλλου τηλεφώνου, να διαλέξω όποιο αρχείο θέλω και να το καταβάσω στην κάρτα μου.

 

@zzzzz: το πληκτρολόγιο είναι μικρό για να πατηθεί σε portrait screen, οπότε το γυρίζω στο πλάι - και πάλι δεν το λες και άνετο! Γενικά η ανάλυση δεν είναι καλή κάποια εικονίδια δεν διαβάζονται απλά τα γνωρίζω από τη χρήση στο PNA.... από την άλλη με εντυπωσίασε το πόσο γρήγορα λοκάρει το gps και γενικά η συνεργασία και η ακρίβεια μεταξύ τους - στο navigon π.χ. κάνει σχεδόν διπλάσιο χρόνο να λοκάρει. Βέβαια το navigon είναι trial, οπότε δεν έχει σημασία αν είναι καλύτερο ή όχι, θα το ξηλώσω αναγκαστικά....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρειαζομαι άμεσα κινητό τηλέφωνο και μου έχει μπει πολυ στο μάτι το mini αν μπορείτε να μου απαντησετε. Γνωρίζουμε πότε θα έρθει η αναβάθμιση λογισμικού σε 2.1? Ένας φίλος ειπε τον Σεπτέμβριο.Υπάρχει κάτι επίσημο?Θα βελτιώσει την αυτονομια της μπαταρίας?Λόγω δουλειάς θέλω να νιωθω μία ασφάλεια να μην ξεμενω απο μπαταρια.Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα...μια ερωτησουλα:

Eχοντας αρκετη υπομονη καθισα και ξαναπερασα ολες τις επαφες μου...ολα οκ μεχρι εδω,το προβλημα ειναι οτι επειδη δεν εβαλα στα νουμερα το +30 μπροστα στις εισερχομενες δε μου εμφανιζει το ονομα αλλα μονο τον αριθμο.Οταν βαλω στην επαφη το +30 τοτε κανονικα στην εισερχομενη εμφανιζεται το ονομα!

Γνωριζει κανεις γιατι αυτο?πρεπει να περασω σε ολα τα νουμερα το +30???

Link to comment
Share on other sites

Τα .vcf είναι αρχεία vcard. Μπορείς είτε να τα περάσεις με import στις επαφές σου στο λογαριασμό σου στο gmail και μετά να συγχρονίσεις over the air το X10 με το gmail, είτε να τα περάσεις με import στο outlook και με ένα προγραμματάκι το Android-Sync να τα περάσεις από τον υπολογιστή σου στο X10. Το Android-Sync είναι ακόμα σε alpha μορφή, αλλά αν ακολουθήσεις τις οδηγίες που έχει, δουλεύει με το outlook...

Έκανα edit για να σου δωσω και το link για να μην ψάχνεις...

http://www.android-sync.com/

Πως δημιουργουμε αρχειο .vcf ? μονο pst μου δινει την δυνατοτητα να κανω εξαγωγη απο το Outlook......τις επαφες μου!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά το vcf είναι για μεμονωμένη επαφή, ενώ το pst είναι όλο το database είτε είναι μαιλ είτε επαφές....

 

δοκίμασε να κάνεις select όλες τις επαφές και να τις βγάλεις σε csv, το οποίο μπορείς να επεξεργαστείς στο gmail και από εκεί sync στο τηλέφωνο...

 

Εγώ προσωπικά παιδεύτηκα αρκετά και με το gmail, τελικά απλά τις έφτιαξα στο g502 μου με my phone explorer, με αντιστοίχηση 1-1 (1όνομα - 1 τηλέφωνο), τις αντέγραψα σε μια 250άρα sim και τις πέρασα στο x10 από την sim αυτή (η ενεργή μου sim είναι παλιά και χωράει μόνο 120 επαφές). Αν έχεις απλές επαφές, κάντο έτσι...

Link to comment
Share on other sites

@zzzzz: το πληκτρολόγιο είναι μικρό για να πατηθεί σε portrait screen, οπότε το γυρίζω στο πλάι - και πάλι δεν το λες και άνετο! Γενικά η ανάλυση δεν είναι καλή κάποια εικονίδια δεν διαβάζονται απλά τα γνωρίζω από τη χρήση στο PNA

 

Σε landscape το original πληκτρολόγιο γυρίζει;και αν ναι,πως;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ εκανα καποιες ερωτησεις σχετικες με το Χ10 mini ?

εαν ξερει καποιος.....

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

@jackdaniels: ποια έκδοση του bt transfer έχεις βάλει? εγώ με την 2.70 μπορώ να "μπω" στα folders του άλλου τηλεφώνου, να διαλέξω όποιο αρχείο θέλω και να το καταβάσω στην κάρτα μου.

 

3.00 λέει. Μάλλον δεν έχω μάθει να το δουλευω ακόμη :O Thanx anyway.

 

Ρε παιδιά ξέρει κανείς πως απενεργοποούνατι ή απεγκαθήσταντε οι εργοστασιακές εφαρμογές sms, explorer κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εμένα αυτό που με κολλάει να αποκτήσω το mini είνι το

θέμα με τη μπαταρία. Τελικά έχει βελτιωθεί καθόλου; 2 - 2.5 μέρες

βγάζει ή είναι πολύ αιδιόδοξο νούμερο; Μέχρι τώρα είχα το Nokia E 71

και είμουν ευχαριστημένος από άποψη αυτονομίας, αλλά το βαρέθηκα

και το mini με καλύπτει πλήρως. Απλά με φοβίζει η αυτονομία του.

Κάθε απάντηση καλοδεχούμενη. :D

Link to comment
Share on other sites

Σε landscape το original πληκτρολόγιο γυρίζει;και αν ναι,πως;

 

εαν έχεις ενεργοποιήσει το αυτόματο orientation οθόνης (νομίζω απο τα settings), τότε πας στην αναζήτηση διεύθυνσης και όταν εμφανίσει το πληκτρολόγιο απλά το γυρίζεις στο πλάι...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ledάκι που αναβοσβήνει πράσινο όταν έχεις μην. ή αναπάντητη.

 

Ευχαριστώ!!!

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Για οσους αναρωτιουνται σχετικα με τη μπαταρια θα ελεγα οτι καλυπτει τις αναγκες ενος μεσου χρηστη. Δηλαδη κατα μεσο ορο βγαζει 2-3 μερες ανετα! Κι αν δεν ειστε απο αυτους που εχουν συνεχως το τηλεφωνο τους "online" τοτε δεν θα εχετε προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας 2μισι βδομάδες τώρα και δυστυχώς η μπαταρία του δεν την παλεύει καθόλου αύριο το πάω για service γιατί δεν εξηγείται 2 5 τηλεφωνήματα συνολικής διάρκειας 40λεπτων να πέφτει στο 30%!!! :cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να υποβάλω μια ερώτηση σχετικά με το δέκτη GPS του συγκεκριμένου μοντέλου,

μπορεί να λειτουργήσει σαν κανονικό GPS χωρίς την χρήση Internet, ή είναι απαραίτητη η χρήση του για να λειτουργήσει ο δέκτης? Υπάρχει κάποιο άλλο android κινητό που μπορεί να λειτουργησει κάθ'αυτόν το τρόπο έστω και με την βοήθεια κάποιας third-party εφαρμογής?

Aek for ever!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...