Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα ειναι οκ αστο ετσι! αμα ξανα κολησει τοτε κανε επανεγκατασταση απο SEUS ή απο PC compan...

αυτο ειναι το προβλημα μου οτι ξανακολησε και μετα απο αυτα τα οποια τα εκανα σημερα το απογευμα και ξανακολλησε πριν απο λιγο και το ασχημο ειναι οτι δεν κολαει σε καποιο συγκεκριμενο σημειο αλλα σε ασχετα μεταξυ τους σημεια ( 1 φορα οταν πηγα να το ξεκλειδωσω, 2 οταν δεχτηκα κληση και πηγα να απαντησω δεν πατιοταν τιτοτα και χτυπαγε ασταματητα 3 οταν εκανα scroll την οθονη στις ρυθμισεις και πριν απο λιγο οταν πηγα να ανοιξω τα μηνηματα )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο ειναι το προβλημα μου οτι ξανακολησε και μετα απο αυτα τα οποια τα εκανα σημερα το απογευμα και ξανακολλησε πριν απο λιγο και το ασχημο ειναι οτι δεν κολαει σε καποιο συγκεκριμενο σημειο αλλα σε ασχετα μεταξυ τους σημεια ( 1 φορα οταν πηγα να το ξεκλειδωσω, 2 οταν δεχτηκα κληση και πηγα να απαντησω δεν πατιοταν τιτοτα και χτυπαγε ασταματητα 3 οταν εκανα scroll την οθονη στις ρυθμισεις και πριν απο λιγο οταν πηγα να ανοιξω τα μηνηματα )

 

Το ιδιο επαθε ενας φιλος μου σε ενα Nokia και στην τελικη του το εστηλαν στο εξωτερικο για αλλαγη πλακετας φυσικα απο την Nokia! τι να πω δεν ξερω..

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδη με το SuperOneClick θα μπορουμε να κανουμε και μεις ροοτ με την νεοτερη εκδοση?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι φαίνεται από τα παραδείγματα πιο πάνω... ναι.

Εγώ δεν μπορώ να σε διαβεβαιώσω γιατί δεν έχω mini/pro.

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που στελνω sms το μηνυμα ενω το γραφω με μικρους χαρακτηρες στελνεται με κεφαλαια... Ξερει κανεις πως να το διορθωσω αυτο? Μηπως φταει το handcent?
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που στελνω sms το μηνυμα ενω το γραφω με μικρους χαρακτηρες στελνεται με κεφαλαια... Ξερει κανεις πως να το διορθωσω αυτο? Μηπως φταει το handcent?

 

Μπες στις ρυθμίσεις της μαμίσιας εφαρμογής και απενεργοποίησε κάτι που λέει για εθνικούς χαρακτήρες... Λίγες σελίδες πιο πίσω ο Manos-7 ρωτούσε πως γίνεται αυτό.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Sos..Κατέβασα το xrecovery απο τους xda κάνω κανονικά τα βήματα,αποθηκεύω τα 3 αρχεία στην sd,μετα τα κάνω αντιγραφή στο /system,αλλάζω τα permissions όπως αναφέρει ο Dark_dog,πατάω mount R/W και τα μεταφέρω στο system/bin.Κάνω επανεκκίνηση,είτε πατάω πολλές φορές το κουμπί ή συνεχόμενα,μετά το αρχικό λευκο SE αλλά τίποτα..Τι κάνω λάθος?

 

Όταν αναφέρει "installed busybox from Market" εγώ γιατί δε το βρίσκω..

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα ειλικρινά..

 

και εγω πεταξα κ τα 3 στο φακελο system/bin αλλαξα τα permisions , εκανα αλλαγες κ στα 3 τα προγραμματα....επαννεκινηση... παταω το βελακι της επιστροφης ... ξεκιναει...αλλα δεν μου ανοιγει κανενα παραθυρο...ουτε βλεπω καμια εφαρμογη xrecovery στα applications....!! ειμαι rooted,app2sd,k εχω μεταφερει την dalville cache στhν sd..!! τι φταει?

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που στελνω sms το μηνυμα ενω το γραφω με μικρους χαρακτηρες στελνεται με κεφαλαια... Ξερει κανεις πως να το διορθωσω αυτο? Μηπως φταει το handcent?

 

μηνυματα > ρυθμισεις >εξοικον.κοστους

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα γιατί δε μπορώ να κατεβάσω πλέον απο το Market???Γράφει εκκίνηση λήψης και μένει εκεί..

 

Μήπως διέγραψες κάποια από τις εφαρμογές της google? Θυμάμαι παλιότερα το ίδιο είχε συμβεί σε άλλο μέρος του φόρουμ και κάτι τέτοιο είχε πει ο dark dog ότι έφταιγε.

Edit: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3374472#post3374472

Edited by miledent
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μήπως διέγραψες κάποια από τις εφαρμογές της google? Θυμάμαι παλιότερα το ίδιο είχε συμβεί σε άλλο μέρος του φόρουμ και κάτι τέτοιο είχε πει ο dark dog ότι έφταιγε.

Edit: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3374472#post3374472

 

To Talk διέγραψα...λές να φταίει αυτο;;;

Κάτι λέει για repair o darg_dog απο Seus αλλά πως γίνεται αυτο.....θα χάσω το root?

Edited by anastazio83
Link to comment
Share on other sites

To Talk διέγραψα...λές να φταίει αυτο;;;

Κάτι λέει για repair o darg_dog απο Seus αλλά πως γίνεται αυτο.....θα χάσω το root?

 

Ναι, αν κάνεις repair, θα τα χάσεις όλα... Γενικά δεν πρέπει να σβήνουμε τίποτα από google. Ανέβασα εδώ ο,τι αρχείο βρήκα από G Talk μέσα σε απείραχτο system/app. Κανονικά αν τα περάσεις και τους δώσεις 644 permissions (δες τα άλλα apps τι έχουν) θα πρέπει να δουλέψουν και να επανέλθει το market. Αλλά δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει. Με προσοχή.

http://www.mediafire.com/?i7fqfcn4bw5zd3b

Link to comment
Share on other sites

To Talk διέγραψα...λές να φταίει αυτο;;;

Κάτι λέει για repair o darg_dog απο Seus αλλά πως γίνεται αυτο.....θα χάσω το root?

 

Όχι απλά το root, αλλά γενικά θα περάσει ολο το λογισμικό με clean install (φαντάσου το σαν format στον υπολογιστή).

 

Εναλλακτική σε αυτό είναι να κατεβάσεις το πακέτο των stock εφαρμογών από εδώ, να πάρεις το talk.apk και να το αντιγράψεις στο /system/app και να του δώσεις τα εξής permission:

 

http://i.imagefra.me/d19htyq2.png

 

Κατόπιν reboot και δες τι έγινε.

 

*EDIT* Με πρόλαβε ο kalas!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Diamandis και progressive σιγουρα δε μιλατε για την ιδια μπαταρια? γιατι εγω πηρα πριν λιγες μερες αυτη την μπαταρια στο... "βαλιντζακι"...

 

 

 

... απο αυτο το λινκ...

 

 

 

τεσπα, η μπαταρια παντως ειναι μια χαρα και σε σχεση με τη μανισια κραταει 1 μερα παραπανω (απο 2 πηγα στις 3 μερες).

 

 

Αδερφε εαν χρειαστει μπορουμε να βρουμε καλες μπαταριες για το μικρο ελλαδα?και αν ναι εχετε κανενα μαγαζι στο νου σας?Στην αρχη ειχα δει καποια σχολια οτι η μπαταρια δν βγαινει κ καλα :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να φτιάξουμε κάποιο οδηγό για να ενεργοποιήσουμε το JIT?
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως το μικρο τι καρτες περνει παιδια?microsdhc παιρνει?κε μεχρι τι class?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.556505

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Memory-Cards/Transcend-microSDHC-8GB-with-SD-adaptor-class6-TS8GUSDHC6.htm βρηκα 2 αν μπορειτε πειτε μου!

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ μπακαλίστικη λύση είναι να έχεις την κίνηση δεδομένων ανοιχτή και απλά να κρατήσεις μόνο το προφίλ mms στο κινητό και όχι τις ρυθμίσεις internet.

 

Επειδή με τις μπακαλίστικες λύσεις δε κάνουμε τίποτα μπορεί να μου απαντήσει κάποιος τι έχει κάνει με τα μμσ???Θυμάμαι κάποιος είχε αναφέρει ότι μπορεί και στέλνει χωρίς να ενεργοποιήσει την κίνηση δεδομένων!!Αρα?έχω κοσμοτε ..Έκανα και δοκίμασα αυτό που είπατε Dark.. στο προφιλ άφησα μονο το μμσ,το ιντερνετ οποίο σημειώνω πάλι είχε μια κουκίδα στα δεξιά τσεκαρισμένη άσπρη το έσβησα και έμεινε μόνο το μμσ το οποίο όμως αυτό δεν έιχε δίπλα κουκιδίτσα και ούτε μπορώ να βάλω..Δεν ξέρω αν είναι αυτό το πρόβλημα απλά το αναφέρω!Τώρα απο τα προφιλ έσβησα τα πάντα και δε θυμάμαι που πήγαινα και επέλεγα πάροχο και μου στελνε ρυθμίσεις ( ισωσ και να το έσβησα:worry: ) Αν μπορεί κάποιος ή καλύτερα κάποιοι ασ μου πουν τι έχουν κάνει με το θέμα μμσ.Ευχαριστώ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τις μπακαλίστικες λύσεις δε κάνουμε τίποτα μπορεί να μου απαντήσει κάποιος τι έχει κάνει με τα μμσ???Θυμάμαι κάποιος είχε αναφέρει ότι μπορεί και στέλνει χωρίς να ενεργοποιήσει την κίνηση δεδομένων!!Αρα?έχω κοσμοτε ..Έκανα και δοκίμασα αυτό που είπατε Dark.. στο προφιλ άφησα μονο το μμσ,το ιντερνετ οποίο σημειώνω πάλι είχε μια κουκίδα στα δεξιά τσεκαρισμένη άσπρη το έσβησα και έμεινε μόνο το μμσ το οποίο όμως αυτό δεν έιχε δίπλα κουκιδίτσα και ούτε μπορώ να βάλω..Δεν ξέρω αν είναι αυτό το πρόβλημα απλά το αναφέρω!Τώρα απο τα προφιλ έσβησα τα πάντα και δε θυμάμαι που πήγαινα και επέλεγα πάροχο και μου στελνε ρυθμίσεις ( ισωσ και να το έσβησα:worry: ) Αν μπορεί κάποιος ή καλύτερα κάποιοι ασ μου πουν τι έχουν κάνει με το θέμα μμσ.Ευχαριστώ :cry:

 

Σε εμένα δούλεψε και συνεχίζει να δουλεύει μια χαρά η "μπακαλίστικη" λύση μις.

 

Τις ρυθμίσεις παρόχων για mms θα τις βρεις εδώ

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως το μικρο τι καρτες περνει παιδια?microsdhc παιρνει?κε μεχρι τι class?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.556505

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Memory-Cards/Transcend-microSDHC-8GB-with-SD-adaptor-class6-TS8GUSDHC6.htm βρηκα 2 αν μπορειτε πειτε μου!

 

Ναι micro sd περνει! Η πρωτη καρτα που εχεις ποσταρει δεν ειναι micro sd (προσεξε το αυτο) εγω εχω αγορασει μια 8 gb class 10 και δουλευει αψογα.. Καποιος παλιοτερα ειχε πει τι και η 16gb δουλευει καλα..

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι micro sd περνει! Η πρωτη καρτα που εχεις ποσταρει δεν ειναι micro sd (προσεξε το αυτο) εγω εχω αγορασει μια 8 gb class 10 και δουλευει αψογα.. Καποιος παλιοτερα ειχε πει τι και η 16gb δουλευει καλα..

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

Μπορει καποιος να μ δωσει κανενα παραδειγμα γτ ειναι λιγο μπερδεμα.τωρα π τ λες οντως δν ειναι micro.Δωστε κανα λινκ απο πλαισιο η e-shop μιας κ λαμια δν εχει κ αλλα :p

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δούλεψε και συνεχίζει να δουλεύει μια χαρά η "μπακαλίστικη" λύση μις.

 

Τις ρυθμίσεις παρόχων για mms θα τις βρεις εδώ

 

Θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω αυτά που λέει το link και περιμένω και mail από cosmote να δω και αυτοί τι ρυθμίσεις θα μου στείλουν.. τώρα πάντως που έκανα νέο apn μου έβγαλε δίπλα τη κουκιδίτσα που σας έλεγα και το τσέκαρα!Τώρα στο προφιλ έχω αυτό που έφτιαξα εγώ και τίποτις άλλο,με το που πάτησα ενεργοποίηση κίνησης δεδομένων έβγαλε 2 βελάκια επάνω με ένα Ε απο πάνω..Μου έχει στείλει κάποιος μμσ πριν ώρα,και πριν και τώρα πατάω λήψη αλλά ΤΙΠΟΤΑ!!έστειλα και εγώ αλλά τίποτα και πάλι..έχω απηυδήσει:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...