Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω το χ10 mini και μόλις του έκανα update.Πήγα να περάσω την 2,1 εκδοση από την 1,6 που είχε.Εγινε η ενημέρωση κ μόλις πηγα να ανοίξω το κινητό δεν ανοιγε.Τι να κάνω?Πρόσφατα το πήρα το κινητό.Οσο και αν προσπαθώ το κινητό δεν ανοίγει.
Link to comment
Share on other sites

Μπα παιδιά δεν νομιζω να φταιει αυτο.Με την 1.6 δεν το ειχα(το να μην ακουγομαι).Και επισης μερικες φορες δεν μπορω να απαντησω και αλλες φορες μου ερχεται κατευθειαν μυνημα αναπαντητης κλησης.

Οσο για την μπαταρια την εχω καμια βδομαδα(δηλαδη 7-8 φορτισεις)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα το κινητου μου ροοτ..Περασα και την εφαρμογη titanium .. Μπορει καποιος να μου πει τα πλεονεκτηματα που εχω τωρα και πως μπορω να χρησιμοποιησω τις εφαρμογες ( titanium.super user) Eυχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι να αγοράσω το mini pro γιατί θέλω qwerty απλά με προβληματίζει αν μπορείς με ευκολία να σερφάρεις στο ίντερνετ μιας και έχει μόνο 2,5'' οθόνη.Επίσης από αυτονομία πως τα πάει η συσκευή?Όπως τα κλασικά android κινητά ή καλύτερα λόγω μικρής οθόνης?Ευχαριστώ:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικώς λαμβάνω και εγώ επιτέλους μμσ με ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ κίνηση δεδομένων..Ωραία οπότε θα το έχω πάντα κλειστό και όποτε θέλω κάτι απλά θα το ανοίγω!!Σήμερα μου ήρθε η θήκη που χα παραγγείλει απ'ο το ebay!!Ορίστε και μερικές photos επειδή μου είχε ζητήσει κάποιος.. μ άρέσει πάρα πολύ και για την τιμή της είναι σουπερ!!

http://img59.imageshack.us/img59/5268/sdc14099.th.jpg

http://img267.imageshack.us/img267/3740/sdc14098.th.jpg

http://img220.imageshack.us/img220/7538/sdc14097o.th.jpg

http://img43.imageshack.us/img43/75/sdc14097h.th.jpg

http://img249.imageshack.us/img249/6106/sdc14093.th.jpg

http://img257.imageshack.us/img257/2018/sdc14092.th.jpg

http://img689.imageshack.us/img689/3954/sdc14091.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

εχω ενα θεματακι με το ασυρματο δικτυο.

επανω απο το συμβολο του ασυρματου, τις γραμουλες σηματος δηλαδη, μου εχει βγαλει ενα R . αυτο τι μπορει να ειναι !!!

φοβαμε μηπως ειναι καμια μ@..... η οποια με χρεωσει τα κερατα μου.

το εχω κλεισει προλυπτικα το τηλεφωνο για να αοφυγω κατι τετοιο....

την βοηθεια σας μιας και βρισκομε στο εξωτερικο και το εχω αναγκη το τηλ.

 

επισης ποια ρυθμηση πρεπει να κανω για να εχω internet απο το wifi χωρις να κατεβασει απο δικτυο κινητης τηλεφωνιας ?

 

ευχαριστω πολυ.....

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

Δεν μπορώ να κάνω login στο market.

 

Στην έκδοση 1.6 έμπαινα κανονικά, αλλά μετά την αναβάθμιση...

Έχω whatsup.

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς λαμβάνω και εγώ επιτέλους μμσ με ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ κίνηση δεδομένων..Ωραία οπότε θα το έχω πάντα κλειστό και όποτε θέλω κάτι απλά θα το ανοίγω!!Σήμερα μου ήρθε η θήκη που χα παραγγείλει απ'ο το ebay!!Ορίστε και μερικές photos επειδή μου είχε ζητήσει κάποιος.. μ άρέσει πάρα πολύ και για την τιμή της είναι σουπερ!!

 

 

Μπράβο madbel το είχα μεγάλο βάρος :D :clap::yahoo::heat:

Edited by zxr
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

εχω ενα θεματακι με το ασυρματο δικτυο.

επανω απο το συμβολο του ασυρματου, τις γραμουλες σηματος δηλαδη, μου εχει βγαλει ενα R . αυτο τι μπορει να ειναι !!!

φοβαμε μηπως ειναι καμια μ@..... η οποια με χρεωσει τα κερατα μου.

το εχω κλεισει προλυπτικα το τηλεφωνο για να αοφυγω κατι τετοιο....

την βοηθεια σας μιας και βρισκομε στο εξωτερικο και το εχω αναγκη το τηλ.

 

επισης ποια ρυθμηση πρεπει να κανω για να εχω internet απο το wifi χωρις να κατεβασει απο δικτυο κινητης τηλεφωνιας ?

 

ευχαριστω πολυ.....

 

Εννοείς αυτό το σήμα:

 

 

http://i.imagefra.me/3f6hxim4.png <<<================

 

Μήπως είναι του Roaming?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

εχω ενα θεματακι με το ασυρματο δικτυο.

επανω απο το συμβολο του ασυρματου, τις γραμουλες σηματος δηλαδη, μου εχει βγαλει ενα R . αυτο τι μπορει να ειναι !!!

φοβαμε μηπως ειναι καμια μ@..... η οποια με χρεωσει τα κερατα μου.

το εχω κλεισει προλυπτικα το τηλεφωνο για να αοφυγω κατι τετοιο....

την βοηθεια σας μιας και βρισκομε στο εξωτερικο και το εχω αναγκη το τηλ.

 

επισης ποια ρυθμηση πρεπει να κανω για να εχω internet απο το wifi χωρις να κατεβασει απο δικτυο κινητης τηλεφωνιας ?

 

ευχαριστω πολυ.....

Λογικά αφού είσαι στο εξωτερικό θα πρέπει να είναι το Roaming.....

όταν βρεί wifi κατεβάζει μόνο από εκεί και όχι από το δίκτυο.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο madbel το ειχα μεγαλο βαρος :D :clap::yahoo::heat:

 

χαχα,μονο εσύ με νιώθεις trap_1!!!:p:p και μάλιστα έστειλα κιόλας και το έλαβε ο άλλος με απενεργοποιημένη κίνηση πάλι..!!χαχα το έχω χιλιοτοσνίσει αυτό απλά μου είχε κάνει εντύπωση που ορισμένοι έλεγαν ότι πρέπει να 'ναι ενεργή!!Όλα καλά τώρα ουφ πάει και αυτό..Δεν ησυχάζω όμως..Τώρα πρέπει να βάλω gps για να μην χάνομαι :p κάπου εδώ είχα βρει για το ndrive.. αλλά δε ξέρω πως γίνεται η εγκατάσταση κλπ μήπως ξέρεις εσύ τίποτα περαιτέρω??Επίσης να ρωτήσω και κάτι άλλο..το android stats που έχω κατεβάσει μου αρέσει πολύ αλλά σε λίγες μέρες μου λήγει μόνο trial έχει το μαρκετ ε??κριμα:worry:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί βαρέθηκα πλέον να ψάχνω στα manual και στο net για λύση.

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Xperia μου και ελπίζω να βρεθεί κάποιο σώστης γιατί τα νεύρα μου γίνανε χορδές. -.-

Κάθε φορά που το συνδέω με το καλώδιο USB όλα καλά όλα ανθηρά το βρίσκει το pc και μπαίνει σε λειτουργία το companion και πάμε στα κλασσικά Media Transfer.

Έλα όμως που κλέινει μόνο του (restart με νοημοσύνη) και ανοίγει πάλι και αποσυνδέεται.

Δε το κάνει μια και δυο. ΚΑΘΕ μα ΚΑΘΕ φορά που συνδέεται αρχιζει πάλι τα ίδια.

 

Τι να κάνω εκτός από το να το σπάσω? -.-'

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί βαρέθηκα πλέον να ψάχνω στα manual και στο net για λύση.

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Xperia μου και ελπίζω να βρεθεί κάποιο σώστης γιατί τα νεύρα μου γίνανε χορδές. -.-

Κάθε φορά που το συνδέω με το καλώδιο USB όλα καλά όλα ανθηρά το βρίσκει το pc και μπαίνει σε λειτουργία το companion και πάμε στα κλασσικά Media Transfer.

Έλα όμως που κλέινει μόνο του (restart με νοημοσύνη) και ανοίγει πάλι και αποσυνδέεται.

Δε το κάνει μια και δυο. ΚΑΘΕ μα ΚΑΘΕ φορά που συνδέεται αρχιζει πάλι τα ίδια.

 

Τι να κάνω εκτός από το να το σπάσω? -.-'

 

Για αρχή πήγαινε στο notification sounds και βάλε το tinkerbell...αν αυτό δεν πιάσει κάνε ενα format στην κάρτα σου και θα ισιώσει...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Σε τι θα βοηθήσει η αλλαγή του ηχου? =Ρ

 

Σε κάποια χ10 που είχανε αλλάξει τον ήχο μαζί και το δικό μου κάνανε επαννεκίνηση. Όταν επανέφερα τον ήχο σε αυτό που είχε το κινητό από την αρχή δηλ. στο tinkerbell έπαψε να κάνει επανεκινήσεις. Αν θες το δοκιμάζεις....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Σε τι θα βοηθήσει η αλλαγή του ηχου? =Ρ

 

Είναι γνωστό bug στα mini. Επειδή οι υπόλοιποι ήχοι είναι αποθηκευμένοι στην sd, όταν την κάνεις mount στο pc chrasharei (επειδή τους χρησιμοποιεί).

 

Αν δεν πιάσει format την κάρτα.

 

*EDIT* "Σφεντόνα" το vassaki. :D:D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαχα,μονο εσύ με νιώθεις trap_1!!!:p:p και μάλιστα έστειλα κιόλας και το έλαβε ο άλλος με απενεργοποιημένη κίνηση πάλι..!!χαχα το έχω χιλιοτοσνίσει αυτό απλά μου είχε κάνει εντύπωση που ορισμένοι έλεγαν ότι πρέπει να 'ναι ενεργή!!Όλα καλά τώρα ουφ πάει και αυτό..Δεν ησυχάζω όμως..Τώρα πρέπει να βάλω gps για να μην χάνομαι :p κάπου εδώ είχα βρει για το ndrive.. αλλά δε ξέρω πως γίνεται η εγκατάσταση κλπ μήπως ξέρεις εσύ τίποτα περαιτέρω??Επίσης να ρωτήσω και κάτι άλλο..το android stats που έχω κατεβάσει μου αρέσει πολύ αλλά σε λίγες μέρες μου λήγει μόνο trial έχει το μαρκετ ε??κριμα:worry:

 

Δεν χρησιμοποιώ κανένα απο τα 2 ::X κάποιος άλλος όμως σίγουρα θα

βοηθήσει.:help::bow:

 

EDIT:Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ

Edited by zxr
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

4.Πηρα την μπαταρια που εχει αναφερθει σε προηγουμενο post με χωρητικοτητα 1600.Δεν παρατηρησα διαφορα,ισως και να κραταει λιγο λιγοτερο.

 

με προλαβες, ημουνα ετοιμος να μοιραστω εναν προβληματισμο μου: εμενα μου κρατουσε 2-3 μερες αναλογα τη χρηση στην αρχη αλλα χθες και σημερα χρειαστηκε να το φορτισω με ταχυφορτιστη αυτοκινητου. ε λοιπον για καποιο λογο αυτες οι 2 φορτισεις κρατησαν 15 περιπου ωρες, μετα επεσε κατω απο το 10% και χωρις να κανω κατι διαφορετικο (κανονικη χρηση οπως πριν και καταναλωση μπαταριας 40% απο ετοιμοτητα κυψελης και 45% απο αδρανεια και bluetooth και κατι αλλα το υπολοιπο, δεν εφταιγε δλδ καποια εφαρμογη). κουλο δεν ειναι? μπορει να φταιει ο φορτιστης αυτοκινητου? ή θα αρχισει να μου βγαζει συμπτωματα θανατου η μπαταρια απο τωρα?

Link to comment
Share on other sites

με προλαβες, ημουνα ετοιμος να μοιραστω εναν προβληματισμο μου: εμενα μου κρατουσε 2-3 μερες αναλογα τη χρηση στην αρχη αλλα χθες και σημερα χρειαστηκε να το φορτισω με ταχυφορτιστη αυτοκινητου. ε λοιπον για καποιο λογο αυτες οι 2 φορτισεις κρατησαν 15 περιπου ωρες, μετα επεσε κατω απο το 10% και χωρις να κανω κατι διαφορετικο (κανονικη χρηση οπως πριν και καταναλωση μπαταριας 40% απο ετοιμοτητα κυψελης και 45% απο αδρανεια και bluetooth και κατι αλλα το υπολοιπο, δεν εφταιγε δλδ καποια εφαρμογη). κουλο δεν ειναι? μπορει να φταιει ο φορτιστης αυτοκινητου? ή θα αρχισει να μου βγαζει συμπτωματα θανατου η μπαταρια απο τωρα?

 

παιδια επανερχομαι για την μπαταρια.την χρησιμοποιω σχεδον αποκλειστικα από το καλοκαίρι χωρίς κανένα προβλημα...ταξιδεύω συχνά (η αλλαγή κεραίας γνωρίζω πως μειωνει την διάρκεια), μιλάω πολύ και μπαίνω στο ιντερνετ περισσοτερο με σύνδεση και λιγότερο με wifi.οταν την πηρα εκανα οτι λεει η sony ericsson. 4 φορτισεις και αποφορτισεις τουλαχιστον τετραωρες.ακριβως το ιδιο εκανα με την οριτζιναλ. η κινεζικη λοιπον οταν κανω βαρυα χρήση θα με βγάλει τουλάχιστον ως αργά το βραδυ.η οριτζιναλ με πηγαινει μεχρι το απόγευμα.με φυσιολογική αλλά πάλι σημαντικη χρήση η οριτζιναλ μου βγάζει ένα 24ωρο ενώ η κινέζικη 36 ώρες.αυτά, κατά προσέγγιση. η γνώμη μου είναι να την φορτίσετε 4 ωρες, τωρα που ειναι αρχη. φορτιστη αυτοκινητου δεν εχω.

 

matbel γραφεις σε παρακαλω ξανα το λινκ για τις θηκες?σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ματινα (αν δεν κανω λαθος) πολυ ωραια η θηκουλα.μεγειες!αλλα ρε συ μηπως χαλαει πολυ την οψη του μινι?εννοω..ειναι ενα τοσο δα κινητακι..το ωραιο πανω σαυτο το κινητο ειναι ακριβως το οτι ειναι μικρο.μια τετοια θηκη συλικονης μηπως το κανει να "χαλαει" αρκετα οπτικα?

γιατι σκεφτομουν να τσιμπησω μια διαφανη...βασικα θελω να αγορασω μαζι το καπακι που ποσταρε ενας φιλος,την μπαταρια,μια θηκη και μια καρτα sd 8αρα..:P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο μού έβγαλε μια ειδοποίηση το κινητό ότι υπάρχει νέο λογισμικό της sony ericsson και το κατέβασα απευθείας στο κινητό και το έκανε εγκατάσταση-αναβάθμιση! το θέμα είναι ότι δεν θυμάμαι τα ακριβή στοιχεία του προηγουμένου λογισμικού για να δω τι έγινε.. έχω το x10 mini με 2,1 αγορά από το πλαίσιο (με 1,6 όπου το αναβάθμισα από το σπίτι) χωρίς ρουτ..

 

Μόνο σε εμένα βγήκε αυτή η ειδοποίηση? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αφού είσαι στο εξωτερικό θα πρέπει να είναι το Roaming.....

όταν βρεί wifi κατεβάζει μόνο από εκεί και όχι από το δίκτυο.

 

 

σωστα, αυτο ειναι το σηματακι που μου εχει βγαλει. ειναι το Roaming λοιπον, γιατι ανησύχησα.

 

το να μην πηγαινει για να κατεβασει οτιδηποτε εκτος wifi που θα το βρω για να το απενεργοποιησω!

3g κλπ δηλαδη....!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...