Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και από μένα..Καθόμουν και διάβαζα πριν όλα τα posts για να έχω διάφορες γνώμες πριν το πάρω. Είδα λοιπόν πως ο καθένας έχει και από ένα θέμα. Μια το bluetooth,μια με το wifi..Και επειδή είναι η πρώτη μου επαφή με android λειτουργικό μήπως τα βρω σκούρα; Απαντήστε μου plz γιατί έχω μπερδευτεί..Έλεγα να πάω να το πάρω σήμερα καθώς μου αρέσει πολύ, αλλά έχω αρχίσει να απαγοητεύομαι :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά λέω πχ για το bluetooth που πρέπει να βάλεις το συγκεκριμένο πρόγραμμα κτλ..Είναι εύκολο στην εγκατάσταση; Και γενικά, σε μια τόσο μικρούλα οθόνη και μάλιστα αφής, είναι εύκολο να γράψεις μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

το bluetooth ειναι πολυ ευκολο.

οσο για την οθονη εξαρτατε τι θες. παντος οταν παιρνεις ενα το μικρο σε μεγεθος κινητο μην περιμενεις μεγαλη οθονη. επιλέγεις και παιρνεις.

στο αεροπλανο δεν μπορεις να τα πάρεις όλα. αλλα οτι σου χρειαζεται πιο πόλυ.

Link to comment
Share on other sites

E ναι οκ δεν αντιλέγω. Είναι μικρό και φαίνεται εύχρηστο, απλά ήθελα να ρωτήσω συγκεκριμένα για τα μηνύματα, αν είναι εύκολο.. Αλλά μάλλον είναι θέμα συνήθειας.. Edited by emily00
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα..Καθόμουν και διάβαζα πριν όλα τα posts για να έχω διάφορες γνώμες πριν το πάρω. Είδα λοιπόν πως ο καθένας έχει και από ένα θέμα. Μια το bluetooth,μια με το wifi..Και επειδή είναι η πρώτη μου επαφή με android λειτουργικό μήπως τα βρω σκούρα; Απαντήστε μου plz γιατί έχω μπερδευτεί..Έλεγα να πάω να το πάρω σήμερα καθώς μου αρέσει πολύ, αλλά έχω αρχίσει να απαγοητεύομαι :(

 

ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ! ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΔΑ. ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΕΙΔΕΣ ΟΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ "ΛΥΣΕΙΣ" ΠΡΙΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΙΚΡΟΡΥΘΜΙΣΕΙΣ...2 ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΟ,ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ,ΕΓΩ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ MINI PRO ΜΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ...!

ΣΕ 3 SITES ΕΧΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ;)

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Απο 284 (ΚΟΛΟΜΒΟΥΝΗ) μεχρι 299 (PIZAZZ)

 

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!! ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΕΣ ΠΗΓΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ :D

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟ ΤΟ ΠΡΟ...ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΚΡΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΟ!

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!! ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΕΣ ΠΗΓΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ :D

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟ ΤΟ ΠΡΟ...ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΚΡΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΟ!

 

Mπα δεν έχουν μεγάλη διαφορά με το mini σκέτο ;)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΤΟ Χ10 ΜΙΝΙ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ. ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ή ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΑ SONY ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΤΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΕΙΤΕ ΚΛΕΙΣΤΟ.

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΤΟ Χ10 ΜΙΝΙ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ. ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ή ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΑ SONY ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΤΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΕΙΤΕ ΚΛΕΙΣΤΟ.

 

δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό στα android γενικά οπότε και στο Χ10 μινι

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΞΑΝΑ SONY ERICSSON.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ XPERIA MINI ΚΑΙ ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΩ ΑΠΟΚΟΜΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ:

ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΟΥ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΠΑΦΩΝ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΠΑΦΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΠΑΡΑ ΟΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ πχ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ Φ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ F???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Υ.Σ sorry για τα κεφαλαια.δεν θα ξαναγινει

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΞΑΝΑ SONY ERICSSON.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ XPERIA MINI ΚΑΙ ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΩ ΑΠΟΚΟΜΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ:

ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΟΥ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΠΑΦΩΝ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΠΑΦΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΠΑΡΑ ΟΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ πχ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ Φ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ F???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Υ.Σ sorry για τα κεφαλαια.δεν θα ξαναγινει

και εγώ μια από τα ίδια :/ δεν βρήκα κάποια λύση και αναγκάστηκα να αλλάξω τις επαφές μου από ελληνικά σε greeklish..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα. Αν αγοράσω τώρα το xperia mini που τρέχει στο 1.6, και το οποίο απ'όσο διαβασα θα αναβαθμιστεί στο 2.1 ή 2.2,

θα μπορώ να το αναβαθμίσω η όπως αγοράζεις τη συσκευή έτσι μένει ; και αν γίνεται κανονικά η αναβάθμιση υπάρχει πιθανότητα να χρειαστεί

να πληρώσεις ;

Edited by ExcessLub
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δείχνει πολυ καλο και με ψήνει πολυ. Δυστυχώς όμως δεν μπόρεσα να πάρω απάντηση για την μπαταρία του στο φόρουμ. Τελικά κρατάει 2-3 μέρες. Να τονίσω ότι πρέπει να έχω το κινητό ανοιχτό όλο το 24ωρο λόγω εργασίας.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

δυο μερες το πολυ κραταει.

δεν υπαρχει προβλημα με την μπαταρια.

εφοσον βγαζει την μερα no ploblem

Link to comment
Share on other sites

Με το gps τι γίνεται ? επειδή ψήνομαι αλλά αν έχει μόνο agps και δεν μπορώ να του βάλω οτι χάρτες θέλω. .

 

Μπορεις κανονικα. Το agps ειναι απλα μια προσθετη λειτουργια για υποβοηθηση ευρεσης του στιγματος σου πιο γρηγορα με τη χρηση των κεραιων κινητης τηλεφωνιας. Αν θες την απενεργοποιεις.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν κράταει όπως λες το πολύ δύο μέρες το θεωρώ λίγο.Αν κάτσει καμία φάση εκτάκτως που είσαι συνεχεια με ένα κινητό στο χέρι τότε θα τρέχεις με το καλώδιο να βρεις πρίζα.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Αν κράταει όπως λες το πολύ δύο μέρες το θεωρώ λίγο.Αν κάτσει καμία φάση εκτάκτως που είσαι συνεχεια με ένα κινητό στο χέρι τότε θα τρέχεις με το καλώδιο να βρεις πρίζα.

 

λογικο δεν ειναι με 900mb μπαταρια?μπορεις να περιμενεις το χ8 που θα εχει 1200 mb μπαταρια.τετοια επρεπε να φοραει και το mini.ασε που αμα χαλασει πετας και το κινητο μιας και ειναι ενσωματωμενη.

Link to comment
Share on other sites

λογικο δεν ειναι με 900mb μπαταρια?μπορεις να περιμενεις το χ8 που θα εχει 1200 mb μπαταρια.τετοια επρεπε να φοραει και το mini.ασε που αμα χαλασει πετας και το κινητο μιας και ειναι ενσωματωμενη.

γιατι λες να μην αλλαζει ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή μου την έχει πολύ άσχημα που το ξυπνητήρι δε λειτουργεί οταν το τηλέφωνο είναι κλειστό σκέπτομαι να το πουλήσω ΄(μόλις χτες το πήρα), ξέρει κανείς εφαρμογή για android που σε ειδοποιεί όταν το τηλέφνωο είνα κλειστό???? ευχαριστώ ιδιαιτέρως
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

γιατι λες να μην αλλαζει ?

 

Και να αλλάζει, αν πρέπει να πας στο service της SE τότε είναι πιθανό να κοστίζει όσο ένα καινούργιο κινητό.Εμένα πάντως με αποθάρυνε το θέμα της μπαταρίας οπότε μάλλον να κοιτάξω αλλού.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...