Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ αναφέρεται τι μπορεί να αλλάζει στο .24 update, αλλά όπως λέει και το άρθρο δεν έχει βγει επίσημο changelog. Όσο για την ονομασία του, δεν έχει όνομα όπως π.χ. eclair ή froyo, γιατί δεν είναι android version update, απλά ένα bugfix update της SE, για την 2.1 που ήδη φοράμε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ματινα (αν δεν κανω λαθος) πολυ ωραια η θηκουλα.μεγειες!αλλα ρε συ μηπως χαλαει πολυ την οψη του μινι?εννοω..ειναι ενα τοσο δα κινητακι..το ωραιο πανω σαυτο το κινητο ειναι ακριβως το οτι ειναι μικρο.μια τετοια θηκη συλικονης μηπως το κανει να "χαλαει" αρκετα οπτικα?

γιατι σκεφτομουν να τσιμπησω μια διαφανη...βασικα θελω να αγορασω μαζι το καπακι που ποσταρε ενας φιλος,την μπαταρια,μια θηκη και μια καρτα sd 8αρα..:P

 

Έλα ναι ματίνα :p ,ε η θήκη είναι μια απλή θηκούλα ρε,που επειδή τη φορά το κινητάκι μας είναι ακόμα πιο γλυκούλα :D:) επίσης όλες οι θήκες σε όλα τα κινητά το ίδιο τα κάνουν πιστεύω,είτε έχεις iphone είτε mini μια θήκη το αλλάζει και το κρύβει συνάμα!!Εμένα δε με ενοχλεί,ίσα ίσα απο χθες το χαζεύω ακόμα πιο πολύ γιατί είναι κάτι καινούριο..Ε αμα το βαρεθείς ή δε σ αρέσει ΑΠΛΑ τη βγάζεις..!!(με προσοχή βέβαια τη συγκεκριμένη λόγω μηχανισμού )Τελοσπάντων γούστα είναι αυτά..πολλοί λένε δεν τους αρέσουν οι θήκες γενικά,ένας φίλος μου πχ λέει ότι είναι ήδη χοντρό με τη θήκη θα γίνει ακόμα κι άλλο (χωρίς να το χει δει! )κ εγώ τον βρίζω φυσικά χεχε..το μινακι μας είναι απλά πανμικρο ότι κ να του κάνουμε πανμικρο θα μείνει και για την τιμή της που χε η θήκη δε το σκέφτηκα καν..αυτα! (και εσύ το προ έχεις ε?)

Edit : @ proggressive αυτό είναι το link http://cgi.ebay.com/Silicone-Case-Sony-Ericsson-Xperia-X10-mini-pro-Pink-/300514040484?pt=PDA_Accessories&hash=item45f8085aa4#ht_3033wt_905

Edited by matbel
Link to comment
Share on other sites

Εδώ αναφέρεται τι μπορεί να αλλάζει στο .24 update, αλλά όπως λέει και το άρθρο δεν έχει βγει επίσημο changelog. Όσο για την ονομασία του, δεν έχει όνομα όπως π.χ. eclair ή froyo, γιατί δεν είναι android version update, απλά ένα bugfix update της SE, για την 2.1 που ήδη φοράμε.

 

Στο ''Εδω'' που γράφεις λέει ότι με τη νέα αναβάθμιση της 2.1 δεν μπορούμε να Rootαρουμε το κιν μας..ισχύει;;

Link to comment
Share on other sites

Στο ''Εδω'' που γράφεις λέει ότι με τη νέα αναβάθμιση της 2.1 δεν μπορούμε να Rootαρουμε το κιν μας..ισχύει;;

 

για το μινι δεν ισχυει το ρουταρα πριν λιγο, για το μινι προ δεν γνωριζω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054&page=14

Link to comment
Share on other sites

για το μινι δεν ισχυει το ρουταρα πριν λιγο, για το μινι προ δεν γνωριζω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054&page=14

α)Σβήνονται πάλι οι εφαρμογές και θέλει backup ε;

β) Άσχετο....Υπάρχει τρόπος να είναι ''descoverable'' το κινητό μας στο bluetooth χωρίς να έχει περιορισμενο χρόνο 300sec;

γ) Ασχετο πάλι..:) γίνεται να για παράδειγμα αν πάρουμε το ίδιο άτομο 10 φορές να μήν εμφανίζει και 10 φορές το όνομά του στις πρόσφατες κλήσεις και απλά να εμφανίζει τη πιο πρόσφατη;

Link to comment
Share on other sites

για το μινι δεν ισχυει το ρουταρα πριν λιγο, για το μινι προ δεν γνωριζω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054&page=14

 

Δεν βρίσκω λόγο να μην δουλεύει και στο pro, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...

 

Xrecovery πως κανω?

 

Κοίτα εδώ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ,

 

Μεγάλο πρόβλημα με καλούν και καλεί κανονικά εμένα όμως δεν μου δείχνει ούτε ότι χτυπάει ούτε αναπάντητη ούτε τίποτα .

 

Και το παλαβό είναι ότι εγώ παίρνω κανονικά .

 

Βοήθεια παιδιά δεν μπορεί να επικοινωνήσει κανένας μαζί μου .

 

Το εκλεισα το ανοιξα τουλαχιστον 3 φορες

 

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:mad::(:mad::(

 

 

 

 

 

 

Ξαφνικά και χωρίς κανένα λόγο δέχτηκε κλήση το πήρα από σταθερό και κάποια στιγμή όντως δέχτηκα κλήση .

 

Τι μπορεί να φταίει ?

 

Πως γίνεται να μην ξανασυμβεί ???

Τι μπορώ να ελέγξω ?????

Edited by CASH
Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

τραβα ενα format στα παντα ολα (καρτα και τηλεφωνο) και λογικα θα στρωσει. Αν οχι, ειναι hardware προβλημα και πας για εγγυηση...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μου λύθηκε καμία απορία με την παράθεσή σου.

- Πού γράφει πώς βάζω τόνους;

- Πού αναφέρει πώς κάνω folders ΧΩΡΙΣ εφαρμογή αλλά από το ίδιο το σύστημα;

 

Επίσης παραμένουν οι απορίες για τον MSN CLient και αν κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εδώ:)

 

και μετά πας με τον Root explorer στο /system/bin και τα κάνεις αντιγραφή

Το root explorer τι ειναι και που θα το βρω ??

Edited by zxr
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λύθηκε καμία απορία με την παράθεσή σου.

- Πού γράφει πώς βάζω τόνους;

- Πού αναφέρει πώς κάνω folders ΧΩΡΙΣ εφαρμογή αλλά από το ίδιο το σύστημα;

 

Επίσης παραμένουν οι απορίες για τον MSN CLient και αν κολλάει.

 

Δεν έγραψα πουθενά ότι θα λυθούν ΟΛΕΣ σου οι απορίες διαβάζοντας το FAQ και βλέποντας την λίστα εφαρμογών.

 

Ωστόσο με μια γρήγορη ματιά διαπιστώνω ότι από τις 4 αρχικές σου ερωτήσεις τα δυο link καλύπτουν τις 3:

 

Λόγω μικρής οθόνης και πολλών applications, προφανώς θα βόλευε να ταξινομήσω τις εφαρμογές σε folders (πχ. Internet, Office, Games κτλ.). Μη μου πείτε μου ότι το 2011 στη 2η version του Android ότι κάτι τόσο αυτονόητο δεν γίνεται... (δεν θέλω να μου πείτε applications που το κάνουν)

 

SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ, Ερώτηση 19

 

Ποιά είναι η πιο αξιοπρεπή εφαρμογή και straight forward για MSN Client? Από αυτά που έχω δοκιμάσει ίσως πιο κοντά είναι η Hi MSN άντε και η MSN droid, αλλά πάλι δε μου πολυαρέσουν. Σε κάποιο άλλο android κινητό είδα MSN Live Messenger application. Είναι της ίδιας της Microsoft γιατί δεν τη βρίσκω..

 

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android, Κατηγορία: Οι καλύτερες εφαρμογές επικοινωνιών, Πεδίο: Instant Messaging

 

Οταν κολλήσει, υπάρχει συνδυσμός πλήκτρων για hard reset, ώστε να μην βγάζω μπαταρία;

 

SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ, Ερώτηση 35, Ερώτηση 47.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λύθηκε καμία απορία με την παράθεσή σου.

- Πού γράφει πώς βάζω τόνους;

- Πού αναφέρει πώς κάνω folders ΧΩΡΙΣ εφαρμογή αλλά από το ίδιο το σύστημα;

 

Επίσης παραμένουν οι απορίες για τον MSN CLient και αν κολλάει.

 

Τόνους βάζει αυτόματα το T9. Αν και δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος αφού με την λειτουργία εξοικονόμησης κόστους (που έχουν τα Ελληνικά firmware) το sms πάει σε κεφαλαία.

 

Το ίδιο το σύστημα ΔΕΝ κάνει folder. Ή με εναλλακτική εφαρμογή ή με εναλλακτικό Launcher.

 

Για msn client δοκίμασε τον MSN Droid. Εμένα με έχει καλύψει πάντως.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλο το msn droid αλλα δεν με ικανοποιει αρκετα..εβαλα το mercury και το mymsn και ειναι πολυ καλα..δειχνει status,pm,φωτο ακομα και τα χρωματα αν καποιος χρηστης χρισημοποιει το msn plus.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο MyphoneExplorer αν και έχω ξανακάνει τη διαδικασία,θυμάται κάποιος,όταν θέλω να αποθηκεύσω τις επαφές από το τηλέφωνο στην εφαρμογή,τι πατάω?

Πατάω τη "Ληψη" ή τον "Συγχρονισμό"?

Link to comment
Share on other sites

Eκανα τη δευτερη αναβαθμιση της 2.1 και μολις τελειωσε μου κανει συνεχως restart οταν φτανει το λογοτυπο της se! Τι κανω τωρα?

 

ΕDIT: ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΟΚ...

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

καλο το msn droid αλλα δεν με ικανοποιει αρκετα..εβαλα το mercury και το mymsn και ειναι πολυ καλα..δειχνει status,pm,φωτο ακομα και τα χρωματα αν καποιος χρηστης χρισημοποιει το msn plus.:)

και εγώ το mercury έχω τα έχει όλα και είναι σαν κανονικό..

Link to comment
Share on other sites

Eκανα τη δευτερη αναβαθμιση της 2.1 και μολις τελειωσε μου κανει συνεχως restart οταν φτανει το λογοτυπο της se! Τι κανω τωρα?

 

ΕDIT: ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΟΚ...

Γράψε αν θες και πως το έφτιαξες σε περίπτωση που πάθει κάποιος κάτι παρόμοιο να ακολουθήσει τα βήματά σου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γράψε αν θες και πως το έφτιαξες σε περίπτωση που πάθει κάποιος κάτι παρόμοιο να ακολουθήσει τα βήματά σου. :)
Εκανα απλα ενα reset! :) Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android, Κατηγορία: Οι καλύτερες εφαρμογές επικοινωνιών, Πεδίο: Instant Messaging.

 

επειδη το blackberry εχει εναν messenger που παρεχει δωρεαν chat μεταξυ οσων εχουν κι αυτοι blackberry (εταιρικο μεσω vodafone ειναι), υπαρχει κανενα προγραμμα που να στηριζει τετοιο chat? να βαλω δλδ την καρτα μου στο pro και δινοντας το εταιρικο μου mail στο προγραμμα αυτο να εχω δωρεαν chat με τα blackberry των συναδελφων?

Link to comment
Share on other sites

επειδη το blackberry εχει εναν messenger που παρεχει δωρεαν chat μεταξυ οσων εχουν κι αυτοι blackberry (εταιρικο μεσω vodafone ειναι), υπαρχει κανενα προγραμμα που να στηριζει τετοιο chat? να βαλω δλδ την καρτα μου στο pro και δινοντας το εταιρικο μου mail στο προγραμμα αυτο να εχω δωρεαν chat με τα blackberry των συναδελφων?

 

χθες το κοιταγα..και ειδα κατι που ελεγε οτι μπορεις να μιλας μεταξυ smartphone δωρεαν.ισως ναναι το αντιστοιχο με αυτο που λες...

ριξε μια ματια.kik messenger λεγεται.και το whatsapp messenger κανει.και αν πας κατω και πατησεις περισσοτερα,εχει 2-3 για αυτη τη δουλεια..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με update από 2.0.Α.0.504 στην νέα έκδοση, οι εφαρμογές θέλουν πάλι πέρασμα από την αρχή ;

Αν χάνονται και θέλουν πάλι στήσιμο με το App2SD τί γίνεται ;

Αξίζει τελικά το κόπο για update, ή να περιμένουμε κάτι πιο συγκλονιστικό ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...